Zina Yasası tekrar çıkarılsınmı?

Zina Yasası tekrar çıkarılsınmı?

• Kararsızım

Oy: 0 0.0%
  • Fikrim yok

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    35

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sen yukardaki kanunun tekrar getirilmesini istiyorsan dinden çıkarsın.

Nisa 3: Yetim kızlar hakkında adâletle muâmele edemeyeceğinizden korkarsanız, beğendiğiniz, hoşunuza giden başka kadınlardan iki, üç ve dört kadın alın.

Bak lafons: sürekli olarak yazılanları çarpıtıyorsun.

Sen eskiden zina suçmuydu, yasayı getir dedin bende getirdim.

Şİmdi de sanki ben YENİ YASA AYNEN BÖYLE OLSUN DEMİŞİM gibi yukardaki kanunun tekrar getirilmesini istiyorsan dinden çıkarsın diyebiliyorsun, bu tam anlamıyla çarpıtmadır, ayıp ediyorsun.

Ben yukardaki maddenin gelmesini vs. istemedim.

Benim isteğim çok açık: ZİNANIN SUÇ SAYILMASINI İSTİYORUM.

Bütün gayrimeşru ilişkiler suç olmalıdır, cezalandırılmalıdır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ya HU adam gitmiş ikinciye evlenmiş kendince olmamış üçüncüye.... zina suç ya birinci hatun şikayet ediyor adam tutuklanıyor 3 ay hapsi paraya çevriliyor üç beş kuruş verip çıkıyor sonrası ne olacak aile kalacak mı? zina suç üstü olsun diye adam basılarak yakalandı (hatta gazetelere çıkanı vardı geçmiş zamanlarda) bu mudur bizim inancımızın gereği... (Bazı şeylerin Şuyuu vukuundan kötüdür!) Önce aslolan kanunlar yürürlüğe girmeli bırakalım bu yüzeysel sığ tartışmaları... asıl amacımız Aslolan Kanunları işler hale getirmek...

Bu amaç gerçekleştiğinde adam istemişse belgeleyerek hakkı kadar evlenir... zina yaparsa da değnekle taşı yer bunu gören de aynı hatayı kolay kolay yapamaz vesselam...

ZİNANIN SUÇ OLMASINI isteyen zihniyet zinanın suç olduğunu yasa ile belirlerken yasaya DİNİ VE RESMİ NİKAHI OLMADAN YAŞAMA ZİNADIR VE SUÇTUR diyebilir değil mi? bunun bir sürü yolu var.

İNANCIMIZIN GEREĞİ BU MU diye her yazılana muhalefet edeceğinize zina suç olsun, madde de şu şu şu şekilde olsun diye alternatif üretin.

İnancınız zinanın suç olmasını isteyenlere karşı çıkmayı değil destek vermenizi gerektirir.

ummuhan

Kıdemli Üye
ZİNANIN SUÇ OLMASINI isteyen zihniyet zinanın suç olduğunu yasa ile belirlerken yasaya DİNİ VE RESMİ NİKAHI OLMADAN YAŞAMA ZİNADIR VE SUÇTUR diyebilir değil mi? bunun bir sürü yolu var.İNANCIMIZIN GEREĞİ BU MU diye her yazılana muhalefet edeceğinize zina suç olsun, madde de şu şu şu şekilde olsun diye alternatif üretin.İnancınız zinanın suç olmasını isteyenlere karşı çıkmayı@ değil destek vermenizi gerektirir.
. Yukarda yazdım anlayana isviçreden fransadan alınma kanunlar beni ilgilendirmiyor onlara göre suç olsa nere olmasa nere ben Yaratan ne der nasıl olmasını ister ona bakarım. Sizin gibi düşünmek mecburiyetim yok...

lafons7275

Kıdemli Üye
Zina yasası çıksa ne olur, cezasını Allahın emrettiği şekilde kesemedikten sonra...

lafons7275

Kıdemli Üye
ZİNANIN SUÇ OLMASINI isteyen zihniyet zinanın suç olduğunu yasa ile belirlerken yasaya DİNİ VE RESMİ NİKAHI OLMADAN YAŞAMA ZİNADIR VE SUÇTUR diyebilir değil mi?

r.

her yakalanan biz imam nikahlıyız der. Böylece kimse ceza almaz. Kanun da öyle boş boş durur.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
her yakalanan biz imam nikahlıyız der. Böylece kimse ceza almaz. Kanun da öyle boş boş durur.

İSTENİRSE oy biz imam nikahlıyız deyip kimse kurtulamaz arkadaşım.

İMAM NİKAHINI da RESMİ KAYIT ALTINA ALIRSIN.

İmam devlet memurudur....İmam nikah kıyabilir ama bu resmi kayda geçecek dersin, imamın nikah kıyması için şu şu şu belgeler lazımdır dersin... hadi buyursun kurtulsun bakalım nasıl kurtulacaksa?

Burda mühim olan devletin iradesidir, İSTERSE uygun yasa hazırlanır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
. Yukarda yazdım anlayana isviçreden fransadan alınma kanunlar beni ilgilendirmiyor onlara göre suç olsa nere olmasa nere ben Yaratan ne der nasıl olmasını ister ona bakarım. Sizin gibi düşünmek mecburiyetim yok...

Sana benim gibi düşünmek zorudasın dediğimi hatırlamıyorum. Sen görüşünü, fikrini yazıyorsun ben de görüşümü fikrimi yazıyorum.

ZİNA SUÇ OLMALI diyoruz, zinanın suç sayılması gerektiğini söylüyoruz ama nasıl oluyorsa müslümanlar olarak şu konuda bile anlaşamıyoruz.

çok garip.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Sana benim gibi düşünmek zorudasın dediğimi hatırlamıyorum. Sen görüşünü, fikrini yazıyorsun ben de görüşümü fikrimi yazıyorum.

ZİNA SUÇ OLMALI diyoruz, zinanın suç sayılması gerektiğini söylüyoruz ama nasıl oluyorsa müslümanlar olarak şu konuda bile anlaşamıyoruz.

çok garip.

Zinanın suç olması yasası kaldırılınca bazı çevreler bunu fırsat bilip fuhuş çetelerini kurup bol para kazanma fırsatı yakalamışlardır.Hal böyle olunca da bu pislik adamlar zinanın suç olmasına razı göstermemişlerdir.Elbette ki Allah'tan korkan bir müslüman asla zinaya geçit vermez ve ondan razı olmaz.Lakin, uçkuruna düşkün çevreler bizim bu mücadelemizden rahatsız olmuşlardır.

Birgün gelir ki, o zinanın suç olmasını istemeyenler namus meselesiyle karşı karşıya kalınca çok zor duruma düşeceklerini hiç akıl edemiyorlar mı?Nedir bu anlayış, bu nasıl müslümanlık anlayışı?Anlaşılamayacak bir şey yok.Mesele iman zaafiyetinde olup uçkuruna düşkünlükten kaynaklanmaktadır.Allah, bir kimsenin hâyâ perdesini üzerinden kaldırırsa o kimseden korkulmalıdır vesselam...

elbiss

Ordinaryus
Bu konu aslında oldukça fazla düşünülmesi gereken bir konu neden derseniz?...

Yani iş yasa çıkarıp bitmeyle olabilecek bir konu değil...Konuyu oldukça fazla detaysal düşünmeleri gerekmekte...

Eğer Zina kalkacaksa ki çok güzel ALLAH ın birer emridir fakat ortada şöyle bir sorun var nasıl desem biraz ayıp olacak belki ama (magzur görün konu içeriği gereği yazmak durumundayım) bazı insanların ihtiyaç vesilesi diyelim bazı insanlar bunu karşılayamadığı için etrafa sarkabilir tacizler vss gibi daha kötü vahim durumlar yaşanabilir...

Var olması olduğunda bu durumda denge sağlanıyor fakat ALLAH ımızın istemediği şeyler...Ki bu konuda Ülke lideride din islamiyet üzere olduğu için vebal altında olur...fakat olsa öbür türlü olmasa öbür türlü...

Sorun Adalet yasalarının kanunlarında yani ...daha yakın zamanda Kars ta çocuk kardeşimizin başına gelenleri tv lerden izleyip gördük ve her insan çok iyi biliyor.. ki ALLAH bir daha bu durumları yaşatmasın ama Zina yolları açıkken yaşandı açık olmasa daha kötüsüde olabilir mazallah yani ben bu konuda birşey diyemiyorum şahsen... Bunun yanında bu tür yollar merdiven altına düşüp daha kötü sonuçlar daha sağlık sorunları ortaya çıkartabilir...Aslında bu tarz konuları konuşmayı bırak yazmayı bile sevmiyorum bugün yazmamdaki tek sebep sadece Detaylı düşünmeden hareket etmeyin demek istediğim için yazdım yoksa ALLAH düşürmesin derim.

Bence iş kişinin kendinde biter kişi ALLAH ı seviyor ALLAH a inanıyor ise bence kişi ALLAH üzmez Bence Kişi ALLAH ın kanunlarına kendi uymalı diye düşünüyorum..

Bilmiyorum :( Hayatımda hiçbir konuda zorlanmam her konuya elimden geldiğince bir çözüm üretebilmek için uğraşırım ama bu konuda oldukça başarısızım..ki ne kadar başarısız olduğumuda yazdığım yazılarda beni hemencecik farkedebilirsiniz.. çünkü bu tarz konular yada durumlar benim ilgi alanım ve kapsama alanımın dışında kalıyor..Bilmiyorum....

Böyle..

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bu konu aslında oldukça fazla düşünülmesi gereken bir konu neden derseniz?...

Yani iş yasa çıkarıp bitmeyle olabilecek bir konu değil...Konuyu oldukça fazla detaysal düşünmeleri gerekmekte...

Eğer Zina kalkacaksa ki çok güzel ALLAH ın birer emridir fakat ortada şöyle bir sorun var nasıl desem biraz ayıp olacak belki ama (magzur görün konu içeriği gereği yazmak durumundayım) bazı insanların ihtiyaç vesilesi diyelim bazı insanlar bunu karşılayamadığı için etrafa sarkabilir tacizler vss gibi daha kötü vahim durumlar yaşanabilir...

Var olması olduğunda bu durumda denge sağlanıyor fakat ALLAH ımızın istemediği şeyler...Ki bu konuda Ülke lideride din islamiyet üzere olduğu için vebal altında olur...fakat olsa öbür türlü olmasa öbür türlü...

Sorun Adalet yasalarının kanunlarında yani ...daha yakın zamanda Kars ta çocuk kardeşimizin başına gelenleri tv lerden izleyip gördük ve her insan çok iyi biliyor.. ki ALLAH bir daha bu durumları yaşatmasın ama Zina yolları açıkken yaşandı açık olmasa daha kötüsüde olabilir mazallah yani ben bu konuda birşey diyemiyorum şahsen... Bunun yanında bu tür yollar merdiven altına düşüp daha kötü sonuçlar daha sağlık sorunları ortaya çıkartabilir...Aslında bu tarz konuları konuşmayı bırak yazmayı bile sevmiyorum bugün yazmamdaki tek sebep sadece Detaylı düşünmeden hareket etmeyin demek istediğim için yazdım yoksa ALLAH düşürmesin derim.

Bence iş kişinin kendinde biter kişi ALLAH ı seviyor ALLAH a inanıyor ise bence kişi ALLAH üzmez Bence Kişi ALLAH ın kanunlarına kendi uymalı diye düşünüyorum..

Bilmiyorum :( Hayatımda hiçbir konuda zorlanmam her konuya elimden geldiğince bir çözüm üretebilmek için uğraşırım ama bu konuda oldukça başarısızım..ki ne kadar başarısız olduğumuda yazdığım yazılarda beni hemencecik farkedebilirsiniz.. çünkü bu tarz konular yada durumlar benim ilgi alanım ve kapsama alanımın dışında kalıyor..Bilmiyorum....

Böyle..

Allah,rüşde ermiş salih kişileri evlendirin diye emir vermiştir.İşte ayet:

NUR SURESİ-[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]32 - Aranızdaki bekarları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi davranışta olanları evlendirin. Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah, (lütfu) geniş olan ve (her şeyi) bilendir.[/FONT]

Yani bu ayette onlara maddi ve manevi destek verin demek istemiştir.Böyle bir durumda hiç zina olayı olur mu?Hem sonra şeriatta ki zina ile ilgili had cezaları da zinayı önlemektedir.Mühim olan şey, zinaya sebep olacak şeyleri ortadan kaldırmaktır.Bu konu geniştir

elbiss

Ordinaryus
Allah,rüşde ermiş salih kişileri evlendirin diye emir vermiştir.İşte ayet:

NUR SURESİ-32 - Aranızdaki bekarları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi davranışta olanları evlendirin. Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah, (lütfu) geniş olan ve (her şeyi) bilendir.

Yani bu ayette onlara maddi ve manevi destek verin demek istemiştir.Böyle bir durumda hiç zina olayı olur mu?Hem sonra şeriatta ki zina ile ilgili had cezaları da zinayı önlemektedir.Mühim olan şey, zinaya sebep olacak şeyleri ortadan kaldırmaktır.Bu konu geniştir

Bu tarz konularda daha fazla yazmak istemiyorum benim için oldukça çirkin bir konu yazarken bile hoşlanmıyorum...o yüzden affına sığınırım...Söylediklerinde çok haklısın fakat benim endişelerim olduğu için yazdım...

Yani bu konuya yazmamdaki tek sebebimde tamamıylan her konunun tek tek detaylı bir şekilde düşünülmesi istememdir...Yani konular maddeler ve başlıklar halinde tek tek ele alınmalı demek istedim Bunun yanında Adalet saraylarında hüküm eksiklikleri var ve kanunlarda zayıflıklar var.. ..

neyse bana mümkünse burada yazmazsanız sevinirim bana yazınca borç vebal altında kalıyorum...

Böyle.

lafons7275

Kıdemli Üye
İSTENİRSE oy biz imam nikahlıyız deyip kimse kurtulamaz arkadaşım.

İMAM NİKAHINI da RESMİ KAYIT ALTINA ALIRSIN.

Peki bu zina yasası Türkiye'deki bütün vatandaşları da kapsamalı mı?

Adam ateist ise, laik ise, alevi ise, hristiyan ise, yahudi ise onlara da zina yasası uygulanmalı mı yoksa onlara zımmi yasaları mı uygulanmalı kardeşim?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Peki cezası ne olmalı sence kardeşim?

Peki bu zina yasası Türkiye'deki bütün vatandaşları da kapsamalı mı?

Adam ateist ise, laik ise, alevi ise, hristiyan ise, yahudi ise onlara da zina yasası uygulanmalı mı yoksa onlara zımmi yasaları mı uygulanmalı kardeşim?

Bak arkadaşım:

Defalarca yazdım, burda İSLAMİ bir konu konuşuyoruz. İslamın kesin bir şekilde haram kıldığı zinadan bahsediyoruz.

Böyle bir konuda "aman da redyellowu nasıl da köşeye sıkıştırıyorum, aman da nasıl mat ediyorum" mantığıyla değil "İslama hangisi uygunsa" ona göre konuşmak lazım.

Beni mat etsen de olur, beni perişan etsen de olur ama İslamın hükmüne ters bir şey söyleme, söylersem beni de uyar.

Şeriat ile yönetilen bir devlet olursak zımmi yasası vs.v her neyse o uygulanır... Şeriat ve Allahın hükmü başımızın gözümüzün üstüdür. Ama şuan laik bir devletteyiz, ZİNA konusunda EN AZINDAN ceza olmalı, CAYDIRICI bir ceza olmalı diyoruz.

Zina bir toplumu içten içe kemiren adeta kanser gibi bir illettir.

Bu illete ceza vermek için illaki islam devleti, illaki şeriat devleti olmasına gerek yoktur.

Tekrar ediyorum:

Sırf beni aklınız sıra köşeye sıkıştırabilmek için İSLAMİ HÜKÜMLERE AYKIRI şeyler yazmayın.

ZİNA HEM İSLAMİ HEM İNSANİ OLARAK SUÇTUR.