Ateistler ile hadis inkarcıları arasında ne fark var?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ne müçtehidi be :)
Senin taklin etme, mukallitlik hastalığına çözüm olacaksa beni müçtehid kabul et ya hu sorun yok.

Müşrikliğin ne demek olduğunu öğrensen yeter benden, en zoru da bunu anlaman gerçi

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

desene ne olduğuna karar verememişsin.. kendini kaybetmek böyle oluyor demekki....Müşrikliğin o kadar tanımı varki.. bir taneside Hadis İnkarcılığıdır...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Her şeyi de öyle benden bekleme araştır biraz, hazır lokmacılığa alışmışsınız ya ne güzel ben kuran okumayım hocam bana anlatsın, benim beynim yok beyni olan biri bu ayeti bana anlatsın,
Alışmışsınız hazırcılığa...

Hadi kendin araştır biraz, dakka bsşı videosuna youum yaptığın hocanı tanımıyorsun daha...

sen tecrübelisin anlaşılan..... video nasıl çekilir.. kadın nasıl bulunur....işim olmadığı için araştırmada yapmaya gerek yok....

Yahayy

Kıdemli Üye
sen tecrübelisin anlaşılan..... video nasıl çekilir.. kadın nasıl bulunur....işim olmadığı için araştırmada yapmaya gerek yok....

Bence de çok uğraşma derim, yeşil kaplı muhtasar dualarım el kitabı var boşuna bunlarla zaman geçirme, nasıl olsa hocan tekniğini anlatır sana.
O beynelminel bilir bu işleri, Fas, Raşan, Moldovia, Maltanian ohooo ne milletler var ne milletler.

Neyse ağzımı bozmıyım daha, ne yaparsa yapsın umurumda değil, kendini bağlar şahsi faaliyetleri ama din adına anlattığı rezillikleri senin gibi mukallitleri burada gelip eveleyip geveliyor mesele bu, yoksa ne halt yerseniz yiyin bizene.

Hz Alim, hikmetli başımız, ben avam biriyim, bana söyler misin?
Vahyi Resulullah direk Cebarilden kalbine inerek mi alıyordu,
yoksa bu sadece görünen kısmı aslında Cebraile bu getireceği vahyi veren zaten Resulullah mıydı?, getirilen vahyi bilmiyor gibi mi yapıyordu?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bence de çok uğraşma derim, yeşil kaplı muhtasar dualarım el kitabı var boşuna bunlarla zaman geçirme, nasıl olsa hocan tekniğini anlatır sana.
O beynelminel bilir bu işleri, Fas, Raşan, Moldovia, Maltanian ohooo ne milletler var ne milletler.

sen itiraf et bakalım evvela, evet videoyu ben çektim, kadınlarıda ben buluyorum diye..ondan sonra konuşalımççç

adams77

Kanalizasyoncu
konuyu nereden nereye taşımışsınız koca adamlarsınız çocuklar gibi davranıyorsunuz!!!

adams77

Kanalizasyoncu
Burada olmayan bir kişi hakkında konuşmak ve olmayan kişiyi savunmak boş bir iş sen kendini korudun da alimi korumaya kalkıyorsun Allah 'a kim sığınırsa Allah onu korur güzel kardeşim yapmayın böyle azıcık düşünün yahuu

adams77

Kanalizasyoncu
Allah her yerde hazır ve nazırdır.

töbe töbe

Bismillâhirrahmânirrahîm.
1. De ki: İnsanların Rabbine sığınırım.
2. İnsanların malikine,
3. İnsanların (gerçek) ilahına;
4. 'Sinsice, kalplere vesvese ve şüphe düşürüp duran' vesvesecinin şerrinden.
5. Ki o, insanların göğüslerine vesvese verir (içlerine kuşku, kuruntu fısıldar);
6. Gerek cinlerden, gerekse insanlardan (olan her hannas'tan Allah'a sığınırım).

Yahayy

Kıdemli Üye
Konu açılırken sorulan soruşu :
Ateistler ile hadis inkarcıları arasında ne fark var?

Fark sadece şu :
Bir Ateist müslümanların çokça bulunduğu bir foruma üye olduğunda, kendisinin ateist olduğunu gizleyerek işe, Hadis Munkirliğiyle başlar!
Bu forumda da bu tür bir sürü ateist bulunmaktadır.

Adamda ki cühela cesaretine bak öfkesinden kabarıp karşısında ne kadar adam varsa ateist ilan etmiş,

Şimdi yüz defadır tekfir ettiğin ben, sabah namazına kalktıp, bir güzel seçtiğim rabbimin ayetlerinden okuyup, yalnızca ona kulluk edip sabah namaz kılacağım...
.
Ya ben mü'minlerden isem ateist ya da kafir değil isem senin halin yarın Cenab-ı Hakkın huzurunda ne olacak çok merak ediyorum.

Lafa gelince tekfirden kaçıp, ısrarla şirk uyarısı yapan insanları bile tekfircilikle suçluyorsunuz, bizim ne ateistliğimiz kaldı ne kafirliğimiz.

Şimdi rabbimiz duyuyor ve gözetiyor, eğer kendi sözü yükselsin, Terkedilmiş Kur'an yeniden hayat bulsun ve birbir türlü alavere dalavere ile dinini fırka fırka yapıp ehl-i kitabın düştüğü duruma düşmesin diye acizce, naçizhane bir şeyler yazıp çiziyorsam ben kendi adıma Allah beni bu konuda tekfir edip O'nu inkar ile suçlayanlar ile aramdaki ihtilafı kendi yanında en şiddetli hali ile sorsun.

Duam budur...