Cübbelinin ebubekir sifil hocaya reddiyesi

Bu söz hakkinda isnad olarak hz. ali den denilmis idi ve bir de said nursi den diye Allahu alem.
Bu söz iki taraflıdır.Yani birisi bilmediğinden doğrunun duşmanıdır.Kimiside doğruya teslim olmadığından,yanlışın müptelasıdır.Bu yanlışlara karşı çıkanı da cahaletle suclamak,maksadıyla böyle söyler.Sözün hazreti Ali Efendimize mal edilmesi kuvveti muhtemeldir.Çünkü İslam tarihi icerisinde binlerce alim kulanmıştır.Said Nursi belki yanlış sözlerini savunmak için böyle söylemiştir.

ALI25

Kıdemli Üye
Bu söz iki taraflıdır.Yani birisi bilmediğinden doğrunun duşmanıdır.Kimiside doğruya teslim olmadığından,yanlışın müptelasıdır.Bu yanlışlara karşı çıkanı da cahaletle suclamak,maksadıyla böyle söyler.Sözün hazreti Ali Efendimize mal edilmesi kuvveti muhtemeldir.Çünkü İslam tarihi icerisinde binlerce alim kulanmıştır.Said Nursi belki yanlış sözlerini savunmak için böyle söylemiştir.
Eline saglik vermis oldugun bu bilgi icin sen sag ol Saglikci abi.

Demis oldugun hz. ali hakkinda söze de bir katiliyorum ve buna bir mümkün dür diyorum.

Abi gördügüm kadariyla said nursi ye de bir cephe almissin ve bu sana da iyi bir sey getirmez abi ye bir de sunu diyeyim onun ne sucu var veya söyle diyeyim ne gibi hatalar yapmis ki sen de ona karsi böyle cüretkarsin.

Ahter

Kıdemli Üye
Cübbeli Ahmed islami araştırmaları zayıf olan biridir.Bunu daha önce ifade etmiştim.Ebubekir sifil hocaya verdiği cevablar polemik dışında bir değer taşımadığını ebubekir sifil hocanın verdiği cevablardan net anlıyoruz.Her konuda , her ilmi sahada nedense konuşma gereği duyan birisinin uğrayacağı son durak budur! Ebubekir sifil hoca, cübbel Ahmed hocanın altından kalkamayacağı derecede net cevablar vermiştir.Cübbeli hoca muhatabını tanımadan cevab verme aceleciliğine bir daha girmemelidir.Evet Cübbeli Hoca kendi meşrebinden hüseyin Avni hocayı örnek almalıdır.Ki, Hüseyin Avni hoca , 10 tane cübbeli hocayı cübbesinden çıkaracak derecede ilim sahibidir.Niçin Hüseyin Avni hoca medyatik değildir, di,ye düşünmelidir!

https://www.youtube.com/watch?v=uG9e6tGYc2A …

ALI25

Kıdemli Üye
Ahter yazinin sonu bir mübagali olmus ben o zaman hüseyin avni hoca denilen kimseyi bir alim gibi görüp kabul edebilirim mi?.

Ve sizden rica etsem onun ismini tam yazarmisiniz ve bir de video da kendisini seyir etmek isterdim.

Bu zamanda kadar hüseyin avni isimde sahislar 1 kisi mi oluyor veya söyle diyeyim türkiye de baska bu isim altinda insan var mi.

Ahter

Kıdemli Üye
Ahter yazinin sonu bir mübagali olmus ben o zaman hüseyin avni hoca denilen kimseyi bir alim gibi görüp kabul edebilirim mi?.

Ve sizden rica etsem onun ismini tam yazarmisiniz ve bir de video da kendisini seyir etmek isterdim.

Bu zamanda kadar hüseyin avni isimde sahislar 1 kisi mi oluyor veya söyle diyeyim türkiye de baska bu isim altinda insan var mi.

Hüseyin Avni hoca örneği bağlamından koparılırsa böyle soruların gelmesi tabiiidir.

lafons7275

Kıdemli Üye

14. dakikadan itibaren Hüseyin Avni Hoca konuşmaya başlıyor:

ALI25

Kıdemli Üye
Lafons7275 o video de ibni teymiyye nin ismi gecmiyor ki [2:52]saniye dir.

ALI25

Kıdemli Üye
Ahter Tamam senin o yazini alayim üstünde bir durayim ve bir sey vermeye calisayim sen isi yokusa sürmüssün.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Cübbeli'nin SİFİL'e reddiye yazacağı aklımın ucundan geçmezdi...

Avrupa, Amerika ve İsrail böyle halde olanlarla çelik çomak oynaması hiç zor olmasa gerektir... ---)))

ALI25

Kıdemli Üye
CübbeliAhmed islami araştırmaları zayıf olan biridir.Bunu daha önceifade etmiştim.Ebubekir sifil hocaya verdiği cevablar polemikdışında bir değer taşımadığını ebubekir sifil hocanınverdiği cevablardan net anlıyoruz.Her konuda,her ilmi sahadanedense konuşma gereği duyan birisinin uğrayacağı son durakbudur!Ebubekir sifil hoca,cübbel Ahmed hocanın altındankalkamayacağı derecede net cevablar vermiştir.Cübbeli hocamuhatabını tanımadan cevab verme aceleciliğine bir dahagirmemelidir.Evet Cübbeli Hoca kendi meşrebinden hüseyin Avnihocayı örnek almalıdır.Ki,Hüseyin Avni hoca,10 tane cübbelihocayı cübbesinden çıkaracak derecede ilim sahibidir.NiçinHüseyin Avni hoca medyatik değildir,diye düşünmelidir!

Cübbelinin islami arastirmalari bir zayif sey demiyelim de eksik veya meseleleri derinligine de bilmeyebilir.

$ayet böyle bir sey de olsa türkiye de cok kisinin deginmedi ve de gündeme de getirmedigi seyleri cekinmeden gündeme getirmis ve oda türkiye de bircoklari gibi konusup ve sözler eden kisilerden birisi olur.

Mesele suanda iki kisi arasinda olsaidi su bakimdan bir tercih konusu gibi soru olsa idi hangisi dahailimli diye bizde derdik bu konuda ebubekir sifil ondan bilgili oldugu denir.

Ikiside kendi dalinda bilgileri var ve ayni zamanda biri kendini tarikat ve tasavvuf´a vermis bu yolda gitmek de kendince birsey yapmakda ve de vermekte diger kisi de öbür taraf dan insanlar gibi ilmini vermeye calismak da ve kendisi daha cok kere bir arastirmaci ve de bir yazar mahiyetinde insandir.

Cübbeliden de ilimli bir kisi olmasiyla da hüseyin avni denilen onun da bu kisi uymasi gerektiginide düsünmüyorum ve herkes bir bildiginden mes´ul olur kisiye düsen de tek bildigini demek ve yapmak olur.

Bu söz de büyük olmus onun icinde mübalagali olmus derim 10 tane cübbeli yi cebinden cikarir niye bu kisi alim mi yoksa türkiye de bu insan tek mi esi ve benzeri yok gibi bir misali olur.

Medya ya cikmamasi gibi bir seyde onu hüseyin avni hoca gibi bir kimseyi de insanlar dan da üstün kilmaz derim.

Eline saglik vermis oldugun bu bilgi icin sen sag ol Saglikci abi.

Demis oldugun hz. ali hakkinda söze de bir katiliyorum ve buna bir mümkün dür diyorum.

Abi gördügüm kadariyla said nursi ye de bir cephe almissin ve bu sana da iyi bir sey getirmez abi ye bir de sunu diyeyim onun ne sucu var veya söyle diyeyim ne gibi hatalar yapmis ki sen de ona karsi böyle cüretkarsin.
Yahu kardeşim;Kusura bakma ama hiç araştırmıyormusun?En azından daha bu günlerde yazdığım mesajları,konu başlıklıkları okuma zahmetinde bulunsaydın bu soruyu sormazdın.Ya yazdıklarıma istinaden ya beni tenkit ederdin.Yada hakkaten şu konuda Said Nursi yanlış yazmış derdin.

ALI25

Kıdemli Üye
Sorun degil saglik olsun Saglikci abi bizde bakamadik senin o yazilarina bunu da söyleyim.