Yalnız Kurancılar, Modernistler ve Mezhepsizler Nasıl Bir Din İstiyorlar ?

lafons7275

Kıdemli Üye
:) hala kaynak gostermedin ama kardesim.

peki yazmak istemiyorum ama Resulullah efendimizin disarda guzel kadin gorunce yaptigi ile ilgili sozde hadise ne diyeceksin?

dur bir alinti yapayim asagidakilere ne diyeceksin

' “Namaz kılan bir adamın önünden eşek, kara köpek ve kadın geçerse namazı bozulur” (Buhari 8/102; Hanbel 4/86).

“Zina yapan evlilerin taşlanarak öldürülmesini emreden ayet, Ayşe`nin döşeğinin altındaki sahifede yazılı bulunuyordu. Peygamber ölünce Ayşe onun defin işlemleriyle meşgul iken, evin açık kapısından içeri giren bir keçi o sahifeyi yedi ve böylece taşlama cezası Kuran`dan çıktı; ama hükmü devam ediyor” (İbni Mace 36/1944; Hanbel 3/61; 5/131, 132, 183; 6/269).

“Keçinin yemesi sonucu Kuran`dan çıkan taşlama ayetini Ömer Kuran`a tekrar sokmak istedi; ancak halkın dedikodusundan korktuğu için cesaret edemedi” (Buhari 53/5; 54/9; 83/3; 93/21; Muslim, Hudud 8/1431; Ebu Davut 41/1; Itkan 2/34).

“Bir grup maymun zina yapan bir maymunu yakalamış ve taşlama cezasını uyguluyorlardı. Onları bu haklı işte desteklemek için ben de taş atarak yardım ettim” (Buhari 63/27). (şaka gibi zina yapan maymun. evlenmemiş terbiyesizler)

Bu iki hadise dikkat. Zıtlaşma var.
“Peygamber hiç bir vakit ayak üstünde işemedi” (Hanbel 4/196; 6/136, 192, 213).
“Peygamberin ayak üstünde işediğini gördüm” (Buhari 4/60, 62; Hanbel 4/246; 5/382, 394).

“Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine`ye gelerek müslüman oldular. Medine`nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar va çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı. Ellerini ve ayaklarını kesti. Gözlerini oydu. Çölde susuz ölüme terketti. Biz onlara su vermek isteyince Peygamber bizi engelledi” (Buhari 56/152, Tıb 5/1; Hanbel 3/107, 163)

“Musa ölüm meleğinden çok korkuyordu. Bir gün ölüm meleği canını almaya gelince meleğin yüzüne tokat atıp bir gözünü çıkardı” “Allah`ın elçileri arasında ayırım yapmayınız. Ben, Yunus peygamberden bile üstün değilim” (Buhari 65/4, 5; Hanbel 1/205, 242, 440; 2/405, 468).

“Uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın” (Buhari 76/53).

“Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca dünyada depremler olur” (İbni Kesir, 2/29; 50/1).

“Liderler mutlaka Kureyş kabilesinden seçilmelidir” (Buhari 3/129, 183; 4/121; 86/31).

“Tüm kara köpekleri öldürünüz. Çünkü onlar şeytandır” (Hanbel 4/85; 5/54).

“Karga fasıktır” (Buhari 59/16; Hanbel 2/52).

“Allah zamandır” (Muvatta 56/3).

“Allah, ahirette peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir” (Buhari 97/24, 10/129 ve 68. surenin tefsiri).

“Peygamber 30 erkeğin cinsel gücüne sahipti” (Buhari).

“Peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar Zeynep`le yatardı” (Buhari, Hibe/.

“Peygamberin izniyle ihramdan çıkıp Mina`da bulunan kadınlarımıza yöneldik.
Zekerlerimizden meni damlıyordu ” (Buhari, Hac/81; Müslim Hacc/141).

“Peygamber öldüğünde, zırhı birkaç kilo arpa karşılığında bir Yahudi`nin yanında rehin duruyordu” (Buhari 34/14, 33, 88; Hanbel 1/300; 6/42, 160, 230).

“Peygamber, Medine`de bir yahudi tarafından büyülendi. Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı. ” (Buhari 59/11; 76/47; Hanbel 6/57; 4/367).

“Sol elinizle yemeyiniz, içmeyiniz; çünkü şeytan sol eliyle yer içer” (Hanbel 2/8, 33).'

Yukardakilerin hepsine birden hemen cevap vermemi beklemiyorsundur umarım kardeşim.

Adım adım gidelim mi?

Seç bir tanesini...

İnşaAllah hadis açıklamak bizim işimiz...

Kaptan

Mecra Yazarı
Hadi bakalim, takipteyim lafons :)

i9703 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/SIZE][/COLOR][/FONT]

Kaptan

Mecra Yazarı
Biliyoruz, sorun degil.

Nasil bir cikmazin altina girdiginin farkinda degilsin, diim sa.

i9703 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

basayev

Asistan
bunlarin aciklanacak bir taraflari yok gayet aciklar. ha kilif uydurma isine gireceksen cok dinledik o kiliflari ama mizrak cuvala sigmiyor :) bu sozde hadisler Peygamber efendimize ve Yuce Allaha (c.c.) hakaret ve iftiralardan ibarettir. sizlerin samimiyetinize inaniyorum ancak Allah askina aklinizi kullanin biraz. her gelen gecen kendi cikarina ya da islami bozmak adina bir hadis uydurmus, milyonlarca belki tarih boyu milyarlarca muslumani uyutmus. biraz akil biraz mantik..

lafons7275

Kıdemli Üye
Biliyoruz, sorun degil.

Nasil bir cikmazin altina girdiginin farkinda degilsin, diim sa.

Biz ateist forumdan çıkıp geldik. Sakız çiğnemeyi, bataklıkta yüzmeyi biliriz.

Sen 2 gün dayanamadın o foruma hatırla.

Kaptan

Mecra Yazarı
Biz ateist forumdan çıkıp geldik. Sakız çiğnemeyi, bataklıkta yüzmeyi biliriz.

Sen 2 gün dayanamadın o foruma hatırla.

Ya bak surekli bunu yapiyorsun.

Dayanamadim cunku adamlar ateist yani herseyi inkar uzerine kurmuslar. Vaktimi bosa harcamak istedim cunku dedigim gibi dertleri anlamak degildi.

adams77

Kanalizasyoncu

Ya bak surekli bunu yapiyorsun.

Dayanamadim cunku adamlar ateist yani herseyi inkar uzerine kurmuslar. Vaktimi bosa harcamak istedim cunku dedigim gibi dertleri anlamak degildi.

adamların sana anlatmaya çalıştıklarını sen anlamaya çalışsaydın belki bu gün daha farklı düşünebilirdin birazda böyle bak hep sen anlatacak değilsin birazda sen anla

lafons7275

Kıdemli Üye
sizlerin samimiyetinize inaniyorum ancak Allah askina aklinizi kullanin biraz. her gelen gecen kendi cikarina ya da islami bozmak adina bir hadis uydurmus, milyonlarca belki tarih boyu milyarlarca muslumani uyutmus. biraz akil biraz mantik..

Allah da buna göz yummuş.

biraz akil biraz mantik

Kaptan

Mecra Yazarı
bunlarin aciklanacak bir taraflari yok gayet aciklar. ha kilif uydurma isine gireceksen cok dinledik o kiliflari ama mizrak cuvala sigmiyor :) bu sozde hadisler Peygamber efendimize ve Yuce Allaha (c.c.) hakaret ve iftiralardan ibarettir. sizlerin samimiyetinize inaniyorum ancak Allah askina aklinizi kullanin biraz. her gelen gecen kendi cikarina ya da islami bozmak adina bir hadis uydurmus, milyonlarca belki tarih boyu milyarlarca muslumani uyutmus. biraz akil biraz mantik..

Yok olmaz, en azindan asagidaki sozde hadise bir ciklama getirsinler ben merak ediyorum. Peygamberi sehvet duskunu, uckuruna sahip olamayan biri olarak gosteren su hadisi;

"Peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar Zeynep`le yatardı" (Buhari)

basayev

Asistan
Allah da buna göz yummuş.

biraz akil biraz mantik

seytanin isi de insanlari uyutup yoldan cikarmak degil mi? Allah seytana izin verdiyse onlara neden vermesin?

ustelik Allah insana zeka vermis ayet vermis.

Allah sana kuranda “... Siz ancak büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz, dediklerini biz çok iyi biliyoruz” (İsra 17/47), “Bu zalimler, inananlara: ‘Siz sadece büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz’ dediler” (Furkan 25/8) derken siz

“Peygamber Medine’de bir Yahudi tarafından büyülendi. Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı. Yapmadığı bir şeyi yaptı, yaptığı bir şeyide yapmadı vehmine kapılıyordu. ” Buhârî, Tıbb: 47; Müslim, Selâm: 43, Nesâî, Tahrîm: 20; Hanbel 6/57; İbrahim Canan, Kutub-i Sitte Akçağ Yayınları: 8/97-98-100.

buna inaniyorsunuz.. Cenab-i Hak lutfetmis gercegi apacik soylemis daha ne yapmasini bekliyorsun? bundan sonra bu zirvalari peygamberimize atfedenlerin kendi akilsizliklarindandir..

lafons7275

Kıdemli Üye
seytanin isi de insanlari uyutup yoldan cikarmak degil mi? Allah seytana izin verdiyse onlara neden vermesin?

ustelik Allah insana zeka vermis ayet vermis.

Allah sana kuranda “... Siz ancak büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz, dediklerini biz çok iyi biliyoruz” (İsra 17/47), “Bu zalimler, inananlara: ‘Siz sadece büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz’ dediler” (Furkan 25/8) derken siz

“Peygamber Medine’de bir Yahudi tarafından büyülendi. Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı. Yapmadığı bir şeyi yaptı, yaptığı bir şeyide yapmadı vehmine kapılıyordu. ” Buhârî, Tıbb: 47; Müslim, Selâm: 43, Nesâî, Tahrîm: 20; Hanbel 6/57; İbrahim Canan, Kutub-i Sitte Akçağ Yayınları: 8/97-98-100.

hadisine inaniyorsunuz.. Cenab-i HAak lutfetmis gercegi apacik soylemis daha ne yapmasini bekliyorsun? bundan sonra bu zirvalari peygamberimize atfedenlerin kendi akilsizliklarindandir..

Seni çok iyi anlıyorum kardeşim. Acele etme. Yavaş yavaş dosthane bir şekilde sohbet edeceğiz. Rabbim bize doğru yolu göstersin. Amin.

Havas

Kısıtlı Erişim
Yaw, adams ! Hani neredeyse adams'ı RedveKabulü, havas'ı bağrınıza basım yoksa msülüman olamazsınız diyeceksin azizim !
Bir defa misal vediğin ayet sizin yanlışlığınızı ortaya koyuyor ! Neden mi ? Bak, eğer bizden o zamanki peygamberimizin çevresinde olanlara karşı peygamber gibi davranmamızı istiyorsan, şu halde siz yanlış yoldasınız demektir. Çünkü, bizden kendinizi ürkütmememi istiyorsunuz ! Şu halde, biz de diyoruz ki,size kaba davranılsa da siz doğru yolda bulunmaktan çekinmeyin ve ürkmeyin ! Yani, neden illa birilerinin sizi okşamasını istiyorsunuz ki ?

sizin namaz kabul olmuyor diyen yok.bizim anlattığımız şekildede kılanın namazı kabuldür..

selmanı farisi iranda namazı farsca kıldırmıştır..

bunlar proplemdeğil..:Cool:

yeterki millet namaz kılsa..

Havas

Kısıtlı Erişim
Seni çok iyi anlıyorum kardeşim. Acele etme. Yavaş yavaş dosthane bir şekilde sohbet edeceğiz. Rabbim bize doğru yolu göstersin. Amin.

bunları hadis diye neyini savunucan..yalan olduğu ortada.

sen hiç zina eden maymun gördünmü...

maymunların nikahlı şahidli evlendiğinide yeni öğrendik..:D

Yetim

Kısıtlı Erişim

5. arkadasim bu kadar yobaz olmayin. Allah'in yaratmasi gibi bir yaratmayi mi kastettim ben tartisma yaratmak derken?

yobaz sensin

Yaratmak Allah’a mahsustur. Araf 54

YALNIZ KURAN DİYORSUN FAKAT KURAN AYETİNE GÖRE KONUŞMUYORSUN KÜFÜRE DÜŞÜYORSUN TEVBE ET ... tevbe etmeden bana yazma artık..Önce tevbe et sonra yaz TEVBE ET ETMEYECEKSEN BENDEN UZAK DUR.. DAHA YAZMA BANA

Kaptan

Mecra Yazarı
bunları hadis diye neyini savunucan..yalan olduğu ortada.

sen hiç zina eden maymun gördünmü...

maymunların nikahlı şahidli evlendiğinide yeni öğrendik..:D

:)) hahayyy

Kaptan

Mecra Yazarı
sizin namaz kabul olmuyor diyen yok.bizim anlattığımız şekildede kılanın namazı kabuldür..

selmanı farisi iranda namazı farsca kıldırmıştır..

bunlar proplemdeğil..:Cool:

yeterki millet namaz kılsa..

Ooo yok oyle, peygamber nasil kildiysa oyle kilican, kafana gore takilmak yok.