"Zaman tarikat zamanı değildir" Sözü

talib

Kıdemli Üye
Ladikli Ahmet Ağa hz.leri der ki -bu zat yedilerdendir ve Hızır aleyhisselamın yardımcısıdır-, Sami Efendi h.leri irşad icazetini Peygamber Efendimiz'den almıştır.

Şimdi yeni yetme tipler çıktı bu zatların ve Hz. Peygamber aleyhisselamın yollarını akıllarınca inkar etmek derdindeler :) Bana göre -o kim oluyorsa- bu zaman tarikat zamanı değilmişmiş :) Saidi Nursi hz.leri için demiyorum bunu, o başka maksatla öylesinde söylenmiş bir sözdür. Bu sözü kendisine hayat gayesi edinmiş ufak beyinler için diyorum.

İyi de güzelim, kemalistler inkar etti, sen inkar ettin, eline ne geçti. Menzil'e giden milyonlarca insanın önünde durabildin de geri çevirebildin mi, tarikatla müslüman olan milyonların imanını çalabildin mi, Allah Allah diyen dilleri ve kalpleri susturabildin mi, Hz. Peygamber'in yolundan daha güzel bir yol ortaya koyabildin mi, Allah Dostlarını yalancı addeddin de eline ne geçti?

Minik ufak tıfıl papağanlar..

agbi

Yasaklı
KONUYU SAPTIRMAYIN

Zaman TARİKAT zamanı değildir sözü zamanı

EZAN ın Türkçeleştirildiği & Kuran Öğretmenin suç sayıldığı & Kuran okunurken Üç kişinin birlikte olması suç sayıldığı , camilerimizin AHIR olarak kullanıldığı ve Kubilay olayının olduğu zamandı.
BU ZAMANDA

Peygamberimiz sav ilk islamı yayma yöntemi uygulandı açıktan değil gizli gizli bunu fark eden Güya MİLİ ŞEF önlem aldı Kaynak olan Üstad ı takip etmesi için DEVLET sahip olduğu üç helikopter den birini takip için görevlendirdi.

Şuan da bunları iddia ederek SİYONİZM in en korktuğu Mahmmud efendi cemeati ile F.Gülen cemeatini karşıı karşıya getirmeyin BİLMEDEN FİTNE üretmeyin.

Gerçek anlamda tarikat düşmanları ile karşıtları ile mücadele edin ki göremiyorum bu konularda sizleri

talib

Kıdemli Üye
Senin nurcu kardeşlerin diyor bu zaman da tarikat zamanı değildir diye. agbi okuduğunu anlıyor isen yaz, az önce nurcu kardeşin biz nurcuların %95'i bu zamanda tarikat zamanı olmaz diye inanırız yazmış.

agbi

Yasaklı
KONUYU SAPTIRMAYIN

Zaman TARİKAT zamanı değildir sözü zamanı

EZAN ın Türkçeleştirildiği & Kuran Öğretmenin suç sayıldığı & Kuran okunurken Üç kişinin birlikte olması suç sayıldığı , camilerimizin AHIR olarak kullanıldığı ve Kubilay olayının olduğu zamandı.
BU ZAMANDA

Peygamberimiz sav ilk islamı yayma yöntemi uygulandı açıktan değil gizli gizli bunu fark eden Güya MİLİ ŞEF önlem aldı Kaynak olan Üstad ı takip etmesi için DEVLET sahip olduğu üç helikopter den birini takip için görevlendirdi.

Şuan da bunları iddia ederek SİYONİZM in en korktuğu Mahmmud efendi cemeati ile F.Gülen cemeatini karşıı karşıya getirmeyin BİLMEDEN FİTNE üretmeyin.

Gerçek anlamda tarikat düşmanları ile karşıtları ile mücadele edin ki göremiyorum bu konularda sizleri

Fethullah Gülen Hocaefendi de bu konu ile alakalı olarak şunları söylemektedir: "Bu söz belirli bir devreye aittir ve bizim düşüncelerimizi aşan bir derinlik ifade eder. Bu hususta şu mülahazalar gözetilmiş olabilir. O dönemde tarikatlar yakın takibe alınmıştı. Zaten nurlardan dolayı tarassut edilen bir insan, bir de tarikatçılık vehmiyle mi durumunu ağırlaştırsaydı? Kaptanın gemisindeki tayfayı koruması gibi Bediüzzaman da cemaatini koruma ve kollama durumundaydı. Yoksa, Efendimizin tavsiye etmiş olduğu züht ve takvayı esas alan tarikatlara Bediüzzaman gibi engin ve ledûnnî birisinin karşı olması asla düşünülemez."

AKLINIZIN YETMEDİĞİ konulara girmeyin vede SİYONİZM in bu oyunlarına alet olmayın.SİYONİZM bu sıralar bu konuyu devamlı gündeme getiriyor.

talib

Kıdemli Üye
Ladikli Ahmet Ağa hz.leri der ki -bu zat yedilerdendir ve Hızır aleyhisselamın yardımcısıdır-, Sami Efendi h.leri irşad icazetini Peygamber Efendimiz'den almıştır.

Şimdi yeni yetme tipler çıktı bu zatların ve Hz. Peygamber aleyhisselamın yollarını akıllarınca inkar etmek derdindeler :) Bana göre -o kim oluyorsa- bu zaman tarikat zamanı değilmişmiş :) Saidi Nursi hz.leri için demiyorum bunu, o başka maksatla öylesinde söylenmiş bir sözdür. Bu sözü kendisine hayat gayesi edinmiş ufak beyinler için diyorum.

İyi de güzelim, kemalistler inkar etti, sen inkar ettin, eline ne geçti. Menzil'e giden milyonlarca insanın önünde durabildin de geri çevirebildin mi, tarikatla müslüman olan milyonların imanını çalabildin mi, Allah Allah diyen dilleri ve kalpleri susturabildin mi, Hz. Peygamber'in yolundan daha güzel bir yol ortaya koyabildin mi, Allah Dostlarını yalancı addeddin de eline ne geçti?

Bu söz yeterdir tüm münkirlere..

agbi

Yasaklı
Senin nurcu kardeşlerin diyor bu zaman da tarikat zamanı değildir diye. agbi okuduğunu anlıyor isen yaz, az önce nurcu kardeşin biz nurcuların %95'i bu zamanda tarikat zamanı olmaz diye inanırız yazmış.

CAHİL DOSTUM olacağına AKILLI DÜŞMANIM olsun diye bir ATASÖZÜ vardır bu konuyu sizinle kaç kere istişare ettik.Üstadın Sami efendi ile irtibatını kaç kere dile getirdim.

Ha bunu diyen cahillerden sizin ne farkınız var ?

Bana göre sizde onlar gibisiniz KÖRÜKLÜYORSUNUZ.

Bu kadar Tarikatçı iseniz PUTKIRAN ve Co nun tasavvufla Budizm i eşit gösteren fikir konularında nerede idiniz.

Fethullah Gülen Hocaefendi de bu konu ile alakalı olarak şunları söylemektedir: "Bu söz belirli bir devreye aittir ve bizim düşüncelerimizi aşan bir derinlik ifade eder. Bu hususta şu mülahazalar gözetilmiş olabilir. O dönemde tarikatlar yakın takibe alınmıştı. Zaten nurlardan dolayı tarassut edilen bir insan, bir de tarikatçılık vehmiyle mi durumunu ağırlaştırsaydı? Kaptanın gemisindeki tayfayı koruması gibi Bediüzzaman da cemaatini koruma ve kollama durumundaydı. Yoksa, Efendimizin tavsiye etmiş olduğu züht ve takvayı esas alan tarikatlara Bediüzzaman gibi engin ve ledûnnî birisinin karşı olması asla düşünülemez."

AKLINIZIN YETMEDİĞİ konulara girmeyin vede SİYONİZM in bu oyunlarına alet olmayın.SİYONİZM bu sıralar bu konuyu devamlı gündeme getiriyor.

Talib CAHİL le birlikte CAHİL olma

Bak F.Gülen in beyanı yukarıda.

talib

Kıdemli Üye
Ben bilmem agbi, o kardeşin ve onun beyanıyla %95 kardeşin tarikat münkiri imiş. Bunu diyenlere yok hayır ya, siz Allah dostlarını inkar etmezsiniz, onlara iftira etmezsiniz, yok cıks ağzından kaçmıştır bu söz mü diyeyim :)

Adamın kalbi bozuk ki ağzından salyalar akarak, bu zamdan tarikat olmaz diyecek.. Böyle tiplerle kardeş olmak da zor be agbi ama sen onları görmezden gelerek huzur içerisinde yaşayabiliyorsun.

Benim anlamadığım husus şu, bu tiplar açıkca münkirlik yaparken, hayatta en çok sevmesi gereken zat şeyhi olması gereken tarikat erbabı, nasıl bunların gazetelerini, dersanelerini destekler.. Akıl alası değil. Çocuğunu abilere gönderenler var, orada bu ıtri tipinde abiler görecek, orada ilk öğreneceği şeyh bu gibi tiplerin bir farz öğretir gibi zaman tarikat zamanı olmadığı sözü olacaktır. Dünyevi iki şey öğrensin diye çocuğun ahiretini hiç düşünmeyenler var. Ahir zamanın tarikatlıyım diyeni de böyle oluyor ya.. Tevbe Ya Rabbi..

Putkıran'a kaç defa yazdık ve samimi olmadığını yüzüne söyledik. Daha ne diyelim?

agbi

Yasaklı
Ben bilmem agbi, o kardeşin ve onun beyanıyla %95 kardeşin tarikat münkiri imiş. Bunu diyenlere yok hayır ya, siz Allah dostlarını inkar etmezsiniz, onlara iftira etmezsiniz, yok cıks ağzından kaçmıştır bu söz mü diyeyim :)

Adamın kalbi bozuk ki ağzından salyalar akarak, bu zamdan tarikat olmaz diyecek.. Böyle tiplerle kardeş olmak da zor be agbi ama sen onları görmezden gelerek huzur içerisinde yaşayabiliyorsun.

Benim anlamadığım husus şu, bu tiplar açıkca münkirlik yaparken, hayatta en çok sevmesi gereken zat şeyhi olması gereken tarikat erbabı, nasıl bunların gazetelerini, dersanelerini destekler.. Akıl alası değil. Çocuğunu abilere gönderenler var, orada bu ıtri tipinde abiler görecek, orada ilk öğreneceği şeyh bu gibi tiplerin bir farz öğretir gibi zaman tarikat zamanı olmadığı sözü olacaktır. Dünyevi iki şey öğrensin diye çocuğun ahiretini hiç düşünmeyenler var. Ahir zamanın tarikatlıyım diyeni de böyle oluyor ya.. Tevbe Ya Rabbi..

Putkıran'a kaç defa yazdık ve samimi olmadığını yüzüne söyledik. Daha ne diyelim?

SİZ neyi bilirsiniz ki CAHİL e uyup CAHİL ce hareket etmekten başka.

Bak F.Gülen ün beyanını getirdim OKUMADINMI o Cahil gibi.

Ayrıca daha evvel aynı cehaleti sergiledin Yeni asya Cemeatinin yaptıklarını F.Gülen cemeatine enpoze etmekle.

Bak yeğenim yazdığın ortam sanal da olsa AHİRETTE hesabı vardır ben klavyede her harf e basarken bunu düşürüm.

Ergenekon davalarına bakarsan eğer İKİ SOSYAL KURUM var KORKTUKLARI Biri mahmud efendi cemeati biride F.Gülen Cemeati Erzurum Erzincan olaylarını irdele veya Leyla zanaların Genelkurmay a şikayetini.

Onlarda yetmedimi mehmet TALU Hocanın mahmud efendi nin F.Gülen ve Cemeati çin söylediklerini aktarmasını öğren.

talib

Kıdemli Üye
Ya Hu şu durumda, şu konuda sanane ve banane erenekon davasından. Bak burda canlı bir olay var. Senin Gülen'ci kardeşin münkirliğini açıkca ifade ediyor. Bana göre bu zamanda tarikat olmaz diyor. Böyle tipleri ışık! evlerinde görecek çocuklar. Onlara abi diyecek ve bu gibi tiplere aldanacaklar muhtemelen. Tabi aklı başına gelince, akıllısı bunları bırakacak, onlar gibi olan da papağan misal bu zaman da tarikat olmaz diye dolaşacak sokaklarda. Allah Dostlarına hava atar gibi :)

Mehmet Talu her müslümanın hizmetini öveceği gibi onların da hizmetini övmüş. Yoksa sor bakalım, zaman tarikat zamanı değil diyen tıfıl adamlar var bizde, bak bakalım ona ne cevap verecek.

Mahmud Efendi'nin cevabını yazayım sana. Bu gibileri vuslattan mahrumdurlar ;) Aldın mı cevabını şimdi :)

agbi

Yasaklı
Ya Hu şu durumda, şu konuda sanane ve banane erenekon davasından. Bak burda canlı bir olay var. Senin Gülen'ci kardeşin münkirliğini açıkca ifade ediyor. Bana göre bu zamanda tarikat olmaz diyor. Böyle tipleri ışık! evlerinde görecek çocuklar. Onlara abi diyecek ve bu gibi tiplere aldanacaklar muhtemelen. Tabi aklı başına gelince, akıllısı bunları bırakacak, onlar gibi olan da papağan misal bu zaman da tarikat olmaz diye dolaşacak sokaklarda. Allah Dostlarına hava atar gibi :)

Mehmet Talu her müslümanın hizmetini öveceği gibi onların da hizmetini övmüş. Yoksa sor bakalım, zaman tarikat zamanı değil diyen tıfıl adamlar var bizde, bak bakalım ona ne cevap verecek.

Mahmud Efendi'nin cevabını yazayım sana. Bu gibileri vuslattan mahrumdurlar ;) Aldın mı cevabını şimdi :)

MADEM bu yazdıklarımın AHİRETTE hesabını verebilirim diyorsun o zaman sana diyeceğim yok.

Senin Gülen'ci kardeşin

Demişsiniz burası SANAL ortam ben dahil kim kim olduğunu bilen yok DİKKAT et örnek sende bir mesajında Mahmud efendi ile nefes alıyorum demişsin bildiğim kadarı ile tarikatta tek efendi ile nefes alınır ben osman efendi ile NEFES alıyorum ama Mahmud efendiyede büyük saygım var F.Gülen Hocam ise benim aksion ruhumu destekliyor.

Hadi bana müsade

TARİKATLARI ÇOK DÜŞÜNÜYORSAN onların gerçek düşmanları ile mücadele et. Müslüman kardeşlerinle değil.

talib

Kıdemli Üye
Hey gidi agbi hey.. Açıkca inkar edenleri görüyorsun da, onların inkarına karçı çıkıyoruz diye biz başlatmış oluyoruz. Aklın başında ise olayı doğru oku diyeceğim ama cemaat taassubu böyle bir şey.

Adamların ömrü bir sözü papağan misal tekrar etmekle geçer de biz itiraz edince agbi neden onlara karşısın der :) Ya ne edelim, bu çirkin nakarata he mi diyelim. Ben olsam bu münkir kardeşlere cevap verirdim, Allah Dostlarını pis ağzınıza almayın diyen bana değil ;)

alanyali07

Kıdemli Üye
Üstad hazretlerinin sözünü yanlış anlıyorlar bencede..Üstadın tarikat risalesi, tasavvufu ve tarikatı mükemmel anlatır..
Üstadın ayrı bir vazifesi vardı, Muhammed Esad Erbili hzleri "o vazifeli" diyor..Onun vazifesi de, ehl-i dalaletin en şiddetli hüküm sürdüğü zamanda milletin,gençliğin imanını kurtarmak için bir hizmet yolu açtı..Bütün gayretini o hizmet üzerinde yoğunlaştırması gerekiyordu..Kendi şakirtlerine de bu hizmet üzerine yoğunlaşmalarını teşvik amacıyla söylenmiştir..Yoksa tarikatı inkar etmek manasında asla değildir..Birçok tarikat şeyhiyle yakın ilişki içerisinde olduğu zaten biliniyor..Bazı kişileri tarikata yönlendirdiği de biliniyor..Mesela kendisine gelen İsmail Çetin hazretlerini tarikata yönlendirmiştir..İsmail çetin büyük bir tarikat mürşidi olmuştur..İsmail çetini(ks) en has bir Risale şakirdi olması içn de yönlendirebilirdi..ama demekki Onun tarikata hizmet etmesini istedi,o yoldan gitmesini istedi..Bunlar da unutulmamalı..

talib

Kıdemli Üye
İsmail Çetin Efendi'ye gönderdiğini hiç duymadım ama canlı şahitleri ile irşad ile vazifeli zat Sami Efendi hz.leri demiştir ve pek çok istidatlı zatı oraya yönlendirmiştir. Kutupluk tacının Sami Efendi hz.lerine verildiği manevi mecliste, Saidi Nursi hz.lerine risaleleri yazmak ve yaymak vazifesi verilmiştir. Ki hazret üçlerdendir, evliyanın büyüklerdendir. Hikmet kutbudur. Yine manevi mecliste Süleyman Hilmi Tunahan Hz.lerine, sen talabe okut denilmiş ve hazretin dünyanın pek çok yerinde kursları vardır.

alanyali07

Kıdemli Üye
İsmail Çetin Efendi'ye gönderdiğini hiç duymadım .
Hayır İsmail Çetin Efendiyi tarikata yönlendirmiş :)
İsmail Çetin hocaefendi ilk gençlik yıllarında Bediüzzamanın müceddid olduğunu kabul edip gidiyor ve Bediüzzaman Onu tarikata yönlendiriyor..İsmail Çetin de Abdülhakim Hüseyni hazretlerine gidiyor bildiğim kadarıyla..

talib

Kıdemli Üye
Hayır İsmail Çetin Efendiyi tarikata yönlendirmiş :)
İsmail Çetin hocaefendi ilk gençlik yıllarında Bediüzzamanın müceddid olduğunu kabul edip gidiyor ve Bediüzzaman Onu tarikata yönlendiriyor..İsmail Çetin de Abdülhakim Hüseyni hazretlerine gidiyor bildiğim kadarıyla..

Tamam, özür... Yanlış okumuşum o zaman. Hayatında gönderdiklerini bildiğim gibi, ki hayattadır bazıları, halen dahi manevi işaretle gelen nurcuları duydum..

Hepsini geçtim, tarikata bazı anlayışla karşı çıkmış tek tük insanlar çıkmış. Velev ki hazret de karşı çıkmış olsa -ki öyle değildir- bu hiç bir şeyi değiştirmeyecekti. Milyonların şahitliği yeter delildir. Bu milyonlar içinde nice veliler, salih mü'minler vardır. Manevi işaret alanlar vardır, manevi mecliste bulunanlar vardır, manevi vazife sahipleri vardır. Hangi akıl ki bunları inkar edebilir. Böyle aklı olan atsın çöpe. Şeytanın aklı onu kovulmuşlardan kıldı, bu akıl sahipleri de vuslattan mahrum ediyorlar kendilerini.

ıtri

Üye
Adam hem ben inanmam der münkirlik eder, hem de bir şey bilirmiş gibi içerisindeki pisliğe şahit etmek ister herkesi :)

Kalbleri Allah bilir.
Senin gibi terbiye yoksunu kişiler bilemezler.
Onun için "içindeki pislik" tabiriyle tam kendini anlatmış oluyorsun.
zaten yapacağın şey belli.
Terbiyesiz olduğunu kabul ettiğine göre tarikatte yeniden terbiye dersi almakla başlayabilirsin.
Bunu şeyhine itiraf edemiyorsan ver meilini, telefonunu ben anlatıvereyim.

ıtri

Üye

Menzile senin gibi terbiyesizliğini kabul edenler gidiyorda hala terbiyeden nasibini almıyorlarsa,
Bin defa gitse ne yazar.
Adam nefsini,egosunu o kadr seviyorki..
Ümitsiz vakıa..
Diğerlerine bir şey demiyorum, yolları açıktır.

ıtri

Üye

İşte bir inkar daha.
Dini kendi aklna göre uydurmak..
Allah "müminler kardeştir" diyor.
Bu (kendini tarikatçı zanneden ve kendini "terbiyesiz" olarak adlandıran şahıs) kardeşliği kabul etmiyor.
Tüm yazılarıda bunun delili.
Ona göre mümin kardeşliği sadece kendi yolundan gidenler.

Bence bu kişiden Allah'a sığınmak gerekiyor.
Gözü dönmüş, ayeti bile karşısına alabiliyor..
Allah sana hidayet nasip etsin kardeş.

ıtri

Üye
Üstad hazretlerinin sözünü yanlış anlıyorlar bencede..Üstadın tarikat risalesi, tasavvufu ve tarikatı mükemmel anlatır..
Üstadın ayrı bir vazifesi vardı, Muhammed Esad Erbili hzleri "o vazifeli" diyor..Onun vazifesi de, ehl-i dalaletin en şiddetli hüküm sürdüğü zamanda milletin,gençliğin imanını kurtarmak için bir hizmet yolu açtı..Bütün gayretini o hizmet üzerinde yoğunlaştırması gerekiyordu..Kendi şakirtlerine de bu hizmet üzerine yoğunlaşmalarını teşvik amacıyla söylenmiştir..Yoksa tarikatı inkar etmek manasında asla değildir..Birçok tarikat şeyhiyle yakın ilişki içerisinde olduğu zaten biliniyor..Bazı kişileri tarikata yönlendirdiği de biliniyor..Mesela kendisine gelen İsmail Çetin hazretlerini tarikata yönlendirmiştir..İsmail çetin büyük bir tarikat mürşidi olmuştur..İsmail çetini(ks) en has bir Risale şakirdi olması içn de yönlendirebilirdi..ama demekki Onun tarikata hizmet etmesini istedi,o yoldan gitmesini istedi..Bunlar da unutulmamalı..

Kimsenin tarikatı inkar ettiği yok kardeş.
Zaten o kelimeden tarikatı inkar çıkmaz ki.
Hangi nurcu şimdiye kadar tarikatı inkar etmiş?
Ama yol, uslup ayrı. Buda üstadın sözü ve hayatından bellidir. Eserleri ortada..
Mesele bu hususta kendini terbiyesiz olarak kabul etmiş olan biri nin karın ağrısı olmasından..
Başka bir şey yok..

talib

Kıdemli Üye
İnkarın maya tutmaz burada ;) Nurcu forumlara yol al. Orada seni alkışlayan çok çıkar.

Terbiyesizliğin ile atışmayacağım tabi, o konuda boyumun ölçüsünü verirsin eminim.

Dediğin zırvalara da değinmek laf israfı. Maksat senin gibilerin gerçek yüzleri ortaya çıksın. Hem der ki, ben de bu zamanda tarikat olmaz diye inanırım üstadım gibi -burada hazrete de iftira vardır- hem de der ki biz inkar etmiyoruz ki :)