"Zaman tarikat zamanı değildir" Sözü

talib

Kıdemli Üye
Bence bu kişiden Allah'a sığınmak gerekiyor.
Gözü dönmüş, ayeti bile karşısına alabiliyor..
Allah sana hidayet nasip etsin kardeş.

Ben ayeti inkar cihetiyle karşıma alıp dinden çıktı isem ben kafir oldum, yok sen beni tekfir etti isen, hadisi şerif gereği bu söz sana döndü.

Dinden çıkan bir insanın tüm ameli boşa gider. Hatasından döner de tekrar tevbe eder de dine girerse, sevapları yok olmuş olarak girer. Borcu yine borçtur.

Diğer çocukluklarına ses etmeden bu bilgiyi de verelim. Sen istersen burun kıvır geç.. Nefsinin bileceği iş.

agbi

Yasaklı
Ya Hu şu durumda, şu konuda sanane ve banane erenekon davasından. Bak burda canlı bir olay var. Senin Gülen'ci kardeşin münkirliğini açıkca ifade ediyor. Bana göre bu zamanda tarikat olmaz diyor. Böyle tipleri ışık! evlerinde görecek çocuklar. Onlara abi diyecek ve bu gibi tiplere aldanacaklar muhtemelen. Tabi aklı başına gelince, akıllısı bunları bırakacak, onlar gibi olan da papağan misal bu zaman da tarikat olmaz diye dolaşacak sokaklarda. Allah Dostlarına hava atar gibi :)

Mehmet Talu her müslümanın hizmetini öveceği gibi onların da hizmetini övmüş. Yoksa sor bakalım, zaman tarikat zamanı değil diyen tıfıl adamlar var bizde, bak bakalım ona ne cevap verecek.

Mahmud Efendi'nin cevabını yazayım sana. Bu gibileri vuslattan mahrumdurlar ;) Aldın mı cevabını şimdi :)

YA ARABIN YALELLESİ GİBİ derler ya avamda tam o tipsin.

Bak aşağıda büyüttüm okuyup anlaman için

Fethullah Gülen Hocaefendi de bu konu ile alakalı olarak şunları söylemektedir:

"Bu söz belirli bir devreye aittir ve bizim düşüncelerimizi aşan bir derinlik ifade eder. Bu hususta şu mülahazalar gözetilmiş olabilir. O dönemde tarikatlar yakın takibe alınmıştı. Zaten nurlardan dolayı tarassut edilen bir insan, bir de tarikatçılık vehmiyle mi durumunu ağırlaştırsaydı? Kaptanın gemisindeki tayfayı koruması gibi Bediüzzaman da cemaatini koruma ve kollama durumundaydı. Yoksa, Efendimizin tavsiye etmiş olduğu züht ve takvayı esas alan tarikatlara Bediüzzaman gibi engin ve ledûnnî birisinin karşı olması asla düşünülemez."

Fettullah GÜLEN hocanın bu dediklerini bilmeyen NASIL GÜLENCİ olur HİÇ Mİ KAFAN ÇALIŞMIYOR senin.

Bak benim kafam derki Hoca yı tanımayan GÜLEN ci olamaz BENİM KAFAM da böyle çalışıyor

agbi

Yasaklı
Ya Hu şu durumda, şu konuda sanane ve banane erenekon davasından. Bak burda canlı bir olay var. Senin Gülen'ci kardeşin münkirliğini açıkca ifade ediyor. Bana göre bu zamanda tarikat olmaz diyor. Böyle tipleri ışık! evlerinde görecek çocuklar. Onlara abi diyecek ve bu gibi tiplere aldanacaklar muhtemelen. Tabi aklı başına gelince, akıllısı bunları bırakacak, onlar gibi olan da papağan misal bu zaman da tarikat olmaz diye dolaşacak sokaklarda. Allah Dostlarına hava atar gibi :)

Mehmet Talu her müslümanın hizmetini öveceği gibi onların da hizmetini övmüş. Yoksa sor bakalım, zaman tarikat zamanı değil diyen tıfıl adamlar var bizde, bak bakalım ona ne cevap verecek.

Mahmud Efendi'nin cevabını yazayım sana. Bu gibileri vuslattan mahrumdurlar ;) Aldın mı cevabını şimdi :)

YA ARABIN YALELLESİ GİBİ derler ya avamda tam o tipsin.

Bak aşağıda büyüttüm okuyup anlaman için

Fethullah Gülen Hocaefendi de bu konu ile alakalı olarak şunları söylemektedir:

"Bu söz belirli bir devreye aittir ve bizim düşüncelerimizi aşan bir derinlik ifade eder. Bu hususta şu mülahazalar gözetilmiş olabilir. O dönemde tarikatlar yakın takibe alınmıştı. Zaten nurlardan dolayı tarassut edilen bir insan, bir de tarikatçılık vehmiyle mi durumunu ağırlaştırsaydı? Kaptanın gemisindeki tayfayı koruması gibi Bediüzzaman da cemaatini koruma ve kollama durumundaydı. Yoksa, Efendimizin tavsiye etmiş olduğu züht ve takvayı esas alan tarikatlara Bediüzzaman gibi engin ve ledûnnî birisinin karşı olması asla düşünülemez."

Fettullah GÜLEN hocanın bu dediklerini bilmeyen NASIL GÜLENCİ olur HİÇ Mİ KAFAN ÇALIŞMIYOR senin.

Bak benim kafam derki Hoca yı tanımayan GÜLEN ci olamaz BENİM KAFAM da böyle çalışıyor

Bak anlaman için tekrar yazıyorum.

Fethullah Gülen Hocaefendi de bu konu ile alakalı olarak şunları söylemektedir: "Bu söz belirli bir devreye aittir ve bizim düşüncelerimizi aşan bir derinlik ifade eder. Bu hususta şu mülahazalar gözetilmiş olabilir. O dönemde tarikatlar yakın takibe alınmıştı. Zaten nurlardan dolayı tarassut edilen bir insan, bir de tarikatçılık vehmiyle mi durumunu ağırlaştırsaydı? Kaptanın gemisindeki tayfayı koruması gibi Bediüzzaman da cemaatini koruma ve kollama durumundaydı. Yoksa, Efendimizin tavsiye etmiş olduğu züht ve takvayı esas alan tarikatlara Bediüzzaman gibi engin ve ledûnnî birisinin karşı olması asla düşünülemez."

ŞİMDİ NASIL DERSİN BU BEYANI BİLMEYEN KİŞİYE GÜLENCİ

talib

Kıdemli Üye
Adamlar kendileri diyorlar, ne edeyim yani :) Bak sana bir arkadaştan yazayım. Gülen'ci. Hem de belki her gün sohbet ediyor sizin abilere, para topladığınız adamlara. İlahiyat mezunu bir arkadaş. Tarikatı şirkle suçlayacak nerdeyse. Böyle birisi agbi.. Yani risale forumları münkirlerle doludur. Bunları kim yetiştiriyor ;) Gülen ne demişse demiş, ki bazı sözleri tartışılabilir ama gülen'ciyim diyenlerden ve orda hizmet edenlerden ve dahi pek çok nurcu münkirliği meslek edinmiş.

talib

Kıdemli Üye
"Hakkın has kullarına edepsizce konuşmak kalbi öldürür. Ve bu, amel defterini simsiyah eder.
Allah bir kimseyi rezil etmek isterse, O kimseyi tertemiz kimselere hakarete yönlendirir."
Mevlana Hz.lerinden

Şimdi zaman tarikat zamanı değil diyerek Allah'ın tertemiz kullarına iftira atan edepsizler bir daha düşünsünler ne yapıyorlar.

talib

Kıdemli Üye
"Baykuşlar gibiyiz, doğanlara düşmanız, hülasa viranelerde kalmışız.
Cehaletimiz ve körlüğümüz çok ileri seviyede, işte bu yüzden Allah Dostlarını incitmeye yelteniyoruz."

Güneşi kıskanan/hased eden, güneşin varlığından incinen kişi yok mu? İşte sana devası olmayan bir dert ki, onun için ancak ah çekmek vardır. İşte sana, ebediyyen kuyunun dibinde düşüp kalmış kişi."

Mevlana'dan..

agbi

Yasaklı
Adamlar kendileri diyorlar, ne edeyim yani :) Bak sana bir arkadaştan yazayım. Gülen'ci. Hem de belki her gün sohbet ediyor sizin abilere, para topladığınız adamlara. İlahiyat mezunu bir arkadaş. Tarikatı şirkle suçlayacak nerdeyse. Böyle birisi agbi.. Yani risale forumları münkirlerle doludur. Bunları kim yetiştiriyor ;) Gülen ne demişse demiş, ki bazı sözleri tartışılabilir ama gülen'ciyim diyenlerden ve orda hizmet edenlerden ve dahi pek çok nurcu münkirliği meslek edinmiş.

BANA ne ADAM ne demişse

F.Gülen demiş mi ? Dememiş o zaman adam demişse F.Gülen ci mi oluyor

Haa F.Gülen der aynısını tekrar eder ozaman GÜLEN ci dersin.

ADAM CAHİL sende ona uyan bir Cahil sin F.Gülen in demediğini DEDİ DİYE EMPOZE ETMEK İSTİYORSUN.

Bari kuldan çekinmiyon ALLAH tan kork İSLAM da varmı demediğini dedi diye Topluma EMPOZE ETMEK.

Fethullah Gülen Hocaefendi de bu konu ile alakalı olarak şunları söylemektedir: "Bu söz belirli bir devreye aittir ve bizim düşüncelerimizi aşan bir derinlik ifade eder. Bu hususta şu mülahazalar gözetilmiş olabilir. O dönemde tarikatlar yakın takibe alınmıştı. Zaten nurlardan dolayı tarassut edilen bir insan, bir de tarikatçılık vehmiyle mi durumunu ağırlaştırsaydı? Kaptanın gemisindeki tayfayı koruması gibi Bediüzzaman da cemaatini koruma ve kollama durumundaydı. Yoksa, Efendimizin tavsiye etmiş olduğu züht ve takvayı esas alan tarikatlara Bediüzzaman gibi engin ve ledûnnî birisinin karşı olması asla düşünülemez."

Haa ben görme özürlüyüm ama sen DÜŞÜNCE ÖZÜRLÜMÜSÜN.

talib

Kıdemli Üye
agbi, ben Gülen herkesin okuyabildiği sohbetlerinde inkar etmiştir demedim ki. Neden umuma açık olan, herkesin görebileceği sohbetlerini bana getiriyorsunuz?

Dedim ki, gülen'cilerden yani o cemaatin içinden çok bilirim ben inkar eden, burun kıvıran. Dediklerim o cemaatte hizmet eden, her gün sohbetler veren birisi. Düşünün ki bu kişi sohbet ettiklerine neler anlatacak...

agbi

Yasaklı

BANA ne ADAM ne demişse

ADAM CAHİL sende ona uyan bir Cahil sin F.Gülen in demediğini DEDİ DİYE EMPOZE ETMEK İSTİYORSUN.

Bari kuldan çekinmiyon ALLAH tan kork İSLAM da varmı demediğini dedi diye Topluma EMPOZE ETMEK.

Talib sana CAHİL demek bana göre sana iltifat

Bak F.Gülen in beyanını getirdim ve hala ısrarcısan size İFTİRACI sın derim.Çünkü F.Gülen in demediğini diyen kişiye GÜLEN ci diyerek F.Gülen e İFTİRA ATIYORSUN.

agbi

Yasaklı
agbi, ben Gülen herkesin okuyabildiği sohbetlerinde inkar etmiştir demedim ki. Neden umuma açık olan, herkesin görebileceği sohbetlerini bana getiriyorsunuz?

Dedim ki, gülen'cilerden yani o cemaatin içinden çok bilirim ben inkar eden, burun kıvıran. Dediklerim o cemaatte hizmet eden, her gün sohbetler veren birisi. Düşünün ki bu kişi sohbet ettiklerine neler anlatacak...

ARTIK SAÇMALAMAYA başladın biraz evvel forum daki gülen ci dedin şimdi dışarıdan diyorsun.
BAK TEKRAR EDİYORUM F.GÜLEN in beyanını getiriyorum hala sen ne diyosun

BIRAK BU YÖNTEMİ F.GÜLEN in hakkını alıyorsun AHİRET var.

BENDE SENİ TANIMAYA BİLMEYE BAŞLADIM iyi KIVIRIYORSUN.

agbi

Yasaklı

BANA ne ADAM ne demişse

Talib sana CAHİL demek bana göre sana iltifat

Bak F.Gülen in beyanını getirdim ve hala ısrarcısan size İFTİRACI sın derim.Çünkü F.Gülen in demediğini diyen kişiye GÜLEN ci diyerek F.Gülen e İFTİRA ATIYORSUN.

İFTİRA ATMA talib

Bak Cuma akşamı

Sanal ın avantajı ile hareket etme

Forum daki Gülen ci dedin

Sonra dışarıda dedin

Dar çerçevede dedin.

KIVIRIYONDA KIVIRIYON

Daha evvelde yeni Asya cıların DEMİREL ilişkilerini f.Gülen cemeatine yamamaya çalıştın.

YETER ARTIK AMA

İFTİRALARIN bini BİR para.

Bana müsade bu mübarek gecede artık kendime dur demem gerek karşımdaki İFTİRACI da olsa sonuç ta Müslüman.

talib

Kıdemli Üye
Ya Hu ne dışarısı dedim. agbi öfken anlamana müsade etmiyor. Dedim ki, arkadaş gülen cemaatinde her gün esnaflara sohbet veren birisi. muhtemelen cemaatten de ona göre artık öğretmen maaşı mı ne alıyor bilmiyorum, o şekilde hayatına devam eden birisi. Yani adam cemaatin içinde, esnafa sohbet verir, cemaatin yönlendirmesi ile hareket eder, oradan muhtemelen maaşını alır, böyle adama neden gülenci diyorsun diyor. ne diyeyim bu adama? iki sohbete gidene bile şakirt diyorsunuz da böyle birisine mi diyemeyeceğiz? bu sadece bir örnek. burada var bak adam yazıyor, zaman bana göre de tarikat zamanı değil, biz nurcular böyle inanırız diye. demek ki adam tanıyor nurcuları, herkes gibi. yine risale forumları böyle baykuşlarla dolu mevlananın deyimiyle..

Suç kimde?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Ne yazıkki dinsizliğin umumiyetle propagandasının yapıldığı müslümanların dinsizler eliyle zülme uğradığı bir zamanda müslüman geçinen ama şeairi İslamı redden, 1400 yıllık islam alimlerinin eserlerini hafife alan mezheplere karşı güya Kuranı esas aldığını bunun dışındaki her bilgi hadis olsun olmasın alimlerin fetvası hükmü olsun "geçersizdir" diyen islam içindeki bir grup dinsizlik namına çalışmakta müslüman alimleri cemaat ve tarikatları karalamaktadır.

Bu grupları ve mensuplarını tekfir etmekte başlarındaki hocalar olsun yada başka kişiler türlü hakaretlerle tahkir etmeye çalışmaktalar.
Bu güya kuranı esas aldıklarını iddia eden grup üyeleri cemaat-tarikat düşmanı oldukları hatta mezhepsiz oldukları halde kendileri bir tarikat-mezhep bütünlüğü içinde hep kaynak gösterdikleri başlarındaki hocaları ortak, kitapları ve iddiaları ortaktır.Bu nedenle bir anti-tarikat-cemaat tarikatı yada mezhepsizlik mezhebiyle karşı karşıya bulunmaktayız.

Bu güruha karşı mezheplerin-şefaatin-ilhamatın-sahih hadislerin... hak ve hakikat olduğu Kurandan hadislerden asrı saadetteki uygulamalardan, bilim ve fenden, sosyoloji-psikoloji ilminden alıntılarla çok kolay isbat edilebirir.
Lakin benim iddialar=>> Cevaplarımız-isbatlarımız şeklinde başlıklar mesajlar yazacak ne vaktim ne enerjim var.Hattı zatında faydalı da bulmuyorum.

Neden?
1-Bu tür insanlara karşı bu forumda başka forumda ortaya koydukları her iddiaya karşı kabul etmek zorunda kaldıkları isbatları delilleri ortaya koyduk (forumun arama özelliği ile o mesajlara ulaşabilirsiniz).Ama kabul etmedikleri gibi yorumda bulunma cesaretini bile gösteremediler.

2-Karşılıklı fikir alışverişi babında olsa faydalı olablilrdi belki ancak bu tür insanlar aşırı bir önyargı ve düşmanlık güttükleri için bir milim ilerleyemediler oldukları yerde kaldılar.Bugün ali gelir o gider veli gelir o da gider tarik gelir hakeza...

3-Yaptıkları düşmanca tutumla ateistlerin ellerine güzel kozlar verdiler.Bir tartışmada haşa "Allah yoktur" diyene bizim verdiğimiz delilleri embesilce mesajlarıyla eleştirdiler dinsizlik namına hareket ettiler.

4-Kuran Kuran lafları hep lafta ve bir kaç ayet mealiyle sınırlıdır.Hattı zatında ilimleri yok denecek kadar azdır.Okudukları birkaç mezhepsizin kitabı bilg.da bir Kuran mealinden copy/past la herşeyi çözdüklerini sanırlar.Daha ilham-vahiy farkından habersiz konu açarlar hakaret ederler delil getirirsiniz anlamaktan aciz oldukları için yorum bile yapamazlar.

5-Hemen her mesajlarında "maide-23 de ne deniyor sen önce bir ahzap-56 yı oku yada nur-33 e göre..." diye başlarlar.Cımbızlama ayet mealleriyle günü kurtardıklarını sanırlar halbuki ilimleri zayıp altyapıları yok denecek kadar az mezhepsizliği seçtikleri için milyonlar cilt bilgi birikiminden mahrumdurlar.

6-Çoğunluğu bir cemaate yada tarikate dahil olmuş ancak yapması gerekenler kendi nefsine ve enaniyetine ağır geldiği için yada başka hatalarından dolayı oradan şutlanmış kişilerdir.Bazende bir cemaat-tarikat içindeki birinin yanlış hareketini cemaate maledip kendi kendini soğutmuştur.Bu nedenle o cemaate-tarikata ve tüm cemaat vb oluşumlara karşı olmayı görev bilmişleridir.Malum kedi erişemediğine pis der.

7-Daima eleştiri ve saldırı pozisyonunda içindeki kin ve nefreti dindarlara kusmaya hazırdırlar.Kendilerinden daha dindar imanlı takvalı hiç kimse yoktur.Muhakkak bir tarikat ve cemaate mensup kişiler "şirk" içinde yaşamaktadırlar.Hatta bunlara göre bu ülkede "askerlik","seçimlerde oy kullanmak","devlette memur olmak","ihtilaf vukuunda mahkemelere başvurmak" insanı dinden çıkarmaya yeterli nedendir.Eleştirdikleri her ne grupsa ne bir kitabını okumuşlar ne de iç yüzünü bilmektedirler.Daima çamur at izi kalsın harket tarzını benimserler.

Hasılı kelam daha çok var ancak vaktim yok bu kişilerle tartışmaya girebilir deliller getirebilirsiniz ancak onlar nazarında bir kıymeti olmayacaktır.Sizi şirk-alud görmeye devam edip kendilerini ve nefislerini temize çıkaracaklardır.

Ne yapmak gerektir? 2 yöntem:
1-Bunların saçma sapan herbir eleştirlerine uygun cevapları delilleri yazmak
2-Kendi bataklıklarında boğulmalarına izin vermek karışmamak.

1 yıl kadara birinci yöntemi uyguladıktan sonra 2. yöntemi denemeye karar verdim.Halen vakti bilgisi yerinde olan arkadaşlar 1. yöntemi de uygulayabilirler.
Allah kolaylık versin diyeyim onlara.
amin
vesselam.
(not:bazı arkadaşlar bu gibi eleştiriler karşısında Risalei Nurun izzetini korumak adına faaliyette bulunmanın gerekliliğini vurgulamışlar.Doğrudur ancak belki 70-75 yıldır Risalei Nura "karşı propaganda" dinsiz eliyle yapılmakta idi şimdi bunlara müslüman olduğunu iddia eden insanların da eklenmesi onu kıymetten düşürmek yerine aksine geçmişte olduğu gibi bugünde intişarına vesile olacaktır diye düşünüyorum.Tevekkeltü Alellah.

hirahos

Kıdemli Üye
MÜTEŞEKKÜR muhterem...

Mezhebsizlik cereyanlarıyla tarikat, tasavvuf, risale müzakerelerinin ilgisi yoktur. Evet dediğiniz kesimler varlar. Zaman zaman bu forumda da arz-ı endam ederler, lakin o ayrıdır, bu konu ayrı... Ve mezhebsiz kesim, Kur'aniyyun, mealciler dediğiniz gibidirler. Haricilerin modern torunlarıdırlar. Haricileri tanıyanlar bu "torun" ifademizden pek çok manayı anlamışlardır.

Öte yandan, risale ve cemaati hakkında getirilen tenkidlerin tamamına haksız, delilsiz, dayanaksız diyemeyiz. Evet, misallerine rastladık, kuru kuruya, sırf karalamak için laf söz edenler de vardır. Anlamadan, incelemeden gözden düşürmeye çalışanlar olmakta. Fakat, böyle misalleri olması, risale ve cemaatleri hakkında her nasihat edenin haksız ve isabetsiz olacağını da göstermez. Göstermemeli.

Her nasihat sahibini de propagandacı, komita adamı, bencil, enaniyetini öldürememiş, kıskanç vs. gibi sıfatlarla yaftalamak; ne dediğine, niçin dediğine, neyi delil getirdiğine bakmamayı netice verir. Veriyor da... Hakikatı ıskalama, doğruyu kaçırma ihtimalini barındırır. İlim sıfatı, tenkidlerin haklı haksız olanlarını ayırabilme, söylenileni temel ölçülere, esas kaynaklara göre ele alıp üzerinde tefekkür etme kuvvetini vermesi lazım. Bu sadece risale cemaatleri için değil, bütün Müslüman grupları içindir. Neden? Resulullah efendimizin haber verdiği fırkalardan sakınabilmek, memduh fırkaya dahil olabilmek için hakkaniyete, insafa, sabit fikirlerden uzak durmaya, sınamaya, incelemeye, akletmeye ve hatta danışmaya ihtiyacımız vardır.

agbi

Yasaklı
Ya Hu ne dışarısı dedim. agbi öfken anlamana müsade etmiyor. Dedim ki, arkadaş gülen cemaatinde her gün esnaflara sohbet veren birisi. muhtemelen cemaatten de ona göre artık öğretmen maaşı mı ne alıyor bilmiyorum, o şekilde hayatına devam eden birisi. Yani adam cemaatin içinde, esnafa sohbet verir, cemaatin yönlendirmesi ile hareket eder, oradan muhtemelen maaşını alır, böyle adama neden gülenci diyorsun diyor. ne diyeyim bu adama? iki sohbete gidene bile şakirt diyorsunuz da böyle birisine mi diyemeyeceğiz? bu sadece bir örnek. burada var bak adam yazıyor, zaman bana göre de tarikat zamanı değil, biz nurcular böyle inanırız diye. demek ki adam tanıyor nurcuları, herkes gibi. yine risale forumları böyle baykuşlarla dolu mevlananın deyimiyle..

Suç kimde?

ÖFKELENİRİM

Sizin gibi olmuyan birşeyi olmuş gibi bir topluma mal etmek ve hizipleşmeye yol acançak düşüncelere sahip olana a öfkelenirim.

Size F.Gülen in beyanını getiriyorum sonra kalkmış O Bunu dedi Şu bunu dedi diye Liderini bilmeyen Liderinin ne dediğini anlamayan kişi oncu şucu olurmu KAFAN ALIYORMU ?

Siz bu yazdıklarınızla SİYONİZMİN en korktuğu iki Cemeat arasına FİTNE SOKUYORSUNUZ hüsnüzanla düşünüyorum CEHALETİNİZ diyorum.

talib

Kıdemli Üye
Millet ne dediğini bilmez hale gelmiş. Bunu biz diyoruz vehhabiler ve kemalistler tarikatın karşısnda iken bu nurcuyum diyenlere ne oluyor diye.. Böyle denilince kendine nurcuyum diyen akıl fukarası neden bize karşısınız diyor :) Hay Allah. Ne saptırma, ne cehalet..

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Daha başta müslümanların kendi aralarında saygı, sevgi, muhabbet kalmamış bunları kim düzeltecek?.Yok mu bir babayiğit, müslümanların başını çekecek adam!...

talib

Kıdemli Üye
Meşayih hazeratına bakıp örnek almaları gerekiyor bazılarının. Ama onlar rekabet peşinde. Ne edeceksin, ahir zaman. Onları kaale alıp cevap veren de yok büyüklerden ama onlar her neden ise baykuş misali güneşten rahatsızlık duymaktadırlar.

Sen Allah Dostlarını inkar et, Peygamber'in yollarının önünde durmak iste, sonra uhuvvet de. Bu da ahir zaman hastalıklarından. Zaman tarikat zamanı değilmiş söylemi adı altında Allah Allah diyenlere laf et. Kafir orda dururken. Bazı saftriklerde bu duruma itiraz edenlere karşı bir söylem geliştirmek peşine düşüyor. Böylesinin amacını hiç anlayabilmiş değilim. Vurana, sövene sessiz ama siz hakikatte onlara vurabilir değilsiniz, sövdüğünüz yanınıza zarardır diyenlere cevap :) Ahh Mustafa Kemal, senin kemalistlerin bile tarikatlarla uğraşmaktan sıkıldı, yenilgiyi kabul ettiler ama bak seninkilerden daha gayretli adamlar peyda oldu..

talib

Kıdemli Üye
"Hakkın has kullarına edepsizce konuşmak kalbi öldürür. Ve bu, amel defterini simsiyah eder.
Allah bir kimseyi rezil etmek isterse, O kimseyi tertemiz kimselere hakarete yönlendirir."

"Baykuşlar gibiyiz, doğanlara düşmanız, hülasa viranelerde kalmışız.
Cehaletimiz ve körlüğümüz çok ileri seviyede, işte bu yüzden Allah Dostlarını incitmeye yelteniyoruz."

Güneşi kıskanan/hased eden, güneşin varlığından incinen kişi yok mu? İşte sana devası olmayan bir dert ki, onun için ancak ah çekmek vardır. İşte sana, ebediyyen kuyunun dibinde düşüp kalmış kişi."

Mevlana'dan..

cemaliii

Kıdemli Üye
bende cemaatte kaldım zamanında.bizede aynısın anlatırlardı sohbette.ve tandığım bildiğim cemaatçilerin hepside böyle düşünüyor.
ıtri doğru söylüyor.nurcuların %95i zaman tarikat zamanı değil diye düşünüyor.agbi kalkmış inkar ediyor.