Yalnız Kurancılar, Modernistler ve Mezhepsizler Nasıl Bir Din İstiyorlar ?

lafons7275

Kıdemli Üye
arkadasim yaziyorum yaziyorum da bir dogru durust cevap alamiyorum.

"Peygamber, savaşta kadınların va çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmadığını söyledi" (Buhari, Cihad/146; Ebu Davud 113).

Sahabe geldi,

Ya Rasulallah sana birşey sorabilir miyim?

Buyur, sor.

Ya Rasulallah bazen savaş esnasında kadınların ve çocukların bize kılıç çekip bizi öldürmeye çalıştıkları oluyor. O esnada biz kendimizi korumaya çalışırken istemeden bir çocuk veya bir kadını öldürürsek bize vebal var mı?

Böyle durumda kadınların va çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmaz.

adams77

Kanalizasyoncu
Yaw, adams ! Hani neredeyse adams'ı RedveKabulü, havas'ı bağrınıza basım yoksa msülüman olamazsınız diyeceksin azizim !
Bir defa misal vediğin ayet sizin yanlışlığınızı ortaya koyuyor ! Neden mi ? Bak, eğer bizden o zamanki peygamberimizin çevresinde olanlara karşı peygamber gibi davranmamızı istiyorsan, şu halde siz yanlış yoldasınız demektir. Çünkü, bizden kendinizi ürkütmememi istiyorsunuz ! Şu halde, biz de diyoruz ki,size kaba davranılsa da siz doğru yolda bulunmaktan çekinmeyin ve ürkmeyin ! Yani, neden illa birilerinin sizi okşamasını istiyorsunuz ki ?

Rab yolunda bir aşığım sözlerim dilimde
Hece hece ilerler
Saniyeler düşlerimde
Gülerek ilerledim bende gölgeleri bilerek
Övünerek mi geçtik engelleri her zaman sevinerek
Bire bir teke tek benim için hep yek
Bu yolda çakılan kazıklar geçmişin anısına
Parlayan gözler yeni ufuklar demek benim için
Yalan gözler her zaman beyin yorucu parazitlerdir
Kendini kollamak birnevi düşmanı sollamaktır
Kendini zorlamak düşmana hazır olmaktır her zaman için
Bu dünya bu gözlere kara savaşlar para
Açık hedef bensem o zaman sana karavana
Yalvarmak şer-ef-siz-liğin bir kademe altındadır
Parayla satılmak ümitsizliğin en üst satırındadır
Hep katır gibi anırmak dünyaya haykırmaksa
Ben susarak saygımı göstermeliyim mi acaba

fakiri

Kıdemli Üye
Rab yolunda bir aşığım sözlerim dilimde
Hece hece ilerler
Saniyeler düşlerimde
Gülerek ilerledim bende gölgeleri bilerek
Övünerek mi geçtik engelleri her zaman sevinerek
Bire bir teke tek benim için hep yek
Bu yolda çakılan kazıklar geçmişin anısına
Parlayan gözler yeni ufuklar demek benim için
Yalan gözler her zaman beyin yorucu parazitlerdir
Kendini kollamak birnevi düşmanı sollamaktır
Kendini zorlamak düşmana hazır olmaktır her zaman için
Bu dünya bu gözlere kara savaşlar para
Açık hedef bensem o zaman sana karavana
Yalvarmak ********liğin bir kademe altındadır
Parayla satılmak ümitsizliğin en üst satırındadır
Hep katır gibi anırmak dünyaya haykırmaksa
Ben susarak saygımı göstermeliyim mi acaba

Eh! adamakıllı Laf ebesi ;
Şimdi de işi şairliğe döktüğüne ve çevirdiğine göre bize de ;

"Yağmur yağdı, çaktı şimşek,
Sende mi air oldun koca şişek !

demek düşüyor !

:))))

basayev

Asistan
temel görüşleri kuran ve sünnet cemel vakıası ictihad farklılığı

ŞEYH ŞAMİL HAZRETLERİNİN SİYASETİNİ DAVA SINI SATTI DEMEK KADAR BASİTÇE Bİ DÜŞÜNCEN VARDI İLK MESAJINDA

İŞTE BAK NAKŞİ BENDİ DEMEKİ EHLİ SÜNNET OLUPDA CİHAD EDENLEDE VARMIŞ DEĞİLMİ

İŞTE OLAY BUDUR ÇOK SÖZE NE HACET rus domzlarına karşı Allah için cihad edenlerin selefide olsa Allah yrımcıları olsun.

HADİ ORADAN SENDE LAVARANCE (İNGİLİZ AĞIZLI)AĞIZI İLE KONUŞUP DURMA..AYIBDıR GÜNAHDIR

Yaratmak Allah’a mahsustur. Araf 54

YALNIZ KURAN DİYORSUN FAKAT KURAN AYETİNE GÖRE KONUŞMUYORSUN KÜFÜRE DÜŞÜYORSUN TEVBE ET ... tevbe etmeden bana yazma artık..

1. cemel ve siffinde sahabe birbirine girmis ne gorus birliginden bahsediyorsun sen.

2. imam samil davasini satmistir. git bunu kafkasyali mucahidlere sor. hepsi ayni seyi soyler. imam samili avar kokenli oldugu icin turk avarlarindan (ki aslinda turk avari degil kafkas avaridir) sanarak milliyetci turkler yanlis tanitmis ove ove bitirememisler siz de onlardan duyduklariniza inaniyorsunuz. imam samile sovmem hakaret etmem hizmet etmistir Allah yolunda ancak teslim olmasi ve car istedi diye mucahidlere teslim olmalari yolunda mektup yazmasi gercektir. Allah affetsin.

3. ehli sunnet icinde cihad eden yoktur demedim ki arkadasim. burda ehli sunnet disindakilere cihadi ve seriati istemiyorlar diye bir iftira atilmisti bende ona karsilik bugun cihad ve seriat yolunda calistiklarini soyleyenlerin buyuk kisminin ehli sunnet disindakiler oldugunu soyledim.

4. hadi doktukleri onlarca musluman kanini sana anlatamam isyan dersin nankorlerdi dersin bi yerden cikarsin da.. peki bu baba, kardes, torun ve yegen katliamlarina ne diyeceksin? uydurma hadisle evliya yaptiginiz fatih sultan mehmet tahta cikinca ilk is olarak 2 yasindaki kardesi Ahmeti bogdurtmustur. 2 yasindaki masumu bogdurtan adamdan evliya mi olur insaf yahu halife dediginiz yavuz sultan selim babasini, iki kardesini, 3 yegenini oldurtmustur. kanuni sultan suleyman 2 oglunu ve onlarin henuz bebek olan evlatlarini yani torunlarini oldurtmustur. 3. murat 5 kardesini 3. mehmet tam 19 kardesini ve bir oglunu oldurtmustur

daha cok var ben sadece en meshurlarini yazdim biraz arastir istersen. simdi bana kalkip da bu bebek katillerini savunma

5. arkadasim bu kadar yobaz olmayin. Allah'in yaratmasi gibi bir yaratmayi mi kastettim ben tartisma yaratmak derken? turkce deyimleri de mi bilmiyorsunuz? ben sana cay icelim desem bardagini alip akarsu olan cay'a mi gidiceksin
biraz mantikli olun yahu

adams77

Kanalizasyoncu
Eh! adamakıllı Laf ebesi ;
Şimdi de işi şairliğe döktüğüne ve çevirdiğine göre bize de ;

"Yağmur yağdı, çaktı şimşek,
Sende mi air oldun koca şişek !

demek düşüyor !

:))))

Sevdim seni dede şiirini arşivime aldım müsaden ile

Geç ve köşene otur suskun !
Senin zamanın degil bu zaman
Önce konuşmayı öğren sonra kolay kavran
Bu yollarda çok iyi olmalı manevran ve mis gibi kokmalı sunduğun manolyan

fakiri

Kıdemli Üye
Sevdim seni dede şiirini arşivime aldım müsaden ile

Geç ve köşene otur suskun !
Senin zamanın degil bu zaman
Önce konuşmayı öğren sonra kolay kavran
Bu yollarda çok iyi olmalı manevran ve mis gibi kokmalı sunduğun manolyan

Eğer, bu dizeler sana aitse, brawo derim !

Yok eğer, bir yerlerden alıntı ise, -ki öyle sanıyorum, öyle görünüyor- sana dürüst davranmanı ve aldığın şahsın adını yazmanı tavsiye ederim.
Çünkü, müslüman sapına kadar dürüst insan demektir.
Teessüflerimi ve üzüntülerimi belirtirim.

basayev

Asistan
Sahabe geldi,

Ya Rasulallah sana birşey sorabilir miyim?

Buyur, sor.

Ya Rasulallah bazen savaş esnasında kadınların ve çocukların bize kılıç çekip bizi öldürmeye çalıştıkları oluyor. O esnada biz kendimizi korumaya çalışırken istemeden bir çocuk veya bir kadını öldürürsek bize vebal var mı?

kaynagi nerde?

peki diger yazdiklarim icin bir kilif bulamadin mi sadece buna yazmissin aciklama :)

basayev

Asistan
ebu Davud-cihad-
111. Harpte Kadınları Öldürmek (Yasaktır)

.Abdullah (b.Ömer) den rivayet edildiğine göre Rasûlullah (s.a) in gazalarından birinde bir kadın ölü olarak bulunmuş, bu-nun üzerine Rasûlullah (s.a) kadınlarla çocukların öldürülmesini ya-saklamıştır.
Buhârî, cihâd 147, 148; Müslim, cihâd 25, 26; Tirmizi, siyer 19; lbn Mâce, cihâd 30; Dârimi, siyer 24; Muvatta, cihâd 9; Ahmed b.Hanbel II, 22, 23, 76, 91, 100, 115,122,123

.“Allah yolunda, Allah’ın ismi ile savaş için sefere çık. Allah’ı inkâr edenle savaşın, savaş için sefere çıkın, aşırıya kaçmayın, hainlik yapmayın, cezalandırmada aşırıya kaçmayın, çocukları öldürmeyin. Müşriklerden düşmanla karşılaştığında onları üç haslete ‘ya da talebe” davet et. Onlardan hangisine icabet ederse, onu onlardan kabul edip elini onlardan çek. Onları İslâm’a davet et, buna icabet ederlerse, onlardan kabul et ve elini onlardan çek. Sonra onları ülkelerinden muhacirlerin ülkesine göç etmelerine davet et. Onlara bildir ki; eğer onlar bunu yaparlarsa, muhacirlerin hak ve sorumlulukları onlara da olacaktır. Ülkelerinden göç etmeyi kabul etmezlerse onlara bildir ki, onlar Müslüman bedevi gibi olurlar, mü’minler üzerinde uygulanan Allah’ın hükmü onlara uygulanmaz. Müslümanlar ile birlikte savaşmadıkları sürece ganimet ve feyden onlara bir şey verilmez. Eğer onlar Müslüman olmayı kabul etmezlerse onlardan cizye talep et. Buna icabet ederlerse, onlardan onu kabul et ve onlardan ellerini çek. Eğer onlar bunu kabul etmezlerse onlara karşı Allah’tan yardım dileyip onlarla savaş.”

MÜSLİM [SUP]CİHAD 3261[/SUP]

bak anlamaya basladin kardesim demek ki neymis birbirleriyle celisen hadisler varmis di mi :)

adams77

Kanalizasyoncu

Yok eğer, bir yerlerden alıntı ise, -ki öyle sanıyorum, öyle görünüyor- sana dürüst davranmanı ve aldığın şahsın adını yazmanı tavsiye ederim.

Araştırmacı ol dede sago key derim :) her şey senin bildiğin ile sınırlı değil bak neleri tanımıyorsun bilmiyorsun
Yazılanlar söyleyenin dilinde çok farklı mana ve anlam taşıyarak çıkar
bu hayatta benim olan bir şey yok elimle yapıp kazandıklarım dan başka

Yaşta değil başında taşıdığın akılla büyü
Kaldır gözlerinden perdeyi, örtüyü
Ayırt et harmoniyle, böğürtüyü
Spatulayla kazı ağzındaki sövüntüyü
Yov yov Sago şeytan tüyü
Yaklaş, daha da net görmek için görüntüyü
Göz görünce kalp üstlenir üzüntüyü
İçinden gizli bir kulak duyar, içinde kopan gürültüyü
Bunca omuz atan sevimsiz dürtüyü
Besledikçe kendinden eksilenler, bakıpta gördüğü
Her insanın kendi arabası, yokuşa sürdüğü
Üzüldü görünenin hiç de yok üzüldüğü
Gösterişe girer resmen ezilip büzüldüğü
Görülmüş mü kanatsız kuşun süzüldüğü
Bul çilemi ateşten koruyacak gönüllüyü

adams77

Kanalizasyoncu

yazdığım dörtlükler saklanacak ve bilinmeyecek dörtlükler değil araştıran bulur.

lafons7275

Kıdemli Üye
kaynagi nerde?

peki diger yazdiklarim icin bir kilif bulamadin mi sadece buna yazmissin aciklama :)

Adım adım gidelim kardeşim. Önce bu meseleyi açıklığa kavuşturalım.

Buraya itirazın var mı?

basayev

Asistan
Adım adım gidelim kardeşim. Önce bu meseleyi açıklığa kavuşturalım.

Buraya itirazın var mı?

eger hadis boyleyse itirazim yok. ama kaynak goster bana. benim bu hadisi okudugum hicbir yerde senin yazdigin gibi gecmiyor

Kaptan

Mecra Yazarı
Çelişkili gibi gördüğünüz hadisleri açıklamak bizim işimiz.

Bizim isimiz bari deme lafons, senin birsey bildigin yok. Kabul et ki isiniz sadecd kopyala-yapistir yapmak.

Kizdigini biliyorum ama kabul et ki boyle.
i9703 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lafons7275

Kıdemli Üye

Bizim isimiz bari deme lafons,
senin birsey bildigin yok. Kabul et ki isiniz sadece kopyala-yapistir yapmak.

Kizdigini biliyorum ama kabul et ki boyle.

Hayır kızmıyorum..

Neden kızmıyorum?

Bak birkaç ayet meali yapıştırayım buraya ve gerisini senin anlayışına bırakayım:

Hani Rabbin meleklere, ben yeryüzünde mutlaka bir halife yaratacağım demişti. Demişlerdi ki: Orada bozgunculuk edecek ve kan dökecek birini mi yaratacaksın? Biz, sana hamd ederek noksan sıfatlardan arılığını söylemede, seni kutlamadayız ya; ben, sizin bilmediğinizi bilirim demişti.

Allah, Adem'e herşeyin ismini öğretti. Sonra onları meleklere sunup: “Dedikleriniz doğruysa, haydi bu şeylerin isimlerini bana söyleyin bakalım” dedi.

Dediler ki: 'Sen yücesin, bize öğrettiğinden başka bizim hiçbir bilgimiz yok. Gerçekten sen, her şeyi bilen, hüküm ve hikmet sahibi olansın.'

Demişti ki: Ey Âdem onlara, yaratıkları adlarıyla haber ver, Âdem, her şeyi adlı adınca haber verince demişti ki: Ben size demedim mi, göklerdeki gizli şeyleri de bilirim, yeryüzünde ki gizli şeyleri de. Açığa vurduğunuzu da bilirim, gizlediğinizi de.

fakiri

Kıdemli Üye
yazdığım dörtlükler saklanacak ve bilinmeyecek dörtlükler değil araştıran bulur.[/QUO

Millet neden araştırsın ki senin yazdığı dizeleri ?..
, Alıntılayan sensin, Senin yazman gerekmez mi?
Neden Hasbi tembellik yapıyorsun ki?

basayev

Asistan
Sana hakkı gösteren Rabbime hamdolsun.

:) hala kaynak gostermedin ama kardesim.

peki yazmak istemiyorum ama Resulullah efendimizin disarda guzel kadin gorunce yaptigi ile ilgili sozde hadise ne diyeceksin?

dur bir alinti yapayim asagidakilere ne diyeceksin

' “Namaz kılan bir adamın önünden eşek, kara köpek ve kadın geçerse namazı bozulur” (Buhari 8/102; Hanbel 4/86).

“Zina yapan evlilerin taşlanarak öldürülmesini emreden ayet, Ayşe`nin döşeğinin altındaki sahifede yazılı bulunuyordu. Peygamber ölünce Ayşe onun defin işlemleriyle meşgul iken, evin açık kapısından içeri giren bir keçi o sahifeyi yedi ve böylece taşlama cezası Kuran`dan çıktı; ama hükmü devam ediyor” (İbni Mace 36/1944; Hanbel 3/61; 5/131, 132, 183; 6/269).

“Keçinin yemesi sonucu Kuran`dan çıkan taşlama ayetini Ömer Kuran`a tekrar sokmak istedi; ancak halkın dedikodusundan korktuğu için cesaret edemedi” (Buhari 53/5; 54/9; 83/3; 93/21; Muslim, Hudud 8/1431; Ebu Davut 41/1; Itkan 2/34).

“Bir grup maymun zina yapan bir maymunu yakalamış ve taşlama cezasını uyguluyorlardı. Onları bu haklı işte desteklemek için ben de taş atarak yardım ettim” (Buhari 63/27). (şaka gibi zina yapan maymun. evlenmemiş terbiyesizler)

Bu iki hadise dikkat. Zıtlaşma var.
“Peygamber hiç bir vakit ayak üstünde işemedi” (Hanbel 4/196; 6/136, 192, 213).
“Peygamberin ayak üstünde işediğini gördüm” (Buhari 4/60, 62; Hanbel 4/246; 5/382, 394).

“Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine`ye gelerek müslüman oldular. Medine`nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar va çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı. Ellerini ve ayaklarını kesti. Gözlerini oydu. Çölde susuz ölüme terketti. Biz onlara su vermek isteyince Peygamber bizi engelledi” (Buhari 56/152, Tıb 5/1; Hanbel 3/107, 163)

“Musa ölüm meleğinden çok korkuyordu. Bir gün ölüm meleği canını almaya gelince meleğin yüzüne tokat atıp bir gözünü çıkardı” “Allah`ın elçileri arasında ayırım yapmayınız. Ben, Yunus peygamberden bile üstün değilim” (Buhari 65/4, 5; Hanbel 1/205, 242, 440; 2/405, 468).

“Uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın” (Buhari 76/53).

“Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca dünyada depremler olur” (İbni Kesir, 2/29; 50/1).

“Liderler mutlaka Kureyş kabilesinden seçilmelidir” (Buhari 3/129, 183; 4/121; 86/31).

“Tüm kara köpekleri öldürünüz. Çünkü onlar şeytandır” (Hanbel 4/85; 5/54).

“Karga fasıktır” (Buhari 59/16; Hanbel 2/52).

“Allah zamandır” (Muvatta 56/3).

“Allah, ahirette peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir” (Buhari 97/24, 10/129 ve 68. surenin tefsiri).

“Peygamber 30 erkeğin cinsel gücüne sahipti” (Buhari).

“Peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar Zeynep`le yatardı” (Buhari, Hibe/.

“Peygamberin izniyle ihramdan çıkıp Mina`da bulunan kadınlarımıza yöneldik.
Zekerlerimizden meni damlıyordu ” (Buhari, Hac/81; Müslim Hacc/141).

“Peygamber, Medine`de bir yahudi tarafından büyülendi. Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı. ” (Buhari 59/11; 76/47; Hanbel 6/57; 4/367).

“Sol elinizle yemeyiniz, içmeyiniz; çünkü şeytan sol eliyle yer içer” (Hanbel 2/8, 33).'

adams77

Kanalizasyoncu
Millet neden araştırsın ki senin yazdığı dizeleri ?..
, Alıntılayan sensin, Senin yazman gerekmez mi?
Neden Hasbi tembellik yapıyorsun ki?

bedelindir o dökülen tuzlu yaşlar, haşlar gözünü yıka yüzünü,
hüzünü her adem tanır, geçici bir dövmesin şeklini çizdi tanrı topraklara;
vakti gelince kazma kürekle silineceksin.

Dede bilsem ki benimle oynamayacaksın sana çok şey anlatırdım

Sen dizelerin sana ne anlattığına bak dede araştırmadan sana hizmet ediyorum böyle güzel sözleri sana getiriyorum sen halen bana laf atıyorsun bu sözler süs olsun diye yazılmamış senin anladığın ayetleri ben niye senin anladığın gibi anlamıyorum hele bir düşün dede

Hayati diğerlerinden kopya çekerek yaşamak budalaca.
Kendi yolunun inşası şart tabiiki.
Cehennem aşıklarla dolu,sadakatsizlerin
ayakları katedecek yolu...
İstemesen de katetmen gerekecek selvi boylu yokuşu.
Kendini hergün izleyerek göreceksin yokoluşunu sen de.
Yaşadıkça oyuna dahilim.
Namussuzluk dünyasında kabus nüfusu artmakta,saklan!...
Kıyametin tiyoları göz kırpmakta.
İnşa ettiklerini yıkmak için gelecekler
bunun bilinciyle yaşa.
Ne yazık ki testlerinize tabi değilim.
Bestelerimi deste deste zulaladım..
aheste yürüyen kaplumbağayım.