Ateistler ile hadis inkarcıları arasında ne fark var?

adams77

Kanalizasyoncu
Sen ortaya birşeyler koymadıkça seninle nasıl anlaşacaz?

Elçi ve ayet nedir?

Buyur cevapla...

Hem elçisin hem ayetsin daha net nasıl açıklanır copy pasteyi bırak biraz nöronlarını işlet nisa 'larını çalıştır süslenmekten başka bir şey bilmiyorlar oturmak ile olmaz üret üretken ol

lafons7275

Kıdemli Üye
Ben, başbakan dahil, tüm meclisi gayri meşru olarak görüyorum. Meclis içinde ve dışında hiçbir partiyi tanımıyorum.

Allah'ın emirlerini dikkate almayan, amerika ve israilin emirlerini dikkate alan meclisi tanımıyorum !!

Başbakanla ilgili metafizik alemden bilgi aldım. Metafizik alemden gelen bilgiye göre başbakanı indirmek çok zormuş. Onu indirmeye çalışanların şu anki yaptıkları yeterli değilmiş. Arkası çok ama çok sağlammış. O yüzden onu indirmek isteyenlerin çok daha fazla çaba sarfetmesi gerekirmiş.

Başka bir örnek vereyim. Firavun da zamanında çok güçlüydü. O kadar güçlendi ve kibirlendi ki, sonunda ben Allah'ım dedi. Ama sonu ne oldu; o da yok olup gitti. Bu dünya ne firavuna ne de karuna kalır. Onun için kibirlenmemek, büyüklenmemek, hırsızlık yapmamak, kul hakkına girmemek gerekir.

:D Hadis inkarcılığının hazin sonu...

@kılıcarslan @RedveKabul @çelebiler @havas @cengizhan @Yahayy @basayevv

adams77

Kanalizasyoncu
Sen ortaya birşeyler koymadıkça seninle nasıl anlaşacaz?

Elçi ve ayet nedir?

Buyur cevapla...

Bu şuna benziyor fransızca bilmiyorsun ama ne yap net bir şekilde bu fransızca yı benim beynime transfer et hemen fransızca konuşayım var mı böyle teknoloji!!! Kardeş alt yapı İbrahim diyorum önce gözlerindeki pası silmelisin kulaklarındaki ağırlıkları ne yapacağız....

lafons7275

Kıdemli Üye
Bu şuna benziyor fransızca bilmiyorsun ama ne yap net bir şekilde bu fransızca yı benim beynime transfer et hemen fransızca konuşayım var mı böyle teknoloji!!! Kardeş alt yapı İbrahim diyorum önce gözlerindeki pası silmelisin kulaklarındaki ağırlıkları ne yapacağız....

Haklısın bilader. Bu forum çok renklendi. Metafizik alemden haber alanlar bile var. Senin durumun ne ki?

Zülkarneyn-23

Doçent
Vay ! Mehdi'nin arkadaşı yine arz-ı endam etmiş!
Beyim, arkadaşın Mehdi nerdeşu an acaba ? Onu bizden neden gizliyorsun?

Daha önce söylediğim gibi, Mehdi as şu anda hayatta ama mehdi alenen çıkmayacak. Hadise göre " Mehdi halk içinde dolanır ama onu kimse tanımaz" demiş Hz. Muhammed.

Mesela konuyla ilgili olarak, bu bahsettiğim hadis sahih mi dir? Bence sahih. Çünkü ben mehdi as'ı tanıdığıma ve onun da alenen halk içinde tanınacak şekilde çıkmayacağını bildiğime göre bu hadis sahih oluyor. Demek ki gelecekle ilgili bazı hadislerin doğru olup olmadığını bilmenin tek yolu, o hadisle ilgili 1ci elden doğru bilgiye ulaşmak gerekiyor.

adams77

Kanalizasyoncu
Haklısın bilader. Bu forum çok renklendi. Metafizik alemden haber alanlar bile var. Senin durumun ne ki?

konuları baltalamakta üstüne yok sonra anlat diyorsun anlamak istemediğini neden kabul etmiyorsun ki?

Sen Allah 'ın yaratmış olduğu bir varlık olarak bir ayetsin bir ayet olarak bana rabbimi hatırlatıyor , tanıtıyorsun ve beni ona yöneltiyorsun buda fark etmeden elçilik yaptığını gösteriyor.

Göklerde ve yerde her ne varsa -isteyerek de olsa, istemeyerek de olsa Allah'a secde eder. Sabah akşam gölgeleri de (O'na secde eder) Rad - 15.ayet

Eğer onların yüz çevirmeleri sana ağır geldiyse, onlara bir ayet getirmek için yerde bir tünel açmaya veya göğe bir merdiven dayamaya gücün yetiyorsa (yap). Eğer Allah dileseydi, onların tümünü hidayet üzere toplardı. Öyleyse sakın cahillerden olma. En'am - 35.ayet

var gücün ile kendini kurtarmak için çaba sarf et sen kimseyi değiştiremezsin sen ancak kendine güç yetirebilirsin.

Zülkarneyn-23

Doçent
Zülkarneyn 4'lüğünde der ki,

Hadislerin uyduruğuna ayet diye yapışma,
Allah'ın yolundan şaşırma,
Her gördüğün yaşlıyı deden,
Her gördüğün sakallıyı müslüman sanma.

İslamı bozmak için yaptıkları, ürettikleri sapıklıkları sözde hadismiş şeklinde insanlara sunanlara yazıklar olsun ! Kuran değişmediği için, Kuran'ın içine ayet ekleyemiyorlar; onun için hadis uydurup, dine hadis ekliyorlar. Sonra da derler ki bu hadis ayet niyetinedir.

Ama şunu da asla unutmayın. Hz. Muhammed, atalarımıza namaz kılmayı nasıl öğretti ? Cebrail as'ın ona öğrettiği şekilde atalarımıza göstererek ve sözleriyle yani hadisleriyle öğreterek.

Hadislerin tümünü inkar etmek demek namazı da inkar etmek anlamına gelir. Namazı inkar eden, namazla ilgili ayeti de inkar eder ve dinden çıkar.

Ne tüm hadisleri inkar edip yanlışa düşmeyin, ne de sahte hadis diye sapıklıklara ayet niyetine yapışıp dinden çıkmayın.

Gerçek hadislere de sahip çıkın !

Kaptan

Mecra Yazarı
:D Hadis inkarcılığının hazin sonu...

@RedveKabul[/MENTION]

Bu iftiranla seni başbaşa bırakıyor ve Rabbimden seni ağır bir imtihan ile imtihan etmesini diliyorum.

“..Kim (karalamak gayesiyle) bir müslümana bir iftira
ederse Allah o kimseyi bu söylediği sözler (in vebâlin)den (tamamen temize) çıkıncaya kadar cehennem köprüsü (sırat) üzerinde bekletir.” (Ebu Davud, Edeb, 36)

"İslam, ne bugünkü Müslümanların tavır ve davranışları, ne İslam tarihinin şu veya bu dönemi, ne de İslam adına kaleme alınan şu veya bu kitabın anlattıklarıdır. İslam Ku'ran'dır..."

kilicarslan

Kıdemli Üye
Diyorum ya.. Kasitli sekilde bu sekilde konu ac, birileri buna cevap yazarsa onlari yaftala.

Arkadas @lafons7275 olta atti ucuna da yemi takmis, yeme bir dokunursan olta oynamaya basliyor, arkadasta balik takildi saniyor.

Allah razi olsun, bende sevabim az diye tasalaniyordum.

Kaptan

Mecra Yazarı
Diyorum ya.. Kasitli sekilde bu sekilde konu ac, birileri buna cevap yazarsa onlari yaftala.

Arkadas @lafons7275 olta atti ucuna da yemi takmis, yeme bir dokunursan olta oynamaya basliyor, arkadasta balik takildi saniyor.

Allah razi olsun, bende sevabim az diye tasalaniyordum.

Bak kardeşim, insan karmaşık bir varlıktır. Hayvani yanımızı ortaya çıkaran bir yönümüz olduğu gibi insan penceresinden bakabilen başka yönümüz daha vardır. Hayvani yanımızı kapatabiliğimiz ölçüde insanı yanımız açığa çıkar. Ama görüyorsun işte bazıları cevap veremeyip sıkıştıklarında iftira atmak suretiyle sürekli insani yanını kapatıp hayvani yanını açığa çıkartıyorlar.

Üç tip insan vardır. Biri bir fahi-şe gördüğünde çekici bir dişi kadın görür. Diğeri "Allah ıslah etsin" der. Bir diğeri de "ekmek kavgası veren veya çocuğu için mecburen çalışmak zorunda olan bir anne" diye düşünür.

İşte iftirayı kendisine meslek edinmiş lafons gibi bu zavallı insanlar birinci kategoriye giren tiplerdir. Evet bunu bana söyletme mecbur bırakan lafons utansın. Çünkü buraya üye olduğumdan beri bu iftirayı yapıyor. Nereye kadar susacaktık.

Hadis inkarcısı ne demek yahu. Bundan daha büyük bir iftira olur mu. Üstelik biz bunu sürekli yalanlıyorken. İnnalillahi.

"İslam, ne bugünkü Müslümanların tavır ve davranışları, ne İslam tarihinin şu veya bu dönemi, ne de İslam adına kaleme alınan şu veya bu kitabın anlattıklarıdır. İslam Ku'ran'dır..."

lafons7275

Kıdemli Üye

Hadis inkarcısı ne demek yahu.
Bundan daha büyük bir iftira olur mu. Üstelik biz bunu sürekli yalanlıyorken. İnnalillahi.

Tevatür mertebesine ulaşmış olan Hz. İsa as. ın kıyamete yakın ineceğine iman ediyor musun?

Etmediğini biliyoruz.

Eeeeee, şimdi nerde iftira.

cık cık cık olmadı red olmadı.

lafons7275

Kıdemli Üye
Eğer (bu konuda) sana cevap veremezlerse, bil ki onlar sadece kendi nefislerinin arzularına uymaktadırlar. Kim, Allah’tan bir yol gösterme olmaksızın kendi nefsinin arzusuna uyandan daha sapıktır. Şüphesiz Allah, zalimler toplumunu doğruya iletmez.

adams77

Kanalizasyoncu
Tevatür mertebesine ulaşmış olan Hz. İsa as. ın kıyamete yakın ineceğine iman ediyor musun?

Etmediğini biliyoruz.

Eeeeee, şimdi nerde iftira.

cık cık cık olmadı red olmadı.

abi İsa gelince siz onu tanımazsınız!!! Çünkü İsa hakkında çok az şey biliyorsunuz :) Eğer İsa senin zamanında gelirse perişan olursun haberin olsun

fakiri

Kıdemli Üye
abi İsa gelince siz onu tanımazsınız!!! Çünkü İsa hakkında çok az şey biliyorsunuz :) Eğer İsa senin zamanında gelirse perişan olursun haberin olsun

Sen çok bildiklerini yaz o zaman !..Bir bilgi paylaşmayacaksan Ne diye foruma üye oldun ? Hem sonra sen hangi İsa'dan bahsediyorsun, pek anlayamadık ? Mahalle arkadaşın İsa'dan mı ? Yoksa, Hz.İsa Aleyhisselâm'dan mı ?

adams77

Kanalizasyoncu
Sen çok bildiklerini yaz o zaman !..Bir bilgi paylaşmayacaksan Ne diye foruma üye oldun ? Hem sonra sen hangi İsa'dan bahsediyorsun, pek anlayamadık ? Mahalle arkadaşın İsa'dan mı ? Yoksa, Hz.İsa Aleyhisselâm'dan mı ?

Bildiklerimi anlatmaya gelmedim bilmediklerimi öğrenmeye geldim!!! Aramıza girme fakiri abi :O klavye işte anla

Havas

Kısıtlı Erişim
havas,
Sen Rabbimizin bize şah damarımızdan daha yakın olduğuna inanıyor musun ?
Herhalde yanılmıyorsak inanıyorsundur !
Şuhâlde bize şah damarımızdan yakın olan bir Rab, insanla konuşabilmesine veya insanlardan herhangibirine vahy etmesine nediye şaşı bakıyorsun?
Şura Sûresi 51. ayette Allah:

"Allah'ın bir insanla konuşması mümkün değildir. Ancak vahiy yoluyla veya perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip, izniyle ona dilediğini vahyeder. O, yücedir, hikmet sahibidir." buyurmuyor mu?

peygamberliğin bir anlamı kalmıyor..herkese allah şah damarından yakın herkes vahyini alıyor.
Allah kulunu miraca çıkarmışssa beni veya seni niye çıkarmasın.

kuran bir şey ifade etmiyor.nasılsa allaha direk danışılıyor.

bir sürü şarlatan ,hokkabaz zındık sakallı cübbeli kendisini veli zanneden zındık türüyor..

yani işler karmakarışık oluyor.

yani vahyin musluğunu herkese açmak proplem.!:Cool:

kardeşim senin bunları müşahade etmen lazım..