Said Nursî, "Cübbeli", İslamoğlu... Ne yani?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sofuoglu

Ordinaryus

eğer bu laf bana ise yazdıklarımın yalnızca size yönelik olmadığını belirtmiştim.
Eğer edep diyorsak bir kere de Susalım lütfen...
buradaki tartışmadan hangi taraf kazanıyor ki Allah aşkına?
Bir kere de haklı olduğumuzu düşünüyorsk bile Allah rızası için tartışmayı terk etsek ne kaybederiz ki?
Herkesin yanlışları olabilir.Ama bizler önce ortak değerlerimizde buluşmalıyız.Sorun hep birlik olamamamızdan kaynaklanıyor...
sayın Sofuoğlu.Sözlerim kesinlikle size yönelik değil.Sizden yapmış olduğum bir alıntıyla başladım.Ancak genel için söylüyorum...Foruma kayıt olduğumdan beri herkes bir tartışmanın içnide.Birileri birilerine kızıyor,edepsizlikle suçluyor,cahillikle suçluyor!Ben anlayamıyorum...Sözlerim kesinlikle genele yöneliktir....
Ben müslümnları hiçç anlayamıyorum..
yanlış bir şey söylemişsek Allah afftsin...
selametle...

eyvaAllah, selametle efendim

ıtri

Üye
tribunlere oynayip prim yapma pesindesin,seni cok iyi biliyoruz simdi masum rolune burunupte duygusala baglanma,
islam kardesliginide,kime nasil ne muamele yapacagamizida cok iyi biliriz elhamdulillah
sen "arkadasamiz kardes demiyor" diyorsun ama ayni kelami sende kullanmiyorsun!!!

buyur bakalim
benim sana masumane sordugum sualimin cevabina bir bak

sana malzeme olur ne demek yahu,hemen atlama once anlamaya calis,golge etme vs.sizin islam terbiyeniz bumudur,muhattabinizin bir sualine bu sekilde cevap vermekmidir,bu iftiradir kin kusmaktir,bunu soylemem hakaret degil senin meziyetini ortaya dokmektir,
hic oyle isin icinden cikamayip okkayi yeyince yok sikayet ettim hakaret ettin vs.ayaklarina yatma,
hersey alelen ortada,kendine desdekci arama gayretlerinide birak emi guzel kardesim benim
biliyorum hakettigim! cevabi verirdin ama bir kere islam terbiyesinden bahsetmis oldun,simdi tukurdugunu yalamak(tabir,sozunden geri donmemek anlaminda) olmaz degilmi?
hadi selametle kal

KARDEŞİM
Kimseye türübüne oynadığım yok.
Sen hakaret ettin bende yönetime bildirdim, bu benim en doğal hakkım.

Malzeme olmağa gelince..

Ben islam alimlerinden "mehdiyim şuyum buyum diyenleri savunmadım ki sen bana öyle yazıyorsun?
Ben yazmadığım halde sen dile getirdiğin için öyle dedim.
Eğer laf amacından sapmışsa özür dilerim.

Su damlasının tavsiyesine uyuyorum,
Benim için bu tartışma bitti,
SUSUYORUMM.. Meydan sizin.

Sofuoglu

Ordinaryus
KARDEŞİM
Kimseye türübüne oynadığım yok.
Sen hakaret ettin bende yönetime bildirdim, bu benim en doğal hakkım.

Malzeme olmağa gelince..

Ben islam alimlerinden "mehdiyim şuyum buyum diyenleri savunmadım ki sen bana öyle yazıyorsun?
Ben yazmadığım halde sen dile getirdiğin için öyle dedim.
Eğer laf amacından sapmışsa özür dilerim.

Su damlasının tavsiyesine uyuyorum,
Benim için bu tartışma bitti,
SUSUYORUMM.. Meydan sizin.

kimseye hakaret etmedim!!!
ama ne diyelim
seriatin kestigi parmak acimaz!!!
sanada eyvaAllah.....

korakademik

Ordinaryus
Bizi müslümanlar arasına fitne sokmakla itham eden kimselerin açtıkları konulara da bakın fazlasıyla kayda değer olsa gerek..

kardeşim sen konuya baktın mı

bu konuya mesaj yazan hiçkimseden konu ile alakalı tek mesaj okuyamıcakmıyım

biz şucular bucular herkesin taktığı isim farklı
başka dine mensup insanlarla diyalog kurmak isterken
bizim hakkımızda olumsuz laflar etti diye
ilişkini niye kesmedin diye serzenişte bulunan abilere senai demirci abimizin verdiği cevap var
ama maalesef kimse okumuyor.

ayrıca cahid ciğim
açtığım konulara bi bak bakalım
başkasını aşağılayıcı bir konu mu var.
her biri bir tartışmaya ışık tutsun diye araştırılıp paylaşıma açılmış
birileri iftira atmasa zaten konu da açılmazdı.

korakademik

Ordinaryus
bakın dikkat edin hirahos denen fitnebaz konuya girip fitili ateşleyip geri çekilmiş....

bu adamın tek derdi tarikatçileri nurcuları birbirine düşürmek, bu konuda İmam Rabbaninin mektubatını da tahrif eder, risalei nuruda...

Dikkat edin oyuna gelmeyin....
Allah razı olsun

agbi

Yasaklı
ŞAHSİ KANATİM

Bu GERÇEK YAŞAMDA

BEDÜZZAMANI eleştirecek KİMSENİN İLMİ YOKTUR.

BU FORUM dada ise

Kişileri ve oluşumları ayetlerle & hadislerle veya bir başka ilim sahibi kişinin görüşleriile TENKİT EDECEK İLİM SAHİBİ YOKTUR.

bi husben

Kıdemli Üye
ŞAHSİ KANATİM

Bu GERÇEK YAŞAMDA

BEDÜZZAMANI eleştirecek KİMSENİN İLMİ YOKTUR.

BU FORUM dada ise

Kişileri ve oluşumları ayetlerle & hadislerle veya bir başka ilim sahibi kişinin görüşleriile TENKİT EDECEK İLİM SAHİBİ YOKTUR.

niyeki Haşa Allahmı Resulmu eleştirilmeyecek beşer değilmi arkadaşım 15 yaş üstü hristiyanların zulum görmüşsse ehli necat olacakalrını söylememişmi

ümmetin kurtulusu için cehennemde yanmaya razıyım dememişmi bu duşunce islamın neresınde var

korakademik

Ordinaryus
alimler kimin vekiliydi

alimler bile bile birbirini eleştirmezken cahillere niye söz düşüyor.

ayrıca eleştiricek olanlar yine biziz biz tabiyiz üstad a
üstad a tabi olmayanlar niye eleştirme hakkı bulsun ki
zaten tabi değiller.

bir hristiyanın müslümanlığı eleştirmesi gibi abesle iştigal etmeyin

agbi

Yasaklı
niyeki Haşa Allahmı Resulmu eleştirilmeyecek beşer değilmi arkadaşım 15 yaş üstü hristiyanların zulum görmüşsse ehli necat olacakalrını söylememişmi

ümmetin kurtulusu için cehennemde yanmaya razıyım dememişmi bu duşunce islamın neresınde var

Eğer sen ilmine güveniyorsan eleştirebilirsin.

Fakat zaten bu ilme sahip olsan BU FORUM DA VE FORUMLARDA neişin varki ?

Kısacası Korakademikin dediği gibi

alimler bile bile birbirini eleştirmezken cahillere niye söz düşüyor.

Doğru düşünceye ne denirki ?

Ben haddimibilirim bu konularda alimleri eleştirecek tek kelime ilmim yoktur anlayacağın bu konularda BEN CAHİL im.

barayev

Doçent
lütfen ehli- sünnet takıntısından kurtulun..Peygamberler bizi Allaha davet etmişlerdir ve bizlerde Allaha davet etmeliyiz,,ehli-sünnete, şiaya ,vahhabiliğe falan değil..
Mezhepleri DİN yerine koymayalım...
Hafizanallah FİTNEYE sebeb oluruz.....

hirahos

Kıdemli Üye
lütfen ehli- sünnet takıntısından kurtulun..Peygamberler bizi Allaha davet etmişlerdir ve bizlerde Allaha davet etmeliyiz,,ehli-sünnete, şiaya ,vahhabiliğe falan değil..
Mezhepleri DİN yerine koymayalım...
Hafizanallah FİTNEYE sebeb oluruz.....

Sizi Allah Tealaya davet eden Peygamber Efendimiz buyuruyor ki "(icabet) Ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır. Biri Cennette 72'si Cehennemdedir (Ehli Nardır). O kurtulacak fırka da benim ve Ashabımın yolunda olanlardır."

İşte sizin takıntı dediğiniz Ehli Sünnet, Peygamber Efendimizin ve Ashabının yolunda olan fırkadır. Bu bir takıntı değil, bir ciddiyet. Bir takva ve titremedir. Bir hassasiyet ve titizliktir.

Faraklit

Paylaşımcı
Sizi Allah Tealaya davet eden Peygamber Efendimiz buyuruyor ki "(icabet) Ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır. Biri Cennette 72'si Cehennemdedir (Ehli Nardır). O kurtulacak fırka da benim ve Ashabımın yolunda olanlardır."

İşte sizin takıntı dediğiniz Ehli Sünnet, Peygamber Efendimizin ve Ashabının yolunda olan fırkadır. Bu bir takıntı değil, bir ciddiyet. Bir takva ve titremedir. Bir hassasiyet ve titizliktir.

1/Bir tek hadis ile hüküm verilebilirmi
2/Bütün tarikatler ve hizbler ve cemaatler kendisinin o 73. fırka olduğunu iddia ederler tecrübe edilmiştir.
3/Eğer bu iki suale makul cevab veren olabilirse devam edebiliriz.

barayev

Doçent

asılsız hurafeleri delil diye sunmayın lütfen... Allahın bütün elçileri bizi Allaha DAVET etmişlerdir..önemli olan şu veya bu MEZHEP değildir ve Kuranı Kerimde böyle bir söz YOKTUR..
İslamın Şartında ,İmanın Şartında böyle şeyler yok ..lütfen ... insanları yalnız ve yalnız ALLAHA DAVET edin.. Rahmetli İmam-ı Humeyni de bunu söylemişti...

cahid

Kıdemli Üye
asılsız hurafeleri delil diye sunmayın lütfen... Allahın bütün elçileri bizi Allaha DAVET etmişlerdir..önemli olan şu veya bu MEZHEP değildir ve Kuranı Kerimde böyle bir söz YOKTUR..
İslamın Şartında ,İmanın Şartında böyle şeyler yok ..lütfen ... insanları yalnız ve yalnız ALLAHA DAVET edin.. Rahmetli İmam-ı Humeyni de bunu söylemişti...

Senin neci olduğunda çıktı ortaya şimdi.. Asılsız hurafe arıyorsan git mut'a nikahı kıyanların yanına.. Ehl-i Sünnet kelimesi dikkat ediyorum da mezhebsizlere, şiilere , Vehhâbilere gıcık yapıyor..

fakiri

Kıdemli Üye
Bu sıralar foruma mezhepsizler ve modernistler yoğun bir ilgi ile forumu tasallutla kuşatmaya çalışıyorlar. Bu durum pek hayra alâmet değil ama cahidadmin gibi yine de tedbiri elden biırakmamk lazım.

Sofuoglu

Ordinaryus
Bu sıralar foruma mezhepsizler ve modernistler yoğun bir ilgi ile forumu tasallutla kuşatmaya çalışıyorlar. Bu durum pek hayra alâmet değil ama cahidadmin gibi yine de tedbiri elden biırakmamk lazım.

evet malesef ,
daha once yuzlerce kez munazara edilip bir neticeye varilamamis konulari tekrardan isitip kasimaya calisiyorlar,
bunlara en guzel cevap ;"cevap vermemek" olmali kanatindeyim

fakiri

Kıdemli Üye
evet malesef ,
daha once yuzlerce kez munazara edilip bir neticeye varilamamis konulari tekrardan isitip kasimaya calisiyorlar,
bunlara en guzel cevap ;"cevap vermemek" olmali kanatindeyim

Benim cevaplarıma zaten cevap demiyorlar ! dalga mı geçiyorsun bizimle diyorlar ! :)) Oysa, bilindiği gibi dalga denizde olur !

Doubp

Üye
fe sübhaallah hala inadla mezhepsi reformist diye isim takıyorlar.. yazık hocam kıldığınız namaz değil kusua bakmayın...

hirahos

Kıdemli Üye
fe sübhaallah hala inadla mezhepsiz reformist diye isim takıyorlar.. yazık hocam kıldığınız namaz değil kusua bakmayın...

İtikadi ve ameli mezhebin nedir sorusunu cevapsız bıraktın. Bu durumda insanlar ne düşünecek? Açıklayıp sui zanna düşürmesen ne olur? Kıyamet mi kopar?

bi husben

Kıdemli Üye
Senin neci olduğunda çıktı ortaya şimdi.. Asılsız hurafe arıyorsan git mut'a nikahı kıyanların yanına.. Ehl-i Sünnet kelimesi dikkat ediyorum da mezhebsizlere, şiilere , Vehhâbilere gıcık yapıyor..

vahhabilere nedne laf atıyorsun onlar sizden daha çok sünnete uyarlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...