Saadetliler ABD'nin Suriye'ye müdahale ihtimali üzerine elçilikte arbede çıkardı

manifesto

Yasaklı
Saadetliler ABD'nin Suriye'ye müdahale ihtimali üzerine elçilikte arbede çıkardı

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/72642.aspx

AL TGB'yi vur SAADET'e
Al Ulusalcıları vur milli görüşçülere

Suriye'de 3 yıldır süren ESAD katliamı ve kimyasal saldırıları sonrası
Türkiye'nin ısrarları üzerine de ABD müdahale çalışmalarına başladı
Ama bu SAADETLİLERİ pek kızdırmış

ABD Esad rejimine karşı operasyon başlatma sinyali üzerine SAADET'liler Adana Amerikan elçiliğinde Arbede çıkarmış

Tek kelime ile yazıklar olsun
Sırf ABD'ye karşı olacağım diyerek
Firavun ile Nemrut ile aynı yatağa girmekten farksız

Yıllardır her fırsatta ESAD rejiminin işine yarayacak adımları atmaktan utanmadılar.

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Ben mesela Milli Gazete'de ki tavrida anlamiyorum. Ebubekir Sifil ayrilirken sunlari soylemisti:

Suriye meselesine böyle baktığım için Milli Gazete'de bu doğrultuda yazılar yazdım. Nihayet nisan ayında üstüste yazdığım 3 yazıdan sonra Milli Görüş camiasının tabanından ve tavanından gelen tepkiler arttı. Bu konuda yazmamam istendi.

Önümde iki seçenek vardı: Ya Suriye meselesinde yazmamayı kabul ederek Milli Gazete'de yazmaya devam edecektim veya yazmayı tamamen bırakacaktım. Tereddüt etmeden ikincisini tercih ettim ve 12-13 yıldan sonra Milli Gazete ile yollarımı ayırmış oldum.

...Ve son söz: Ben İran'ın ve Hizbullah'ın ve Rusya'nın ve Çin'in yanında yer almaktansa, Suriye'de canını dişine takmış bir kurtuluş savaşı yürüten Sünnî Müslümanların yanında yer alıyor ve fiilen olamasa da dualarımda onların yanında yer almayı adalete, hakkaniyete, tarihe ve vicdana saygının gereği olarak görüyor, bütün benliğimle Suriye'deki kardeşlerimin muvaffakiyeti için dua ediyorum.

http://www.haberinvakti.com/medya/e...gazeteden-neden-ayrildigini-yazdi-h29822.html

Ebu Kasım

Asistan
manifestonun paylaşmadığı haber:

Adana'daki ABD konsolosluğunda arbede

72642_adana_1.jpg

Adana'da bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) konsolosluğunda Saadet Partililerin düzenlediği protesto sonrası arbede çıktı
Adana'da bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) konsolosluğunda Saadet Partililerin düzenlediği protesto sonrası arbede çıktı. ABD'nin Suriye'ye müdahale hazırlıkları, Saadet Partili bir grup tarafından protesto edildi. ABD Adana Konsolosluğu önünde düzenlenen eylemde üzerinde "Zalim ABD yok olacaksın, zalimler için yaşasın cehennem, haçlı değil İslam birliği" yazılı dövizleri taşıyan göstericiler, sloganlarla Suriye'ye yapılacak müdahaleyi protesto etti. Amerika Dışişleri Bakanlığı'nın, Adana'daki konsolosluk çalışanlarını tahliye kararına tepki gösteren Saadet Partisi Adana Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Beyaz, "ABD 'güçlü çağrı' ile Adana Konsolosluğu'nu tahliye etme kararı aldı. İncirlik Üssü'nün bulunduğu Adana'nın savaşta hedef olacağını bilen ABD, bu ildeki vatandaşlarını güvenlik gerekçesiyle tahliye ederken, İncirlik Üssü'nde hummalı bir çalışma olduğu gözleniyor. Bu gelişmeler, savaşın sadece Suriye ile sınırlı kalmayacağının göstergesidir.” dedi. Çözümün, Türkiye öncülüğünde İslam birliği kurarak sağlanacağının altını çizen Beyaz, “Türkiye merkezli kendi rolünü belirleyen kendi senaryosunu oluşturan güçlü lider Türkiye'nin öncülüğünde İslam birliği kurmaktır. Bu noktada Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ortaya koyduğu D-8'in ehemmiyeti bir kez daha anlaşılmıştır.” diye konuştu. Basın açıklamasının ardından grup, sloganlarla ABD konsolosluğuna yürümek istedi. Polis barikatını aşmaya çalışan eylemcilere polis müdahale etti. Bu sırada polis ve göstericiler arasında arbede çıktı. Taşkınlık, sağ duyulu partililerin devreye girmesiyle sona erdi.

Kaynak: CHA

yorumum: ABD hangi İslam ülkesine girse milyonları öldürüyor,kadınlara tecavüz ediyor,maddi manevi tahrip ediyor

saadet partililerin bu şuurda olmasından dolayı yaptıkları protestoya katılmamak şuursuzluk olur

@
manifesto size sormak istiyorum paylaştığınız konuda milli görüşe olan nefretinizi dile getirmeye fırsat oluşturmuşsunuz ama Amerikanın İslam dünyasına verdiği zararları görmenize engel olan nedir?

zalim esede bizde karşıyız karşı olmayanın imanından şüphe etmek lazım çünkü müslüman zalimi desteklemez

zalim esede bir müdahele yapılacaksa bu İslam ülkelerinin bir araya gelip yapmaları gereken bir müdahale olmalı saadetçilerde D-8 İSLAM BİRLİĞİNİN kurulmasını istiyolar buda haklı ve tek çıkış yolu gibi gözüküyor

bize zalim batı medeniyeti insanlı k öğretemez bizim şanlı tarihimiz ancak insanlığa insanlık öğretir bu kadar aciz düşünmeyin artık

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Ben mesela Milli Gazete'de ki tavrida anlamiyorum. Ebubekir Sifil ayrilirken sunlari soylemisti:

Suriye meselesine böyle baktığım için Milli Gazete'de bu doğrultuda yazılar yazdım. Nihayet nisan ayında üstüste yazdığım 3 yazıdan sonra Milli Görüş camiasının tabanından ve tavanından gelen tepkiler arttı. Bu konuda yazmamam istendi.

Önümde iki seçenek vardı: Ya Suriye meselesinde yazmamayı kabul ederek Milli Gazete'de yazmaya devam edecektim veya yazmayı tamamen bırakacaktım. Tereddüt etmeden ikincisini tercih ettim ve 12-13 yıldan sonra Milli Gazete ile yollarımı ayırmış oldum.

...Ve son söz: Ben İran'ın ve Hizbullah'ın ve Rusya'nın ve Çin'in yanında yer almaktansa, Suriye'de canını dişine takmış bir kurtuluş savaşı yürüten Sünnî Müslümanların yanında yer alıyor ve fiilen olamasa da dualarımda onların yanında yer almayı adalete, hakkaniyete, tarihe ve vicdana saygının gereği olarak görüyor, bütün benliğimle Suriye'deki kardeşlerimin muvaffakiyeti için dua ediyorum.

http://www.haberinvakti.com/medya/e...gazeteden-neden-ayrildigini-yazdi-h29822.html

"...fiilen olamasa da dualarımda..." diyor. niye fiilen değil... ???

can tatlı değil mi sıffil. madem suriyedeki haklı bir mücadele,buyur sana şehadet fırsatı. daha ötesi varmı lan. hadi seni de görelim suriye de.

evi, arabayı, hanımı, çocuğu, makamı, parayı terketmek bu kadar mı zor.

TEKRAR EDİYORUM; "MADEM SURİYEDEKİ HAKLI BİR MÜCADELE, BUYUR SANA ŞEHADET FIRSATI"

seni gidi tatlı su balığı seni..... oturduğun yerden ahkam kesme de haddini bil sıffil. otur oturduğun yerde...

ebubekir sıffil çok olmaya başladın...

manifesto

Yasaklı
Milli Görüşten neden nefret edeyim
Allah hizmetlerini artırsın
Ama bu Siyaset dalaveralarını bıraksınlar

ABD Kosova'ya müdahale etmedi mi?
O müdahaleden sonra Müslüman Kosova bağımsızlığına kavuşup SIRP esaretinden kurtulmadı mı?
Hatta Türkiye dahil bir çok ülke asker göndermedi mi?
ABD'nin KOSOVA müdahalesine üzüldünüz mü?
Karşı mı çıktınız?
Yada BOSNA müdahalesine

ABD'ye karşı olacağım diye ESAD'ın koynuna girmekten onun çıkarlarına hizmet etmekten vazgeçsinler artık

ABD Suriye'ye müdahale etmelidir
Hem de acil bir şekilde
Bu müdahale Esad'ın hava gücünü havaalanlarını ve askeri üslerini vurmak olsa dahi yeterlidir.

Korkarım bu MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER ABD Esad'ın askeri üslerini bombalarken CANLI kalkan olacaklar
Ayıp denen bir şey var

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim

can tatlı değil mi sıffil. madem suriyedeki haklı bir mücadele,buyur sana şehadet fırsatı. daha ötesi varmı lan. hadi seni de görelim suriye de.

TEKRAR EDİYORUM; "MADEM SURİYEDEKİ HAKLI BİR MÜCADELE, BUYUR SANA ŞEHADET FIRSATI"

seni gidi tatlı su balığı seni..... oturduğun yerden ahkam kesme de haddini bil sıffil. otur oturduğun yerde...

Ne oldu costun birden sanalin tatli su mucahidi? Adam hakli olarak elestiri yapmis, ve zamaninda da kosesinde Milli Gorus'un , Sia'ya yakinlasmasina dair bir yazi yazmisti. Hem zaten mesele O'nun savasa gidip savasip savasmamasi degil, neden Suriye'deki direnis hakkinda Milli Gazete'nin o'na engel oldugudur ve bu sebepten ayrilmisligi..

manifesto

Yasaklı
Milli görüş Şia'nın içimizde ki ajanı konumunda
Bundan ötürü bir adım daha ileri gidemezler
İran'ın bölge ile ilgili politikalarının Türkiye'de ki uygulayıcıları
Vazifeleri bu

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Milli görüş Şia'nın içimizde ki ajanı konumundaBundan ötürü bir adım daha ileri gidemezlerİran'ın bölge ile ilgili politikalarının Türkiye'de ki uygulayıcılarıVazifeleri bu
manifesto bu yorumun gerçekten sığ bir görüş. ..İran dedimmi neden hemen Şia ile ilişkilendiriyorsun? Oysa şia sapkın bir mezhep olsada müslüman bir devletten bahsediyoruz..Milli Görüş İslam birliğini kurmak için Türkeye'den sonra en güçlü ülke olan İran'la Siyonizme karşı işbirliği yapmak zorundadır. Ama konu İran oldummu hemen mezhep kavgasına başlıyorsunuz ama konu Amerika (yönetimi) olunca siyonist evangalist hristiyan olması sizi rahatsız etmiyor ! .AKPARTİ siyonist Abd yönetimiyle işbirliği yapmasından rahatsız olmamanızla MilliGörüşü İran konusunda mezhep kavgası ile tenkit etmeniz saçma olmuyormu?. Milli Görüşün Şia mezhebine bu zamana kadar ne desteği olduysa ispat edebilirmisin?

DESIFRE

Yasaklı
Mìlli Görüs Şia'nın içimizde ki ajanı konumunda
İran'ın bölge ile ilgili politikalarının Türkiye'de ki uygulayıcıları
Vazifeleri bu

Diyalogculuk ve fetulah gulen Şiyonzmin'nın içimizde ki ajanı konumunda
İsraelin'ın bölge ile ilgili politikalarının Türkiye'de ki uygulayıcıları
Vazifeleri bu

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
.Milli Görüş İslam birliğini kurmak için Türkeye'den sonra en güçlü ülke olan İran'la Siyonizme karşı işbirliği yapmak zorundadır. Ama konu İran oldummu hemen mezhep kavgasına başlıyorsunuz a

1. iran siyonistlerin ekmegine yag süren en etkin güclerden biridir, ikinci sirada sizler varsiniz...
2. mezheb kavgasi demissinde, suriyede mezheb taassublari sebebiyle katliam yapanlar kim?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sapla samanı birbirine karıştırmayın, Milli Görüş İranla mezhep işbirliği yapmıyor, siyonizme karşı siyaset yapıyor.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
1. iran siyonistlerin ekmegine yag süren en etkin güclerden biridir, ikinci sirada sizler varsiniz...2. mezheb kavgasi demissinde, suriyede mezheb taassublari sebebiyle katliam yapanlar kim?
İran devlet yöneticileri Siyonizme hizmet etseylerdi siyonistlerce Madalyalarla ödüllendirilirdi ama Akparti üst yönetimi Siyonizme hizmet ettiği için Birçok ödül MADALYA almıştır. .YENİ-OSMANLI SANA GÖRE AKPARTİ KADİM DOSTU YOL ARKADAŞI ABD İSLAMA VE İNSANLIĞAMI HİZMET EDİYOR ?Vallahi bu kadar akıl yoksunu IQ seviyesi düşük düşünceler görmedim.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
İran devlet yöneticileri Siyonizme hizmet etseylerdi siyonistlerce Madalyalarla ödüllendirilirdi
Irani kimler kurmus, siilik nasil olusmus, önce bunu ögren, bunu ögrenemedigin sürece islam dünyasindaki fitenin temel kaynagindan asla haberdar olamassin. bu bir...
ikincisi, siyonistler iki kanadli hakerek eder, 1. kanad dinsizdir, 2 kanadin maskesi dincidir.
Dincilik maskesiyle müslümanlari istedikleri yöne yönlendirirler.
2. kanaddakiler genelde müslümanlarin icindeki asiri uclardan olusur ve cogu zaman kullanildiklarini anlayamazlar, mesela islam dünyasina saldirmak üretilen ve sürekli gündemde tutulan "islami terör tehlieksini" yamuk yumuk eylemleriyle dogrulayip ser güclerin ekmgeine yag süren el kaida tari örgütler gibi...
Veya bir yandan siyonizm edebiyati yapan esad rejimi diger yandan kendi halkina zulmederek siyonistlerin bölgeyi kana bulama hedefine hizmet etmesi gibi...
Iranda böyle...bir yandan bol bol anti siyonist söylemler, diger yandan siyonistlerin uydurduklari yalan haberlerle kendi halkini türkiye aleyhine kiskirtmalar, bir yandan israili hedef almalar diger yandan suriyede hizbullah ve devrim muhafizlari vesilesiyle israilin yapamadigi katliamlarda bulunmalar, bir yandan bol bol abd karsitligi, diger yandan abd nin iraktaki isgaline destek...liste uzarda uzar.
Milli-görüste böyle, bir yandan bol bol siyonizim edebiyati, diger yandan türkiyedeki siyonist taseronlarina hesab soranlara karsi cephe alma,fitneye alet olma, derin devlet ile isbirligi yapma eylemleri...vs...vs...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
abd meselesine gelince, evet bana göre suanki abd yönetimi bush yönetimine kiyasla ehveni serdir

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
misal suan irakta ic savas var, siilerle vahabiler birbirlerini katlediyorlar, ikiside islam dünyasinin icindeki asiri uc dedigimiz kesim, biri eksik olursa siyonistler amaclarina ulasamazsal, bu yüzden her iki tarafida dolayli yoldan destekliyorlar ve birbirleriyle dövüstürüyorlar.

manifesto

Yasaklı
Hayır bu Saadetliler ABD KOSOVA'ya müdahale edince de elçilik önünde protesto etmişler mi?
ABD Suriye'ye müdahale sinyali verdi
Hem de kara operasyonu kesinlikle yok
ABD askeri Suriye'ye girmeyecek
İşgal olmayacak denmesine rağmen
Konu Esad olunca harekete geçmişler
Ortadoğu'da kendi ülkesi adına değil de İran adına siyaset üretmek buna denir.
Bu şia ile ilgili bir mesele değil
İran'ın bölge politikası ile ilgili

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Abd ile İslama hizmet ediyormuş Akp ! Yeni-Osmanlı hiçmi hidayet feraset yok sende ?... Allah'ım şu akıl müslümanlığın neresinde var?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Hayır bu Saadetliler ABD KOSOVA'ya müdahale edince de elçilik önünde protesto etmişler mi?
ABD Suriye'ye müdahale sinyali verdi
Hem de kara operasyonu kesinlikle yok
ABD askeri Suriye'ye girmeyecek
İşgal olmayacak denmesine rağmen
Konu Esad olunca harekete geçmişler
Ortadoğu'da kendi ülkesi adına değil de İran adına siyaset üretmek buna denir.
Bu şia ile ilgili bir mesele değil
İran'ın bölge politikası ile ilgili

haksızlık ediyorsunuz....

veri

Yasaklı

sen ne arıyorsun şehadet tatlı değil mi
ister şiileri destekle ister sünnileri
şehit olsana hadi
git suriyeye olmadı mısır a şehitlik garantisi var
pardon öldürülme