Yeni Akit Yazarı Hilafet İçin Çalışmanın Gerekliliğini Yazdı

adams77

Kanalizasyoncu
sınırlandırılmamış fikirler insanların toplanmasını sağlayamaz!! vahyin cizgisin de insanları toplamak ne demek? hilafetin kurulmasını talep etmek ve bunun için çalışmak vahyin çizgisinde insanları toplamamış mı olur?

Hilafet kişisel bir çizgi olur. Bir kişi üzerinden bütün insanlığı düzeltmeye çalışamazsınız. Elçi ben uyarıcıyım , tebliğ ediciyim diyor ve artı bizim üzerimize bekçide değil değil mi?

Bu noktada artık insan ayetlere uymak ve kitaba göre yaşamaya çalışması gerekiyor.

İnsanları zorla yada anlayamadıkları bir şeye uyduramazsınız :) halifenin elinden sihirli değnek olmayacak değil mi? Siz robot bir toplum yetiştirmeye yol açmaya çalışıyorsunuz ayırca bu sistem zaman ile çok ters bir noktaya varır onuda deyimde daha net anlaşılsın İLAH bunu görmek istiyorsanız tarihe akın ayrıca kitaptan firavunu inceleyin

Hilafet değil, kitabı anlamaya ve yaşamaya çalışan bir topluluk oluşturmak gerekiyor bunun için önder ve yönetici zaten kitaptır bu noktada kişiler ne lider nede yol gösterici olabilir. Çünkü bizden Allah 'ın ayetlerinden birleşmemiz isteniyor.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Hilafet değil, kitabı anlamaya ve yaşamaya çalışan bir topluluk oluşturmak gerekiyor bunun için önder ve yönetici zaten kitaptır bu noktada kişiler ne lider nede yol gösterici olabilir. Çünkü bizden Allah 'ın ayetlerinden birleşmemiz isteniyor.
sözleriniz; kocaya itaati Allah'a itaat olarak göremeyen insanların sözlerine benzemiş. ataları Şeriatın kestiği parmak acımaz şuuruyla yetişmiş bir nesil böyle düşünmez merak etmeyin, fıtrata uygun olmayan, islam'i bir çok mefhuma ters bir yönetim ile şuan yönetiliyoruz ve aykırıklara karşı çıkmak yerine zamanla alıştırılıyoruz!buna sistemin etkisi denir! Düşünsenize rabbimizin emirlerinin fıtrata uygunluğunu ve hükümlerinin evrenselliği koruyuculuğunu! böyle bir yönetime tarihte hristiyanlar ve yahudiler katılmışken şimdiki müslümanlar neden itiraz etsin?!
kitabı kabul eden bir topluluk, kitabı anlama konusunda yolun büyük bir kısmını geçmiş demektir. geriye kalan kısım uygulama ile mümkündür, kitabı uygulamak ise sadece fertlerin yerine getirebileceği bir şey değildir vesselam.

adams77

Kanalizasyoncu
sözleriniz; kocaya itaati Allah'a itaat olarak göremeyen insanların sözlerine benzemiş. ataları Şeriatın kestiği parmak acımaz şuuruyla yetişmiş bir nesil böyle düşünmez merak etmeyin, fıtrata uygun olmayan, islam'i bir çok mefhuma ters bir yönetim ile şuan yönetiliyoruz ve aykırıklara karşı çıkmak yerine zamanla alıştırılıyoruz!buna sistemin etkisi denir! Düşünsenize rabbimizin emirlerinin fıtrata uygunluğunu ve hükümlerinin evrenselliği koruyuculuğunu! böyle bir yönetime tarihte hristiyanlar ve yahudiler katılmışken şimdiki müslümanlar neden itiraz etsin?!
kitabı kabul eden bir topluluk, kitabı anlama konusunda yolun büyük bir kısmını geçmiş demektir. geriye kalan kısım uygulama ile mümkündür, kitabı uygulamak ise sadece fertlerin yerine getirebileceği bir şey değildir vesselam.

İçimizdeki beyinsizleri hesaba katmıyorsunuz. Benim bir kızım var pembeyi çok seviyor istiyor ki herşeyi pembe olsun :)

İnsan bu karaya çıkınca çok şeyi unutuyor.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
İçimizdeki beyinsizleri hesaba katmıyorsunuz. Benim bir kızım var pembeyi çok seviyor istiyor ki herşeyi pembe olsun :)

İnsan bu karaya çıkınca çok şeyi unutuyor.

insanlık içindeki beyinsizler hiç bir zaman ölçü olmamıştır, hükümlerin hatırlatılmasında, öyle olsaydı lut (A.s) kavmini uyarmazdı. ayrıca rabbimize hamdolsun uyanık bir bakışa sahip çok insanlar var. uyanıklık olmasa idi toplumsal meselelere çözüm üretmek için ortaya çıkmış hiç bir dernek, vakıf, cemaat taraf bulamazdı!amaçları mefhumları bozmak olsa da, İslami mefhumları siyasi çıkarları için kullanıyorsa demokrat partiler, bu toplumun islam'a verdiği önemden kaynaklanır!

çelebiler

Kıdemli Üye
enbia suresi 7 ayet.
islam'ın temel prensiplerine aykırı bir söz, nasıl kullanırsınız! bizi böyle bitirdiler! yaldızlı cümleler ile!
Biz, senden önce de, kendilerine vahiy verdiğimiz kişilerden başkasını peygamber olarak göndermedik.

Eğer bilmiyorsanız bilenlerden sorunuz.

(Enbiyâ 21:7, Diyanet Vakfı)

İslamın temel prensiplerine aykırı olan nedir?

Ben ayete uymuş bilen olduğunuzu zannettiğim için sormuşum.Siz de cevap vermemişsiniz.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
biz, senden önce de, kendilerine vahiy verdiğimiz kişilerden başkasını peygamber olarak göndermedik.

Eğer bilmiyorsanız bilenlerden sorunuz.

(enbiyâ 21:7, diyanet vakfı)

islamın temel prensiplerine aykırı olan nedir?

Ben ayete uymuş bilen olduğunuzu zannettiğim için sormuşum.siz de cevap vermemişsiniz.
cehalet mutluluktur sloganı için söyledim. Konuyla ilgili sorunuzda samimi iseniz arşivlere bakabilirsiniz hakikat ile karşılaşacağınıza eminim.

adams77

Kanalizasyoncu
insanlık içindeki beyinsizler hiç bir zaman ölçü olmamıştır, hükümlerin hatırlatılmasında, öyle olsaydı lut (A.s) kavmini uyarmazdı. ayrıca rabbimize hamdolsun uyanık bir bakışa sahip çok insanlar var. uyanıklık olmasa idi toplumsal meselelere çözüm üretmek için ortaya çıkmış hiç bir dernek, vakıf, cemaat taraf bulamazdı!amaçları mefhumları bozmak olsa da, İslami mefhumları siyasi çıkarları için kullanıyorsa demokrat partiler, bu toplumun islam'a verdiği önemden kaynaklanır!

Olaylara çok çoook iyi niyetle yaklaşıyorsunuz. Keşke bazı şeyleri size gösterebilme gücüm olsa idi fakat böyle bir güç yok :)

2015 yılındayız kuantum fiziğini konuşuyoruz İslamı çok farklı tanıtmışlar bunu görmeden yada fark etmeden anlaşmamız yada bir birimizi anlamamız çok zor.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Olaylara çok çoook iyi niyetle yaklaşıyorsunuz. Keşke bazı şeyleri size gösterebilme gücüm olsa idi fakat böyle bir güç yok :)

2015 yılındayız kuantum fiziğini konuşuyoruz İslamı çok farklı tanıtmışlar bunu görmeden yada fark etmeden anlaşmamız yada bir birimizi anlamamız çok zor.
bence mesele iyi niyet meselesi değil, inanç meselesi! ben olabileceğine inanıyorum ve öyle bakıyorum tüm hayata,realiteye , siz olamayacağına inanıyor ve öyle bakıyorsunuz tüm hayata, realiteye...

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
"Ey Dâvud! Biz seni yeryüzünde halife yaptık. O halde insanlar arasında hak ve adaletle hükmet." (38/Sâd, 26).

çelebiler

Kıdemli Üye
cehalet mutluluktur sloganı için söyledim. Konuyla ilgili sorunuzda samimi iseniz arşivlere bakabilirsiniz hakikat ile karşılaşacağınıza eminim.
Tabi cehalet mutluluktur.Yanlış bir cümle değil.

adams77 kardeşimjn haline bakın.
Bize gördüğü,deneyimlediği ve anladığı bir şeyleri anlatmak istiyor.bizler de Onu anlamaya çalışmak yerine bize ezberletilmiş olanlarla görmeden,deneyimlemeden ve anlamadan Ona karşı çıkıyoruz.

Aslında Onun söylediği Allah'ın Kitabına uygun olan değil mi?

Hayalinizde oluşturduğunu utopik hilafeti savunuyorsunuz.Bu işler masallardaki gibi olmuyor.Sahabeler birbirini kesmedi mi bu işlerin peşinde giderek?

adams77

Kanalizasyoncu
bence mesele iyi niyet meselesi değil, inanç meselesi! ben olabileceğine inanıyorum ve öyle bakıyorum tüm hayata,realiteye , siz olamayacağına inanıyor ve öyle bakıyorsunuz tüm hayata, realiteye...

İnanmak ayetlerin ışığında olabilir. İnandığınız şey kitabın tebliğ ettiği sisteme aykırı bunu görebilmek için önce atalarınızın sizin için yazıp çizdiği bu romanı elinizden bırakmanız gerekiyor.

Bırakın lütfen size yol çizenleri çok bilgili alim yapmayı önce şu sünnetullahı bir anlayın size bilgiçlik taslayan yol çizen bu alimlerin söylediklerini bir bir sünnetullaha götürün bakalım ne bildiklerini çok iyi göreceksiniz. Sünnetullah 'tan daha sağlam bir kaynak var mı? Neden bilip durdukları halde elleri ile yazdıkları kitaplar için Allah katındandır diyorlar?

Sizden öncekileri doğru olarak kabul ederseniz onları ne sorgulayabilir neden doğru olduklarını teyit edebilirsiniz. Bu kitapta çelişki mevcut değil fakat bunların anlattıklarına bakınca milyonlarca çelişki çıkarmak hiçte zor değil. Örnek verdiğiniz Lut kıssasını bir gün olsun sıfırdan ele alın bakalım erkek erkeğe livata yapan kavmin kadınlarına ve kızlarına ne olmuş

adams77

Kanalizasyoncu
Çocuğunu kuran öğrenmesi için kursa gönderiyorsun fakat her kursun tabelasında farklı isimler yazıyor iyide kardeşim birden fazla kuran mı var?

Allah 'ın indirdiği kitabı kişilerin eline verdiğinizde işin içinden çıkılmaz bir hal aldığı ortada değil mi?

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
“Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, Rasûlune itaat edin ve sizin gibi müslüman olan, kendilerine otorite emanet edilmiş olanlara da itaat edin.” (Nisa: 4/59)

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
İnanmak ayetlerin ışığında olabilir. İnandığınız şey kitabın tebliğ ettiği sisteme aykırı bunu görebilmek için önce atalarınızın sizin için yazıp çizdiği bu romanı elinizden bırakmanız gerekiyor.

Bırakın lütfen size yol çizenleri çok bilgili alim yapmayı önce şu sünnetullahı bir anlayın size bilgiçlik taslayan yol çizen bu alimlerin söylediklerini bir bir sünnetullaha götürün bakalım ne bildiklerini çok iyi göreceksiniz. Sünnetullah 'tan daha sağlam bir kaynak var mı? Neden bilip durdukları halde elleri ile yazdıkları kitaplar için Allah katındandır diyorlar?

Sizden öncekileri doğru olarak kabul ederseniz onları ne sorgulayabilir neden doğru olduklarını teyit edebilirsiniz. Bu kitapta çelişki mevcut değil fakat bunların anlattıklarına bakınca milyonlarca çelişki çıkarmak hiçte zor değil. Örnek verdiğiniz Lut kıssasını bir gün olsun sıfırdan ele alın bakalım erkek erkeğe livata yapan kavmin kadınlarına ve kızlarına ne olmuş
Savunduğum şey zaten Allah'ın kitabına uygun olan şey, sizin savunduğunuz şeyin temeli vakıa, realite... şimdi Allah'ın kitabını bırakayımda realitenin inandırdığı şeye mi çağırayım insanları?! yapmayın lütfen. ibni hişam siret okuyun.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Çocuğunu kuran öğrenmesi için kursa gönderiyorsun fakat her kursun tabelasında farklı isimler yazıyor iyide kardeşim birden fazla kuran mı var?

Allah 'ın indirdiği kitabı kişilerin eline verdiğinizde işin içinden çıkılmaz bir hal aldığı ortada değil mi?
islami otorite olmayınca olacak olan budur, bunu da bireysel çalışmalar ile değiştiremezsiniz, yada fertleri değiştirerek bu konuda bir değişim sağlayamazsınız!

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG

tam da bu nedenle islami otoriteye kitabı vermemiz gerekmektedir, o otorite kitap nederse uygulayacak, insanlarda ona uyacaktır. böylece insanlar kitaba uymuş olacaklardır.

adams77

Kanalizasyoncu
hilafeti istemek Allah'ın kitabına uygun değil mi?

Bakın

Hristiyanlar haşa İsa Allah 'ın oğlu dediler. Fakat hristiyanlık bir din değildir dikkat edin

Yahudiler haşa Üzeyir Allah 'ın oğlu dediler. Fakat yahudilik bir din değildir dikkat edin

Kavramların çorba edildiği bir ortamda kitabı anlamaya çalışıyoruz. Farkında olmadan söylenen o kadar çok söz varki. Farkına varsa söylemeyecek fakat farkında değil işte

Bu insanlar haşa Allah 'a nasıl çocuk isnad ettiler çok basit bir konu değil. Bizim insanlarımız icmialden din öğreniyor. Akşamları görüyorum tvdeki hocalara sordukları soruları şimdi yaşam sarhoşu olmuş bu insanlara hilafeti getirdiğinde ne olur biliyormusunuz? söylemeyecem dilim varmıyor.

Farkına varmayan farkında olmayanı bilinçlenmemiş bu insanları ilk önce farkına vardırmak ve bilinçlendirmek gerek zaten farkında ve bilincinden olan kişiler izleyecekleri yolu kendileri bulacaklar kimseye ihtiyaç duymadan.

lütfen islamı biraz daha anlamaya çalışın zorla yada zorbalıkla mecburiyet ile bu din anlaşılmaz çünkü mukallitlik kötü birşeydir.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Bakın
Farkına varmayan farkında olmayanı bilinçlenmemiş bu insanları ilk önce farkına vardırmak ve bilinçlendirmek gerek zaten farkında ve bilincinden olan kişiler izleyecekleri yolu kendileri bulacaklar kimseye ihtiyaç duymadan.
peki yapılan çalışmanın böyle olduğuna sizi inandıran şey nedir? yani bilinçlendirmeden bir hilafet çağrısı yapıldığına.