"Zaman tarikat zamanı değildir" Sözü

ıtri

Üye
İnkarın maya tutmaz burada ;) Nurcu forumlara yol al. Orada seni alkışlayan çok çıkar.

Terbiyesizliğin ile atışmayacağım tabi, o konuda boyumun ölçüsünü verirsin eminim.

Dediğin zırvalara da değinmek laf israfı. Maksat senin gibilerin gerçek yüzleri ortaya çıksın. Hem der ki, ben de bu zamanda tarikat olmaz diye inanırım üstadım gibi -burada hazrete de iftira vardır- hem de der ki biz inkar etmiyoruz ki :)

Emrin olur.
Enret te kovup göndersinler bari
Forumda senin gibi kendini "terbiyesiz " kabul edenlere kalsın.
Sen bize ders vereceğine en büyük eksiğin olan terbiye derslerine başla.
ondan sonra gel karşımıza.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Tekke ve zaviyelerin kapatılmasından sonra şu ülkemin insanların ahlakı nasılda bozuldu.İşte tarikatsız, tasavvufsuz yetişen gençliğin düştüğü vahim haller bu yüzdendir.

agbi

Yasaklı
bende cemaatte kaldım zamanında.bizede aynısın anlatırlardı sohbette.ve tandığım bildiğim cemaatçilerin hepside böyle düşünüyor.
ıtri doğru söylüyor.nurcuların %95i zaman tarikat zamanı değil diye düşünüyor.agbi kalkmış inkar ediyor.

YAA ne dediğinizin farkındamısınız

Bir Halk sözü vardır

CAHİL DOSTUM OLACAĞINA AKILLI DÜŞMANIM OLSUN.

HA DİYEN CAHİLLİK ETMEİŞ SİZDE Mİ CAHİLLİK EDECEKSİNİZ.

Üstadın M.E.Erbili Hz lerinden dersli olduğunu bilmeyen NASIL NURCU olur.

Haa onlar CAHİL sizde bunu üretip HİZİPLEŞMEYE varacak sonuçlara vesile olacak CAHİLLİĞİ neden yapıyorsunuz.

ŞİMDİ ben size desem CAHİL tarikat Müridlerinin Nur Cemeatleri Hk.veya Üstad hakkında dediklerini ALLAH muhafaza FİTNE ye sebeb olurum.

Tekke ve zaviyelerin kapatılmasından sonra şu ülkemin insanların ahlakı nasılda bozuldu.İşte tarikatsız, tasavvufsuz yetişen gençliğin düştüğü vahim haller bu yüzdendir.

O zaman bu gençliğe eğilin TESPİTİNİZ DOĞRU ama gösterdiğiniz sebeb le SORUMLULUKTAN Kurtaramazsınız kendiniz bende EĞER TEPİTİM VARSA ALTERNATİFİ öne süremiyorsam TESPİTİM NEFSİMİ TATMİN ETMEK ten başka bir şeye yaramaz.

SOĞUK savaştayız bence bu savaşın pisikolojik cephelerinde ÖN SAFLARDA olun.

TARİKATLARI TOPLUMA HAŞA ÖCÜ gösteren oluşumları pasifize etmek için DÜŞÜNÜN ve belirtin ki FAYDALANALIM.

Kamarçin

Üye
Burada konu söz sahibinin, yani Said Nursi Hz.'nin ne demek istediğidir. O da belli ki kendi zamanının şartlarında durumun vahim olduğunu, tekke ritüellerini gerçekleştirecek ortam olmadığından iman kurtarmaya yönelik mücahede gerektiğinin altını çizmiştir.

Gerçekten de öyle değil miydi? Tekkeler kapatılmış, her şey yasak, camiide ikinci saf olmuyor; tarikat ayini yapmakla mı uğraşılır yoksa iman kurtarmakla mı?

Ha, tekkelerin fonksiyonu devam etse bu hale gelinir miydi, o ayrı bir konu.

fakiri

Kıdemli Üye
Şu insanoğlunun geçridiği zamanlar içinde acaba hiç bir devir
"KİTAP YÜKLÜ EŞEKLER ZAMANI" olmadı mı zannediyorsunuz ?
Eğer, zannediyorsanız ben söyleyeyim. Şu içinde bulunduğumuz zaman onların zamanı olabilir !

CENGİZHAN

Yasaklı
Şu insanoğlunun geçridiği zamanlar içinde acaba hiç bir devir
"KİTAP YÜKLÜ EŞEKLER ZAMANI" olmadı mı zannediyorsunuz ?
Eğer, zannediyorsanız ben söyleyeyim. Şu içinde bulunduğumuz zaman onların zamanı olabilir !

Evet bugün ,üniversite bitirmiş. çok eşek vadır..
Ailesinin insanlık veremediği eşekler...

Amma.. Bir de, hem ailesinin insanlık veremediği..
Hem de kitap yüzü görmemiş..

CAHİL EŞEKLER ÇOK VAR....!!

fakiri

Kıdemli Üye
Evet bugün ,üniversite bitirmiş. çok eşek vadır..
Ailesinin insanlık veremediği eşekler...

Amma.. Bir de, hem ailesinin insanlık veremediği..
Hem de kitap yüzü görmemiş..

CAHİL EŞEKLER ÇOK VAR....!!

Bunların haricinde bir de Rasulullah (s.a.v.) Efendimizin hadislerinin teşri değeri yoktur diyen eşekler ve bu tür eşeklik yapanlar var...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Zaman tarikat zamanı değil,

Üniversite zamanıdır.!

Selamün aleyküm muhterem kardeşim.Tasavvuf veya tarikatın "İslam medresesi", yani üniversitesi olduğunu bilmiyorsan git araştır da gel buraya!..Mesela, İsmail Ağa cemaatinde verilen veya öğretilen ilmin kaç da kaçı bugünkü üniversitelerde okutuluyor?.Hiç araştırdınız mı, baktınız mı sorup soruşturdunuz mu?Bugünkü üniversitelerde okutulan bütün dini dersler pratik olanlarıdır.Meselenin derinlemesine oralarda girilmediğini bilmiyor musunuz?.İsmail Ağa cemaatinden başka tam anlamıyla dini dersler verilen başka cemaat varsa bana söyleyinde size hak vereyim.Eskiden derinlemesine İSLAMİ BİLGİLER VERİLEN YERLERE "MEDRESE" DENİLİRDİ.ŞİMDİ Kİ ADI İSE ÜNVERSİTEDİR.LAKİN, LAİKLİK KANUNU GELİNCE O DERSLERİN ESEMESİ KALMADI ÜLKEMİZDE...

HEM SONRA, OSMANLI ZAMANINDA İSLAMİ BİLGİLER HARİCİNDE, COĞRAFYA, MATEMATİK, KİMYA, TARİH,GEOMETRİ (HENDESE) MÜSBET İLİMLERİN DERSLERİ VERİLİRDİ...

talib

Kıdemli Üye
Zaman tarikat zamanı değil münkirlerin zamanıdır baksanıza. Kusmakla, İslam'ın hakikatini haykırmayı bir zanneden zavallılar. Zira kaliteleri o. Kamarçin mi dersiniz, Irti mi Duha mı? Bunlar bu zamanda bu asrın mürşidlerine icazet veren Efendimiz aleyhisselam'dan daha alim zannediyorlar kendilerini! Abisi ne ki, çömezi ne olsun.

Ehl-i Sünnet

Kıdemli Üye
Rahmetli Mahmud Esad Coşan Hocaefendi ne güzel açıklamış, dinlemenizi öneririrm.

fakiri

Kıdemli Üye

Selamün aleyküm muhterem kardeşim.Tasavvuf veya tarikatın "İslam medresesi", yani üniversitesi olduğunu bilmiyorsan git araştır da gel buraya!..Mesela, İsmail Ağa cemaatinde verilen veya öğretilen ilmin kaç da kaçı bugünkü üniversitelerde okutuluyor?.Hiç araştırdınız mı, baktınız mı sorup soruşturdunuz mu?Bugünkü üniversitelerde okutulan bütün dini dersler pratik olanlarıdır.Meselenin derinlemesine oralarda girilmediğini bilmiyor musunuz?.İsmail Ağa cemaatinden başka tam anlamıyla dini dersler verilen başka cemaat varsa bana söyleyinde size hak vereyim.Eskiden derinlemesine İSLAMİ BİLGİLER VERİLEN YERLERE "MEDRESE" DENİLİRDİ.ŞİMDİ Kİ ADI İSE ÜNVERSİTEDİR.LAKİN, LAİKLİK KANUNU GELİNCE O DERSLERİN ESEMESİ KALMADI ÜLKEMİZDE...

HEM SONRA, OSMANLI ZAMANINDA İSLAMİ BİLGİLER HARİCİNDE, COĞRAFYA, MATEMATİK, KİMYA, TARİH,GEOMETRİ (HENDESE) MÜSBET İLİMLERİN DERSLERİ VERİLİRDİ...

Alın size bir NALINCI KESERİ !
Neymişmiş; "İsmail Ağa cemaatinde verilen veya öğretilen ilmin kaç da kaçı bugünkü üniversitelerde okutuluyormuşmuş ????
İsmail Ağa cemaatinden başka tam anlamıyla dini dersler verilen başka cemaat varsa bana söyleyinde size hak vereyimmişmiş !!!!

FESUBHANELLAH- FESUBHANELLAH !
Şu at gözlüklerini ne zman gözlerimizden çıkaracağız ?

agbi

Yasaklı
Zaman tarikat zamanı değil,

Üniversite zamanıdır.!

AÇARMISINIZ yani netleştiribilirmisiniz.

Yazdıklarınızı okuyunca Mahmut efendi ile Mehmet TALU Hocanın istişaresini bilmediğiniz anlaşılıyor.

Bedüzzaman ın Medresüt - Zehra yı araştırmanızı rica etsem.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Zaman tarikat zamanı değil münkirlerin zamanıdır baksanıza. Kusmakla, İslam'ın hakikatini haykırmayı bir zanneden zavallılar. Zira kaliteleri o. Kamarçin mi dersiniz, Irti mi Duha mı? Bunlar bu zamanda bu asrın mürşidlerine icazet veren Efendimiz aleyhisselam'dan daha alim zannediyorlar kendilerini! Abisi ne ki, çömezi ne olsun.

Kimlerdir bu peygamberimizden daha alim zanneden kimseler?..

talib

Kıdemli Üye

İlave olarak söylemek lazım. Bakmayın bu tiplerin hased ateşinin sineleri yakmasını. Ne bunlar ne de abileri insanları Allah demekten alıkoyamadı, tekkelerden uzaklaştırmadı, Allah Dostlarından uzak tutamadı.. Kemalistler ne eyledi ki, bu nurcuca konuşan tipler bir şey edeblsinler. Şimdi debelenip duruyorlar, aklı başında insanları kandırabiliriz belki diye.

talib

Kıdemli Üye

Kimlerdir bu peygamberimizden daha alim zanneden kimseler?..

Bu zamanda cemaatleşmek mühimdir. Bediüzzaman hz.lerinin asıl vurgusu bunadır. Zaten ondan daha büyük velilerin yollarına bakar isek, her tarikat aynı zamanda cemaattir ve hizmet alanları vardır. Fakat bu sözü münkirliklerine destek kılmaya çalışan zavallı nurcu tipler var, onları kastediyoruz. Adam halen çıkmış, kapatıldı ise demek ki bir şey vardı diyor. Mustafa Kemal üstadına selam çakıyor herhalde.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
AÇARMISINIZ yani netleştiribilirmisiniz.

Yazdıklarınızı okuyunca Mahmut efendi ile Mehmet TALU Hocanın istişaresini bilmediğiniz anlaşılıyor.

Bedüzzaman ın Medresüt - Zehra yı araştırmanızı rica etsem.

Şunu hiçunutmayınız ki İsmail Ağa cemati ideolojik bir dava peşinde değillerdir.Mahmut efendi ile Mehmet Talu hoca efendilerin istişarelerinden maksadınızı pek anlayamadım.İzah eder misiniz?

Bediuzzaman hz.lerinin tasavvufa olan meyilini biliyorum.Allah ondan razı olsun.Meselenin anlaşılamayan tarafı nedir ki sizce?...Bediuzzaman hz.lerinin ayrıca mutasavvuf olduğunu da biliyorum...

talib

Kıdemli Üye
Siz agbiye bakmayın diyeceğim ama zaten bakmıyorsunuzdur..

Karaçin nam, kalıbı ve kalbi ham arkadaşa bakarsak, nurcuca bir söylemle zırvalamayı hakikat telakki etmiş. Onun inkar ateşine bakarak, genele yazdık. İbrahim'leri yakabiliriz zanneden zavallı bir güruh işte..

agbi

Yasaklı
İlave olarak söylemek lazım. Bakmayın bu tiplerin hased ateşinin sineleri yakmasını. Ne bunlar ne de abileri insanları Allah demekten alıkoyamadı, tekkelerden uzaklaştırmadı, Allah Dostlarından uzak tutamadı.. Kemalistler ne eyledi ki, bu nurcuca konuşan tipler bir şey edeblsinler. Şimdi debelenip duruyorlar, aklı başında insanları kandırabiliriz belki diye.

KİMSİN SEN YAAAA

İşin Gücün her konuda NUR CEMEATLERİNE SALDIRMAK

Sende NUR CEMEATLERİ DÜŞMANLIĞI metastas HASTALIK olmuş.

SEN NASIL MÜSLÜMANSIN ?

SEN NASIL İSLAMİYETE HİZMET ETMEK İSTİYORSUN

Bak Forum da Mesihçi adlı üye var Hiristiyanlığın Protestanlığı anlatıyor ama O KONULARDA SEN YOKSUN.

SİYONİZMİN Türkiye kolları veya CAMİ BONBALAMAK İSTEYEN lerin konularında YOKSUN

YOKSUN ÇÜNKÜ AMACIN MÜCADELEN İSLAM a HİZMET DEĞİL NURCULARA SALDIRMAK.