peri musallat oldu,yardım ve dua lütfen

lafons7275

Kıdemli Üye
îbn-i Cerir, sahihtir kaydiyle Hâkim, Beyhakî ve Ebû Nuaym Ebû Osman el-Hudaî tarikiyle îbn-i
Mes'ûd'dan rivayet ederler, O demiştir ki: "Resûlüllah Efendimiz ashabına hitaben buyurdu ki:
"Bu gece cinlerin hâlini görmek isteyen benimle gelebilir." Benden başka Peygamberimizle çıkan
olmadı. İkimiz birlikte gittik Mekke'nin üst tarafına çıktığımız zaman ayağı ile bir yere çizgi çekti ve
bana oraya oturmamı emretti. Sonra kendisi biraz ileri gitti ve Kur'ân okumaya başladı. Sonra üzerini
birtakım karaltılar kapladı. Artık O'nu hiç gör emiyordum, sesini de duyamıyordum... Sonra bulut
parçaları gibi gitmeye başladılar, ancak içlerinden bir grup kalmıştı. Sonra şafak attı... Peygamberimiz
de oradan ayrılarak yanıma geldi. "Hani o grup nerede?" diye seslendi. İşte oradalar dedim. Eline kemik ve tezek parçası alarak onlara verdi, sonra: "Bu ikisi ile istincâ yapmayınız, zira bunlar cin kardeşlerinizin yiyeceğidir" buyurdular.

lafons7275

Kıdemli Üye
îbn-i Mes'âd'a âit bir rivayette, o gece toplanıp Kur'ân dinleyen cinlerin sayısı on beş kadardı ve
bunlar kardeş çocukları ve amcaoğulları idiler. Yine îbn-i Mes'ûd'a âit bir diğer rivayette, o gece
Resûlüllah ile birlikte gittikleri yer el-Hacûn idi. Cinlerin büyüğü Peygamber Efendimiz'e: "Ben
bunları sana hiçbir zarar vermeden alıp götürürüm" demişti. Peygamberimiz'in cevabı da: "Allah'tan
bana gelecek olan bir zarardan, hiçbir kimse beni kurtaramaz!" olmuştu. Cinlerin büyüğünün adı ise
Verdân idi.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ebû Nuaym Ebû Recâ'dan rivayet eder: O demiş ki: "Biz arkadaşlarla birlikte seferde idik...
Bir suyun başına inip çadırlarımızı kurduk. Ben hemen, kuşluk uykusuna uzandım. Birde ne
göreyim, çadırıma bir yılan girdi. Dilini çıkarmış adetâ yalvarıyordu... Herhalde dedim, bu
yılancağız benden su istiyor. Hemen su kabının ağzını açıp az az ağzına su serptim, o da
içmeye devam etti. İkindi vakti de öldü. Ben heybemden beyaz bir parça çıkararak onu sardım.
Bir çukur açarak onu defnettim. Aynı günün akşamından önce oradan ayrıldık. Gece boyunca
da yola devam ettik. Sabahleyin yine bir su başına inip çadırlarımızı kurduk. Ben yine kuşluk
uykusuna uzanmıştım ki, bâzı sesler: "Ey müslümanlar, sizlere tekrar tekrar selâm olsun! Bir kere,
on kere, yüz kere, bin kere değil; daha çok selâmlar olsun!" diyordu... Ben: "Siz kimsiniz?" diye
seslendim. Onlar şu karşılığı verdiler: "Biz, cinleriz... Allah'ın bol bereketi senin üzerine olsun! Sen
gerçekten bize,bizim sana karşılığını ödeyemeyeceğimiz bir şekilde iyilikte bulundun." Ben: "Neymiş
bu yaptığım iyilik?" diye sorduğumda; "O senin su verdiğin, ölümünden sonra de defnettiğin yılan;
bizden biri idi. Resûlüllah'a (s.a.v.) bîat eden cinlerdendi."

lafons7275

Kıdemli Üye
Ebû Nuaym Übeyy bin Ka'b'dan rivayet eder. O demiş ki: "Bir grup, hacc için yola çıktıklarında yolu
şaşırmışlar, çok yorulup takatsiz düşmüşler. Ölmek üzere olduklarını görüp kefenlerini giymişler ve
uzanmışlar... Bu sırada yanlarına bir cinnî gelmiş ve onlara: "Ben, Peygamber Muhammed'e (s.a.v.)
îmân eden, Ondan Kur'ân dinleyen cinlerdenim. Ben Peygamberimiz'in bir defasında: "Mü'min
mü'minin kardeşidir, onun gözü ve kılavuzudur! Onu yardımsız bırakmaz!" buyurduğunu duymuştum.
Sizler suya yakın bir yerde bulunuyorsunuz, haydi kalkınız, ben sizlere hem suyu, hem yolu
göstereceğim" demiş ve onlara kılavuzluk etmiştir."

lafons7275

Kıdemli Üye
"Cinler üç bölüktür. Bun*ların üçte birinin kanatları vardır,
havada uçarlar. .Diğer üçte biri yılan ve kö*pektir. Diğer üçte biri ise konar ve göçerler."

Ebu'd-Derda'nın (adı Umeymir'dir) rivayetine göre de Rasulullah (s.a) şöy*le buyurmuştur: "Cinler, üç bölük halinde yaratılmıştır. Üçte biri köpek, yı*lan ve yer haşereleridir. Üçte biri hızlı esen rüzgardır,

üçte biri de Âdemoğulları gibidir. Onlar hakkında sevap sözkonusudur (kusurları için) cezalan*dırılmaları
sözkonusudur.

deren

semure
E'ûzü bi vechillahil kerim. ve bi kelimatillahit tammatillati la yücavizü hünne berrun ve la facirun min şerri ma yenzilü mine'ssemai ve şerri ma ya'rucü fiha ve şerri ma zerae fil arzı ve şerri ma yahrucu minha ve min fitnetil leyli ve'n- nehari ve min tavarikıl leyli ve'n -nehari illa tarikan yetruku bi hayrin ya Rahman.

Kerem sahibi Allah'ın (celle celalühü) zatına ve ne iyilerin ne de kötülrin geçemeyeceği noksansız kelimelerine sığınırım. Gökten inenin şerrindeni yerde yarattıklarının şerrinden,yerden çıkanların şerrinden,gecenin ve gündüzün fetnelerinden;gece ve gündüz gelenlerin şerrinden Allah'a (celle celaluhü)sığınırım.Ancak hayırla gelenler müstesnadır,ey Rahman olan Rabbim!

lafons7275

Kıdemli Üye
E'ûzü bi vechillahil kerim. ve bi kelimatillahit tammatillati la yücavizü hünne berrun ve la facirun min şerri ma yenzilü mine'ssemai ve şerri ma ya'rucü fiha ve şerri ma zerae fil arzı ve şerri ma yahrucu minha ve min fitnetil leyli ve'n- nehari ve min tavarikıl leyli ve'n -nehari illa tarikan yetruku bi hayrin ya RAHMEN.

[FONT=SouvenirTürk]Ebû Hüreyre radıyallahu anh şöyle dedi: [/FONT] [FONT=SouvenirTürk]Bir adam Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem’e gelerek:[/FONT] [FONT=SouvenirTürk]- Dün gece beni sokan akrep yüzünden ne büyük acılar çektim, dedi. Resûl-i Ekrem de:[/FONT] [FONT=SouvenirTürk]- [/FONT][FONT=SouvenirTürk]“Eğer akşamleyin eûzü bi-kelimâtillâhi’t-tâmmâti min şerri mâ halak: [/FONT][FONT=SouvenirTürk]Yarattıklarının şerrinden Allah’ın mükemmel kelimelerine sığınırım, [/FONT][FONT=SouvenirTürk]deseydin o sana zarar vermezdi” [/FONT][FONT=SouvenirTürk]buyurdu.[/FONT]
[FONT=SouvenirTürk]Müslim, Zikir 55. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Tıb 19; İbni Mâce, Tıb 35[/FONT]​

lafons7275

Kıdemli Üye
[FONT=SouvenirTürk]Abdullah İbni Hubeyb radıyallahu anh şöyle dedi: [/FONT] [FONT=SouvenirTürk]Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bana şöyle buyurdu:[/FONT] [FONT=SouvenirTürk]“Akşam ve sabah vakitlerinde Kulhüvallâhü ahad [/FONT][FONT=SouvenirTürk]ile [/FONT][FONT=SouvenirTürk]Muavvizeteyn [/FONT][FONT=SouvenirTürk]sûrelerini üçer defa oku. Her türlü kötülükten korunman için bunlar sana yeter.”[/FONT][FONT=SouvenirTürk] [/FONT]
[FONT=SouvenirTürk]Ebû Dâvûd, Edeb 101; Tirmizî, Daavât 116. Ayrıca bk. Nesâî, İstiâze 1[/FONT]​

modest

Paylaşımcı
Şunların kulluk etmekte oldukları şeyler yüzünden bir kuşku içine girme. Daha önce atalarının kulluk ettikleri gibi kulluk ediyorlar, hepsi bu. Biz onların da nasiplerini hiç eksiltmeden elbette vereceğiz.

lafons7275

Kıdemli Üye

lafons7275

Kıdemli Üye
Okuduklarımı karşılık içimden geçen buydu paylaşmak istedim belki düşünen olur diye
konuyla alakalı buldum ayrıca Degilsede görmezden gelin beni

Konuyla alakalı buldunuz çok güzel. Nasıl bir alaka kurdunuz? Burada atalarının kulluk ettiği gibi kulluk edenler nasıl bir yanlışın içindeler? Bizi uyandırır mısınız?

Muminaga

Yeni
Bu böyle olmaz ama ya, hep bu cinler insanlara musallat oluyor, bir gün forum olarak bir olalım da şunların ağzının burnunu dağıtalım ya, nedir bu kardeşim. Ancak ben ve Mahabad dışında kimse buna cesarete edemeyecek anlaşılan.
Yanlış anlaşılma olmasın diye açıklayayım. Cinlerin varlığına inanıyorum. Cinlerle ilgili ayetleri okudum. Çıkarılacak sonuç; cinleri yaratan Hak Teala insanlara musallat olmaları göreviyle cinleri sorumlu tutmamıştır. Bu görev ve sorumluluğu insanlar kafalarından uydurarak icat etmişlerdir. Hasta ve ateşimin hayli yüksek olduğu bir gün, yatakta uzanık halde kapıya bakarken, kafa kısmı kapının üst tarafına, çenesi ise kapının zemine yapışık iri kocaman bir gözümde canlandı. görüntüye uzun uzun bakmaya çalıştım, yüzünde mimikler belirmeye başladı, ağız oynadı derken gerçekten korktum :) ve yorganı başıma çekip bekledim. bir daha bakınca aynı hissi duymadım. ben olayı yüksek ateşe bağlıyorum.

cihad38

Profesör
atakta uzanık halde kapıya bakarken, kafa kısmı kapının üst tarafına, çenesi ise kapının zemine yapışık iri kocaman bir gözümde canlandı.

ben olsam yüksek ateşe değil izlediğin filmlere bağlardım :) geçmiş olsun, tarif ettiğiniz gibi bir varlık görmek istemezdim...

hirahos

Kıdemli Üye
Cin musallatı, cin çarpması vs. vardır. Allah izin verirse, cinler insana musallat olabilirler. Bu da bir imtihan, bir çiledir. Bir hastalık gibidir. En başta sabır. Küfre düşmemeye çalışınız.

+

7 fatiha okuyup kendinize üfleyiniz, ölümden başka her derde devadır.

Geçmiş olsun, Allah Teala, afiyet ihsan etsin. Fi emanillah.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Yanlış anlaşılma olmasın diye açıklayayım. Cinlerin varlığına inanıyorum. Cinlerle ilgili ayetleri okudum. Çıkarılacak sonuç; cinleri yaratan Hak Teala insanlara musallat olmaları göreviyle cinleri sorumlu tutmamıştır. Bu görev ve sorumluluğu insanlar kafalarından uydurarak icat etmişlerdir. Hasta ve ateşimin hayli yüksek olduğu bir gün, yatakta uzanık halde kapıya bakarken, kafa kısmı kapının üst tarafına, çenesi ise kapının zemine yapışık iri kocaman bir gözümde canlandı. görüntüye uzun uzun bakmaya çalıştım, yüzünde mimikler belirmeye başladı, ağız oynadı derken gerçekten korktum :) ve yorganı başıma çekip bekledim. bir daha bakınca aynı hissi duymadım. ben olayı yüksek ateşe bağlıyorum.

evet kismen haklisiniz .atesli hastaliklar halusinasyona yol acar. lakin cinler vardir gercektir ve insanlarin yaptiklari hatalardan dolayi onlara musallat olabilirler. Allah cümlemizi bu tür bela ve musibetlerden korusun insAllah .Bir ara bu konu ile alakali netde arastirma yaparken Peygamberimizin bir ashabinin sikayeti üzerine bir mektub yazdigini ve o mektubu evinde muhafaza etmesi üzere ashabindan bir zata verdigini okudum. bu hadise sahih mi degil mi kesin bilmiyorum. bilgisi olan varsa bilgilendirsin lütfen .