Today's ZAMAN'dan KOÇ grubuna destek, ERDOGAN'a alternatif arayışı

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Gülenciler Gezicilere destek vermiş :)
Bu yüzden mi Geziciler Gülen'i ABD'de ikamet ettiği yerde protesto etmiş :)
Bence kimi protesto etmemiş iseler onlar desteklemiştir
Gezicilerin şalvarlıları protesto ettiğini görmedim ben
Belki de şalvarlılar desteklemiştir gezicileri
Zeka düzeyine göre bir cevap

Hepimiz yetişkin insanlarız
İnanmadığınız bir şeyi yazmayın

Gülen veya cemaatinin en ufak kimsesi gezi çapulcularını desteklemedi
Bunu kaburgası kalın olanlar da biliyor

Erdoğan eleştirilmiş
Doğru ilk üç gün taksimi gaza boğan da hükümet idi
Sonra uyandı daha mantıklı işler yaptı
Todays zaman yazarı saçma salak bir yorum yazmış
O yazarı eleştirin
Mesele ben bir kaç tane mail attım
MAL MISIN sen dedim

Siz de Gülen'i veya cemaati hedef almak yerine aynısını yapabilirsiniz

bay gülenin gezicilerle ilgili methiyelerini (açıklaması; içlerinden islam kahramanları çıkar gibi birşeydi..) şöyle düşün;

bay gülen burada da omurgasız bir siyaeset güttü. velev ki arap baharı gibi gazicilerin bu girişimi de başarılı olmuş olsaydı, bay gülen bunlara da mavi boncuğu önceden dağıtmış olacaktı. ancak kader öyle cereyan etti ki; bir çok olayda olduğu gibi bay gülen bu çıkışı ve de gezi nin başarısız olması nedeniyle, kabak gibi ortada kaldı.

bay gülen deşifre oldu.. bay gülen yahudi ve hristiyanları dost edinmiştir. anlayana sivrisinek saz gelir....

Ahter

Kıdemli Üye
Evet mit kalkışmasından sonra bir çok emniyet istihbarat başkanının görev değişikliği acaba neydi???? Yazılanları ciddi oku???

manifesto

Yasaklı
bay gülenin gezicilerle ilgili methiyelerini (açıklaması; içlerinden islam kahramanları çıkar gibi birşeydi..) şöyle düşün;

bay gülen burada da omurgasız bir siyaeset güttü. velev ki arap baharı gibi gazicilerin bu girişimi de başarılı olmuş olsaydı, bay gülen bunlara da mavi boncuğu önceden dağıtmış olacaktı. ancak kader öyle cereyan etti ki; bir çok olayda olduğu gibi bay gülen bu çıkışı ve de gezi nin başarısız olması nedeniyle, kabak gibi ortada kaldı.

bay gülen deşifre oldu.. bay gülen yahudi ve hristiyanları dost edinmiştir. anlayana sivrisinek saz gelir....

HE HE bay ede
İdeolojik ve somut bilgi içermeyen boş mavallar
Ben diyorum anya sen diyorsun konya
Gezicilere destek verdiyse GEZİ PARK protestocuları neden her fırsatta GÜLEN'i ve camaatini hedef aldı?
Hatta evinin önünde protesto yaptı diyorum sen cevap vermek yerine üfürüyorsun.Yahudi hristiyan bilmem ne mavalları
Sen bana masal üfürüyorsun
Eylemlere veya gezicilere destek söz konusu değil

Erdoğan'a tavsiyesi ÇAPULCU deme olmuştur
Yani onları tahrik edecek yakıştırmalardan uzak dur kutuplaşmayı artırma demek olmuştur
Erdoğan'ın bir ÇAPULCU lafı protestolarda ÇAPULCU sözünü bayraklaştırdı
Acemi siyasetçilerin düştüğü hataya düştü

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Türkçe Olimpiyatları ana sponsoru kimdi?

KOÇ

Kim bu koç?

Daha önce "Gülen cemaatinin arkasında muhakkak gizli ve büyük bir güç var biz bu durumumuzla 5 okul idare edemiyoruz ancak onlar yüzlerce okul açabiliyorlar"

Diyen Rahmi Koç

Kim bu koç?

"Tayyip Erdoğan'ın 1 milyar dolar civarında kişisel serveti varmış öyle duydum"

Diyen Rahmi Koç

Kim bu koç?

Kendilerine ait divan otelini hükümeti yıkmaya yemin etmiş kimselere yataklık etmek için kullanan Ali Koç

"IMF ile derhal bir anlaşma yapılmazsa ülke ekonomik kaos yaşayabilir" diyen Mustafa Koç

Bünyesindeki elemanlara namaz izni vermeyen, gizlice namaz kılanların önce uyarıldığı sonra işten uzaklaştırıldığı söylenen KOÇ

Sevgili cemaatimiz ne yapıyor?

Türkçe olimpiyatlarında koç grubunun adını mı temize çıkarmaya çalışıyor?

AMAÇ NE?

Mantıklı bir cevap istemek bizim hakkımızdır.

"Cemaatler gönüllü oluşumlardır" demek çözüm değildir.

Tamam cemaatler kendi yapıları dışında etki alanına sahip değillerse yaptıkları kamuyu ilgilendirmez.

Ancak değerler üzerinden manipülasyona giderse YANDI GÜLÜM KETEN HELVA.

KOÇ'u iyi biliyor ve tanıyoruz -da

Cemaati tanımamış mıyız ne?

Şahsım yıllarca bu forumda cemaatin iyi savunucularından biriydi. Her seferinde

"o kadar şer odakları varken bir cemaate karşı bu kadar saldırganlık göstermek doğru değildir" babında şeyler yazdım.

Ama bu sefer cemaat mi hizmet mi bilemem aynı hataya kendileri düşüyorlar

O kadar çok şer odakları bu hükümete cephe kurmuşken bir tekmede cemaatten gelirse

Yani bize hizmetin ne olduğunu yaşatan bir iktidara karşı cemaat muhalif duruma gelirse

Kusura bakmasın o cemaatin iyi niyetinden de hizmet aşkından da Allah rızasını gözettiğinden de şüphe ederim.

ali kardeşim seni tebrik ediyorum.

güzel saptamalarda bulunmuşsun.

ama gördüğün suyun üstü. bir de görünmeyen var ki; bu bay güleni ve camisını, asrın en büyük fitnesi yapıyor.

bay gülen ve de camiası (bunlar kesinlikle nurcu değildir) islamiyetin bağrına saplanan bir hançer gibiler. yahudi ve hristiyanı dost edinmişler ve ılımlı (uyumlu) islam adıyla anılan, islamı protestanlaştırmak görevini üstlenmişler.

bunlara; kemalist nurcu dendiğini duymuştum.

aslında bu tanımlama herşeyi anlatıyor.

manifesto

Yasaklı
TSK ve EMNİYET derin yapıdan arındırılırken MİT'e aynı arınmanın yapılmasını engellediler.
Ve MİT hala bu yapı ile devam ediyor
Sınırlarımızın bombalanması
Kaçakçıların terörist diye bombalanması
KCK ve PKK içinde ki mitçilerin deşifre olduktan sonra üzerine gidilememesi
Hepsi cemaat operasyon yapıyor diyerek engellendi
Sonunda kimin canı yandı uzatmaya gerek yok
Dileyen istediğine inanır
Zaten herkesin nerede durduğu gayet net

Ahter

Kıdemli Üye
Manifesto yazdıklarını kulaktan dolam bilgilerle yapmaktan vazgeçmiyor.Daha öncede hatasını göstermiştim..Ama anlaşılan huyundan vazgeçememiş..@manifesto demişki: Gezicilere destek verdiyse GEZİ PARK protestocuları neden her fırsatta GÜLEN'i ve camaatini hedef aldı?
Hatta evinin önünde protesto yaptı diyorum
'' yahu manifesto bıktım senin hatalarını düzeltmekten...işkembeden sallama!! Ayıp Yahu...Bukadarda yalan olurmu...Utan artık.....!! Gülenin evinin önünde hiç bir protestto eylemi yapılmadı...bırak bu komiklikleri....

manifesto

Yasaklı
Manifesto yazdıklarını kulaktan dolam bilgilerle yapmaktan vazgeçmiyor.Daha öncede hatasını göstermiştim..Ama anlaşılan huyundan vazgeçememiş..@manifesto demişki: Gezicilere destek verdiyse GEZİ PARK protestocuları neden her fırsatta GÜLEN'i ve camaatini hedef aldı?
Hatta evinin önünde protesto yaptı diyorum '' yahu manifesto bıktım senin hatalarını düzeltmekten...işkembeden sallama!! Ayıp Yahu...Bukadarda yalan olurmu...Utan artık.....!! Gülenin evinin önünde hiç bir protestto eylemi yapılmadı...bırak bu komiklikleri....

Gülen'in evinin önünde protesto yapmak için yola çıkan GEZİ PARKÇILAR ABD polisi izin vermeyinde bu protestolarını başka yerde yaptılar
Mutlu oldun mu
Düzeldi mi şimdi
Sonuç?
netice değişti mi yani?
Bıkmadınız üfürmekten şamar yemekten
Gezi Parkçıların GÜLEN'i her fırsatta hedef alan çapulcular olduğunu bile bile kaburganız o kadar kalın ki inkar sizi zorluyor
Ortadan çatlarsınız yakında

Ahter

Kıdemli Üye
Protesto yapacak kaç kişi varmış ve aralarındaki münakaşa sebebinide öğrendinmi? Günaydın???? Yanlış yazına bir özürde yokmu? Koç nefse ağır mı geldi?????

agbi

Yasaklı
Hatta evinin önünde protesto yaptı diyorum
'' yahu manifesto bıktım senin hatalarını düzeltmekten...işkembeden sallama!! Ayıp Yahu...Bukadarda yalan olurmu...Utan artık.....!! Gülenin evinin önünde hiç bir protestto eylemi yapılmadı...bırak bu komiklikleri....

Ahter resim koplayıp buraya getirmeyi bilmiyorum AMA SENİN İŞKENBEDEN ATTIĞI YALANLARDAN UTANMAN İÇİN ADRESİ GETİRİYORUM.. http://www.islahhaber.com/gezici-provokatorlerin-hedefi-bu-kez-fethullah-gulen-39102h.htm tTIKLADINMI O ZAMAN OKUYUNCA UTANIRSIN ARTIK.

Fethullah Gülen'in Evinde Protesto Başladı
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Türk vatandaşları Fethullah Gülen'in evindeki protestoya başladı.....http://www.habervaktim.com/haber/334398/fethullah-gulenin-evinde-protesto-basladi.html TIKLADINMI O ZAMAN OKUYUNCA UTANIRSIN ARTIK.

amca

Profesör
KİM İMANSIZ Amca bey HADDİNİ BİL ÇİZGİNİ BİL

ALLAH cc sana özel bir yetenekmi verdi KİŞİLERİ ve OLUŞUMLARI İMANI İLE YARGILIYORSUN.

FİNDÖRDÜ GİBİ DÜŞÜNCELERE SAHİP OLAN SEN AMCA BEY PEYGAMBERİMİZ sav den sonra tüm oluşuımları red ediyorum kabul etmiyorum deyip MEZHEPLERİ VE TARİKATLARI RET eden sen değilmisin hadi ALLAH ı ŞAHİD TUT demedim de

Bir zamanlar Çocukarın F.Gülen cemeatin okullarında idi GALİBA NEMALANAMADIN ki konuşuyorsun.

KOÇ HOLDİNG i meteden sen değilmiydin bu Forum da.

KİMSİN YAAAA SEN İMANSIZ DİYEBİLİYORSUN Ben bir kişiye İMANSIZ DİYENİN İMANINDAN İSLAMI BİLDİĞİNCEN ŞÜPHE EDERİM.YA KAFAYI OYNATMIŞTIR YADA ÜÇ HARFLİLER ONU TESLİM ALMIŞTIR OYUNCAK GİBİ OYNARLAR.Kendilerini Peygamber sav dan daha haşa yetkili görürler PEYGAMBERİMİZ sav MÜNAFIKLARI BİLMESİNE RAĞMEN SEN MÜNAFIKSIN DEMEMİŞTİR buda demekki İMAN DEĞERLENDİRME YETKİSİNİ ALLAH cc PEYGAMBERİMİZE VERMEMİŞTİR.

Evet @aLi'ce ve @Erdem Forum adminleri olarak amca Bey in F.Gülen ve cemeatine İMANSIZ DEMESİ sizce Forum kurallarına uygunmu ?

Şey benim siz gibi iman ölçerim yok...

Benim sözümü anlamak çok zor değil KASITLI OLARAK YAPIYORSUN SEN BUNU...

Sence Yahudiler, Hıristiyanlar İMANLI OLABİLİR... BENCE İMANLI DEĞİLLER...

Yazdığım çok net ama sen yine ANLAMAK İSTEDİĞİNİ ANLADIN...

Senin dışında benim yazdığımı çoğunluk benim yazdığım gibi anladı...

Şu kesin Genç Kardeşlerim Ne olursa olsun İÇKİDEN UZAK DURUN... İÇKİ İNSANIN BEYİN HÜCRELERİNİ CİDDİ HARAP EDİYOR... Bundan da bir anlam çıkarırsın sen şimdi... ALLAH CC YARDIMCIN OLSUN AĞBİ...

Ahter

Kıdemli Üye
Ahter resim koplayıp buraya getirmeyi bilmiyorum AMA SENİN İŞKENBEDEN ATTIĞI YALANLARDAN UTANMAN İÇİN ADRESİ GETİRİYORUM.. http://www.islahhaber.com/gezici-provokatorlerin-hedefi-bu-kez-fethullah-gulen-39102h.htm tTIKLADINMI O ZAMAN OKUYUNCA UTANIRSIN ARTIK.

Fethullah Gülen'in Evinde Protesto Başladı
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Türk vatandaşları Fethullah Gülen'in evindeki protestoya başladı.....http://www.habervaktim.com/haber/334398/fethullah-gulenin-evinde-protesto-basladi.html TIKLADINMI O ZAMAN OKUYUNCA UTANIRSIN ARTIK.

Yahu agbi, manifesto kadar olamadın. O anladı hatasını sen devam ettiriyorsun..anlama özürlümüsün..Verdiğin linklerde bile evinin önünde protesto olmadığı yazıyor...Protestoya girişen kişiler bir avuç insan.onlarda hocanın evine yaklaşamamış, kendi arasında anlaşamamış...Türkiyedeki kalkışma ise uluslararası bir komplodur..basit bir olay değildir...Agbi lütfen ne denmiş, anla sonra müdafaanı yap...

veri

Yasaklı
Türkçe Olimpiyatları ana sponsoru kimdi?

KOÇ

Kim bu koç?

Daha önce "Gülen cemaatinin arkasında muhakkak gizli ve büyük bir güç var biz bu durumumuzla 5 okul idare edemiyoruz ancak onlar yüzlerce okul açabiliyorlar"

Diyen Rahmi Koç

Kim bu koç?

"Tayyip Erdoğan'ın 1 milyar dolar civarında kişisel serveti varmış öyle duydum"

Diyen Rahmi Koç

Kim bu koç?

Kendilerine ait divan otelini hükümeti yıkmaya yemin etmiş kimselere yataklık etmek için kullanan Ali Koç

"IMF ile derhal bir anlaşma yapılmazsa ülke ekonomik kaos yaşayabilir" diyen Mustafa Koç

Bünyesindeki elemanlara namaz izni vermeyen, gizlice namaz kılanların önce uyarıldığı sonra işten uzaklaştırıldığı söylenen KOÇ

Sevgili cemaatimiz ne yapıyor?

Türkçe olimpiyatlarında koç grubunun adını mı temize çıkarmaya çalışıyor?

AMAÇ NE?

Mantıklı bir cevap istemek bizim hakkımızdır.

"Cemaatler gönüllü oluşumlardır" demek çözüm değildir.

Tamam cemaatler kendi yapıları dışında etki alanına sahip değillerse yaptıkları kamuyu ilgilendirmez.

Ancak değerler üzerinden manipülasyona giderse YANDI GÜLÜM KETEN HELVA.

KOÇ'u iyi biliyor ve tanıyoruz -da

Cemaati tanımamış mıyız ne?

Şahsım yıllarca bu forumda cemaatin iyi savunucularından biriydi. Her seferinde

"o kadar şer odakları varken bir cemaate karşı bu kadar saldırganlık göstermek doğru değildir" babında şeyler yazdım.

Ama bu sefer cemaat mi hizmet mi bilemem aynı hataya kendileri düşüyorlar

O kadar çok şer odakları bu hükümete cephe kurmuşken bir tekmede cemaatten gelirse

Yani bize hizmetin ne olduğunu yaşatan bir iktidara karşı cemaat muhalif duruma gelirse

Kusura bakmasın o cemaatin iyi niyetinden de hizmet aşkından da Allah rızasını gözettiğinden de şüphe ederim.

kim bu koç.

bir cümleler ordan burdan alıntılarla kaynağı belirsiz
konuşma metninin tamamını buraya aktarırsan
tabi kaynağın varsa

rahmi koç un bazı cümleleri gülen in diyalog iftarları sonrasında değiştiği
bu görüşme neticesinde maddi anlamda okullara para aktarıldığı bilgisi yok sanırım.

rahmi koç kim.. emekli etkisiz
peki holding yönetiminde bulunan mustafa koç kimdir
ülker grubu ile ortak ihalelere giren biri değil mi

peki insanların pişman olup dönme hakkı da mı yok.

peki sen ne ara gülen i destekledin de şimdi döneklik yapıyorsun

koca bir hiç.

ben senin hiçbir zaman gülen i desteklediğine inanmıyorum.

gülen ne zaman iran hakkında olumsuz cümeler savurmaya başladı senin desteğin de bitti.

veri

Yasaklı
oç Grubu'nun mağazalar zinciri Ramstore'un Rusya'daki iki şubesinin açılış töreninde AKP'li Nevzat Yalçıntaş ile arasında geçen diyalog çok ilginç. Hakkını teslim edelim, Rahmi Koç'un yaklaşımı, Gülen okullarının "başarı öyküsü"nün perde arkasına yönelik düşündürücü bir yaklaşım. Hürriyet ekonomi yazarının aktardığı diyalog şöyle:

"Yalçıntaş, market turu sırasında sözü Fethullah Hoca (Gülen) ekibinin dünyanın çeşitli noktalarında tam 200 okula ulaştıklarına getiriyor: ‘Gerçekten çok başarılı işler yapıyorlar...’

Rahmi Koç, işin kafasına takılan yanını Yalçıntaş’a soruyor: ‘Hocam, nasıl oluyor dünyada 200 tane okul açmak? Biz üç okul açana kadar göbeğimiz çatlıyor. O kadar kolay bir iş değil.’

Koç pek tatmin olmasa da Yalçıntaş’ın yanıtı hazır: ‘Rahmi Bey, bir yerde sizin adınız geçince ona göre fiyatlar yükseliyor, maliyet artıyor. Oysa Fethullah Hoca’nın yol göstericiliğiyle açılan okullar için işadamı, esnaf, tüccar bir araya gelip fon oluşturuyor. Böylece o okullar finanse ediliyor.’"

veri

Yasaklı
Gülen cemaatinin okulları hep tartışma konusu oldu. Kimi ülke yönetimleri ise bu okulların kendi ülkelerinde açılmalarına izin vermedi. İşte bu okulları anlatan filmin yapımcısı Sabri Koç ve konsept danışmanı Haluk Örgün, filmin yayınlanmasından önce Fethullah Gülen'i ziyaret ettiler.

Enes

İhvan Forum Üye

kim bu koç.

bir cümleler ordan burdan alıntılarla kaynağı belirsiz
konuşma metninin tamamını buraya aktarırsan
tabi kaynağın varsa

rahmi koç un bazı cümleleri gülen in diyalog iftarları sonrasında değiştiği
bu görüşme neticesinde maddi anlamda okullara para aktarıldığı bilgisi yok sanırım.

rahmi koç kim.. emekli etkisiz
peki holding yönetiminde bulunan mustafa koç kimdir
ülker grubu ile ortak ihalelere giren biri değil mi

peki insanların pişman olup dönme hakkı da mı yok.

peki sen ne ara gülen i destekledin de şimdi
döneklik yapıyorsun

koca bir hiç.

ben senin hiçbir zaman gülen i desteklediğine inanmıyorum.

gülen ne zaman iran hakkında olumsuz cümeler savurmaya başladı senin desteğin de bitti.

Sevgili veri;

Döneklikten kastın "insanların pişman olup dönme hakkı da mı yok" cümlene yoruyorum.

Öyle ya "koç'lar pişman olabilir ama sizin yaptığınız dönekliktir" demezsin herhalde.

1- hiçbir zaman irancı olmadım. iranı yücelten bir tane mesajımı çıkarırsan özür dilerim. Hem hocaefendi iran konusunda ne zaman olumlu konuştu ki ben olumlu konuşmalarına bakıp cemaate sempati besleyeyim de olumsuz konuşunca düşman olayım?

2- islami birlik için iranı da kapsayan yapıcı ifadeler belki kullanmışımdır ancak ehli sünnete uzak oldukları için yönetimsel anlamda irana hiçbir gönül bağım yok ve olamaz da

3- Fethullah Gülen hocaefendiyi aşağılayan bir tutuma şimdi de girmiyorum girmem de! Ben olanların hocaefendinin şahsı ile ilişkilendirmem.

4- ülker gurubu ile ortak ihalelere girmek bir referans mıdır? Ülker nihayetinde ticari bir kuruluştur ve rahmetli Sabri Ülker dışındaki yeni nesil bir aymazlık içerisindedir ki bedri baykamın boş çerçevesine onbinlerce dolar verebilecek kadar gaflettedir. Koç gurubu ülker ile iş yapıyor diye KOÇ sevimli mi oluyor yani? Divan otelinin gezicilere açılması "yolda kalmış zavallı yaralıları tedavi" amaçlı mıdır?

Cemaat (yahut hizmet) öz-eleştiriye bu denli kapalı olduğunu yeni belli etmiştir yahut ben yeni anlamışımdır.

Tatlı-sert bir eleştiriye hemen "sen zaten hiç bizi sevmedin" makamından bir cevap ancak kendini kandırmaktır.

Sadece bu forumda cemaat ile ilgili yazdığım mesajları şöyle bir tara istersen.

Ama boşver yada senin tarzındaki insanlar kolaycılığa kaçar.

"bize kızan zaten düşmandır" mantığı siyasette var ancak cemaatlerde olmamalı.

agbi

Yasaklı
Yahu agbi, manifesto kadar olamadın. O anladı hatasını sen devam ettiriyorsun..anlama özürlümüsün..Verdiğin linklerde bile evinin önünde protesto olmadığı yazıyor...Protestoya girişen kişiler bir avuç insan.onlarda hocanın evine yaklaşamamış, kendi arasında anlaşamamış...Türkiyedeki kalkışma ise uluslararası bir komplodur..basit bir olay değildir...Agbi lütfen ne denmiş, anla sonra müdafaanı yap...

@manifesto kim ? @veri kim veya @maksud ibrahim kim ben AGBİ yim.

Bugün GEZİ PRAVAKATÖRLETİN ARKASINDAKİ GÜÇ F.GÜLEN ede cemeatede yalnız Mutlak ALLAH cc izni ile Cemeat çok güzel stareji uyguladı ASLA ERKEN ÖTEN HOROZ OLMADI Bak ASELSAN Mühendislerine Üçü bu cemeatin yetiştirdiği talebeler SİYONİZM e meydan okudular Uçaklarımızın Tanklarımızın SAVAŞMA ÖZGÜRLÜĞÜNE VESİLE OLDULAR.

SİZ VE SİZİN GİBİLER BUNLARI ASLA ANLAMAZLAR Bir anda TÜRKİYE de teknolojik Büyüme nasıl oldu yaaa ERBAKAN ın Son D8 ler toplantısındaki AÇIKLAMALARINI bile anlamdınızyaaaa SİZLERE NE DİYEYİM.

KALKMIŞSIN F.GÜLEN in GEZİ PRAVAKATÖRLERİ İÇİN SÖYLEDİĞİ SÖZLERİ Yorumlama SEN KİMSİN ki yorumlayıp yargılayabiliyorsun Bak Peygamberimiz sav örnek taif olayına veya H.B.Velid kimdi ne oldu.ERDOĞAN ın çıkışları yanlıştı yanlış yönlendirildi sonra anladı önde gelenleri ile toplantı yaptı AYRICA TAKSİM OLAYLARI nın çıkması BİR İKİ GÜNDE PROGRANANA SENARYOLAŞTIRILAN bir olay değildi.

agbi

Yasaklı
Şey benim siz gibi iman ölçerim yok...

Benim sözümü anlamak çok zor değil KASITLI OLARAK YAPIYORSUN SEN BUNU...

Sence Yahudiler, Hıristiyanlar İMANLI OLABİLİR... BENCE İMANLI DEĞİLLER...

Yazdığım çok net ama sen yine ANLAMAK İSTEDİĞİNİ ANLADIN...

Senin dışında benim yazdığımı çoğunluk benim yazdığım gibi anladı...

Şu kesin Genç Kardeşlerim Ne olursa olsun İÇKİDEN UZAK DURUN... İÇKİ İNSANIN BEYİN HÜCRELERİNİ CİDDİ HARAP EDİYOR... Bundan da bir anlam çıkarırsın sen şimdi... ALLAH CC YARDIMCIN OLSUN AĞBİ...

Alıntı amca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Düşmanımın Düşmanı Dostumdur...

ABD Ve Yahudi ve dahi hıristiyan dostu malum Cemaat AKP ye düşman ise AKP bundan böyle benim dostumdur.. Bu seçimlerde de Malımla canımla Çalışırım AKP için...

İmansıza karşı saf olmak farzdır..

amca dediklerinin arkasında dur KIVIRMA Yukarıdaki paragraf size ait yönetici bazı bölümleri silmiş BURADA RESMEN CEMEATE İMANSIZ DİYORSUN.

BİRDE DEMİŞSİNİZKİ.....Şey benim siz gibi iman ölçerim yok.. İFTİRA DE BİR ALIŞKANLIK OLMUŞ Siz dediğiniz ben HADİ GÖSTER BAKALIM İFTİRANIN İSPATINI eğer F.Gülen i kast ediyorsan onda İFTİRA ATIYORSUN atmıyorsan belgeni göster.

veri

Yasaklı

Sevgili veri;

Döneklikten kastın "insanların pişman olup dönme hakkı da mı yok" cümlene yoruyorum.

Öyle ya "koç'lar pişman olabilir ama sizin yaptığınız dönekliktir" demezsin herhalde.

1- hiçbir zaman irancı olmadım. iranı yücelten bir tane mesajımı çıkarırsan özür dilerim. Hem hocaefendi iran konusunda ne zaman olumlu konuştu ki ben olumlu konuşmalarına bakıp cemaate sempati besleyeyim de olumsuz konuşunca düşman olayım?

2- islami birlik için iranı da kapsayan yapıcı ifadeler belki kullanmışımdır ancak ehli sünnete uzak oldukları için yönetimsel anlamda irana hiçbir gönül bağım yok ve olamaz da

3- Fethullah Gülen hocaefendiyi aşağılayan bir tutuma şimdi de girmiyorum girmem de! Ben olanların hocaefendinin şahsı ile ilişkilendirmem.

4- ülker gurubu ile ortak ihalelere girmek bir referans mıdır? Ülker nihayetinde ticari bir kuruluştur ve rahmetli Sabri Ülker dışındaki yeni nesil bir aymazlık içerisindedir ki bedri baykamın boş çerçevesine onbinlerce dolar verebilecek kadar gaflettedir. Koç gurubu ülker ile iş yapıyor diye KOÇ sevimli mi oluyor yani? Divan otelinin gezicilere açılması "yolda kalmış zavallı yaralıları tedavi" amaçlı mıdır?

Cemaat (yahut hizmet) öz-eleştiriye bu denli kapalı olduğunu yeni belli etmiştir yahut ben yeni anlamışımdır.

Tatlı-sert bir eleştiriye hemen "sen zaten hiç bizi sevmedin" makamından bir cevap ancak kendini kandırmaktır.

Sadece bu forumda cemaat ile ilgili yazdığım mesajları şöyle bir tara istersen.

Ama boşver yada senin tarzındaki insanlar kolaycılığa kaçar.

"bize kızan zaten düşmandır" mantığı siyasette var ancak cemaatlerde olmamalı.

sevgili diye başlayan bir cümle altı dolu olucak diye düşünüyor insan
iyimser bir tablo oluşturdu ilk cümlen

lakin inatçımıyım bilemiyorum:) ikna olmam mı zor
döneklik nedir
sen falan filan yıllarında cemaatin falan filan işlerini destekle
sonra gazete şunu yazmış falan abi şunu söylemiş
hepsini sil gitsin

söylediklerini de eleştiri kılıfına al.

kusura bakma ya o dönem cemaati desteklemedin
desteğin kerhen idi...

ya da bütün kalbinle destekledin
bugün dönüyorsun

her iki durumda çelişiyorsun

ağbi değilim ki mesajlarını sürekli inceleyip açık bulayım
izlenimimi yazdım.

türkçe olimpiyatlarını on yıldır destekleyen thy nin bu yıl olmamasına hiç değinmezken

bu yıl sponsor olan sadece koç grubu imiş gibi
koç grubunun yıllar önceki sözlerini kısmen alıntılayarak
veya aile grubundan birinin yaptıklarını tüm gruba mal ederek
bunlar değişmedi demek laf ebeliği sadece

rahmi koç un düşmanlığı hocaefendinin iftar daveti sonrası kısa sohbetinden sonra değişmiş olamaz mı git gülen in sitesinde bu yazıları bul...

ülker grubu ile işbirliğini kaç yıl önce söyleselerdi kim inanırdı.
ülker yıllardır tüsiad üyesi değil miydi
babası zamanında bu üyelik ne işe yaradı...
veya babası melek mi idi ki oğullarını torunlarını döneklikle suçluyorsun

aklında bir fikir oluşturuyor sonra bu fikre uygun malumat arıyorsun

ilk mesajına göre daha vasat cevap yazmışsın

benim mesajlarım alıntıları saymazsan zaten vasat idi
hoşgeldin aramıza

umarım daha araştırmacı mesajlarına cevap yazabilirim

ağbi senin mesajlarındaki çelişkilere niye dokunmuyor merak ediyorum..

agbi

Yasaklı
@aLi'ce

veri ye verdiğin cevabi mesajda bu düşüncelerin ilgimi çekti....4- ülker gurubu ile ortak ihalelere girmek bir referans mıdır? Ülker nihayetinde ticari bir kuruluştur ve rahmetli Sabri Ülker dışındaki yeni nesil bir aymazlık içerisindedir ki bedri baykamın boş çerçevesine onbinlerce dolar verebilecek kadar gaflettedir. Koç gurubu ülker ile iş yapıyor diye KOÇ sevimli mi oluyor yani? Divan otelinin gezicilere açılması "yolda kalmış zavallı yaralıları tedavi" amaçlı mıdır?

Japonya 2 nci Dünya savaşından sonra SOĞUK SAVAŞ BOYUNCA ABD den intikam almak için Önce Holiwood a el attı birçok Film şirketini aldı.

Bunda neden değindim biliyormusun ASLINDA ÜLKER BEDRİ BAYKAM IN RESMİNİ ALMADI Bedri BAYKAM ın kendisini satın aldı

http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/837468-vatanseverlik-125-bin-dolar-midir ADRESİNDE İLGİNÇ BİR DÜŞÜNCE açılımı var.

Peki Tabloda resim varmı idi ? Yoktu yani bir HİÇ ti ? Para için HİÇ olan biri kim ? Bu şekilde düşünsen acaba yoksa bbu şekilde düşün demekle benmi yanlış düşünüyorum.

KISACASI bana göre Bedri BAYKAM ın DÜŞÜNCE DEĞERLERİNİ satın aldı ÜLKER.

Gelelim KOÇ a KOÇ gibi kurulumlar heryere oynar Yani sahadaki her takıma yatırım yaparlar diğer anlamda KAYBETME OLANAKLARI DÜNYEVİ SIFIRDIR.

Fakat Peygamberimizinsav hadisi vardı DÜŞMANINA KENDİ SİLAHLARINLA KARŞILIK VER.

BUGÜN KOÇ GURUBUNU iflas ettirmek silmek bana göre TÜRKİYE için FAYDA DEĞİL ZARAR GETİRİR FAKAT KARŞILIK lı hamlelerle ZAYIFLATMAK bana göre FAYDA getirir.

MEKANI CENNET OLSUN ÖZAL NE DEMİŞTİ Belirli karteller bana açık çek getirdi altında ise ANADOLU ( Kaplanlarına ) Geçit vermemek ki BUGÜN MOBİLYA Halı vb.lerinde hakimiyet ANADOLU KAPLANLARINDA Kolay değil ONLARCA YIL KÖKLEŞMİŞ KORUNMUŞ Kuruluşlarla mücadele etmek.

Özetlersek Bedri BAYKAM Bu paraya düşüncelerini bana göre sattı DÜŞÜNCELERİNDE İSTİKRAR OLSA İDİ BENİM SANA SATACAK ESERİM (ESER değil ya ) YOK DERDİ. Alİ'CE BİRDE BURDAN BAK BAKALIM.

Muminaga

Yeni
@Ahter

@Kimya_ı Saadet

@Dadaş

@Mahabad

@levent48

http://www.habervaktim.com/haber/337956/haberalin-ismi-ankara-adayligi-icin-geciyor.html BU ADRESİ TIKLADINIZMI ?

HABER VAKTİM

BAKIN NE DEMİŞ

Haberal'ın İsmi Ankara Adaylığı İçin Geçiyor
2014 yerel seçimlerine yaklaşıldıkça adaylık yarışları kızışıyor.
Haberal'ın İsmi Ankara Adaylığı İçin Geçiyor

06 Ağustos 2013 Salı 19:36
Partiler, özellikle büyükşehir adayları için adeta satranç oynuyor. Son olarak Ankara için önemli bir gelişme söz konusu. Ergenekon'un karar davasında tahliye edilen Mehmet Haberal dengeleri değiştirdi. Şimdi CHP kulislerinde Melih Gökçek'i devirecek "sağcı" adayın bulunduğu konuşuluyor.

Süleyman Demirel'in Sinan Aygün ve Mehmet Haberal'ı CHP'ye yerleştirip sağcı bir kanat oluşturmak istediği bilinen bir durum. Hatta Haberal'ın ismi cumhurbaşkanlığı adaylığı için bile geçmişti.

HABERAL'IN ŞANSI VAR MI?

Ankara'da yüzde 30'lara varan laik bir taban var. Çankaya ve Yeni Mahalle gibi bölgeler için bürokratik laik kesiminin adayı seçmesinden çok CHP'den kimi koysan seçecek felsefesine göre hareket ediliyor.

Hadi ADİLSENİZ aynı tenkitleri yapın Dadaş gibi mahabad gibi diğerleri gibi HADİ DEYİN ERDOĞAN a alternatif arayış ANKARA da elden giderse ERDOĞAN DEVRİLİR diye.

YAAAAAAA ANLAMIYORMUSUNUZ zamanında ERBAKAN ın çevresine sızanlar vardı HER OLAYI GERÇEK ANLAMDA iletmiyorlardı KAZAN da bunu İTİRAF etti bir yerde ERDOĞAN ı yanlış yönlendirenler var İKAZ ETMEK YASAK mı ? Evet sen ne dersin @aLi'ce HABER VAKTİM in bu yazısına ERDOĞAN ı devirmek için yazımı yoksa ERDOĞAN ı dışarıdan İKAZ mı ?
Bu mesajından hemen hemen ilgili ilgisiz bütün konulara kopyala yapıştırmış. :)
aynı zamanda yukarıdaki mesajdan dolayı 4 defa bahsedenler etiketlemesi mağduru olmuşuz.
yönetimin umurunda sanki..
inanıyorum ki aynısını yapsam huzursuzluk çıkartmaktan yiyeceğim banı.
getir o konuşmayı. GETİR DE REZİL OL.
yukarıdaki mesajı bana dönük yazmamış ama bu rezil oldun, rezil edecektin, rezil olacaksın kelimelerini bana yönelikte kullandı ve kullanıyor.
şimdi konu hakkında bir görüşünü yazıyorsun bu şahıs çıkıp rezil oldun diye cevaplıyor.
bir konu hakkında görüşlerini yazıyorsun bu şahıs rezil olacaksın diye cevaplıyor.
yaw eleştiri, eleştirmek olayını rezil etmek olarak algılıyor bu takıntılı şahıs.
bir haftadır cevap vermiyorum, artık gına geldi
bu mesajımı raporlayıp bekleyeceğim, bakalım ne edecekler?