Yalnız Kurancılar, Modernistler ve Mezhepsizler Nasıl Bir Din İstiyorlar ?

Yetim

Kısıtlı Erişim
oz elestiri yapmayi ogrenin. ehli sunnet seriat istiyor diyorsunuz. %99u musluman bu ulkenin onlarin da %80i diyelim ki ehli sunnettir. madem bu kadar insan seriat istiyor neden seriati getirmiyorlar? bana saldirmadan once oz elestiri yapin

Evet bu ulkenin yüzde 99 u Müslüman Osmanlı sonrası baya yıkımlar oldu o yüzde 1 tarafından şimdi ehli sünnet ilmi kaideleri başka bunları öğrenmekten uzaklaştırılmış öğrenemeyip tam manası ile şeriatı yaşayamaması başka .. günahlar insanı dinden çıkarmaz. şimdi sana soruyoru yer yüzünde islam şeriatı ile yönetilen yer varmı yada islamı tam manası ile yaşayan ülke halkı varmı ?

Yetim

Kısıtlı Erişim
Yalnız kuran diyenler

Bir tane sahabeyi kiram rıdvanullahi teala ecmain hazretlerinden ÖRNEK VERİN peygamber efendimiz hazreti muhammed sallallahu aeyhi ve sellem efendimiz varken Yalnız kuran deyipte peygamber efendimize BİAT etmeyen sahabe varmı ?Ki YOK öyle ise daha niye yalnız Kuran diyorsunuz ?

DELİLİNİZ NE YOK ...

ömerusta

Kıdemli Üye
Yalnız kuran diyenler

Bir tane sahabeyi kiram rıdvanullahi teala ecmain hazretlerinden ÖRNEK VERİN peygamber efendimiz hazreti muhammed sallallahu aeyhi ve sellem efendimiz varken Yalnız kuran deyipte peygamber efendimize BİAT etmeyen sahabe varmış ?

Geçiniz.
yav ne saçmalıyorsunuz ?_ kim diyor yalnızca kuran deyipte peygamber efendimizi yok sayan kim ?
sizler hem iftiracı hemde fitnecisiniz kurana uymayan rivayetler hadis değildir diyoruz hadisler kurana uyar diyoruz
sizler gibi ehli sünnetiz deyipte sahabiye kan içti sidik içti demiyoruz ALLAH c.c .dan korkun

çelebiler

Kıdemli Üye
@fakiri tansiyon şeker ne durumda? Allah muhafaza bu kadar Kurancı müslümana tahammül edemezsin.

basayev

Asistan
Mezhepin kelime manas görüş demektir sahabayi kiram hazretlerinin görüşü kuran ve sünnettir..tabin (ehli sünnet büyükleri ) ise kuran ve sünnet görüşüne sahip olan sahabyi kiramı hazretlerinin görüşlerindedir .

Ehli sünnetin asıl maksatı imanı dinini namusunu korumak şeriat ve cihaddır ..bunu senin anlaman için söylüyoruki ŞEYH ŞAMİL HAZRETLERİ..ÖRNEKTİR.... Fakat günümüzde ehli sünnet olsun ve olmasın genel olarak Şeriat ve cihad kavramlarının üstü bi şekilde örtülüyor bunada örnek yer yüzü bugun alev alev yanarken ŞEYH AHMET YASİNİN ŞEHADTİNDEN önceki ümmetin suskunluğu metubu .. .

Bu gün Osmanlı olsaydı En azından yer yüzünde bunca mzlum kanı akmazdı biraz adaetli düşün...

evet mezhep gorustur. bu acidan bakarsak sahabenin farkli goruslerde oldugunu acikca goruruz. bana sahabenin tek bir goruste oldugunu soylemeye kalkismayin lutfen. eger sahabe tek bir goruste olsaydi cemel vakasi olur muydu? kerbela olur muydu? oralarda birbirleriyle savasanlar kimlerdi uzaylilar mi? hal boyleyken Resulullah efendimizin en yakinlari birbirleriyle savasirken Allah'in ipinden baskasina nasil tutunuruz?

bana ornek gosterdigin imam (seyh degil) samil ruslara teslim olmus ustune teslim olmayan mucahidlere mektup yazarak cihadi sona erdirmelerini istemis davasindan donmus bir adamdir.

osmanli ya da memlukler ya da digerlerinin islam devleti olmadigini soyluyorum ben ve bunu soylerken onlarin yerine tagutu koymuyorum. onlar ehven-i serdi. lakin ehven olani opup basimiza koymak da muslumana yakisan degildir ustelik doktukleri o kadar musluman kani varken..

basayev

Asistan
Yalnız kuran diyenler

Bir tane sahabeyi kiram rıdvanullahi teala ecmain hazretlerinden ÖRNEK VERİN peygamber efendimiz hazreti muhammed sallallahu aeyhi ve sellem efendimiz varken Yalnız kuran deyipte peygamber efendimize BİAT etmeyen sahabe varmı ?Ki YOK öyle ise daha niye yalnız Kuran diyorsunuz ?

DELİLİNİZ NE YOK ...

Degerli kardesim biz peygamber efendimize biat etmeyip sadece kurana bakalim demiyoruz. Ama Kuran disindaki Allah'in kitaplari dahi bozulmusken peygamberin hadislerinin bozulmadigini nasil kabul edebiliriz kurana ve mantiga aykiri bunca hadis varken? Muhammed (s.a.v.)siz islam olmaz. ama sonradan uydurma seyleri ona isnat ederek islami bozmaya calisanlara da firsat vermek dogru mu sence? bizim itirazimiz peygamber efendimize ve sunnetine degil birer iftira olarak ona yapistirilan islam disi herseyedir.

alanyali07

Kıdemli Üye
Yalnız Kurancılar deyince aklıma hep Hz. Aliye bile -haşa- kafir diyen Hariciler gelir. Onlar da "Kuran,Kuran" diyerek, "biz tevhid yolundayız" diyerek sapıttı gitti..belki iyi niyetlilerdi, ama iyi niyetleri, tevhid söylemleri onları kurtarmaya yetmedi. Sapkınlıkta ilk sırayı aldılar,hem de ellerinde ağızlarında Kuran söylemleriyle.

basayev

Asistan
ehli sunneti dinledikce benim aklima da peygamberimizin zamanindaki biz atalarimizin dinine uyariz diyenler geliyor. kuranla desteklenmese de hatta celisse dahi alimlerimiz boyle buyurdu diyerek peygamberimizin adi kullanilarak dine sokulmaya calisilan yanlisliklara inanmaktan geri durmuyorlar.

izleyici

Asistan
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) de sahabe de ancak muslumandir. bundan baska hicbir ismi almamislar ve kullanmamislardir. Sizin burada onlarin mezhebi ehli sunnetti sozunuz yahudi ve hristiyanlarin Ibrahim a.s.'a yahudi/hristiyan demelerine benziyor. Allah'in bizlere lutuf olarak indirdigi din ehli sunnet dini degil ancak islamdir. ve tek tartismasiz kaynagi da kuran-i kerimdir. sizlerin hadis diyerek dine dahil ettiklerinizin pek cogu israiliyatken kalanin cogu da tavugun suyunun suyu gibidir.

tek dayanak kuransa eğer zekatın nasıl verileceğini bana kurandaki ayetlerden açıklyabilirmisin? yada orucun nasıl tutulacağını,miras gibi konuları bana kurandan ayetlerle açıklarmısın? yada en basit şekliyle öğle namazının farzının nasıl kılınacağı konusunda bana kurandan ayetlerle gösterebilirmisin? abdest nasıl alınır? gusl nasıl alınır bunları kurandaki ayetlerden gösterebilirmisin bana?

yukarıda bahsettiğim konuların kuranda açık bir şekilde yer almadığını herkez görür..o zaman herkez kendi kafasına göre zekat dağıtsın kendi kafasına göre yada temizlik anlayışına göre abdest alsın yada kendi isteğine göre mirasını dağıtsın..yok böle değilse ya ne? kuranda bulamadıklarımızı nerden bulacağız? orası başka tabiki peygameberimizde öğreneceğiz dersen peki inkar ettiğin hadis kavramını nereye oturtçaz? ne zor bir durum sizinkisi.öle yapsanız olmuyo böle yapsanız olmuyor :)

basayev

Asistan
tek dayanak kuransa eğer zekatın nasıl verileceğini bana kurandaki ayetlerden açıklyabilirmisin? yada orucun nasıl tutulacağını,miras gibi konuları bana kurandan ayetlerle açıklarmısın? yada en basit şekliyle öğle namazının farzının nasıl kılınacağı konusunda bana kurandan ayetlerle gösterebilirmisin? abdest nasıl alınır? gusl nasıl alınır bunları kurandaki ayetlerden gösterebilirmisin bana?

yukarıda bahsettiğim konuların kuranda açık bir şekilde yer almadığını herkez görür..o zaman herkez kendi kafasına göre zekat dağıtsın kendi kafasına göre yada temizlik anlayışına göre abdest alsın yada kendi isteğine göre mirasını dağıtsın..yok böle değilse ya ne? kuranda bulamadıklarımızı nerden bulacağız? orası başka tabiki peygameberimizde öğreneceğiz dersen peki inkar ettiğin hadis kavramını nereye oturtçaz? ne zor bir durum sizinkisi.öle yapsanız olmuyo böle yapsanız olmuyor :)

nerden baslayacagimi bilemiyorum. daha abdest, oruc, miras gibi konularin kuranda acikca anlatildigini bile bilmiyorsun sanirim.

bu durumda bizim butun hadisleri cope atmadigimizi bilmemeni de normal karsiliyorum. peki sen diger konuda yazdigim su durumu nasil acikliyorsun?

cemaatle namaz kilarken biliyorsun ki safiye gore fatiha okunmazsa namaz gecersizdir ama hanefiye gore imam arkasinda fatiha okumak tahrimen mekruhtur. bu konulardaki hadisler soyle:

"Fâtiha okumayanın namazı yoktur.",
"Kendisinde Fâtiha okunmayan namaz yeterli olmaz.",
"Namazı ben nasıl kılıyorsam, siz de öyle kılınız."
(bk. İbn Rüşd, Bidâyetü'l-Müctehid, Mısır, ty., I/119 vd.; İbn Kudâme, el-Muğnî, 3. baskı, Kahire, ty., I/376-491, 562-568; eş-Şîrâzî, el-Mühezzeb, Matbaatü'l-Bâbî el-Halebî, I/72).

"Kimin imamı varsa, imamın okuyuşu o kimse için de okuyuştur."
"İmam, kendisine uyulmak için öne geçirilmiştir. Bu yüzden, o tekbir alınca siz de alınız. Okuduğu zaman ise susunuz." (Buharî, Salât, 18, Ezân, 51, 74, 82, 128, Taksîru's-Salât, 17; Müslim, Salât, 77 , 82).
"Kim imanın arkasında namaz kılarsa, imamın kıraati onun da kıraatidir." (İbn Mâce, İkâme, 13).

hangisi dogru simdi? birine gore namazin gecersiz oluyor birine gore tahrimen mekruh islemis oluyorsun?

ayrica kurani eksik gormek nasil bir akil tutulmasidir anlayamiyorum onlarca ayette gecer kuranda herseyin ayrintilariyla aciklandigi ve eksiksiz oldugu..

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Yalnız Kurancılar, modernistler ve mezhepsizler Nasıl bir din istiyorlar ?

İman, İslâm ve musluman düşmanları, İslâm Dinini ve muslumanları ifsad ve dejenere etmek, bunların Kuran-ı Kerimle ve Server-i Alem Kâinat'ın Efendisi (s.a.v.)
ile alakasını kesmek için elbetteki kendi gayr-ı muslim güçlerini değil, muslümanmış gibi
gözüken bozuk itikadlı oryantalist, modernist, mezhebsizleri kullanacaklardır. ...

İslamın dejenere edilmesinden bahsedene bak...
Hz.Peygamber için "kainatın efendisi " demek küfürdür.Kainatı Efendisi Allahtır Allah.

ömerusta

Kıdemli Üye
sürme şunu bayıra diyorum bizimkilere ama eh sende deh demeden dağa çıkıyorsun fakir akıllı ol demiyeceğim olmayan birşey ne yapalım seni senin gibi birine bağlıyalımda orada edep adap derken ölür gidersin nere gidersen git

çelebiler

Kıdemli Üye

Kuran oku Kardeşim anlayamazsınız diyenlere inat,Allah "anlaşılır" olduğunu söylediği için anlayacağını bilerek Allah'ın bizlerden istediği gibi hiç bir başka söze ve fikre kanmadan,hiçbir sözü ve fikri Allah'ın kitabını tamamlayacağını zannetmeden,Allah'ın bizden istediği gibi okuyun,anlarsınız.Allah yalan söylemez.

Allah eksik birşey bırakmadığını söylüyor.Allah yalan söylemez.

Allah'ın kitabını anlayamayacağınızı söyleyenlere kanmayın.

Allah Resulü "Rabbim kavmim Kuran'ı terk edilmiş bir hale getirdi." diyor Furkan 30 da daha vahiy kitap haline bile gelmemişken.Anlayabiliyor musunuz.Anlamak için okumadık.Anlamadığımız kelimeleri tekrarladık.Anlamını bilmeden okuduk.Aslında kitaptaki harflere göre ses çıkardık.O seslerin ne anlama geldiğini düşünmedik bile ne kadar okursak o kadar sevap alacağımızı zannettik değil mi?Anlamayı da hep ululaştırdığımız yere göğe koyamadığımız yüz yıllar öncesindeki insanlara bıraktık.Ya hu Kuran sana hitap ediyor sana sesleniyor.

Allah sana anlamayacağın kitabı gönderir mi?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Yalnız Kur an diyenlerin Müslüman kalanı ve olanı olmadığı ve olamayacağı için İslamsız bir dinsizlik dini istiyorlardır...

fakiri

Kıdemli Üye

İslamın dejenere edilmesinden bahsedene bak...
Hz.Peygamber için "kainatın efendisi " demek küfürdür.Kainatı Efendisi Allahtır Allah.

İşkemben halâ sürgün !..Nedenmushilkullanmayı denemiyorsun? Millete sürekli "Cafer yaptı bez getir!" dedirtiyorsun !
Bu sözü küfür olduğu hangi, kaynakta yazılı ?.. Yoksa, senin lanet olası kusmuk kaynakların mı öyle söylüyor?

çelebiler

Kıdemli Üye
Sizin topunuzun bir sivrisineğin verdiği rahatsızlık kadar hükmü yoktur ! Çünkü, sizin hepiniz korkak ve ödlek takımısınız !

Maşallah maşallah terbiyesizliğe ve rezilliğe devam ettiğine göre bişeyin yok demek ki.Sen yinede Kuracıların olduğu yerde pek durma.Senin bünyen Kuran ı kabul etmiyor.

cihad38

Profesör
çelebi,gerçekten acayipsin,

sana yüzlerce defa soruldu, namazı anlatamadın, zekatı anlatamadın, haccı anlatamadın,

yahu sözünde sadık isen, bir ibadeti, her ne kolayına geliyorsa; kuran ayetleriyle tafsilatlı bir şekilde, yani ilk defa namaz kılacak veya zekat verecek bir müslümana yardımcı oluyormuşcasına anlat ne olur.

anlatamıyorsunn. peki ama neden? sen kuran okumuyor musun? okuyorsan, bize en basidinden namazı neden anlatamıyorsun.

seni zorlayan ne?

üşeniyor musun?

tabiki hayır!!

ee sorun nerde?

bal gibi de foyanın ortaya çıkacağından çekiniyorsun,. bu söylediğine kendin bile inamıyorsun.

namaza duracaksın, niyet ettin Allahu ekber dedin, tamam bunu kurandan nerden buldun??
bunun bile cevabını veremezsin.
boş adamlarsınız vesselam.

Havas

Kısıtlı Erişim
kardeşim sana adam namazı zekatı nasıl eda ettiğini soruyor.cevabla bizde öğrenelim..
bizden gizliyorsunda cenabı haktan gizliycek halin yok..