Şehit Cenazesinde Şov Yapan Yarbay Ergenekon Davası İhbarcısı Çıktı

Dua Nur

Kıdemli Üye
abdullah naci abdullahnaci 24 Ağu

pkk yanlılarının acılı yarbaya sahip çıkması çok etkiledi beni,

anladığım kadarıyla

kardeşini meteoroloji genel müdürlüğü öldürdü..
:glm:glm:glm:glm

Kaptan

Mecra Yazarı
İslamda buna izin yok.

İslamda mevcut yönetime (açık bir küfrü görülmedikçe itaat vardır.) Yanlışlarını söylemekte ancak alimlerin işidir ki o da direk yetkililerin yüzüne söylenir. İşte en büyük cihad budur.

Hz. Muhammed (sav) "En büyük cihad, zalim hükümdarın yüzüne karşı söylenmiş doğru sözdür"

lafons, bu dini nereden ögrendin cok merak ediyorum
zira Islam'dan zerre nasibi olan biri bunlari söylemez

neymis yönetimin yanlisini ancak alimler söylermis
halk da "padisahim cok yasa" der degil mi

simdi kulagini ac iyi dinle

Rivayet edilir ki Hz Ömer Halife secildiginde müslümanlari mescide toplar ve minbere cikar ve halifeligi müddetince yanlislarini düzeltmesini müslümanlardan ister. Bunun üzerine bir kisi kilicini ceker "merak etme ya Ömer yanlisini biz bununla düzeltiriz" der.

neymis lafons?

Kaptan

Mecra Yazarı
elestirinin en hasini Fehmi Koru yapmisti;

"iktidara geldiginde Obama bigiydi simdi Bush'u andiran politikalar izliyor"

Dua Nur

Kıdemli Üye
elestirinin en hasini Fehmi Koru yapmisti;

"iktidara geldiginde Obama bigiydi simdi Bush'u andiran politikalar izliyor"

Obama ABD derin devleti NeoCON lara yenilmiştir. Ve ya uyumlu görünmek adına davranışlar sergiliyor.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kara Kemal @karakemal007 16 sa.16 saat önce

Bu Yarbay'ın söylemleri, 28 şubatta Erbakan'a küfreden rütbeli karaktersizi hatırlattı bana!

Yarbay'ın mezhebi/meşrebi/ırkı ne olursa olsun, adam olamadıktan sonra!
İstifa etmezse soruşturma geçirmeli, açığa alınmalıdır!

Anlayış, acısını yaşayana gösterilir...Acısı üzerinden mensubu olduğu orduya nefret kusana, acısını düşmanına meze yapana değil!

Yarba'yın Alevi olduğu iddiasını ortaya atanda FuatAvni(paralelciler), onu AKParti söylemiş gibi ortalığa yayanda!

Türkiye PKK kamplarını bombalıyor, ses Nişantaşı/Cihangir/Paralel çevrelerinden çıkıyor!

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kuşçubaşı Eşref @EsrefKuscubas 21 sa.21 saat önce

Şehit düşen kardeşinin cenazesinde yaptığı şovla gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan'ın arkasında MHP'li Ruhi Ersoy vardır.

Ruhi Ersoy, MHP MYK üyesi ve Osmaniye milletvekili. Aynı zamanda MHP üst düzey kadrosunda bulunan paralel yapı üyelerinden biridir.

Kaçak

Yeni
Duanur hiç değişmemişsin ...
durmak yok erimeye devam ...

ihvanistanbul

AkhenAton
çekinmemize hiç gerek yok .Bu forumda nedense millet hangi partiye oy verdiğini söylemek istemiyor.neden çekiniliyor anlamadım?
Ben akp
sen kime verdin.
@Kaptan sen kime ?
@çelebiler sen kime?
@ihvanistanbul sen kime?

Ak partiye oy verdim. Oy vermiş olmam eleştiremeyeceğim anlamına gelmiyor. Doğru söyleyene sen haksızsın da diyemem. Pkkyla mücadeleye kimsenin sözü yok. Ama sen bu işin kanuni altyapısını hazırlamazsan millet sana ateş püskürür. Polise vur emri niye HALA verilmedi acaba?

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Bu şehit ve yarbay olayı çok can sıkıcı

Herkes ağzından çıkana dikkate etsin derim

Kaptan

Mecra Yazarı
çok güze vaaz veriyorsunda ,siyasete yönelik sorduğmuz soruya hala daha yanıt alamadık:)

kacak bagimsiz aday olsaydi oyum onaydi
bunun disinda hicbir partiyi oy vermiyoruz ve vereni de "Hüküm ancak Allah'indir. Allah hükmünde hicbir kimseyi ortak kabul etmez" ayetleriyle uyariyoruz.

Kaçak

Yeni
Bağımsız aday olmam ben ...
Kusura bakmayın teklifinizi red etmek zorundayım işlerimin yoğunluğu sebebi ile ...
İnş başka sefere ...

efonaltı

Kısıtlı Erişim
kacak bagimsiz aday olsaydi oyum onaydi
bunun disinda hicbir partiyi oy vermiyoruz ve vereni de "Hüküm ancak Allah'indir. Allah hükmünde hicbir kimseyi ortak kabul etmez" ayetleriyle uyariyoruz.
bediul -ihvan kaptan hazretleri,hiçde iyi bir çıkarım olmamış..zamanın haricileri gibi, hukum allahındır" de,üretkenlik yapıcılık olmadan herşeye itiraz et.:).daha iyi siyasi sonuç beklerdik..

elbiss

Ordinaryus
Sevgili YARBAY Mehmet ALKAN ve Değerli Ailesine...

Ülke savunması adına gösterilen değerli çabalar ve birliktelikler anlamında Vatanın her bir karış toprağı adına verilen ONURLU mücadelelerin bazı zamanlarda Ailelere hüzünler ve acılar gösterdiği durumlarda

İnsanların bilmesi gereken şu var ki

ÖLEN HER VATAN EVLATLARI ÖLMEMİŞTİR ÇÜNKÜ ONLAR ÖLÜ DEĞİLLERDİR TAM AKSİNE ALLAH KATINDA ŞEHİTLİK MAKAMINA ULAŞMIŞLARDIR...Ne Mutlu Öyle Güzel İnsanlara RUHLARINIZ ŞAD olsun inşallah..

Şehidimize ALLAH tan rahmet dilerken Geride kalan Ailesine ise YÜCE ALLAH tan sabırlar dileriz...ALLAH vatanı için hayırlı işler yapanların YAR VE YARDIMCISI olsun inşallah...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Tüm Hayatını KAYBEDEN ŞEHİTLERİMİZ İçin...

1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı

HUZURUNUZ DA SAYGIYLA EĞİLİYORUM....RUHLARINIZ ŞAD OLSUN..

Böyle..

alanyali07

Kıdemli Üye
Akp kendisini eleştiren herkesi toptan itibarsızlaştırayım,ötekileştireyim derken kendisini itibarsızlaştırıyor haberi yok..

b2629b.jpg

lafons7275

Kıdemli Üye

elbiss

Ordinaryus
Ağlaması acılarından değil Ağlaması yüreğinden gelen Vatan Sevgisinde ki cesaretten içinde öyle bir ışık beliriyor ki bu yüzüne hareketlerine yansımış Ben Öyle sezimledim...yanlış doğru bilemem.....Eline tüm imkanı ver o dağı dümdüz eder nitelikte bir cesaret var....

Bir insan acısı varken kendini kaybedebilir magzur görmek lazım neticede birincil derece ailesinin üyesi ...

ŞEHİTLER için her ne durum olursa olsun yakınları için ANLAYIŞ göstermek çok önemli...ŞEHİT Ailesine ve ŞEHİT e karşı SAYGI Boynumuzun üstünde olmalıdır Bu VATAN BİRLİKTE inşaa edildi Bu unutulmamalıdır.

Biraz olsun Makam Koltuklarının Esaretini şöyle bir kenara bırakın ve SAYGIYI İNSAN a sunun Neticede İNSANA SAYGI ESASTIR..

Her insan acıLI durumlarda kendini kaybedebilir ....İNSAN neticede...

Eksiklikler noksanlıklar olabilir ama önemli olan kendine geldiğinde OLGUN tavır sergilemesidir..Çünkü bir Komutana bu yakışır...

Böyle.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ağlaması acılarından değil Ağlaması yüreğinden gelen cesaretten içinde öyle bir ışık beliriyor ki bu yüzüne hareketlerine yansımış Ben Öyle sezimledim...yanlış doğru bilemem.....Eline tüm imkanı ver o dağı dümdüz eder nitelikte bir cesaret var....

Bir insan acısı varken kendini kaybedebilir magzur görmek lazım neticede birincil derece ailesinin üyesi ...

ŞEHİTLER için her ne durum olursa olsun yakınları için ANLAYIŞ göstermek çok önemli...ŞEHİT Ailesine ve ŞEHİT e karşı SAYGI Boynumuzun üstünde olmalıdır Bu VATAN BİRLİKTE inşaa edildi Bu unutulmamalıdır.

Biraz olsun Makam Koltuklarının Esaretini şöyle bir kenara bırakın ve SAYGIYI İNSAN a sunun Neticede İNSANA SAYGI ESASTIR..

Her insan acıLI durumlarda kendini kaybedebilir ....İNSAN neticede...

Eksiklikler noksanlıklar olabilir ama önemli olan kendine geldiğinde OLGUN tavır sergilemesidir..Çünkü bir Komutana bu yakışır...

Böyle.

Enes İbni Mâlik radıyallahu anh’den rivâyet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem, (çocuğunun) mezarı başında (bağıra-çağıra) ağlayan bir kadının yanından geçti.

Ona: “Allah’dan kork ve sabret!” buyurdu.

Kadın: Çek git başımdan; zira benim başıma gelen felâket, senin başına gelmemiştir, dedi.

Kadın Hz. Peygamber’i tanıyamamıştı. Kendisine, onun Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem olduğunu söylediler. Bunu duyar duymaz Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’in kapısına koştu, orada kapıcılar yoktu. (Özür beyân etmek üzere Hz. Peygamber’e):
- Sizi tanıyamadım, dedi.

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem de: “Sabır dediğin, felâketle karşılaştığın ilk anda dayanmaktır” buyurdu.

http://www.guncelvaaz.com/vaaz-bolumu/ramazan-vaazlari/114-hayatimizda-sabrin-onemi.html#_ftn2
Buhârî, Cenâiz 32