peri musallat oldu,yardım ve dua lütfen

Kaptan

Mecra Yazarı
Yanlış anlaşılma olmasın diye açıklayayım. Cinlerin varlığına inanıyorum. Cinlerle ilgili ayetleri okudum. Çıkarılacak sonuç; cinleri yaratan Hak Teala insanlara musallat olmaları göreviyle cinleri sorumlu tutmamıştır. Bu görev ve sorumluluğu insanlar kafalarından uydurarak icat etmişlerdir. Hasta ve ateşimin hayli yüksek olduğu bir gün, yatakta uzanık halde kapıya bakarken, kafa kısmı kapının üst tarafına, çenesi ise kapının zemine yapışık iri kocaman bir gözümde canlandı. görüntüye uzun uzun bakmaya çalıştım, yüzünde mimikler belirmeye başladı, ağız oynadı derken gerçekten korktum :) ve yorganı başıma çekip bekledim. bir daha bakınca aynı hissi duymadım. ben olayı yüksek ateşe bağlıyorum.

:O

Cinlerin varlığına hepimiz iman ediyoruz.

Çocukken drakula filimleri izlediğimde bana da oluyordu bunlar. Ellerim hep boynuma gider ve ayaklarım kasılırdı.
Elm Sokağını ayaklarımı kanepenin üzerinde tutarak izlerdim, nolur nolmaz kanepenin altından çıkar da ayaklarımızdan olmayalım diye.

İlginçtir kalabalık bir ortamda bu tür halüsinasyonları görmüyoruz da neden hep yalnız olduğumuzda oluyor?

modest

Paylaşımcı
Konuyla alakalı buldunuz çok güzel. Nasıl bir alaka kurdunuz? Burada atalavrının kulluk ettiği gibi kulluk edenler nasıl bir yanlışın içindeler? Bizi uyandırır mısınız?

Benim böyle bir gücüm yok ben ne söylesem ters tepiyor
Bu uyanma size bağlı örneğin 72. Iletinizi okuyun kuran bize okuuyup tekrar edelim arınalım diyemi verildi yaşamımızı düzeltmek içinmi ihlas yaşantımızda çevremizde varsa korunmuş oluruz ben bunu anlıyorum anlatmaya çalışıyorum

lafons7275

Kıdemli Üye
Benim böyle bir gücüm yok ben ne söylesem ters tepiyor
Bu uyanma size bağlı örneğin 72. Iletinizi okuyun kuran bize okuuyup tekrar edelim arınalım diyemi verildi yaşamımızı düzeltmek içinmi ihlas yaşantımızda çevremizde varsa korunmuş oluruz ben bunu anlıyorum anlatmaya çalışıyorum

Her ikisi de doğru. Niye bir seçime zorluyorsun kendini?

lafons7275

Kıdemli Üye
Kalk, birazı hariç olmak üzere geceyi; yarısını ibadetle geçir. Yahut bundan biraz eksilt.

Yahut buna biraz ekle. Kur’an’ı ağır ağır, tane tane oku.

Müzzemmil 2-4

Mesihçi

Ordinaryus

Bu soruyu @Mesihçi cevaplasın "Exorcism" diye bir şeyler yapıyorlar...En iyi o bilir... "Kutsal Damacana" aklıma geldi :D

İyi bana malzeme çıktı. Hemen yazıverip rahatlayayım. Bir kere cinin iyisi olmaz. Düşmüş meleklerdir bunlar. Bu cinlerin iki yöntemi vardır. Birincisi kişiyi rahatsız etmek, aklına olmadık fikirler sokmak şeklindedir. Psikolojisini de bozar. İkincisi ise Allah'a imanlıların başına gelmez. Ancak imansızların başına gelir. Cinin bir kişinin bedenine intikal edip ele geçirmesi şeklinde olur. Bu çok fecidir. Kişi delirmiş gibi hareket eder. Her türlü kötülüğü yapabilir. İncil'de buna dair olaylar vardır. İsa Mesih pek çok kişiden cinleri kovmuştur. İsa Mesih'in öğrencileri de bunu yapmıştır. Hatta bunu gören imansız Yahudiler İsa Mesih'in adıyla cinleri kovmaya kalkınca Cinler onlara "İsa Mesih'i tanıyoruz ama sizin onla alakanız yok." cinsinden cevap verip bir güzel pataklamışlardır.

Bu işlem oldukça basittir ama sağlam iman gerektirir. Öncelikle Rabbe dua edip yardım istenmelidir. Sonrasında ise cine veya cinlere "İsa Mesih'in adıyla buradan gitmeni emrediyorum." denmelidir. Eğer kişinin imanı yeterliyse cinler arkasına bakmadan kaçacaktır.

Alınmak, gücenmek yok. Sordular söyledim. :)

Kaptan

Mecra Yazarı
ula bi Mesihçi kadar olamadınız bea

modest

Paylaşımcı
Her ikisi de doğru. Niye bir seçime zorluyorsun kendini?

Doğru bir tanedir bizler birinci tercihi doğru kabul edip kolayı seçtik (düşüncem ruhbanlığı)
Bal tutan parmağını yaliyor allah sadece insanların dilinde var yaşamında yok toplum darma duman herkez kendi menfaati için çalışıyor konuşuyor sanki hiç ölmeyecek gibi bu durumu kabullenmiyorum mülk allahın onun rızası için kullanmalı yaşamalıyız
derdimi sıkıntımı anlatacak zamanım bile yok

cihad38

Profesör
mesihçiyi sana tercih ederim hiç kuşkun olmasın
en azından o kendi açısından inancında tutarlı, ya sen?

beyler size bir şey desem yanlış anlamazsınız inşallah,kısa ve öz; YUH !!

krm gms

Üye
site yönetimi konuyu kapatabilir.geyik muhabbetine dönmüş,başka yerlere sapmış.yardım edenler ve mesaj atanlardan Allah razı olsun...

Kaptan

Mecra Yazarı
beyler size bir şey desem yanlış anlamazsınız inşallah,kısa ve öz; YUH !!

Biraz adaletli ol

Bana mesihçi kadar ol diyene lafın yok ama bana gelince YUH.

Tabi sadece bana yönelik değildi sözlerin biliyorum ama sadece benden alıntıya bu notu düşme gereği duydun değil mi.

Ya cihad bırak Allah aşkına yaa

cihad38

Profesör
beyler size bir şey desem yanlış anlamazsınız

sadece senden alıntı yapmış olmama alınma, lafons kardeşime de sana da söyledim,bazı konularda değişik görüşlere sahip olsakda en kötü müslüman en iyi hristiyandan sayısız kat üstündür.
birbirinizi kıyasladığınız adam hristiyan be yaa.

Kaptan

Mecra Yazarı
sadece senden alıntı yapmış olmama alınma, lafons kardeşime de sana da söyledim,bazı konularda değişik görüşlere sahip olsakda en kötü müslüman en iyi hristiyandan sayısız kat üstündür.
birbirinizi kıyasladığınız adam hristiyan be yaa.

bir Mesihçi kadar olmadınız derken Hıristiyan ile Müslüman kıyaslaması yapmadım
Kısmen doğruya işaret ettiğinden onun kadar olamadınız dedim

Yani bir kere beni düşman bellediniz ya tamam artık, her lafımı istediğiniz gibi
eğip bükün

lafons7275

Kıdemli Üye
bir Mesihçi kadar olmadınız derken Hıristiyan ile Müslüman kıyaslaması yapmadım
Kısmen doğruya işaret ettiğinden onun kadar olamadınız dedim

Yani bir kere beni düşman bellediniz ya tamam artık, her lafımı istediğiniz gibi
eğip bükün

Uzatma, konuyu dağıtma.

adams77

Kanalizasyoncu
Kalk, birazı hariç olmak üzere geceyi; yarısını ibadetle geçir. Yahut bundan biraz eksilt.

Yahut buna biraz ekle. Kur’an’ı ağır ağır, tane tane oku.

Müzzemmil 2-4

Kardeş senin için din nedir. İbadetler niçin yapılır. Peki Kuran nedir ?

cihad38

Profesör
Kardeş senin için din nedir. İbadetler niçin yapılır. Peki Kuran nedir ?

ya hu adams nikli üye ; senin dediğin doğru(demek istediğin) evet kuran hayat rehberi olsun diye, kendisine uyulsun diye, hayatıma yön veren olsun diye gönderilmiştir, buna itiraz yok,
ama senin kuran ayetlerinin hastalıklar,belalar,musibetler için önleyici olmadığına dair bir iddian varsa açıkca yaz,

yazdığın yazıları,soruları okuyorum, çok da cevap vermek istemiyorum ama,çok anlayışsızsın be kardeşim.

kuran rehberdir,şifadır,sığınaktır,ışıktır,nurdur,kuran herşeyimizdir, ayakkabısının bağını kuranda arayan insanların yolundayız,
şifayı da kuranda ararız, konunun yeterince cılkı çıktı.

söylemek istediğini açıkca yaz, deki kuran rehberdir, öyle hastalara neyin okunmaz de, bizde delile boğalım seni,..

adams77

Kanalizasyoncu
ya hu adams nikli üye ; senin dediğin doğru(demek istediğin) evet kuran hayat rehberi olsun diye, kendisine uyulsun diye, hayatıma yön veren olsun diye gönderilmiştir, buna itiraz yok,
ama senin kuran ayetlerinin hastalıklar,belalar,musibetler için önleyici olmadığına dair bir iddian varsa açıkca yaz,

yazdığın yazıları,soruları okuyorum, çok da cevap vermek istemiyorum ama,çok anlayışsızsın be kardeşim.

kuran rehberdir,şifadır,sığınaktır,ışıktır,nurdur,kuran herşeyimizdir, ayakkabısının bağını kuranda arayan insanların yolundayız,
şifayı da kuranda ararız, konunun yeterince cılkı çıktı.

söylemek istediğini açıkca yaz, deki kuran rehberdir, öyle hastalara neyin okunmaz de, bizde delile boğalım seni,..

Kardeşim boşver ciddiye alma sen bana bakma bildiğin yolda yürü ben lafons7275 abimle konuşuyorum

Ah be güzel kardeşim kelin merhemi olsa başına sürermiş 1400 senedir neredeydiniz siz yahuuuu bu ümmet açılık sefalet savaş için sürünüyor hayırdır bizim yüzümüzden mi ?