Sorgulayan Müslüman !

Kaptan

Mecra Yazarı

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Allah, hiç kimseyi, hidayetinden mahrum bırakmasın....Hz. Mehdi geldiğinde de, onu inkar edenlerin başında geleceksiniz...

Kaptan

Mecra Yazarı
Allah'ın dini ni yaşamak zor mu ? Yok dostum zor değil..
-Siz de isteyin görürsünüz..
Allah size de peygamber feraseti verir..
Ama isteyin..
Allah dini ni elçisinde yaşatmış. sonra da mührünü vurmuş..
Din ondan alınmayacak ta daha sonra gelenlerden mi alınacak ..niye?.. Neden ? Bunun hiç mazur görülür mantığı yok..olamaz da ?

hamdi akan

Kaptan

Mecra Yazarı
türkiyede muhafazakarlar,atatürkçüler ,solcular ve ülkücüler amerikayı eleştirir ama bu kitlelerin oy verdiği hiç bir parti amerikayı eleştiremez biz buna amerikanın türkiyede partiler üssü konumu diyoruz ...........

alinti

Kaptan

Mecra Yazarı
Mücadeleye zengin olarak başlayıp; malsız, mülksüz olarak bu dünyadan giderken Hz. Peygamber, maalesef kurduğu devletin başına geçenler, saraylarda yaşamaya, insanları kendine kul etmeye başladıklarını görünce tehlikenin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyordu… İslamcı kanaat önderlerinin, oluşturdukları saltanatlarının bekası için, dini kullanarak, dindarları kendilerine kul etmeleri de aynı hikâyenin devamı değil miydi?

Kaptan

Mecra Yazarı
12439056_799233353521760_5753958958646801061_n.jpg

SEN ALİMLERDEN DAHA MI İYİ BİLECEKSİN'İN KURAN'DA Kİ VERSİYONU

"Atalarımızı üzerinde bulduğumuz şey bize yeter" (Maide/104)

"Biz atalarımızı böyle yaparlarken bulduk." (Şuara/74)

"Atalarımızı neyin üzerinde bulduksa ona uyarız" (Bakara/170)

"Atalarımızı böyle bulduk" (Araf/28)

"Bizi, atalarımızı üzerinde bulduğumuz yoldan çeviresin de bu yerde devlet ikinizin olsun diye mi geldin?" (Yunus/78)

“Şüphe yok ki biz babalarımızı bir din üzerinde bulduk. Biz de elbette onların izlerinden gitmekteyiz” (Zuhruf/23)

Kaptan

Mecra Yazarı
Gök gürültülerini seviyorum.
Hakimiyetin/Egemenliğin kimde olduğunu hatırlatıyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
Dünyanın En Zengin 62 Kişisinin Serveti
3,5 Milyar İnsanın Mal Varlığına Denk Geliyor

vay anasini sayin seyirciler,

Biriktirdikleri servet) cehennem ateşinde kızdırılıp bunlarla onların alınları, yanları ve sırtları dağlanacağı gün "İşte bu kendiniz için biriktirdiğiniz servettir.Artık yığmakta olduğunuz şeylerin (azabını) tadın!" (denilir.)
Tevbe Suresi ; Ayet /35

Rabbinin rahmetini onlar mı paylaştırıyorlar? Dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında biz paylaştırdık.Birbirlerine iş gördürmeleri için kimini ötekine derecelerle üstün kıldık. Rabbinin rahmeti onların biriktirdikleri şeylerden daha hayırlıdır.
Zuhruf Suresi ; Ayet /32

çelebiler

Kıdemli Üye
Allah, rızıkta kiminizi kiminize üstün kılmıştır. Fazla verilenler, rızıklarını ellerinin altındakilere aktarıp da hepsi onda eşit hale gelmiyor. Allah´ın nimetini mi inkâr ediyor bunlar?
(Nahl 16:71)

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaptan

Mecra Yazarı

Allah/ Vahiy..Peygamber /fiili pratik ve mükellef ben..aracısız

-Vahyi anlar,onun pratiğine(elçiye) bakar,Allah'ın; elçisi ve benim hayatımın eşitlenmesini istediği gibi olmaya çalışırım, sahabe gibi.

Allah bana yeter, bende türedi bir Kul değilim..Vahiyle hayat bulmuşum rol modelim Muhammed (as) dır.

H.Akan

adams77

Kanalizasyoncu

Allah/ Vahiy..Peygamber /fiili pratik ve mükellef ben..aracısız

-Vahyi anlar,onun pratiğine(elçiye) bakar,Allah'ın; elçisi ve benim hayatımın eşitlenmesini istediği gibi olmaya çalışırım, sahabe gibi.

Allah bana yeter, bende türedi bir Kul değilim..Vahiyle hayat bulmuşum rol modelim Muhammed (as) dır.

H.Akan

Tam çıkıyordum, sana takılmadan edemedim :)

Aracısız diyorsun?

Bu dini anlamak için sana kimlerin aracılık ettiğini göremiyormusun?

Adam daha Ahmed 'in ne olduğunu bilmiyor ve rol modelim diyor.

Yahu bunların din günündeki suratların görmeyi çok istiyorum. Ula siz hangi kitabı okuyorsunuz çok merak edirem.

Fiili pratikmiş arada tarih olmasa fiili pratiği görürdün. Yahu sen elçi bayrak yarışımı oynuyor sanıyorsun. Sen elçiden öğrenmiyorsun ki? Elçiden öğrendiğini iddia edenlerden öğreniyorsun? Bu iddianı ne ile kanıtlayacaksın. Kendi kendine şahitlik ederek mi!

Ah güzel kardeşim, evrende mevcut yasa ve kanunlar var sen bu yasa ve kanunlara aykırı ne kadar kurgu varda kabul ediyorsun.

Yahu kaptan elçi kitabı arapça getirdi ve pratik etti fakat sen onu es geçiyorsun türkçe pratik ediyorsun :) daha ilk adımda elçiyi devre dışı bırakıp aradaki tarihi şahsiyetlerin rivayetleri ile inanmaya başlıyorsun. Hani sünnet hani arapça işin gelmeyince bu sünnet değil dimi neyse :)

Gece gece yazdırdın bana helal olsun saa

Kaptan en kısa zamanda arapça öğren , ahmed ve muhammed kelimelerinin anlamlarını öğren sonra hristiyanların meryem ve oğlu isa 'yı nasıl rab edindiler araştır. Sakın ilk okul yada taş devri araştırması ve sorgusu olmasın please

Hade ben kaçtım

Kaptan

Mecra Yazarı
he sen kac, icini döktün ya artik rahat rahat uyursun
hadi sana iyi uykular
rüyanda lafonsu gör emi

Cenan

Ordinaryus
Amin.
@abdullah birisi kardeşim, söyleyene değil söyletene bakın.

“Ümmetimden bazıları var ki büyük bir cemaate, bazıları var ki bir kabileye, bazıları var ki bir gruba, bazıları da var ki tek bir kişiye şefaat eder ve cennete girmelerini sağlar.” (Tirmizî)

Bu hadis-i şerifi kabul edip etmemelerinin de bir ehemmiyeti yok zaten.

çelebiler

Kıdemli Üye
Amin.

“Ümmetimden bazıları var ki büyük bir cemaate, bazıları var ki bir kabileye, bazıları var ki bir gruba, bazıları da var ki tek bir kişiye şefaat eder ve cennete girmelerini sağlar.” (Tirmizî)

Allah'tan başka şefaatçilerin olmadığını bildiren ayetler olmasına rağmen hadislere uyarak kendinize şefaatçiler edinmenizin ise çok ehemmiyeti var.

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alanyali07

Kıdemli Üye
Amin.

ayetleri de kabul etmiyorlarki şefaate izin verilen istisnaların olacağını ayetler de vurguluyor..ama illaki bektaşi modunda olmaları gerekiyor :) namaza yaklaşma, sarhoşken.."sarhoşken"i hiç görme duyma..