Yetiş ya Abdulkadir Geylani !

garip70

Ordinaryus
İman etmedikçe cennete giremezsiniz ...
Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız ...

Allah razı olsun güzel insan... Bu hadisi anlamayı ve onunla amel etmeyi kolaylaştırsın Rabbim...

Mevlana demiş ki; ''Biz sopayı toza vururuz halıya değil.'' Ama maalesef burada herkes birbirinin kafasını gözünü yarmakla meşgul. Tozla ilgilenen yok millet halıyı yırtıyor.

Bir gün bir Mevlevi ile bir Bektaşi oturmuş sohbet ediyorlar. Dışarıdan bir adam gelmiş oturmuş yanlarına. Bir Mevlevi'ye bakmış bir Bektaşi'ye.

Kıyafetlerini incelemiş, sonra da sormuş Mevlevi'ye:
- Ya Hu... Sizin kıyafetler hem uzun hem bol...
Sonra dönmüş Bektaşi'ye:
- Sizin kıyafetler ise hem dar, hem kısa...
Sonra da ikisine birden:
- İkinizde dervişsiniz ama kıyafetler birbirinize hiç uymuyor. Bunun hikmeti nedir?

Mevlevi, ellerini örten bol ve uzun elbisesine bakar ve cevap verir:
- Biz dostum, yanımıza gelenlerin günahlarını örteriz. Günahları görsek bile aşikar edip onu utandırmaz, aynı zamanda gizleriz.

Bu sefer ikisi birden Bektaşi'ye dönerler. Bektaşi, kolu bileklerine bile gelmeyen dar elbisesine bakar ve tebessüm eder:
- Biz dostum, başkalarının günahlarını örtmek gibi bir hünere sahip değiliz. Sadece onların kusurlarını görmeyiz, o kadar.

Ne yapalım, Muslihiddin efendinin dediğini diyelim biz de; ''Her şey merkezinde güzel.''

ummuhan

Kıdemli Üye
Kalp Kitap ve Sünnete göre amel ederse kurbiyet (yakınlık) kazanır. Bunu kazanınca da neyin kendi lehine ve aleyhine, neyin Allah için veya başkası için, neyin de hak ve batıl olduğunu bilir ve görür. Abdulkadir Geylani K.S

Yüzde bir

Doçent

Merhaba be güzel, merhaba ...

Eyvallah incesiniz ve de derunisiniz ... Neden ise gönlümüze bizden kırıldığınız vuruyor ... İşin doğrusu pek de takılmam ama hikmeti hüda; yazdırıyor işte size, asla kırılmayasınız diye bize, bilmem neden ise ... Yok, yok emin olunuz bizden kıymetlisiniz, değerlisiniz bundan zerre kadar da inanınız şüphemiz yok ... Belki de değil mutlaka bilirsiniz ki aslında O nun için çok kıymetlisiniz, değerlisiniz ... Hususen; Zat-ı Ali'nize bir karşı kusurumuz veyahut küsurumuz olmuşsa ki bilsek de bilmesek de olmuştur, aff ola ... Saygılarımla ...

17782458-lg.jpg

Aşık der inci tenden ...
İncinme incitenden ...
Kemalde noksanimiş ...
İncinen incitenden ...

adams77

Kanalizasyoncu
@Yüzde bir

hamd alemlerin rabbi olan Allah 'a mahsustur.

kusur bulmak için bakmıyoruz kusurumuzu yok etmek için çabalıyoruz.

Selam Allah 'ın seçtiği kullar üzerinedir. O 'nun rızasını kazanmak için selam et

Yüzde bir

Doçent
Eyvallah, sayın @adams77 teşekkür ederim ...

3646565-lg.jpg

Tabiidir ki O ndan başka övgüye mahsus biri olamaz, bir müminin de O ndan başka bir kastı olmaz ama değil mi ?.. Ve huve meaküm eyne mâ küntüm ... Amma ve lakin be güzel, O bizden ayrımıdır ki ... Zor bir dava öyle laf işi de değil ki ... Ya rabbi medet ... Zatın biri O nu bir bileni bulmak niyetiyle bir kese altın ile yola koyulmuş ... Yolda kimi görse bir altın vererek benden alma dermiş ... Alanlar, anlamayan gözlerle adama bakarak teşekkür ederlermiş ... Böyle, böyle gene bir gün benden alma diye altın verdiği birinden şöyle bir hitap işitmiş ... "Ya hu sen ne zannettin ?" demiş adam "biz O ndan alıyoruz da sen kime verdiğin bildin mi ?" diyerek eklemiş ... Bunu duyan zat şükürler olsun nice altın telef ettik amma hiç gam değil sonunda bir arif-i billah bulduk ya demiş ... Hususen, kuluna olan teşekkür bilsek de bilmesek de aslında ona değil mi be güzel ... Mesele farkındalık değil mi ... Mesele Ömer-ul Faruk gibi hakk ile batılı fark edebilmek değil mi ... Her neyse be güzel, hepsi hoş hepsi güzel; her dere bilse de bilmese de yatağında akıyor ... Rabbim sonumuz hayreylesin ... Saygılarımla ...

spesifik

آزادی قید و بند
syn @Yüzde bir yorumlara hep resim ekler misiniz?
hedef nedir , resimler pc de hazır mı ?
evet dikkatimi çekti sorayım dedim...

Kaptan

Mecra Yazarı
guzel gorunumlu kelimeler ??

sahici, ictenlikli sozler duymak okumak istiyorum

adams77

Kanalizasyoncu
Hazır olduğunda duyabilirsin önce kendini hazırla

Yüzde bir

Doçent
Eyvallah sayın @Büşra ... Eyvallah diyorum ki O, Allah ... Ne deyim sayın @adams77 bir sual eyledi böylesine hususi belki de ... Cevap etmekten ictinab ettiğimizden değilde, umumi bir alanda bizim bir hususiyet kazanmamıza gönlümüz rıza göstermedi diye cevab etmemiştik ... Sayın adams77 buna darılmıştı belki de ... Dediğim gibi O, Allah işte ... Şimdi de böyle sorduruyor bilmem şimdi ne diyeyim ki size ... Biliniz ki hepsi gönlümüzce, gönlümüzce ... Saygılarımla ...

adams77

Kanalizasyoncu
Oruç tuttu isen ramazanın bayram olur.
Kurbanın hazır ise bayram edersin.

Kaptan sende ne oruç nede kurban var fakat bayram etmek istiyorsun.

Kaptan

Mecra Yazarı
mescidde riya-piseler etsin ko riyayi
meyhaneye gel kim ne riya var ne murayi

anlayana

spesifik

آزادی قید و بند
teşekkür ederim
velakin bir de cümlelerinizi analiz etmek durumunda kalmasaydım iyiydi..
samimiyetinize inanıyorum
bizden yana da eywallah olsun...

O Allah ki
yüreğin en nadide köşesinde ki
gizlenen ki katında asla
gizli olmayan heyulalarımızın,yaşadıklarımızın
yaşayacaklarımızın şahidi,alimidir.
Duam O dur ki
o köşede başını secdeden kaldırmayan
tevbe zırhını her daim kuşanmış
nedameti dünya alemine savaş açmış
her nefesi O'na yaraşır şekilde kulluk teneffüse gark ola...

adams77

Kanalizasyoncu
Kurtulacağını sandığı kişiye dedi ki: 'Efendinin katında beni hatırla.' Fakat şeytan, efendisine hatırlatmayı ona unutturdu, böylece daha nice yıllar (Yusuf) zindanda kaldı. Yusuf - 12.ayet