Şehit Cenazesinde Şov Yapan Yarbay Ergenekon Davası İhbarcısı Çıktı

elbiss

Ordinaryus
Enes İbni Mâlik radıyallahu anh’den rivâyet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem, (çocuğunun) mezarı başında (bağıra-çağıra) ağlayan bir kadının yanından geçti.

Ona: “Allah’dan kork ve sabret!” buyurdu.

Kadın: Çek git başımdan; zira benim başıma gelen felâket, senin başına gelmemiştir, dedi.

Kadın Hz. Peygamber’i tanıyamamıştı. Kendisine, onun Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem olduğunu söylediler. Bunu duyar duymaz Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’in kapısına koştu, orada kapıcılar yoktu. (Özür beyân etmek üzere Hz. Peygamber’e):
- Sizi tanıyamadım, dedi.

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem de: “Sabır dediğin, felâketle karşılaştığın ilk anda dayanmaktır” buyurdu.

Buhârî, Cenâiz 32

Sabır her yere lazım Misal Vatan Askerlerini kötüleyenler için de SABIR lazım...

SABIR la konuyu ne açabilir nede kapatabilirsin..

Mesele DEVLET olmaması gerekirdi..Hem fikirim

Ama ACILI bir durum olabilir ANLAYIŞLA karşılamak lazım....Bazen DEVLET BÜYÜKLÜK gösterir bunu SUNAR...

Çünkü hali hazırda bir komutan....

Bir insanı SÖZLERİNDEN ötürü ELEŞTİRMEMELİSİNİZ VATANINA KARŞI SUNDUĞU GÖREVLE ELEŞTİREBİLİRSİNİZ..

ALNI AK VATANINA KARŞI BOYNU TEMİZSE ŞÜKÜR dersiniz...

İNSANLARI YARGILAMAK KOLAY OLANDIR ÖNEMLİ OLAN KAZANMAKTIR..

Ben DEVLET Büyüğü olsaydım Bu Komutanımı çağırır HELALLİK ister ona SARILIRDIM ACILI bir AİLE LÜTFEN daha fazla ACILARINA SİZLERDE ACILAR KATMAYINIZ LÜTFEN ...

Böyle.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ama ACILI bir durum olabilir ANLAYIŞLA karşılamak lazım....

Böyle.

İşte ben de Peygamberim sav. böyle durumda ne yapmışsa onu yapıyorum.

Enes İbni Mâlik radıyallahu anh’den rivâyet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem, (çocuğunun) mezarı başında (bağıra-çağıra) ağlayan bir kadının yanından geçti.

Ona: “Allah’dan kork ve sabret!” buyurdu.

Kadın: Çek git başımdan; zira benim başıma gelen felâket, senin başına gelmemiştir, dedi.

Kadın Hz. Peygamber’i tanıyamamıştı. Kendisine, onun Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem olduğunu söylediler. Bunu duyar duymaz Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’in kapısına koştu, orada kapıcılar yoktu. (Özür beyân etmek üzere Hz. Peygamber’e):
- Sizi tanıyamadım, dedi.

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem de: “Sabır dediğin, felâketle karşılaştığın ilk anda dayanmaktır” buyurdu.

Buhârî, Cenâiz 32

ihvanistanbul

AkhenAton
Başbakan Ahmet Davutoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine Mehmet Alkan'ın acısını anladığını, şehit düşen kardeşinin acısıyla böyle sözler sarfedebileceğini, anlayışla karşılamak gerektiğini belirterek şunları söyledi:
Kimse bu günlerin acısız günler olduğunu iddia edemez, hepimize bu acılar düşüyor. Ateş düştüğü yeri daha fazla yakar. Bir aile içinde acının hissedilmesi de doğaldır. Onlarca şehit ailesiyle konuştum, hala hatırladığımda gözlerimi yaşarken çok insani diyaloglar duyduk. Başsağlığı için aradığınız bir aile ferdinin "Vatan sağolsun" demesi.. Aradıklarımdan tek bir kişi bile sitemkar bir ifadede bulunmadı.
O yarbayımızın silah arkadaşları da dağlarda bu vatan için çarpışıyor. Acıyı anlarız, ızdırabı hissederiz. Kardeş acısıyla bu sözlerin sarfedildiğini düşünüyorum. İnsani olarak yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum. Acılarını anlamak gerekiyor, vakar duruşun da korunması gerekiyor. TSK mensuplarının gerektiğinde en en ağır acılara bile dirayetli olarak yetiştirildiklerine inanıyorum.

http://www.ensonhaber.com/davutoglundan-yarbay-mehmet-alkan-aciklamasi-2015-08-25.html

elbiss

Ordinaryus
Abi sen neyden bahsediyorsun bu Ülke insanı 1995 yılından beri terör oluştuğundan beri sabreder halde olmuş arada bazen kelimeler kaçabilir olabilir yani birincil derece yakını ...Anlayış lazım...ŞEHİT AİLESİ olmaz YAKIŞMAZ arkadaş...

ŞEHİD e Böyle mi sahip çıkıyorsunuz siz olur mu ÖYLE şey...

Ülkede ŞEHİTLER için neden BAYRAK lar yarıya inmiyor Neden 1 DK lık SAYGI DURUŞU yapmıyorsunuz ...Bunlar Sizlerin VATAN EVLATLARI...

Bu Vatan Evlatlarının Okuyup büyümesi Yetişmesi kolay mı sen neyden Bahsediyorsun...

Hiç sordun mu ŞEHİT AİLELERİ ne ne zorluklarla büyüttüklerine dair..

BARIŞ SÜRECİ BUZDOLABI oldu bundan sonra Bu süreç hiç olmayacak Denendi olmadı Başarılı SONUÇ lar vermediği görüldü BİTTİ yani..Bundan sonra SÜREKLİ MÜCADELE dönemi olacak...

RİCA EDİYORUM ŞEHİT AİLESİNİ DAHA FAZLA ÜZMEYİN..HATASI VARSA MAGZUR GÖRÜN KARDEŞİ NETİCEDE..ŞEHİT AİLESİ neticede...

Umarım Bundan sonra VATAN SAĞOLSUN denilir..

Böyle..

lafons7275

Kıdemli Üye

ŞEHİD e Böyle mi sahip çıkıyorsunuz siz olur mu ÖYLE şey...

Ülkede ŞEHİTLER için neden 1 DK lık SAYGI DURUŞU yapmıyorsunuz ...

Böyle..

Kardeş 1 dk. yerine birbuçuk dakka dursak olur mu?

Sen hangi dine mensupsun?

Bizim dinimizde Fatiha okunur, fakirler doyurulur ve sevabı ölüye bağışlanır.

elbiss

Ordinaryus

Başbakan Açıklama yapmış Metni oku olur mu??.

CENAZE Töreni Resmi Olarak yapılmadı mı ?? Anlayamadım..

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Başbakan hristiyan ol dese olcan mı?

Konuyla bir anlam Çelişkilendiremedim Üzgünüm ...

Başbakan Şehit Ailesi yakını için bir açıklama metni yayınlamış...Okumanı istedim sadece...

Kaldı ki Bu Vatan Evlatları Ülke Başkanının Direktiflerine herdaim hazırdır Görevdedir..(VATAN BEKASI SÖZ KONUSU İSE)

İSLAMİYET te VATAN BEKASI adına BAŞ a yardımcı olmak esastır öğrenemedin sanırım..İSLAMİYET te VATAN SAVUNMASI KUTSALDIR BİR BORÇTUR....bunuda bilebilmen gerekir..

Çok KAN dökülür AMA VATAN BÖLÜNMEZ VERİLMEZ..

TÜRKLERİ BAHSEDEN ÖVGÜLERİ okumadın sanırım...

Öyle.

elbiss

Ordinaryus

Dua Nur

Kıdemli Üye
rV1Zd1.jpg

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Davutoğlu o yarbay hakkında ilk kez konuştu!

Başbakan Davutoğlu, şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi Yarbay Alkan'ın sözlerini "Orada kardeş acısıyla bu sözlerin sarfedildiğini düşünüyorum." şeklinde değerlendirdi.

Başbakan davutoğlu KARDEŞ ACISIYLA KONUŞMUŞTUR diyor.

Yarbayı ŞOV yapmakla suçlayan yalakalar eminim ki 180 derece dönebilerler artık!

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim

çok saçma bulurum şu saygı duruşunu lafons bu konuda bilgim yok ölüler içn saygı duruşu yapmanın dini hükmü nedir yapmak haram mıdır küfür müdür bu elbiss kemalizlerden etkilenmiş galiba

Dua Nur

Kıdemli Üye
Alper Terzioglu @Murat_z06 2 sa.2 saat önce

Mehmetcik'e, "Köpegime bir sey olursa, Ananizi ...... !!"diyen adamin ordu da yeri yok...

ister sünni olsun ister alevi, bu vatan icin kani, bedeni yere düsmüs her Asker Polis Sehittir.. ama bu yarbay gibiler ordu'da tutulmamali!!

Dua Nur

Kıdemli Üye
İmdat Aslan @aslanimdat1071 13 sa.13 saat önce

Yarbayın kardeşini şehit edenler

ne hikmetse

Yarbaya soruşturma açılmasına çok üzülmüş haber yapmışlar! Vela havle..

FETÖ ve PKK'nın övgüsüne muhatap olmak

omuzlarda ve vicdanlarda taşınamayacak kadar ağır bir yük olsa gerek.

İnsan ne çekerse dilinden çeker.