Ortalama Evlilik Yaşını Aşmış, Henüz Evlenmemiş Erkekler ve Kızlar Hk.

Takiyüddin

Yasaklı
Estağfirullah, nezaketin için teşekkür ederim.

Sanırım Fıtratla ilgili bir yalınlık bu.
Fıtrata uygun ve hitap eder şekilde tefekkür edildiğinde,
Şeytanın Ademoğlunu saptırma adına Allah-ü Teâlâ'dan talep ettiği en orjinal izne takılmıyor, hatta bertaraf etmiş oluyoruz.

"Onlara emredeceğim ve senin yaratışını fıtratı değiştirecekler,
Onlara sağından, solundan türlü vesvese ile yaklaşacağım,
şükreden kullar olmalarını engelleyeceğim"

Allah'ın temiz yaratışına, fıtrata teslim olanlara selâm olsun!
Sağından solundan türlü türlü yuttuğu vesveselerini din kalıbının içine sokup,
bu Allah'tandır diye yüzleri kızarmadan zerkedenlerin de şerleri başlarına olsun!

Fazlından bol hayır ve inşirahlar dilerim sana...
Fıtratın yolu, aklın (ilerleyen, öğrenen, "allahın yardım ettiği") yoludur ve "birdir".

Allah doğruyu doğru, yalışı yanlış bilip ona göre konuşup yaşamaya çalıuşan, iki günü birbirinden farklı, gayretli insanlarla karşılaştırsın. İnşallah öyle insalarla karşılaşınca kıymetllerini bilip takdir edenlerden olurum.

İyi Sabahlar Yahayy!

ömerusta

Kıdemli Üye
bu konu basit çözülür 4 kadın alma ruhsatını devlette verirse ne evde kalmış kız kalır nede dul kalır
öfkesini erkeklerden çıkaran bayanlarda sinir sitresten uzak kalır bizde kafamızı dinleriz kafamızı yiyecekler evde kalmışlar

Ebu Computer

Kıdemli Üye
bu konu basit çözülür 4 kadın alma ruhsatını devlette verirse ne evde kalmış kız kalır nede dul kalır

Bir adamın ikinci hanımı olmayı kabul edecek kadar şuur olan hanım var mı piyasada.

İkinci hanım dediğinde en şeriatçısı bile tefe koyar adamı.

Selam ve dua ile...

ömerusta

Kıdemli Üye
eba eşim size teş ediyor bir adam değil bu adam olmalıymış

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Paran ve şöhretin varsa 2 değil, 3 değil, 4. eş olmayı kabul edecek çok şuurlu kadın bulursun.. Hatta fıkıhta dörtten fazla olmuyor mu diye yol arayanlar bile çıkar!!!

Mugalata

Kıdemli Üye
bu konu basit çözülür 4 kadın alma ruhsatını devlet de verirse ne evde kalmış kız kalır ne de dul kalır
öfkesini erkeklerden çıkaran bayanlar da sinir stresten uzak kalır biz de kafamızı dinleriz kafamızı yiyecekler evde kalmışlar

ey kadınlar!.. işte sizi aşağılayan ve yerin dibine batıran erkek egemen sexist zihniyete tipik bir örnek... espri gibi yazılsa da arkasındaki aşağılayıcı zihniyet sırıtıyor. kadınlar da erkekler için böyle "şaka"lar yapsa nasıl tepki verirler bu beyler acaba?

Mahpeyker

Kıdemli Üye
k-jpg.5580

ömerusta

Kıdemli Üye
ey kadınlar!.. işte sizi aşağılayan ve yerin dibine batıran erkek egemen sexist zihniyete tipik bir örnek... espri gibi yazılsa da arkasındaki aşağılayıcı zihniyet sırıtıyor. kadınlar da erkekler için böyle "şaka"lar yapsa nasıl tepki verirler bu beyler acaba?

ben yukarda espiri falan yapmadım bir gerçeği vurguladım madem ALLAH c.c. bir ruhsat vermiş bunu neden kullanmıyoruz devlet neden bu ruhsatı kısıtlıyor neden kadınlarımız kendi heva vede heveslerini ayete aykırı kullanıyorlar
kadınlar erkeklere böyle bir şaka bile yapamazlar öyle bir rusatları yok bu kurana aykırı
sizin bunu bilmeniz gerekirdi bu yazınız çok sırıtmış kusura bakmayın benim en kibar yazımdı bu konu hakkında

Mugalata

Kıdemli Üye
ben yukarda espiri falan yapmadım bir gerçeği vurguladım madem ALLAH c.c. bir ruhsat vermiş bunu neden kullanmıyoruz devlet neden bu ruhsatı kısıtlıyor neden kadınlarımız kendi heva vede heveslerini ayete aykırı kullanıyorlar
kadınlar erkeklere böyle bir şaka bile yapamazlar öyle bir rusatları yok bu kurana aykırı
sizin bunu bilmeniz gerekirdi bu yazınız çok sırıtmış kusura bakmayın benim en kibar yazımdı bu konu hakkında

espri yapıp yapmaman önemli değil. kadını aşağılayan bir zihniyetin sırıtışı var o mesajında. üstelik o aşağılamaya allah'ı da ortak ediyorsun, bilerek veya bilmeyerek.

kadınlar "böyle bir şaka" yapamazlar değil, yapmazlar. emin ol buna. böyle bir "şaka" yapmak ancak olumsuz zihniyet sahibi erkeklerin işi olur.

allah erkeklere o dönemde "adil olacaklarına inanıyorlarsa" 4'e kadar kadınla evlenebileceklerini, ama en doğrusunun bir taneyle yetinilmesi olduğunu söylüyor. ama sen, işin "adalet" ve "en doğrusu" kısmını es geçerek, doğrudan 4'e kenetleniyorsun.

kadına yönelik diğer aşağılamaların da cabası...

ömerusta

Kıdemli Üye
kadını aşağlıyıcı bir kelime bile kullanmadım verda kardeşimde böyle yorumlamış yazımı nereden çıkarıyorsunuz anlamadım kendi yazımı defalarca okudum ben göremiyorum lütven rica ediyorum şu aşşağlama nerede bir altını çizde bende göreyim özür dileyeyim
bakın ayetin o günü bu günü olmaz bu gün o günkünde daha çok ihtiyaç olduğu kanısındayım çünki kadın nufusu artarken erkek nufusu düşüyor evde kalmış kız sayısı artıyor dul kadın erkek sayısı çok evlilik süresi düşüyor insanlar biri birini beğenmez hale geliyor buda gösteriyorki kadınların kızların daha rahat daha hür vede özgür kavramının boyutunu fazla uzatarak erkeklerin hüriyetini kısıtlama boyutuna iletmiş hatta dininin verdiği ruhsatı bile yok saymışlardır şeriyat çığlığı atan din faministleri bile çok eşliliği kabul etmiyorum diye biliyor
eşler arasında adalet derken erkeklik vazifesini yerine getirmek olarak bakarsak onun hesabınıda yaparız burası bunu kaldıracağını sanmam
yok geçimse maddiyse bu sizin madiye bakışınıza göre değil geçimlik olarak algılanır oysa bu gün değil geçimlik çok erkeğimiz lüks hayat vaat edebilir durumda
siz bizim yazımızı sırıtan bulurken kendinizi konturöl etmenizi imanınızı sorgulamanızı es geçtiğinizi hatırlatırım lutven bir mümin kardeşim olarak
mümine gibi düşünmenizi çok eşlilik istiyen erkeklerin dinsel hakkı olduğunu kabul etmenizi öneririm
saygılar kardeşim ben
kadın vede erkeğin eşit hak vede hukuka tabi olduğunu hatta kadınların daha nazik yartılış ları itibarı ile korunması gerek tiğini hep vurgularım
kadına saygı konusunda önden gidenlerde olduğumu bildiririm annemi eşimi kızımı gelinmi yengemi kız kardeşimi hülasa tüm kadınları saygı ile anarım
onları aşağlayıcı bir sözüm olamaz olanada karşıyım sağlıklı sıhatli huzurlu imanlı kalın bacım

Mugalata

Kıdemli Üye
bu konu basit çözülür 4 kadın alma ruhsatını devlet de verirse ne evde kalmış kız kalır ne de dul kalır
öfkesini erkeklerden çıkaran bayanlar da sinir sitresten uzak kalır biz de kafamızı dinleriz kafamızı yiyecekler evde kalmışlar

kadını aşağlıyıcı bir kelime bile kullanmadım verda kardeşim de böyle yorumlamış yazımı nereden çıkarıyorsunuz anlamadım kendi yazımı defalarca okudum ben göremiyorum lütven rica ediyorum şu aşşağlama nerede bir altını çiz de ben de göreyim özür dileyeyim

altını çizdim. ama neden aşağılama olduğunu uzun uzun anlatamayacağım. sen düşün, bul.

cemaliii

Kıdemli Üye
genel olarak 3 sebepten.

1-bir başka genç kız veya erkeğin gönlüyle oynayarak beddua almış olmak
2-armutun sapı üzümün çöpü derken,en nihayetinde kör gözüm parmağına deyip evlenememek.
3-50 bin tane kriter koymak.sanki kendi çok mükemmel bir karaktere sahipmiş gibi,kusursuzu aramak.

spesifik

آزادی قید و بند
Burda kimse birbirine tahammül edemiyor kalkmış yorum yapıyoruz
ben susacaktım değil mi ..
evet bir sus Büşra ,lütfen sus...

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Yorumarın bir kısmını okuyabildim, sorunun kaynağına inilememiş kanaatimce, sorun fertlerde değil, sistemin kendisinde.Müslüman kadın ve erkeklerin bakış açılarını belirleyen rabbimizin rızası bakışı ile islam değil, menfaatçi bakış açısıyla kaptalizm olmuş.Çözüm raşidi hilafet, kadın ve şeriat adlı konferans bu vb. konularda islam nizamından örnekler sunmuştur.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İslam erkeği tamamen sosyal dokunun içine kaydırır kadını da tamamen evine hasrederse hanımefendiliğini kendine teslim ederse,

12 yaşındaki evlilikler "G E N E L "i ifade eder...

Anladınız mı beyim..?

yusufsaid

Profesör
Problemli konularda sistemi suçlamak kolaycılık! "Nasılsak öyle bir sistemimiz var" ise iş asıl "nasıl" olduğumuzda. Hükmün (Kuran) ancak cüzi bir kısmı toplumsal. İş kişi iradesine kalıyor. İradeler bunu istiyorsa, değiştirmek sistemle falan olmaz. Bizzat kişilerde sorun. Heleki "cahil bırakılmış toplum" argümanını hiç sevmiyorum. İradesi vardı, okusaydı, öğrenseydi. Kendi tembelliğimiz ve boşvermişliğimize sistemsel yakınmalar bunlar. İşte bu yüzden kolaycılık. Hiç katılmıyorum.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Burada bazıları İslam'a saldırıyor bilmeden. Rezalet!!!

Anlatayım, İslam Devleti'nde evlilik yaşı "ergenlik yaşına" düşer... Yani bir erkek 15 yaşında evlenmek istiyorum dedi buradaki üyeyi ne ırgalar..!!! Değil mi?
15 yaşında bir erkek ya 14, ya 13 ya da 12 yaşında bir eş bulacak... O da "kabul ettim" dedi, buradaki üyelerin bazılarının çıldırmasına gerek var mı modernite adına(!!!!), yok değil mi..?

Dolayısıyla, İslami Devleti içersinde 20 yaşlarında, 25, 30 yaşlarında bekar bulmak imkansız gibi bir şeydir.

Diyelim, erkek 40 yaşlarında iken hanımı vefat etti...

Bu erkek İslam devleti içersinde ya dul bir kadınla evlenecek, 30, 40 yaş arası ki bu da çok nadirdir, boşanıp da bekar kalmak da yoktur İslam devleti'nde hemen evlilik gündemdedir (iddet sonrası),

Ya da, bakire bir kadınla evlenecektir ki, bakire 20 yaşlarında kadın da zordur İslam devleti içersinde bulmak...

İşte bu gibi İslam Devletinin güzelliklerinden anlamayan modernitenin aşığı yobaz müslümanlar, laiklikle İslam'ı harmanlayarak İslam'a ve müslümanlara çakmayı bir marifet sayarlar...

Ne derler:

Müslüman erkekler sübyancı..!!!!

Allah sizi ıslah etsin.... Daha ne diyeyim...