Paronovirus | Sayfa 3 | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Paronovirus

ebumusab

Üye
İhvan Üyesi
Pandemi var ya da yok bu şekilde cemaatle namaz kılmak sizi hiç mi rahatsız etmiyor? Cenaze namazında omuz omuza cuma namazına gelince sosyal mesafe bunu da sorgulamıyorsanız daha neyi sorgulayacaksınız?
- Hastanede ne iş yapıyorum ölenin sağ kalanın çetelesini tutuyorum!! Hastaya ne yapılmış ne yapılmamış hepsi önüme geliyor faturasını kesiyorum.. Doktor olmam gerekmiyor bir şeyleri görmek için gören doktorları takip ediyorum. Bill Gates denen herif de doktor değil ama DSÖ aracılığıyla adamın her dediği yapılıyor.. Gidin siz de ona tedavi olun o zaman!!!
Konu bu olsa idi rahatsız olduğumuzu söyler idik.
Ama konu senin haddin olmadığı konularda ahkam kesip müslümanlara ne yapmaları gerektiğini söylemen.
Bu konu mütehassısların konusu.Senin gibi kimselerin (pabucumun mütehassısı Sana gönderme var :) ) konuşabileceği bir konu değil. Eğer öyle olsaydı "vesilil ehlel zikr ayetide anlamını yitirirdi.
Had hudud demektir.Hadsiz ise hududu omayan

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Konu bu olsa idi rahatsız olduğumuzu söyler idik.
Ama konu senin haddin olmadığı konularda ahkam kesip müslümanlara ne yapmaları gerektiğini söylemen.
Bu konu mütehassısların konusu.Senin gibi kimselerin (pabucumun mütehassısı Sana gönderme var :) ) konuşabileceği bir konu değil. Eğer öyle olsaydı "vesilil ehlel zikr ayetide anlamını yitirirdi.
Had hudud demektir.Hadsiz ise hududu omayan
1-Arkadaşım insanların ölmesinden ya da zarar görmesinden benim ne gibi çıkarım olacak?
2-Kimseye ahkam kestiğim yok fikirlerimi söylüyorum
3-Mütehassıs dediklerin kimler?
4-Bizler de mütehassıs insanların görüşlerine uyuyoruz.
5-Maskenin bilimsel olarak koruduğunu gösteren bir bilgi yok. Sürecin başında şuan tak diyenlerin hepsi de takmayın diyordu..
6-Söylediğin ayette "bilene sorun" diyor sen farklı yorumlarsın orasını bilemem.
7-Laboratuarda yapay et üretilmeye başlandı yarın öbür gün kurban diye bunları dağıtmak câizdir derse senin mütehassıslar ona da uyarsın sen..
8-Omuz omuza farzı kifaye olan cenaze namazı kılınırken farzı ayn olan cuma namazını sosyal mesafeli kılın demek eblehliktir bunu sorgulamayan da akl-i melekelerini kontrol ettirsin!!!
Son olarak İslam Yahudilik , Hristiyanlık gibi ruhbanlık dini değildir kimsenin tekelinde de değildir. Alimlerin hakkı söyledikleri sürece başımızın üstünde yeri vardır.. Hakkı söylemeyen ya da susan da dilsiz şeytandır.. Ön yargıyla bakacağına sürecin başından bu yana aynı kişilerin birbiriyle çelişen uygulamalarına bakman yeterli.. Siz maske takın dışarı da çıkmayın camiye de gitmeyin bizi rahat bırakın artık yeter!!! Yazacak çok şey var da burada susuyorum çünkü dünyadan bihaber yaşıyorsunuz!!!

Bunu da buraya bırakalım belki faydası olur..

Son düzenleme:

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
3573

"Mütehassıslar" şu konuya da bir el atsınlar.. Bu tür meselelerde ya konuşsunlar ya da tamamen sussunlar!!

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
3574

Üç hadisenin hangisi daha önemli önem sırasına göre sıralayınız :)

ebumusab

Üye
İhvan Üyesi
6-Söylediğin ayette "bilene sorun" diyor sen farklı yorumlarsın orasını bilemem.
7-Laboratuarda yapay et üretilmeye başlandı yarın öbür gün kurban diye bunları dağıtmak câizdir derse senin mütehassıslar ona da uyarsın sen..
Cahid sanırım olmuyor o zaman zorlamamak lazımda şunu bilmen lazım
Mütehassıs mezkur konuda doktorlar, uzmanlardır.Biz dinimizi doktorlardan öğrenmiyoruz. dinimizde doktorlara ehil olduklarında müdehale etmiyor.
Sen de aklını dininin önüne koymazsan belkide denilenleri anlayabilirsin.

Konu şu :
Dünyada doktorların büyük bir çoğunluğunun var dediğine bir azınlık yok diyor.
Fıkhın cari olmasının kaideleri arasında icmai ümmet olduğu halde ,insanların hayatlarını ilgilendiren bir konuda birileri bana uyun diyor. Soru şu : Müslüman bu riske girermi?
Önemli mecelle kurallarından biride şöyledir. Defi mefasid celbi menafiden evladır.Diğeri ise ;essebebu kel fail
Bundan sonra ben bu riske girerim diyen karagözlüdür ne diyeyim :)

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Cahid sanırım olmuyor o zaman zorlamamak lazımda şunu bilmen lazım
Mütehassıs mezkur konuda doktorlar, uzmanlardır.Biz dinimizi doktorlardan öğrenmiyoruz. dinimizde doktorlara ehil olduklarında müdehale etmiyor.
Sen de aklını dininin önüne koymazsan belkide denilenleri anlayabilirsin.

Konu şu :
Dünyada doktorların büyük bir çoğunluğunun var dediğine bir azınlık yok diyor.
Fıkhın cari olmasının kaideleri arasında icmai ümmet olduğu halde ,insanların hayatlarını ilgilendiren bir konuda birileri bana uyun diyor. Soru şu : Müslüman bu riske girermi?
Önemli mecelle kurallarından biride şöyledir. Defi mefasid celbi menafiden evladır.Diğeri ise ;essebebu kel fail
Bundan sonra ben bu riske girerim diyen karagözlüdür ne diyeyim :)
1-Dinimizi doktorlardan öğrenmiyoruz diyorsunuz ama doktorların her söylediğini sorgusuz sualsiz kabul edenlere tabii oluyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
2- Çoğunluk denin şey senin de bahsini açtığın icmai ümmet konusundadır ki onda da gerçek âlimlerin görüşleri kastedilir. Burada doktorların çoğunluğuna uyalım demek istiyorsun yanlış anlamadıysam ki bunun bir bağlayıcılığı yoktur. Buradaki çoğunluğun aşağıdaki âyette bahsi geçen çoğunluk olmadığını nereden biliyorsun?
Şayet yeryüzündeki çoğunluğa uyarsan, seni Allah’ın yolundan saptırırlar. Onlar, sadece zanna uyarlar ve yalnızca tahminle iş yaparlar. (6/En'âm 116)
3-Kabul etseniz de etmeseniz de ortada yaşanan şey tek dünya devletine geçiş için yapılan çalışmalardan ibaret şeylerdir. Adamlar bunu açık açık her yerde yazıyorlar sizlerin gündemi takip etmiyor olması bu gerçeği değiştirmez.. Bilerek ya da bilmeyerek covid hikayesiyle destek sağlıyorsunuz illüminatinin emellerine..

ebumusab

Üye
İhvan Üyesi
1-Dinimizi doktorlardan öğrenmiyoruz diyorsunuz ama doktorların her söylediğini sorgusuz sualsiz kabul edenlere tabii oluyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
2- Çoğunluk denin şey senin de bahsini açtığın icmai ümmet konusundadır ki onda da gerçek âlimlerin görüşleri kastedilir. Burada doktorların çoğunluğuna uyalım demek istiyorsun yanlış anlamadıysam ki bunun bir bağlayıcılığı yoktur. Buradaki çoğunluğun aşağıdaki âyette bahsi geçen çoğunluk olmadığını nereden biliyorsun?
3-Kabul etseniz de etmeseniz de ortada yaşanan şey tek dünya devletine geçiş için yapılan çalışmalardan ibaret şeylerdir. Adamlar bunu açık açık her yerde yazıyorlar sizlerin gündemi takip etmiyor olması bu gerçeği değiştirmez.. Bilerek ya da bilmeyerek covid hikayesiyle destek sağlıyorsunuz illüminatinin emellerine..
Cahid çalışıyorum dediğin hastahanenin sahibi olabilirmisin :)
Ne kadar hasta o kadar para :)
Ümmeti Muhammedin nice güzide alimleri vardır. Bunlar açıklama yapmadıysalar bile bu sükütları ikrardandır.Yani ümmete zarar verecekler hususunda kayıtsız kalmazlar. Sen kalırlar diyorsan tarikat kur mürid olalım :) Çoğunluk alimler dir. Sevadı azam da diyebilirsin.Sen eğer o sapkın karşıtlara uyuyorsan ne olacak?

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Cahid çalışıyorum dediğin hastahanenin sahibi olabilirmisin :)
Ne kadar hasta o kadar para :)
Ümmeti Muhammedin nice güzide alimleri vardır. Bunlar açıklama yapmadıysalar bile bu sükütları ikrardandır.Yani ümmete zarar verecekler hususunda kayıtsız kalmazlar. Sen kalırlar diyorsan tarikat kur mürid olalım :) Çoğunluk alimler dir. Sevadı azam da diyebilirsin.Sen eğer o sapkın karşıtlara uyuyorsan ne olacak?
Bir üniversite hastanesinin faturalama biriminde çalışan sıradan bir memurum.. Hastane patronu olsaydım pandemi hiç bitmesin isterdim onun için de sürekli korku pompalar , herkes test yaptırmalı , maske takmalı diye bilboardlara reklam astırırdım.. Pandemi nedeniyle risk var diye acil ameliyatlar dışı ameliyatları ilave ücret almadan yaptırmazdım.. Şu söylediklerimi aynen yapıyorlar burada ve birçok hastanede..

İkrarda o mertebeye yükselmişler ki "güzide alimler" Doğu Türkistan zulmüne de İstanbul sözleşmesi marifetiyle mağdur edilen dünya kadar aileye de LGBT sapkınlığına da sessiz kalıyorlar!! Tebrik ediyorum hepsini ikrara devam etsinler!!!!