Today's ZAMAN'dan KOÇ grubuna destek, ERDOGAN'a alternatif arayışı

levent48

Kıdemli Üye
Ahter kardeşim cemaati sevmemek ayrı şey sayısal olarak cemaatin çokluğunu gör(e)memek ayrı şey. Öncelikle bunun altını çizeyim İkinci olarak işler inan o kadar basit değil. Cemaat için kulaktan duyma bilgilerle şunu söyleyeyim ki hiçbir partinin alternatifi yoktur diye bişey yoktur görüşündeler. Duyduğum bir parti var (ama şu an ismini vermeyeyim çünkü daha net bir bilgi değil) cemaat o partiye kendi adamlarından birini en yüksek görevlerden birinde olmasını isteyip (başkan, başkan yardımcısı veya eşbaşkan vs gibi) o partiye oylarını verecekler. Daha sonra istedikleri tüm kadrolara kendi adamlarını rahatlıkla yerleştirecekler.

Onun için AKP ayağını denk alsın şu anda dindar kesim için başka alternatifimiz yok havalarına kapılmasın derim.

Bu Erzurumlu (Muhtemelen) kardeş hiç lafı evirip çevirip kimseyi saf yerine koymadan açık açık yazmış...Teşekkürler kendisine...

Biz uzaydan gelmedik...Hangi cemaat hangi tarikat ne ile... hangi dava uğruna çalışıyorsa reel hayattan az buçuk vakıfız...

"Hiç bir sıkıntı yok...50 yazardan üçü böyle...Fitnecisiniz...Kıskançsınız.." diyenler ,hakikati örtmeye çalışıyorsunuz...Bu cemaatin eski alışkanlığı...Amaca ulaşana kadar her şey teferruat...uyutun milleti...inkar edin duruşunuzu...

Duyduğum bir parti var (ama şu an ismini vermeyeyim çünkü daha net bir bilgi değil) cemaat o partiye kendi adamlarından birini en yüksek görevlerden birinde olmasını isteyip (başkan, başkan yardımcısı veya eşbaşkan vs gibi) o partiye oylarını verecekler. Daha sonra istedikleri tüm kadrolara kendi adamlarını rahatlıkla yerleştirecekler.

Onun için AKP ayağını denk alsın şu anda dindar kesim için başka alternatifimiz yok havalarına kapılmasın derim.

İşte mesele budur...

Bu duyumdan bizim de haberimiz var...Gerçekleştiğinde bakalım bu kadar yazdıklarınızı nasıl tevil edeceksiniz?...

amca

Profesör
Düşmanımın Düşmanı Dostumdur...

ABD Ve Yahudi ve dahi hıristiyan dostu malum Cemaat AKP ye düşman ise AKP bundan böyle benim dostumdur.. Bu seçimlerde de Malımla canımla Çalışırım AKP için...

:yn:

Lütfen yanlış anlaşılabilecek tanımlarda muğlak ifade kullanmayınız

agbi

Yasaklı
Düşmanımın Düşmanı Dostumdur...

ABD Ve Yahudi ve dahi hıristiyan dostu malum Cemaat AKP ye düşman ise AKP bundan böyle benim dostumdur.. Bu seçimlerde de Malımla canımla Çalışırım AKP için...

FİNDÖRDÜ GİBİ DÜŞÜNCELERE SAHİP OLAN SEN AMCA BEY PEYGAMBERİMİZ sav den sonra tüm oluşuımları red ediyorum kabul etmiyorum deyip MEZHEPLERİ VE TARİKATLARI RET eden sen değilmisin hadi ALLAH ı ŞAHİD TUT demedim de

Bir zamanlar Çocukarın F.Gülen cemeatin okullarında idi GALİBA NEMALANAMADIN ki konuşuyorsun.

KOÇ HOLDİNG i meteden sen değilmiydin bu Forum da.

agbi

Yasaklı
Cemaatın sayısal üstünlüğü yok demeemiz bir vakıadır..Cemaata objektif bakanlar bunu görür..Bu düşmanlık meselesi değil...Devletin her hücresine cemaat olarak nüfüz etmek bu ülkeyi böler...Hükümet buna musade etmedi..İsabetli olarak...beliki önceden paylaşılmış olabilir ama yeri geldiğinden şu yazıyı paylaşalım:Hakan Fidan meselesi ve İsrail'den ödü kopanlar

Cumhuriyet'in kuruluşunda yaşanan kimlik bunalımı Türkiye'nin bir türlü aşamadığı sorundu. Dayatmacı anlayışla ülkeyi bir yere götüreceğini sanan siyasi elit her defasında baltayı taşa vurdu. Bu yüzden yirmi beş Kürt isyanı sadece Cumhuriyet tarihinde yaşandı.
Türkiye ilk kez barışa bu kadar yaklaştı ve büyük bir provokasyon olmadıkça terör bitecek gibi görünüyor. İki gündür yaşanan coşku tam da Türkiye'nin yepyeni bir sürece girdiğini gösteriyor. Süreci doğru okuyamayanlar bertaraf olup gidecekler. Tam da barış nidalarının yükseldiği anda İsrail'in özrü de gündeme bomba gibi düştü.
İsrail Başbakanı Netanyahu, Erdoğan'ı arayarak özür diledi ve tazminat şartlarını kabul etti. Gazze ambargosu da hafifletildi ve bazı şartlar yerine gelirse tümden kalkabilir de. Ne olursa olsun Türkiye büyük bir iş başarmıştır. İsrail tarihinde ilk kez bir ülkeden özür dilemiştir. BM bile verdiği yaptırımları uygulayamazken Türkiye istediğini almıştır.
Bütün gündem yoğunluğuna rağmen arada ıskalanmaması gereken bir gelişme daha var: Hakan Fidan için verilen takipsizlik kararı. Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sarıkaya, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner ve eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş'in de olduğu beş kişi hakkında KCK soruşturmaları kapsamında ayrı bir soruşturma açmış ve yakalama kararı çıkartmıştı. Başsavcı Turan Çolakkadı MİT kanunu gereği kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildiğini açıkladı ve dosya kapandı.
Kendilerini devletin sahibi zanneden ya da öyle görünmek isteyenler ameliyat masasındaki Başbakan'ı ve en güvendiği bürokratını tutuklamaya cesaret etmişti. Başbakan bile ekranlardan bunu net bir şekilde dile getirmişti. 7 Şubat Operasyonu yakın tarihimizin kırılma anıydı.
Hakan Fidan olayı öyle es geçilecek ya da unutulacak bir olay değil. Niye mi? İzah edelim. Her devlet eğer terör belasıyla uğraşıyorsa, diplomatik yollarda terör örgütünün lideriyle görüşür. Hakan Fidan Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı görevindeyken Başbakan'ın talimatıyla Oslo'da PKK yöneticileriyle görüşme yapmıştı. Savcıya göre bu suçtu. Halbuki her devletin yapacağı rutin bir işti.
Terörle mücadele edip barışı getirmek için mücadele edenler birilerine göre suç işliyordu. İçişleri Bakanlığı'na, Kamu Güvenliği Teşkilatı'na ve Başbakanlığa adamlarını sokamayanlar intikam almayı deniyordu. Tabii ters tepti. Siyaseti yenmenin mümkün olmadığını biraz geç anladılar ama anladılar.
Tesadüfe bakın Hakan Fidan'ın kellesini isteyen sadece paralel devlet yapılanmasında olanlar değildi. İsrail de Fidan'ı istemiyordu. Hatta onu İrancı olmakla suçluyorlardı. Fidan'la beraber Beşir Atalay bile İrancı olmakla suçlanmıştı. Eskiden olsa İsrail MOSSAD ve Türkiye'deki baronlar üzerinden Hakan Fidan'ı görevden aldırabilirdi. Şimdi gücü yetmiyor.
Mavi Marmara olayı olduğunda bu ülkenin Başbakan'ı ve Dışişleri Bakanı İsrail'i en sert biçimde eleştirmiş, kendilerine yakışanı yapmışlardı. Aynı tepkiyi göstermeyenler vardı. Birinci kesim ABD'de neo-conlarla, İsrail'deki aşığı sağcı cenahla işbirliği yapan statükocular. Bürokratik, silahlı oligarşi diyebiliriz buna. Emre Aköz bunlara Kemalist bürokrasi tanımlamasında bulunuyor ama bu sıfat, o cenahı tam manasıyla kapsamıyor.
İkinci kesim medya ve iş dünyasının baronlarıydı. Üçgen localarda kendilerine verilen talimatları yerine getiren baronlar Başbakan Edoğan'ın Mavi Marmara tepkisinden hoşnut olmamışlardı. Bu kesim tepkisini amiral gemisi üzerinden dile getirmişti.
Peki sonuç olarak ne oldu? İsrail özür diledi ve suçunu itiraf etti. Yukarıda saydığım iki kesimden de özür beklemek hakkımız. Başbakan sabretti ve sonunda hem terör meselesinde hem de İsrail konusunda istediğini aldı.
Korkunun ecele faydası yok. Eğer siz milletinizden, haktan yanaysanız, kimseden korkmanıza, çekinmenize gerek yok. Başbakan Erdoğan ve Türkiye'nin gördüğü en iyi MİT Müsteşarı Hakan Fidan sorunları milli duruşlarıyla birer birer aşıyorlar. İsrail'e, Yahudi lobisine, CIA'ye, MOSSAD'a bel bağlayarak yol alınmaz. Sizden kimsenin bir şey beklediği yok, hak bildiği yolda yürüyenlere köstek olmayın yeter. Twitter.com/cemkucuk55

ahter

SOKAKTA NARA ATMAK KOLAYDIR Önemli olan karşına biri çıktımı ona nara at

ERBAKAN ın yediği DÖRT SİYASİ DARBE yi Kuşlar yapmadı KÜÇÜMSEDİĞİNİZ SİYONİZM yaptı İSRAİL yaptı Siyonist Mason Kulüp üyesi ORKESTRA ŞEFİNE BİLE CEVAP VERMEKTEN ACİZDİNİZ KORKTUNUZMU da cevap veremediniz.

Enes

İhvan Forum Üye
Türkçe Olimpiyatları ana sponsoru kimdi?

KOÇ

Kim bu koç?

Daha önce "Gülen cemaatinin arkasında muhakkak gizli ve büyük bir güç var biz bu durumumuzla 5 okul idare edemiyoruz ancak onlar yüzlerce okul açabiliyorlar"

Diyen Rahmi Koç

Kim bu koç?

"Tayyip Erdoğan'ın 1 milyar dolar civarında kişisel serveti varmış öyle duydum"

Diyen Rahmi Koç

Kim bu koç?

Kendilerine ait divan otelini hükümeti yıkmaya yemin etmiş kimselere yataklık etmek için kullanan Ali Koç

"IMF ile derhal bir anlaşma yapılmazsa ülke ekonomik kaos yaşayabilir" diyen Mustafa Koç

Bünyesindeki elemanlara namaz izni vermeyen, gizlice namaz kılanların önce uyarıldığı sonra işten uzaklaştırıldığı söylenen KOÇ

Sevgili cemaatimiz ne yapıyor?

Türkçe olimpiyatlarında koç grubunun adını mı temize çıkarmaya çalışıyor?

AMAÇ NE?

Mantıklı bir cevap istemek bizim hakkımızdır.

"Cemaatler gönüllü oluşumlardır" demek çözüm değildir.

Tamam cemaatler kendi yapıları dışında etki alanına sahip değillerse yaptıkları kamuyu ilgilendirmez.

Ancak değerler üzerinden manipülasyona giderse YANDI GÜLÜM KETEN HELVA.

KOÇ'u iyi biliyor ve tanıyoruz -da

Cemaati tanımamış mıyız ne?

Şahsım yıllarca bu forumda cemaatin iyi savunucularından biriydi. Her seferinde

"o kadar şer odakları varken bir cemaate karşı bu kadar saldırganlık göstermek doğru değildir" babında şeyler yazdım.

Ama bu sefer cemaat mi hizmet mi bilemem aynı hataya kendileri düşüyorlar

O kadar çok şer odakları bu hükümete cephe kurmuşken bir tekmede cemaatten gelirse

Yani bize hizmetin ne olduğunu yaşatan bir iktidara karşı cemaat muhalif duruma gelirse

Kusura bakmasın o cemaatin iyi niyetinden de hizmet aşkından da Allah rızasını gözettiğinden de şüphe ederim.

agbi

Yasaklı
@Ahter

@Kimya_ı Saadet

@Dadaş

@Mahabad

@levent48

http://www.habervaktim.com/haber/337956/haberalin-ismi-ankara-adayligi-icin-geciyor.html BU ADRESİ TIKLADINIZMI ?

HABER VAKTİM

BAKIN NE DEMİŞ

Haberal'ın İsmi Ankara Adaylığı İçin Geçiyor
2014 yerel seçimlerine yaklaşıldıkça adaylık yarışları kızışıyor.

06 Ağustos 2013 Salı 19:36
Partiler, özellikle büyükşehir adayları için adeta satranç oynuyor. Son olarak Ankara için önemli bir gelişme söz konusu. Ergenekon'un karar davasında tahliye edilen Mehmet Haberal dengeleri değiştirdi. Şimdi CHP kulislerinde Melih Gökçek'i devirecek "sağcı" adayın bulunduğu konuşuluyor.

Süleyman Demirel'in Sinan Aygün ve Mehmet Haberal'ı CHP'ye yerleştirip sağcı bir kanat oluşturmak istediği bilinen bir durum. Hatta Haberal'ın ismi cumhurbaşkanlığı adaylığı için bile geçmişti.

HABERAL'IN ŞANSI VAR MI?

Ankara'da yüzde 30'lara varan laik bir taban var. Çankaya ve Yeni Mahalle gibi bölgeler için bürokratik laik kesiminin adayı seçmesinden çok CHP'den kimi koysan seçecek felsefesine göre hareket ediliyor.

Hadi ADİLSENİZ aynı tenkitleri yapın Dadaş gibi mahabad gibi diğerleri gibi HADİ DEYİN ERDOĞAN a alternatif arayış ANKARA da elden giderse ERDOĞAN DEVRİLİR diye.

YAAAAAAA ANLAMIYORMUSUNUZ zamanında ERBAKAN ın çevresine sızanlar vardı HER OLAYI GERÇEK ANLAMDA iletmiyorlardı KAZAN da bunu İTİRAF etti bir yerde ERDOĞAN ı yanlış yönlendirenler var İKAZ ETMEK YASAK mı ? Evet sen ne dersin @aLi'ce HABER VAKTİM in bu yazısına ERDOĞAN ı devirmek için yazımı yoksa ERDOĞAN ı dışarıdan İKAZ mı ?

agbi

Yasaklı
@aLi'ce

F.GÜLEN CEMEATİ nin açıklamasını galiba ya okumadın yada UNUTTUN CEMEAT HEP SAĞ PARTİLERE OY VERMİŞTİR BUNDAN SONRA da verecektir.

http://www.iftiralar.org/ lütfen tıklayın

Gerçekten hayret ediyorum ZAMANINDA F.GÜLEN CEMEATİ AK PARTİ yi hiç tenkit etmiyor herşeyi onaylıyor diyenler şimdi bazı tenkitlerde BİLMEM NE BULMUŞ GİBİ KONU EDİYORLAR.

Enes

İhvan Forum Üye
Agbi

Bu konular senin boyuna göre değil

Yanlış anlama "seni aşar" demiyorum. Haşa!

Senin boyuna göre değil.

Sen çok yukarılardasın.

Bırak aşağıdakiler olarak kendi aramızda eğlenelim :D

(ayrıca verdiğin linkte tenkit yahut uyarı yok. tiye alan bir uslup var)

agbi

Yasaklı
Agbi

Senin boyuna göre değil.

Sen çok yukarılardasın.

Alice seninle bazı konuları konuştuk Erdem ile msn de özel çok görüştük ALDIĞIM DUYUMLARA GÖRE ÇOK PROVEKE OLACAK Nihat genç denilen ULUSAL cı ilk hamleyi yaptı hatırlarsan BAYKAL ın sözünü Forum a getirmiştim GÜL ün C.Başkanlığı seçimi için KANADOĞLU ortaya çıktı.

ALLAH muhafaza PROVAKATİF EYLEMLERE hazırlanıyorlar TOPLUM da bilinen kişilerin çok dikkatli olması gerek Bir örnek HAMİLE KADIN ın sokağa çıkması BUNU BİLE KULLANDILAR.

ALLAH şahidim sanal ıda Gerçek yaşam gibi ciddiye alıyorum EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM BİR NOKTA lütfen tıkla http://www.ihvanforum.org/showthrea...e-ceza-yağdı&p=1271126&viewfull=1#post1271126 BAK NELER YAZMIŞIM

agbi

Yasaklı
Agbi

Senin boyuna göre değil.

Sen çok yukarılardasın.

aLi'ce

Haşa ben kimseden yukarlarda değilim.

BEN NEFSİMİN ESİRİ OLAN TARAFGİR DÜŞÜNCELERE SAHİP DEĞİLİM.

DİĞER özelliğim ARŞİV lemeye özen göstermemdir.

ARŞİVLERİM deki sosyal olay ve düşüncelerini birbirine karıştırıp ANALİZ ederim sebebide HİÇ BİR DOĞRU yu DOĞRU olarak kabul etmem şüphe duyar araştırırım sonra DOĞRU olup olmadığına karar veririm.

İNANCIMA da değineyim BEN ANNEM BABAM DEDEM vb.vb.ALLAH vardır dedikleri için ALLAH a inanmıyorum TEFEKKÜRLE BULDUĞUM ALLAH a inanıyorum PEYGAMBER sav ide tanımakla seviyorum Yaşamımda Peygamber sav TAİF te kendisini taşlayanlar için düşündükleri vede Münafıkları DEŞİFRE etmemesi SOSYAL yaşamımda rehber olmuştur.

Üye kalmış MAL BULMUŞ ŞEY gibi GÖZCÜ mü SÖZCÜ mü gazetesinin başlığına sarılmış YAAA BUNU FATİH ERBAKAN da söyledi ASİLTÜRK te söyledi ama BUNLARI BİLMEZLER BİLSELERDE İŞLERİNE GELMEZ AMAÇ ERDOĞAN ı yıpratma BİR İKİ SANDALYE KAPMAK.

Forum a ilk geldiğim açtığım konuları bilirsin amacım bilgilerimi analizlerimi paylaşmak ve ALTERNATİF MÜCADELE FİKİRLERİ ortaya koymak BİRBİRİMİZLER düşünceleri birleştirmekti.ÖNCE CEMEATİMDEN SONRA AK partiden konularımı sobete ettiler NE OLURSUN DOĞRU SÖYLE YANİ CEVAPLA İSTANBUL ÜSKÜDAR BÜLBÜL DERESİ MEZARLIĞIN da yatanların TC TARİHİNDE BÜYÜK ETKİLERİNİ BİLİRMİYDİN ? ABDÜLHAMİD hanın 2 nci vatikan ı engellemek için mahmud efendi cemetinin ilk temellerini attığını Lütfen cevapla.

NE YAZSAM BOŞ Çünkü Forumda KUZU POSUNA BÜRÜNMÜŞ KURTLAR var gerçek yaşamlarında çok farklılar.Diğer gurup ise TARAFGİRLİKLERİNDEN DOĞRU ları göremeyenler.

DİYORLAR ki F.Gülen cemeatini veya AK parti yi neden TENKİT ETMİYON NASIL TENKİT EDEYİM İşte örneği cemeatin HİÇMİ HATASI yok veya AK partinin Hiçmi HATASI yok OLMAZ DİYEN YALAN SÖYLER AMA KARŞIDAKİ ÖNCE BİR DOĞRU LARI DOĞRU OLARAK KABUL ETSİN ki YANLIŞLARI İSTİŞARE EDEBİLELİM.

agbi

Yasaklı
@Ahter

@Kimya_ı Saadet

@Dadaş

@Mahabad

@levent48

http://www.habervaktim.com/haber/337956/haberalin-ismi-ankara-adayligi-icin-geciyor.html BU ADRESİ TIKLADINIZMI ?

HABER VAKTİM

BAKIN NE DEMİŞ

2014 yerel seçimlerine yaklaşıldıkça adaylık yarışları kızışıyor.

06 Ağustos 2013 Salı 19:36
Partiler, özellikle büyükşehir adayları için adeta satranç oynuyor. Son olarak Ankara için önemli bir gelişme söz konusu. Ergenekon'un karar davasında tahliye edilen Mehmet Haberal dengeleri değiştirdi. Şimdi CHP kulislerinde Melih Gökçek'i devirecek "sağcı" adayın bulunduğu konuşuluyor.

Süleyman Demirel'in Sinan Aygün ve Mehmet Haberal'ı CHP'ye yerleştirip sağcı bir kanat oluşturmak istediği bilinen bir durum. Hatta Haberal'ın ismi cumhurbaşkanlığı adaylığı için bile geçmişti.

HABERAL'IN ŞANSI VAR MI?

Ankara'da yüzde 30'lara varan laik bir taban var. Çankaya ve Yeni Mahalle gibi bölgeler için bürokratik laik kesiminin adayı seçmesinden çok CHP'den kimi koysan seçecek felsefesine göre hareket ediliyor.

Hadi ADİLSENİZ aynı tenkitleri yapın Dadaş gibi mahabad gibi diğerleri gibi HADİ DEYİN ERDOĞAN a alternatif arayış ANKARA da elden giderse ERDOĞAN DEVRİLİR diye.

YAAAAAAA ANLAMIYORMUSUNUZ zamanında ERBAKAN ın çevresine sızanlar vardı HER OLAYI GERÇEK ANLAMDA iletmiyorlardı KAZAN da bunu İTİRAF etti bir yerde ERDOĞAN ı yanlış yönlendirenler var İKAZ ETMEK YASAK mı ? Evet sen ne dersin @aLi'ce HABER VAKTİM in bu yazısına ERDOĞAN ı devirmek için yazımı yoksa ERDOĞAN ı dışarıdan İKAZ mı ?

Sizlerden cevap bekliyorum hbaer vaktim bu yazısı ile ne demek istiyor ?

HABERİN KAYNAK ADRESİ.... http://www.habervaktim.com/haber/337956/haberalin-ismi-ankara-adayligi-icin-geciyor.html

levent48

Kıdemli Üye
Yanlış anlama olmasın...Her oluşum istediği partiyi kurabilir...Kurulu olanı destekleyebilir...Siyeseten istediği tercihi yapabilir...Herkesin paşa keyfi bilir...

Milli görüş hareketi de Ak Parti'ye muhalif...Bazı hususlarda haklılar da...Zaman zaman haklarını teslim ediyoruz...Nihayetinde Ülke yönetimine kendi programları çerçevesinde talipler...Belki gün gelir tekrar destekleriz de...

Cemaatin durumu farklı...Bir çok dindar,dindar olmayan kesimlerin desteğiyle iktidar olmuş,tabanıyla sürekli iletişimde istişarede olan bir Hükumeti iç ve dış politikada sadece ve sadece kendi doğrularında hareket etmeye zorladılar...Kendilerinden olmayan kadroları yetersiz ve kifayetsiz gördüler...kimsenin aklını yöntemini beğenmediler...

Darbeciler ile mücadelede yaptıkları büyük katkıların karşılığında Hükumetin kayıtsız şartsız kendilerine teslim olup her isteklerine boyun eğmesini beklediler...Hükumet bekledikleri teslimiyeti göstermedi...Öfke ve kızgınlık ile hareket ettiler...Sıradan bir seçmen gibi davranıp gazetelerinin köşe yazılarıyla eleştiri yapsalar sorun olmazdı...En netameli dönemlerde Yargı ve emniyet istihbaratı içerisindeki unsurlarıyla Erdoğan'a Mossad'ın dahi yapamayacağı operasyonları icra etmeye kalkıştılar...( İsrail'in karşı çıktığı Mit Müsteşarını tutuklamaya kalkmak ...Başbakan ofisini dinleme...)

Hükumet doğal olarak derhal kadrolarını revize etti...Tepeden tırnağa tasfiye operasyonu yaptı..Yeni yasalarla mevzilerini sağlamlaştırdı...(Emniyet İstihbaratı atamaları,Özel yetkili savcılık düzenlemeleri...Mit müsteşarının muhakematının izne tabi olması vs.vs..) İpler bu noktada koptu....

Sonra "Biz yapmadık sızma var" dediler...Eğer "sızma var...Bu işler onların marifeti..." derseniz bu da cemaatin kendi zaafı...Kimin sızma kimin öz evladı olduğunu tespit etmek cemaat yapılanmasının vazifesi...Zira bir oluşumun sızma olup olmadığını bilmediği kimselerle Başbakan'a akıl vermeye kalkması, kabul görmeyince "Erdoğan bizi dinlemiyor...Kibirlendi...Güç zehirlenmesi yaşıyor" demesi ne kadar insaflı olur onu da siz takdir edin...

Samimi olarak "Hizmet"'te vazifesi olup kendi dairesi içinde mesai harcayanların bunları anlamasını beklemiyoruz...Zira ders toplantılarında Esnaf esnafla,öğretmen öğretmenle,işçi işçiyle,öğrenci öğrenciyle,memur memurla bir araya geliyor/getiriliyor....Farklı sese düşünceye izin verilmiyor...Tespit ve uyarılarımızın hedefi hizmetin beyin takımı olan ekonomide ve bürokraside istihdam ettiği üst düzey yapılarıdır ...

korbakor53

Doçent
Cemaat hakkında atıp tutanların cemaati tanımadığı ortada. Koca bir kesimi sadece gazete yazarlarından etiketleyecek kadar bilinçsizler.
Cemaatin 30 senedir devletin kritik kadrolara insan yetiştirdiği bilinen birşey.artık bunu söylemekte bir sakınca görmediğim için rahat rahat yazabiliyorum. Çünkü artık meyvelerini yiyoruz.

Yetiştirilen insanların tek gayesi o makamları imanlı dürüst insanların doldurması, milletini seven vatan düşmanı odakların oyununu bozacak insanlar olması.
Biriniz cemaatin nüfuzu az, balon derken , biriniz parti kuracak hükümete ders verip kulağını çekecek , ak parti oy kaybedecek kadar eşyanın tabiatına aykırı ipe sapa gelmez zanlar, komplo terorileri içinde yorumlar.

cemaat sandığınız gibi siyasetin içinde değil bu kadar. Siz sadece işi gereği siyaset konuşmak zorunda olan yazarları dikkate alıyorsunuz.
Cemaatin tek derdi iman hizmetidir. Gözünüzde büyüttüğünüz güç odağı cemaatin bir evi, dershanesi, okulu herhangi bir kurumunun tek hedefi ilayi kelimetullah dır.

Herhangi bir cemaat evinde konuşulan ,istişare edilen, üstten alta, alttan üste etrafındaki okulda ,herhangi bir bölgede nasıl bir iman hizmeti yapılabilir telaşıdır.

Siyaset, cemaatler hakkında gıybet etmek,kehanetlerde bulunmak, komplo teorileriyle hemhal olmak,zanları gerçek sanmak,fitnelere alet olmak sizin hünerleriniz. Cemaatin değil.

odatv davasından sonra kemalist kesimin yeni fitnesi Akparti - Cemaat kavgası görüntüsünü verdirmekti. Israrla batıl davalarında bu fitneyi başlattıklarında hiç kimse inanmıyordu.hatta kendi okurları yorumlarında dahi ciddiye almıyorlardı. bu usta fitneciler ateşi körüklüyor arkasına takılan olacağını iyi bildikleri için büyük bir zevkle devam ediyorlar.

Ak parti cemaat illişkisi gönül birlikteliğine dayanıyor. ortak gayeleri ,devletler muavezenesinde son damgayı vuracak, son sözü söyleyecek bir Türkiye dir.

kavga görmek isteyenler, fitneyiz zevkle arzulayanlar avuçlarını yalamaya devam etsinler.

manifesto

Yasaklı
Ak Parti geride kalan 10 yılda kimin kendisinin yanında kimin karşısında olduğunu anlamıştır
Kapatma davasından muhtıraya anayasa referandumundan ülkenin en kritik dönemlerine kadar
Kimin kendisiyle olduğunu biliyor
Daha dün anayasal referandum da dahi Ak Parti'nin karşısına dikilen tipler
Bugün Ak Parti'ye cemaat dersi veriyor
Kargalara kalan dünya :)

Ha şunu da bekleyenler olabilir
AK Parti o kadroları cemaatten alsın,ne demekse.
Cemaat mensubu bir kişi okumuş hakim olmuş ise Hükümet bu kişiyi atamasın mı?
Yerine eski hırsızları yağmacıları siyasi soyguncuları parti hortumcularını getirsin diyorsanız
Doğru yoldasınız,ha gayret

agbi

Yasaklı
Böldüler,bölünecekler.

KAMALAK ın İHVAN Forum temsilcisi bakış TARİHİ BİLMEYEN GEÇMİŞİ BİLMEYEN bir bakış açısına sahip bakış.

@levent48 NEYİ YANLIŞ ANLICAZ ÖNCE SEN MİLLİ GÖRÜŞ ün ruhunu öğren sonra KALK BURADA AHKÂM KES Bak öğreteyim MİLLİ GÖRÜŞ DEMEK İSLAM a HİZMET VATAN a HİZMETir. Siz önce bunu öğrenin.

ALLAH a şükürler olsun onun desteğinle AK parti de bu duruma geldi F.Gülen Cemeatide ŞİMDİ UYANMAYA BAŞLADILAR İşte CNN işte Times Bunlar ABD PİSİKOLOJİK SAVAŞINDA MEDYA CEPHELERİ ama hala bazı cahiller PİSİKOLOJİK SAVAŞIN NE OLDUĞUNU ANLIYAMAMIŞLAR.

levent48 MİLLİ GÖRÜŞ ü çok mu iyi biliyorsun ERBAKAN ı çok iyi tanıyormusun GEÇMİŞ SİYASAL OLAYLARA VAKIFMISIN eğer bunlar varsa sende seninle MÜNAZARAYA GİREBİLİRİM ama diğerleri gibi meydan okuyup ta DÜŞÜNCE KORKAĞI GİBİ KAÇMA.

agbi

Yasaklı
Erdoğan ve büyük komplo

07 Ağustos 2013 Çarşamba 01:47
,
Geçen gün de yazdım, kimi destekledi, kimi eleştirdi. Yine yazıyorum. Erdoğan’a ve AK Parti’ye yönelik senaryoların bini bir para.. Birileri Erdoğan ve AK Parti’den kurtulmak istiyor. Türkiye’nin önlenemeyen yükselişini ancak böyle durdurabileceklerini düşünüyor ve bunun için “topyekun savaş” başlattılar. Hatta yedekleri de göreve çağırdılar..

Senaryonun ana sponsoru İsrail.
Hemen arkasında ABD ve AB’deki işbirlikçileri.. Rusya’dan İran’a, Suudi Arabistan’dan Esed rejimine, Somali’ye kadar herkesimden Erdoğan ve AK Parti’den rahatsızlık duyan herkesi çatılarının altında toplamaya çalışıyorlar. Milliyetçiler ile temas kuruyorlar, liberalleri yanlarına almak istiyorlar, hatta dindar çevreleri de boş bırakmıyorlar..

O eski hesap hâlâ masada. “AK Parti’de gel dediğimizde gelecek en az 50 kişi var!” böyle düşünüyorlar. Bunların bir kısmı tekrar aday olamayacak kişiler, bir kısmının derin bağları var, bir kısmı menfaat bağları ile bağlı, ikbal vaadinin peşinden gidiyor.. Eğer bu kadar adamı koparabilirlerse parti kuracaklar.. Hedefte Erdoğan ve AK Parti’den kurtulmak için CHP-MHP-yeni oluşumun oluşturacağı koalisyon var..

Eğer 50 kişi koparabilirlerse, bir 30-35 kişiyi de tehdit, şantajla, ikbal vaad ederek yola getireceklerini düşünüyorlar..

Bugünki hesaba göre Parlamento aritmetiği şöyle: AK Parti 327, CHP 134, MHP 52, BDP 29, Bağımsızlar 6, Toplam 548. AK Parti’den 50 milletvekili giderse geriye 277 kalıyor. Salt çoğunluk 275 olduğuna göre, kritik eşiğe gelinmiş oluyor.

Bu yeni oluşumda, ANAP’ı tasfiye eden “derin abi”ler var. Derin ilişkiler içindeki milliyetçi, muhafazakar tipler bunlar.. DYP’yi diriltme girişiminin başını çeken işadamları ve politikacılar da bu projeye destek veriyorlar. 4 eğilimi birleştirmek için herkesimden yıpranmamış, sembol isimleri bu siyasi çorbaya katmak istiyorlar..

Sağ, sol, liberal, İslam yetmez, Alevi ve Kürtleri de katacaklar buna! Kimi “ben buradayım iş var mı“ diye bayrak gösteriyor bunların, kimi vaziyetten görev çıkartıyor, kimileri batının, İsrail’in, Locaların niyetini anladı, aldıkları mesaja göre, hem bu çevrelere karşı arzı ihlas edip, sadakatlarını gösteriyorlar, hem de şimdiden işe koyularak erkenden gelecek trende yer kapmaya çalışıyor. Bu arada kripto çevrelerde zemin yokluyor, piyasayı test ediyor..

Dini topluluklara yaklaşırken “Gezi olayları gösterdi ki, ne olacağı belli olmaz.. Her an her şey olabilir.. Suriye ve Mısır’da batağa saplandık. Erdoğan’ın sağlık durumu iyi değil.. Ağır stres altında çok asabi, bu kadar gerilimi Türkiye kaldırmaz. Yedek bir oluşum şart. Biz AK Parti’ye ve Erdoğan’a karşı değiliz, değişen şartlar için bir yedek oluşum için çalışıyoruz..”

Bu ve benzeri şeyler söylüyorlar.. "Erdoğan sert, Erdoğan asabi” gibi bildik argümanları biri tekrarlayıp duruyor.. Birileri zaten sövüp, sayıyor, hakaret ediyor, “tedaviye muhtaç” diyor, “maceracı” diyor, “Türkiye’nin bu adamdan kurtarılması gerek” diyor.. falan filan!
Ergenekoncular, özel harp, psikolojik harp, derin devlet filan hepsi işin içinde..

Gezi olayında görüldüğü gibi, kendi arasında çatışan grublar bile Erdoğan ve AK Parti konusunda “Düşmanımın düşmanı benim dostumdur” anlayışı ile birlikte hareket ediyorlar!
Anlayacağınız “ağuyu altın tas içre sunuyorlar, bal da onun suç ortağı”.

Bu adamlarla, Erdoğan’a suikast düzenlemek isteyen çeteler arasındaki tek fark yöntemleri. Yoksa aynı hedef için çalışıyorlar. Bunlar sureti haktan gözüküyorlar o kadar.. Yani görüntüleri ile içlerinde taşıdıkları aynı değil!

Aslında bu çete, tıpkı Ergenekon çetesi, Gezi çetesi gibi deşifre oldu! Kendilerine teklif götürülen ya da nabzı yoklananlara söylüyorum. Bu adamların sizden umutlanmalarına sebeb olan, ajandalarına hemen ilk etapta sizin adınızı yazmalarına sebeb olan zaafınız nedir, hiç düşündünüz mü? Bu hal sizin değerinizin yüksekliği değil, kullanılmaya ne kadar elverişli olduğunuzu, karakterinizin zafiyetini ifade eder..

İçerideki birileri, eğer Erdoğan’dan korkuları olmasa şimdiden kervana katılırlar ama, hakşinaslıklarından değil, vefalarından değil, “Erdoğan gitmez de üzerime gelirse” diye korkuyorlar.. Erdoğan ve partisi için bu süreç arınma açısından tarihi bir fırsat aslında..
Sadece güvenlikçilerini değil, danışmanlarından başlayarak, milletvekillerini, il-ilçe başkanlarını, genel merkezini, üst düzey bürokratlarını, belediye başkanları ve belediye bürokratlarını tekrar bir gözden geçirmesi gerek..

Özellikle şimdi, yerel yönetim seçimleri öncesi ağaç kurtlarına karşı dikkatli olmak gerek! Ağaç kurtları yumuşakçıldır ama, dışarıdaki sert zararlılardan daha fazla zarar verirler. “Bir hırsız, bir bağdan bir bostan çalarmış, rüşvet alan biri ise bir bostan karşılığı bir bağı satarmış” zaten içerideki işbirlikçiler olmazsa, dışarıdakilerin zarar verme konusunda çok da şansları olmaz! Para, kadın ve makam hırsı olanlara dikkat! Bir de bu haltı bir kere yemiş, pişmanlık duyanları da ayırmak gerek.. Ama onları da orada tutmanın bir alemi yok.. Kambur gibi onları siyasetin sırtında taşımak, her zaman patlamaya hazır bir bombayı muhafaza etmeye benziyor.. Bakanı da, müsteşarı da, belediye başkanı ya da yardımcısı, il-ilçe başkanı kimse o, onların yakın takibe alınması gerek.

Bu adamlar da keşke tasfiye edilmeyi beklemeden, kendileri aday olmasalar.. Yaşları gelmişse emekliliklerini isteseler filan.. Kendileri ile birlikte büyük bir kitleye zarar veriyorlar. Dünyaları ile birlikte ahiretlerini de kaybediyorlar.. Bu adamları bir mantık oyunu ve vaadle içine çekilmeye çalıştıkları fitne çukuruna düşmemeleri konusunda yakınlarının uyarması gerek. Kendilerine de ülkeye de zarar verirler. Bu millet de, tarih de onları affetmez.. İsrail’in karanlık planlarına ucuz figüran olmaktan başka bir işe yaramaz yaptıkları. Dünyalarını da ahiretlerini de berbat ederler.. Unutmayalım ki, Türkiye’yi çekmeye çalıştıkları yer Suriye’yi ve Mısır’ı çekmeye çalıştıkları aynı yerdir.. Taksim ve 2. Tahrir aynı planın iki ayrı platosundan başka bir şey değildir..

Bunların değişik dini grublar ve tarikatlarla yakın ve sıcak temasları var. Bilinenlerin dışında, iktidara çok yakın bilinen/görünen grublar içinde de bu yeni oluşuma destek verenler konusunda dikkatli olunması gerek.. Bu adamların media, mafia, sermaye, siyaset, bürokrasi, vakıf, oda, dernek, sendika gibi çevrelerde mutemet adamları var.. Kürt kartını da, Alevi kartını da kullanmaktan geri durmayacaklar. Terör, ekonomik kriz, siyasi kriz, ne varsa esbabı cefa toplayıp gelecekler.. Herkesin dikkatli hareket etmesi gerek. Öfkeyle kalkanlar, zararla oturabililer. Son pişmanlık fayda vermez. Selâm ve dua ile..

NOT: Bu arada bayram namazı için İstanbul’da Sultanahmed’e geliyorsunuz değil mi?

Konuyu açan @Ahter bu alıntıya ait düşünceleriniz.

Ya siz SİY.UZM.PRF @Ercan Tekin ve asistanları @saliha kalem ve @bakış DİLİPAK SİZLERİN iddialarını burda yalanlıyor yoksa haşa DİLİPAK tamı SİYONİZMİN bir kalemi ?

Ahter

Kıdemli Üye
Üstad Bediüzzamanla bugün yapılanları kıyaslamak batıl bir kıyastır!!! üstadın metodu ihlas üzerineydi.. Sultan abdulhamidi anlatırken gözyaşı sel olanların, onun torunu şehzade Kayıhan başarılı bir öğrenci olmasına rağmen cemaatın kolejinden atılıyor ve araya aracı olanın bütün gayretine rağmen koleje ''parasını yatırmadığı için'' alınmıyor!!!İşte hizmette gelinen son viraj!!!! Şimdiki cemaatın siyasete bütün hücreleriyle girmiş haliyle üstadın bir partiye destek vermesi meselesini aynı görmek saflık değişe gaflettir!!! 7 şubat olayını hala anlamamış gibi lakırdı yapılıyor...başbakana dahi kafa tutacak şekilde MİT müsteşarının görevden alınmasını (israille aynı safta buluşacak derecede) ısrarla istemek derecesinde devletin bütün ince damarlarına çılgınca nüfüz etme girişimlerinin , üstadın sade yaşamıyla, ihlaslı yaşamıyla aynı kategoride görmek için insanın sağlığının ciddi şekilde bozulması gerekir!!! daha önce söyledik, cemaat cemaat ise iktidar ile mücadeleyi bırakmalı, değilse parti kurup devam etmeli...Cemaat mısın, partimisin, neysen o şekilde davran....Gezi olayı gibi yabancı parmağı olduğu kanıtlanmış bir olayda bile , başbakanı diktatör olarak davranmakla suçlamak, yabancı güçlerin değirmenine su taşımak değilse , nedir???Zor zamanda desteklemeyeceksinde ne zaman destekleyeceksin...Bu kaçıncı oldu...Şimdi bile mahalli seçi,mler dolayısıyla muhalefete oynamanın işaretleri veriliyor!!! Yoksa iktidarı yanlış icraatlarından dolayı eleştirmek başka bu iş başkadır!!!

AHMET AGIRAKCA@AHMETAGIRAKCA 4 sa
Zaman Ermenilere faşistlere liberallereatatürkçülere yazı yazdırır ama bize kapıları kapalıdır ZAMANda yazmak istediğimde kabul etmediler / (Hoş görü dedikleri ,kimler içinmiş, anlaşılmıştır!!! Ahter)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Ahter sana ne oluyor ki :)
Sen zaten zaman okuru değilsin
Camiadan değilsin
AK Partili değilsin
Yani bu konuda en son söz size düşer
Hatta düşmez bile
Siz de 10 yıldır AK Partiyi eleştiriyorsunuz
Zaman yazarı bir kere eleştirmiş ise neden yadırgıyorsun
Hatta tebrik etmen gerekir

Demek ki doğruyu bulmuş,"sana göre"
Samimi olmak gerek
Zaman gazetesinde Şahin Alpay da eleştirel yazılar yazıyor
Bu gayet doğal
Zaman gazetesi HÜKÜMETİN gazetesi veya AK PARTİNİN yayın organı değil

manifestoya göre; bir grubu eleştirmek için o gruptan olmak gerekirmiş. vah vah vah... şu mantığa bakarmısınız;

manifesto

Yasaklı
Üstad Bediüzzamanla bugün yapılanları kıyaslamak batıl bir kıyastır!!! üstadın metodu ihlas üzerineydi.. Sultan abdulhamidi anlatırken gözyaşı sel olanların, onun torunu şehzade Kayıhan başarılı bir öğrenci olmasına rağmen cemaatın kolejinden atılıyor ve araya aracı olanın bütün gayretine rağmen koleje ''parasını yatırmadığı için'' alınmıyor!!!İşte hizmette gelinen son viraj!!!! Şimdiki cemaatın siyasete bütün hücreleriyle girmiş haliyle üstadın bir partiye destek vermesi meselesini aynı görmek saflık değişe gaflettir!!! 7 şubat olayını hala anlamamış gibi lakırdı yapılıyor...başbakana dahi kafa tutacak şekilde MİT müsteşarının görevden alınmasını (israille aynı safta buluşacak derecede) ısrarla istemek derecesinde devletin bütün ince damarlarına çılgınca nüfüz etme girişimlerinin , üstadın sade yaşamıyla, ihlaslı yaşamıyla aynı kategoride görmek için insanın sağlığının ciddi şekilde bozulması gerekir!!! daha önce söyledik, cemaat cemaat ise iktidar ile mücadeleyi bırakmalı, değilse parti kurup devam etmeli...Cemaat mısın, partimisin, neysen o şekilde davran....Gezi olayı gibi yabancı parmağı olduğu kanıtlanmış bir olayda bile , başbakanı diktatör olarak davranmakla suçlamak, yabancı güçlerin değirmenine su taşımak değilse , nedir???Zor zamanda desteklemeyeceksinde ne zaman destekleyeceksin...Bu kaçıncı oldu...Şimdi bile mahalli seçi,mler dolayısıyla muhalefete oynamanın işaretleri veriliyor!!! Yoksa iktidarı yanlış icraatlarından dolayı eleştirmek başka bu iş başkadır!!!

AHMET AGIRAKCA@AHMETAGIRAKCA 4 sa
Zaman Ermenilere faşistlere liberallereatatürkçülere yazı yazdırır ama bize kapıları kapalıdır ZAMANda yazmak istediğimde kabul etmediler

Senin ciddi problemlerin var
Sadece kendi yazdığını okuyorsun
Dolayısıyla burada senle vakit kaybetmenin anlamı yok
MİT müsteşarının ifadeye çağrılması KCK operasyonlarında bazı KCK üyelerinin MİT mensubu olmasının anlaşılması üzerine gerçekleşti
Türkiye Cumhuriyeti Genel Kurmay başkanı tutuklanıyorken MİT müsteşarının ifade vermesi kimin zoruna gidiyor?
Yada neyi saklıyorlar , karın ağrıları ne?
Bu süreci yazan yazdı onlardan istifade et

Ayrıca şunu da unutma
Bugüne kadar TSK içinde ciddi bir operasyon yapıldı ve TSK büyük oranda bu illegal yapıdan arındı
Emniyet içinde de büyük operasyonlar yapıldı ve arınma büyük oranda tamamlandı
Peki MİT içinde bugüne kadar sen bir operasyon ve derin yapının tasfiyesi şeklinde yorumlanacak bir müdahale gördün mü?
MİT'e neden bir türlü operasyon yapılamadı?
33 Kaçakçının bombalanmasında Suriye sınırı Reyhanlı saldırısında ve daha bir çok olayda MİT hiç sorgulanmadı
Ama bunları kime anlatıyoruz
11 YILDIR Erdoğan'a sövenler şimdi sahte vatanseverlik ayakları ile Erdoğan'ı savunuyor
Hemde bize karşı
La ne günlere kaldık