Din Düşmanları ve Mücahidlerin Hakkında M.Fethullah GÜLEN Hocaefendinin Beyanatı

talib

Kıdemli Üye
Hizmetin haraç nevinden himmete ihytiyacı olmadığı gibi bu iddiayı ortaya atan zevatında aklı ve mantığı tatil etmiş olmalı zira helede böyle bir istibdad devrinde kimse böyle eblehane bir tavr-ı acib izhar etmez.Etsede onların gayesi hizmeti lekeleyip himmet diye istedikleri haracı cebe indirmek yani bir taşla kuş katliamı yapmaya matuf bir ihanet olur ki bazı safderun kardeşlerimiz bu yeme balık gibi tav olalar vesselam.

Ya Hu adam geldi bana anlattı. Ben zaten hizmettekilerin ne mal olduğunu ondan daha iyi bilen biriyim. 2 sene öncesine kadar hepsi senin gibi kuzu postundaydı. Adam reklam etmemiş, tv lere çıkmamış, böyle basit sözlerle kimseyi kandıramazsınız. Kimlerden nasıl haraç toplandığını biliyoruz, millet de duymaya başladı.

Üstadımız nerde tedkik etme fırsatını şart koşuyor?
Mazlum hıristiyanlar cennete gidecek demiyor dikkatli okursanız:On beşinden yukarı olanlar, eğer masum ve mazlum ise, mükâfâtı büyüktür, belki onu Cehennemden kurtarır. Çünkü ahirzamanda madem fetret derecesinde din ve din-i Muhammedîye (a.s.m.) bir lâkaytlık perdesi gelmiş. Ve madem ahirzamanda Hazret-i İsâ'nın (a.s.) din-i hakikîsi hükmedecek, İslamiyetle omuz omuza gelecek. Elbette şimdi, fetret gibi karanlıkta kalan ve Hazret-i İsa'ya (a.s.) mensup Hıristiyanların mazlumları, çektikleri felâketler onlar hakkında bir nevi şehadet denilebilir. Hususan ihtiyarlar ve musibetzedeler, fakir ve zayıflar, müstebit büyük zalimlerin cebir ve şiddetleri altında musibet çekiyorlar. Elbette o musibet onlar hakkında medeniyetin sefahetinden ve küfranından ve felsefenin dalâletinden ve küfründen gelen günahlara keffaret olmakla beraber, yüz derece onlara kârdır diye hakikatten haber aldım, Cenab-ı Erhamürrâhîmine hadsiz şükrettim. Ve o elîm elem ve şefkatten teselli buldum.
Said Okur'a bunlar Haşa, Allahü Teala Hazretleri tarafındanmı bildiriliyor,yoksa şeytanın iğvası?mı bu yazının içinde sadece duymanın yeterli olmadığına işareler vardır.
Said Okur´a göre vahiy hakkında bilgi almamış veya sadece yanlış bilgiler almış kişiler sorumlumudur değilmidir.?
Vel hasıl zaten sizin işiniz her suale bir cevabımız var usulünde olduğunuz için her yanlışı doğru gibi gösterme gayritinizde var.Bizim maksadımız uyarmak.Fakat uyanmak yerine siz uyumağa devam ede durun.Belki daha büyük musibetler sizin uyanmanıza sebeb olur diye ümit ediyorum.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Ya Hu adam geldi bana anlattı. Ben zaten hizmettekilerin ne mal olduğunu ondan daha iyi bilen biriyim. 2 sene öncesine kadar hepsi senin gibi kuzu postundaydı. Adam reklam etmemiş, tv lere çıkmamış, böyle basit sözlerle kimseyi kandıramazsınız. Kimlerden nasıl haraç toplandığını biliyoruz, millet de duymaya başladı.

Muhterem cebe indirmek için safderun kardeşlerimizi bu yeme tav olmaları için ve dahi himmet namıyla haraç kesip ihanetlerini hizmetle setretmek için TV ye reklam vermek iktiza eder mi? Acibdir ki o iddiayı sizinle paylaşan muhterem kardeşlerimiz niye böyle paralel damgasıyla bu haraçcı hainlerden mahkeme yoluyla haklarını geri alıp bu hainleride Ahabere deşifre ettirme yolunu ihtiyar eylememişlerde sadece size dert yanmakla iktifa eylemişler.Teemmel

Birde Said Nursi'yi, Evlia büyük Alim bilen diğer (kendilerini ehli sünnet olarak takdim eden farklı tarikat ve cemaatlere bağlı olduğunu söyleyen) kimseler bu konulara neden biganeler.?

talib

Kıdemli Üye
Muhterem cebe indirmek için safderun kardeşlerimizi bu yeme tav olmaları için ve dahi himmet namıyla haraç kesip ihanetlerini hizmetle setretmek için TV ye reklam vermek iktiza eder mi? Acibdir ki o iddiayı sizinle paylaşan muhterem kardeşlerimiz niye böyle paralel damgasıyla bu haraçcı hainlerden mahkeme yoluyla haklarını geri alıp bu hainleride Ahabere deşifre ettirme yolunu ihtiyar eylememişlerde sadece size dert yanmakla iktifa eylemişler.Teemmel

Nasıl ispat edebilirler onu söyleyiverin, bundan sonra herkes öyle yapsın...

Benim aklıma bir şey gelmiyor mesela...

talib

Kıdemli Üye
Birde Said Nursi'yi, Evlia büyük Alim bilen diğer (kendilerini ehli sünnet olarak takdim eden farklı tarikat ve cemaatlere bağlı olduğunu söyleyen) kimseler bu konulara neden biganeler.?

Saidi Nursi hazretleri hataları ile sevapları ile velilerdendir. Sorunlu cümleleri vardır ama kimse kimseye her konuda yüzde yüz katılmaz. Talebeleri ise zaten ayrı bir şenlik ama o gibilere takılıp yine de bir miktar yola gelenler var. Herkesin tarikatta nasibi olamıyor.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Nasıl ispat edebilirler onu söyleyiverin, bundan sonra herkes öyle yapsın...

Benim aklıma bir şey gelmiyor mesela...

Bu dönemde paralel damgası vurmak en kuvvetli delil olarak kabul edilmekte yani bunlar paralelci bizden himmet namıyla haraç kesiyorlar diyerek şikayet etmeleri yeterli birde Ahabere ihbar ederlerse çok rahat problem çözülmüş olur.

talib

Kıdemli Üye
Bu dönemde paralel damgası vurmak en kuvvetli delil olarak kabul edilmekte yani bunlar paralelci bizden himmet namıyla haraç kesiyorlar diyerek şikayet etmeleri yeterli birde Ahabere ihbar ederlerse çok rahat problem çözülmüş olur.

Netice? Gerçekten böyle olsa ispat yerine geçiyor mu yoksa dalga mı geçiyorsunuz?

Daha büyük haberler çıkıyor da bir şey olmuyor. Bu bir kanıt değil.

Yani bir şey çıkmayacak idi.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Netice? Gerçekten böyle olsa ispat yerine geçiyor mu yoksa dalga mı geçiyorsunuz?

Daha büyük haberler çıkıyor da bir şey olmuyor. Bu bir kanıt değil.

Yani bir şey çıkmayacak idi.
Elbette isbat yerine geçiyor hatta isbata gerek yok paralel denmesi yeterli bir suç ,zaten hedef hizmeti terör örgütü ilan etmek olduğu için böyle bir iddiayla mahkemeye şikayet başvurusunda bulunmak yeter.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Said Okur'a bunlar Haşa, Allahü Teala Hazretleri tarafındanmı bildiriliyor,yoksa şeytanın iğvası?mı bu yazının içinde sadece duymanın yeterli olmadığına işareler vardır.
Said Okur´a göre vahiy hakkında bilgi almamış veya sadece yanlış bilgiler almış kişiler sorumlumudur değilmidir.?
Vel hasıl zaten sizin işiniz her suale bir cevabımız var usulünde olduğunuz için her yanlışı doğru gibi gösterme gayritinizde var.Bizim maksadımız uyarmak.Fakat uyanmak yerine siz uyumağa devam ede durun.Belki daha büyük musibetler sizin uyanmanıza sebeb olur diye ümit ediyorum.
Şeytanın iğvası olan ne varsa buyrun isbat edin yoksa diyar-ı aherde başınıza dert açacak kendinizce uyarı olan bu dehşetli iddialardan vazgeçin.Daha net deliller getirin bu yazıda işaretler var dediğiniz yerleri tek tek izah edin yada vazgeçin.Daha önce sorulan soruların cevabını halen kemal-i iştiyakla intizar etmekteyiz tekraraktarıyorum:İmam-ı Rabbani Hazretleri de hakiki alim vasfına layık mıdır ve sadece hicri 4.asırdan önceki asırlarda yaşayan âlimlerin sözlerini nakletmekle mi iktifa etmiştir?
Üstadımız ne zaman şafi mezhebine uymadığını söylemiştir?
Müceddidlerde sadece hicri 4.asırdan evvel yaşamış olan Hakiki İslam Alimlerinin sözlerini nakletmeklemi iktifa ederler?

Şeytanın iğvası olan ne varsa buyrun isbat edin yoksa diyar-ı aherde başınıza dert açacak kendinizce uyarı olan bu dehşetli iddialardan vazgeçin.Daha net deliller getirin bu yazıda işaretler var dediğiniz yerleri tek tek izah edin yada vazgeçin.Daha önce sorulan soruların cevabını halen kemal-i iştiyakla intizar etmekteyiz tekraraktarıyorum:İmam-ı Rabbani Hazretleri de hakiki alim vasfına layık mıdır ve sadece hicri 4.asırdan önceki asırlarda yaşayan âlimlerin sözlerini nakletmekle mi iktifa etmiştir?
Üstadımız ne zaman şafi mezhebine uymadığını söylemiştir?
Müceddidlerde sadece hicri 4.asırdan evvel yaşamış olan Hakiki İslam Alimlerinin sözlerini nakletmeklemi iktifa ederler?
Ben Said Okur'un Şafii Mezhebine uymadığını kendisi söylüyor demedim.Çoğu yerde uymadığını söyledim.Yani bu ben ittia ettim.Şafii Mezhebinin ve diğer mezheblerin hilafına söyledikleri ortada.
İmamı Rabani Hazretleri Harikalar menbağıdır.O'nu her işi ve her sözü ehli sünnete tam uygundur.O kendisi bu uygunsuz söz söylemeyi ilhad saymıştır.
O'nun hakiki varisleri Said Okur'un kitaplarının bozuk olduğunu okunmasının çok zaralı olduğunu beyan etmişlerdir.Bu zatı sen biliyorsun,bildiğin halde sorma.
Mücedditler kaybolan unutulan sünnet yolunu tekrar ortaya çıkarırlar Yoksa kendileri kafalarından bir yol çizmezler.
Ahirette kimler yazdığı ve söyledikleriyle hesaba çekildiği hep beraber göreceğiz.Her taife imamlarıyla cağrıldığı vakit inşalllah Ehli sünnnet imamların taifesinde oluruz.Net cevab istiyorsun verilenler o kadar netki.Bulanıklığı kendinde ara.O'n tek başına şu bahtsızlığı bile çok gelir.İslam halifesine karşı gelerek,O'nun düşmanlarıyla aynı safta yer alması.!...Yani sen derdine yan.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Ben Said Okur'un Şafii Mezhebine uymadığını kendisi söylüyor demedim.Çoğu yerde uymadığını söyledim.Yani bu ben ittia ettim.Şafii Mezhebinin ve diğer mezheblerin hilafına söyledikleri ortada.
Nerede şafi mezhebinin hilafına söylediği ortada ne varsa tek tek isbatlayıp gösteriniz yoksa buda önce ki vahim iddialarınız gibi içi boş afaki bir iddia olmaktan öteye geçemeyecektir.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org

İmamı Rabani Hazretleri Harikalar menbağıdır.O'nu her işi ve her sözü ehli sünnete tam uygundur.O kendisi bu uygunsuz söz söylemeyi ilhad saymıştır.
O'nun hakiki varisleri Said Okur'un kitaplarının bozuk olduğunu okunmasının çok zaralı olduğunu beyan etmişlerdir.Bu zatı sen biliyorsun,bildiğin halde sorma.
Yine istenilen cevab verilmemiş soru şöyle madem sizin beyanınıza göre Zaman ilerleyip, fikirler bozulup, bid’atler çoğalınca, böyle kıymetli zatlar azaldı, hicri dördüncü asırdan sonra, bu vasfa malik bir âlim kalmadı. (Mizan-ül-kübra, Redd-ül-muhtar,Hadîka) o zaman İmam-ı Rabbani Hazretleri hicri 4. asırdan çok sonra yaşamış olduğuna göre bu beyanın şumülüne dahil midir değil midir?
Yine sizin ''Nakli esas almak, hakiki İslam âlimlerinin kitaplarından, kendi yorumunu katmadan nakletmek demektir. (Şu âyetten veya şu hadisten şöyle anlıyorum) diye kaynak göstermek geçersiz olur.'' şu iddianıza göre İmam-ı Rabbani Hazretleri sadece hakiki İslam alimlerinin sözlerini aktarmakla mı iktifa etmiştir?
Halbuki İmam-ı Rabbani Hazretlerinin şu ifadeleri öyle olmadığını gösteriyor:

Kıymetli yavrum, bu suali hâlletmek için, (Kıyamette, Peygamber efendimiz, bunları dine davet eder. Kabul eden Cennet’e, etmeyen Cehennem’e sokulur) diyenlerin sözü, bu fakire iyi gelmiyor, çünkü âhiret, mükâfat yeridir, hesap yeridir. Emir yeri, iş yeri değildir ki, oraya peygamber gönderilsin. Çok zaman sonra, Allahü teâlâ merhamet ederek, bu meselenin hâllini ihsan eyledi. Şöyle bildirdi ki, bu müşrikler, Cennet’e de, Cehennem’e de girmeyecek, âhirette dirildikten sonra, hesaba çekilip, kabahatleri kadar mahşer yerinde azap çekeceklerdir. Herkesin hakkı verildikten sonra, bütün hayvanlar gibi, bunlar da yok edileceklerdir. Herkesin aklı, birçok dünya işlerinde bile şaşırıp yanılırken, iyiliği, merhameti sonsuz olan sahibimizin, peygamberleriyle haber vermeden, yalnız akılları ile bulamadıkları için, kullarını sonsuz olarak ateşte yakacağını söylemek, bu fakire ağır geliyor. Böyle kimselerin sonsuz olarak Cennet’te kalacaklarını söylemek, nasıl çok yersizse, sonsuz azap çekeceklerini söylemek de, öyle yersiz oluyor. O hâlde, cevabın doğrusu, bize bildirilendir. Yani mahşer günü, hesapları görüldükten sonra yok edileceklerdir. (1/259)

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org

Mücedditler kaybolan unutulan sünnet yolunu tekrar ortaya çıkarırlar Yoksa kendileri kafalarından bir yol çizmezler.
Yine istenilen cevab verilmemiş soruyu tekrar dikkatle okuyup tam istenilen cevabı vermenizi bekliyoruz soru:Sizin aktardığınız ''Zaman ilerleyip, fikirler bozulup, bid’atler çoğalınca, böyle kıymetli zatlar azaldı, hicri dördüncü asırdan sonra, bu vasfa malik bir âlim kalmadı. (Mizan-ül-kübra, Redd-ül-muhtar,Hadîka)''
''Nakli esas almak, hakiki İslam âlimlerinin kitaplarından, kendi yorumunu katmadan nakletmek demektir. (Şu âyetten veya şu hadisten şöyle anlıyorum) diye kaynak göstermek geçersiz olur.'' şu iki ifadeye göre Müceddidlerde sadece hicri 4.asırdan evvel yaşamış olan Hakiki İslam Alimlerinin sözlerini nakletmeklemi iktifa ederler ve dahi yukarıda ifade edilen vasıflara malik olacaklar mı olmayacaklar mı?