peri musallat oldu,yardım ve dua lütfen

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Kardeşlerim bir yanlışı düzeltmek isterim. bildiğiniz gibi cinler Peygamber Efendimiz (s.a.v.) e iman etmiş ve müslüman olmuştur. hatta Mekke'de cin mescidi var. gittiğinizde ziyaret etmenizi tavsiye ederim. cinlerde bizler gibi Allah'a ibadet ediyorlar ancak kendi iradeleri de var. bu iradeleriyle kötüyü ve yalnışı da seçmiş olabilirler.bunu gözden kaçırmamalıyız.

Yavuzhan

Üye
Web sitesi
www.siyasethane.com
cin, peri, karasaban, karabasan tayfalarından 5-10 tanesi gelsinler bana musallat olsunlar. gelsinler de baksınlar kaçın kurasıyız biz her yıl eylülde kırsala bağ bozumuna gittiğimizde önümde çay, sigara ve yanan odun ateşi eşliğinde gece kaçlara kadar gökyüzüne bakıp romantik fasıllar hayal ederken her defasında babam önüme dikilir ve ben içeri girinceye kadar rahat bırakmaz. Oğlum içeri gir cin musallat olur diyor. cinin musatlığından değil de babamın sözünü dinleme mecburiyetinden, romantik sahne bir çekimi iptal oluyor. uhde kalıyor içimde hep o ortam. biri musalat idi bize, 7 gün ceza aldı forumda. onun tadını çıkarıyorum şimdi, her ne kadar romantik yönü olmasa bile ...

Bu karabasan dedikleri benide bir otobüs yolculuğunda esir aldı..
Orangutana benzer simsiyah bir yaratıktı.. Çok öfkeli öfkeli bana hareket çekiyordu.. Bembeyaz dişlerini gösteriyordu. Konuşmak istiyorsun ağzını açamıyorsun, elini hareket ettirmek istiyorsun o da yok.. Tam bir çaresizlik..

Bir gece iş yerinde dere kenarında bir yere malzeme almaya gittim.. Gecenin saat üçüydü.. Gökyüzünde yıldız falan yoktu o gece, heryer karanlıktı. Ses olsun diye bir uzunhava çekmeye başladım. Dere kenarında öyle gür bir ses bana bağırdıkı acaip korktum.. O sesin tarifi yok.. Arka arkaya besmeleleri uc uca ekledim..
Cinler dere kenarlarında, ağaç diplerinde yaşarlarmış. Ben şarkı söyleyip onları rahatsız ettim. Onlarda beni korkutdu..
Ayıp olacak ama benim korkutulduğu
m yerin 20 metre yanında çişini yapan bir arkadaşıda dereye ittirdiler. Allahtan düştüğü yer yüksek olmasına rağmen birşey olmadı.. Sadece ıslandı. Yemin ediyor, biri elleriyle beni itti diyorda başka bir şey demiyor..
Madem çok merak ediyorsunuz inşAllah sizinde başınıza gelir..
Bu muhteşem korkuları sizlerinde yaşamasını çok isterim..

Muminaga

Yeni
cinlerde bizler gibi Allah'a ibadet ediyorlar ancak kendi iradeleri de var. bu iradeleriyle kötüyü ve yalnışı da seçmiş olabilirler.bunu gözden kaçırmamalıyız.
yanlış ve kötü yolu seçip biz insanlarla uğraşıyorlarsa bu orantısız güç kullanımına girer. şartları eşit olan emsallerine kötüyü ve yanlışı uygulasınlar. faraza kısasa kısas uygulama hakkımı kullanmaya kalkarsam cinin bana verdiği zararın karşılığını nasıl ödeteceğim onlara? görünmez mahluka bıçağı nasıl saplayacağım? yok kardaş biz insanların birbirimize karşı musallatlığımız yeter, bide cinlerin derdini çekemeyiz :)

Muminaga

Yeni
Madem çok merak ediyorsunuz inşAllah sizinde başınıza gelir..
Bu muhteşem korkuları sizlerinde yaşamasını çok isterim..
ağzını hayra aç. ne bu sizin de başınıza gelsin bedduası? sana ve cinlere ne zararım oldu yahu :)

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
yanlış ve kötü yolu seçip biz insanlarla uğraşıyorlarsa bu orantısız güç kullanımına girer. şartları eşit olan emsallerine kötüyü ve yanlışı uygulasınlar. faraza kısasa kısas uygulama hakkımı kullanmaya kalkarsam cinin bana verdiği zararın karşılığını nasıl ödeteceğim onlara? görünmez mahluka bıçağı nasıl saplayacağım? yok kardaş biz insanların birbirimize karşı musallatlığımız yeter, bide cinlerin derdini çekemeyiz

kardeşim siz işin esprisindesiniz farkındayım. esprileriniz de gerçekten çok komik okuyunca ben de kendimi tutamadım :laugh:

ama şöyle bir durumda var. açıkçası bizler böyle bir şey yaşamadık. bunlara inanmakta güçlük çekmemiz çok doğal. hatta bunun detayını paylaşacak arkadaşı paylaşmaması konusunda uyarmıştım.bu son derece dostane bir uyarıydı.çünkü hepimizin içinden kınama, alay geçebilir. bunun zorluğunu ancak yaşayan bilebilir.

dinimizde cinler var. biz onların varlığına inanıyoruz. onlar bizim ruhumuz ya da melekler gibi bir enerji. meleklerden farkı melekler günah işlemezler, onlar yalnızca kendilerine emredileni yerine getiren memurlardır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) cinlere Kuran'ı tebliğ etmiş, onlarda iman etmişler. Allah onların bu dünyaya müdahil olmasını yasaklamış. ancak onlarda bizler gibi iradeye sahipler. yani onlarda yaptıklarından ötürü hesap verecekler. burada dikkat ettiyseniz bahsedilen kafir cinler. yani Allah'ın emrine uymayan bir kısım olabilir, tıpkı insanlarda olduğu gibi. ben cinci hoca kavramına inanan biri değilim. eğer bir hoca Allah'ın emri olan bir yasağı delen cinle işbirliği yapıp, geleceği görme (büyücülük) işine soyunmuşsa, sonu elbette iyi olmayacaktır. ondan medet uman kişilerin de hata yaptıklarını düşünüyorum. velhasıl cinlerin insanlara musallat olması mümkün olabilir kardeşim. ama olay bizdeki gibi her yaşanan olayı cinlerin üzerine yıkma gibi abartı bir durum olamaz. bu konuya dair saçma sapan haberler de okuyoruz. Onlara yapmaları fiilen mümkün olmayan olayları da yüklüyoruz. çünkü suistimale son derece açık bir konu.

Son olarak şunu söylemek isterim: Allah hepimizi cin de olsa insan da olsa kafirlerden korusun. sizin de dediğiniz gibi biz insanlar zaten birbirimize yeterince musallat oluyoruz. belki cinler bile bizi kötülük yapmada geçemiyorlar. Allah hepimize hidayet versin, bizleri doğru yoldan ayırmasın.

Biz emaneti göklere ve yere ve dağlara teklif ettik, onlar onu yüklenmeden hemen çekindiler ve ondan korkuya düştüler ve onu insan yüklendi. Şüphe yok ki o, çok zalim, çok bilgisiz oldu.

33 / AHZÂB - 72
Ömer Nasuhi Bilmen

Kaptan

Mecra Yazarı
Cinle ilişkiye girmek diye birşey olsaydı İslam hukukunda bunun hükümleri olurdu.
Öyle ya evli veya değil bir başkasıyla ilişkiye girmenin bir ceza-i müeyyidesi olmalı.

Hani anlatılıyor ya, çok affedersizin "kadın cinlerden hamile kaldı" veya "kadın cinler tarafından ilişkiye zorlandı"
Kadının suçu nedir de elin cini tarafından istismar ediliyor?

Ya bırakın bu işleri

adams77

Kanalizasyoncu
Cinle ilişkiye girmek diye birşey olsaydı İslam hukukunda bunun hükümleri olurdu.
Öyle ya evli veya değil bir başkasıyla ilişkiye girmenin bir ceza-i müeyyidesi olmalı.

Hani anlatılıyor ya, çok affedersizin "kadın cinlerden hamile kaldı" veya "kadın cinler tarafından ilişkiye zorlandı"

Ya bırakın bu işleri

O zaman açıkla Cinali kimin çocuğu ? hadi buyur

kebîkec

İhvan Forum Üye
İnsan ve cinin formatı farklıdır. Böyle bir evlilik fıkhen tasavvurda olsa bilse bile fiilen olmaz.

lafons7275

Kıdemli Üye

Ya bırakın bu işleri

Bu mantıkla yola çıkıp inkar edelim, inkar edelim de biri çıkar da bir sapık tarafından tecavüze uğramış bir kadının suçu nedir diye sorsa ne cevap vereceksin?

adams77

Kanalizasyoncu
onu lafons açıklasın, iddianın sahibi o

gerçi arkadaşının cinden bir çocuğu olduğunu duyunca arkasına bakmadan kaçtığını söyledi ama

İnsan ne kadar cahil değil mi? Düşünmeden ne yükler yükleniyor Elma ile Armut hiç bir birine benzer mi ?
İnsan mı cin oluyor yoksa cin mi insan oluyor oldumu ? yumurtamı tavuktan çıkıyor tavuk mu yumurtadan çıkıyor.

lafons7275

Kıdemli Üye
onu lafons açıklasın, iddianın sahibi o

gerçi arkadaşının cinden bir çocuğu olduğunu duyunca arkasına bakmadan kaçtığını söyledi ama

Ben öyle demedim, arkadaşımın bir cinle evli olduğunu öğrenince korktum ve arkadaşlığımı kestim dedim. Çocuk meselesini sormadım.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu mantıkla yola çıkıp inkar edelim, inkar edelim de biri çıkar da bir sapık tarafından tecavüze uğramış bir kadının suçu nedir diye sorsa ne cevap vereceksin?

Hayır inkar etmeyelim ama akıl yürütüp anlamaya çalışalım.

Atla eşek evleniyor (cümleyee bak:p) katır oluyor. İkici nesilden sonrası yok.

Fille karınca ikiside hayvan ama evlenemiyor nasip değilmiş.

Fakat biri cin biri insan evleniyorlar ve çocukları oluyor. Derken okula yazdırıyorlar cin devlet dairesinde işe başlıyor....:agla: