Mısıroğlu

agbi

Yasaklı
Agbiciğim seni kızdırmak için değil.Tecrübelerime istinaden senden bunu istiyorum.Zira konu etraflıca anlatılınca, İslam Akaidi meselesine bol miktarda müracat edeceğiz.Seninle anlaşabilmemiz için bu gerkli.Yoksa seni küçük görmüyorum.Sende Allah Tealanın yarattığı bir adem oğlusun!Herkes muhtermdir, nazarımda.

Aşağıdaki iddia sizin değilmi.

hikem -1428 Nickli Üyeden Alıntı
Papaz doğru nakletmiş.Papaz sadece bu cümleleri fotokopi yoluyla çoğaltıp dağıtmış.İlgili kitaba müracaat eden görür.F.G. bu cümlelerle ehli kitabın cennete girmesi yolunda, ehli kitab kafirlerine bir umut bahşediyor!Mazallah!

En aşağı On kere tekrarladınız bu ddianız BİLMEYENLER de ize inandı ise ve ona göre hareket etti ise AHİRETTE VAY HALİNİZE.

Hikem

Kıdemli Üye
Yazıyı yazmış derken iktibas ettiğim yazı hocaefendinin beyanıdır demek istedim.Şimdi hocaefendi bunun gibi gazetede ve sohbetlerinde birçok kez ''O'nun cadde-i kübrâsından hariç hakikat ve necat yolu olamaz.'' hakikatını ifade etmiş olması kendisi hakkında iddia edilenlerin doğrusunu belirtmesi tekzip yerine geçer.Yok geçmez diyorsanız o zaman nasıl tekzip etmesi gerektiğini belirtiniz.

Muhterm kardeşim, sen ne demek istediğimi anlayanlardansın.Sana saygı duyuyorum.Lakin bahsettiğim kitab ilim ve fikir çevrelerinde adından çok bahsedilen ve atıf yapılan bir kitab.Bu kitab muhakkak tekzib görmeli ki, iyiniyetli olmayanların da sesi kesilsin .Hoca bunu yaparsa elinden öperim.

Hikem

Kıdemli Üye
Aşağıdaki iddia sizin değilmi.

Papaz doğru nakletmiş.Papaz sadece bu cümleleri fotokopi yoluyla çoğaltıp dağıtmış.İlgili kitaba müracaat eden görür.F.G. bu cümlelerle ehli kitabın cennete girmesi yolunda, ehli kitab kafirlerine bir umut bahşediyor!Mazallah!

En aşağı On kere tekrarladınız bu ddianız BİLMEYENLER de ize inandı ise ve ona göre hareket etti ise AHİRETTE VAY HALİNİZE.

Yani papazın Tvden naklettikleri, Küresel Barışa Doğru'' kitabındaki hocaya ait ifadelerle örtüşüyor, diyorum.Ne var bunda!? Agbi Kitabdaki o parağraf konusunda , biraz çalış.Birde Ehli Sünnet a kaidini anlatan iyi bir kitabı hazmederek oku.Sonra o parağrafı bi daha oku, aşk ile!

agbi

Yasaklı
Muhterm kardeşim, sen ne demek istediğimi anlayanlardansın.Sana saygı duyuyorum.Lakin bahsettiğim kitab ilim ve fikir çevrelerinde adından çok bahsedilen ve atıf yapılan bir kitab.Bu kitab muhakkak tekzib görmeli ki, iyiniyetli olmayanların da sesi kesilsin .Hoca bunu yaparsa elinden öperim.

Bana

Bu iddianı İSPAT la.

"... Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta kelime-i tevhidin ikinci bölümünü, yani 'Muhammed Allah'ın rasûlüdür' kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır. Zira, hadislere göre, kıyamet günü Allah'ın sonsuz rahmeti öyle bir tecelli edecek ki şeytan bile umuda kapılacak ve bu rahmetten istifade edip edemeyeceğini merak edecek. Böylesine âlicenap bir merhamet karşısında, bizim cimrilik etmemiz ve bu cimriliği temsil etmemiz tasavvur edilemez. Hem sonra bunun bizimle alâkası ne? Hükümranlık O'nun, hazine O'nun, hepsi O'nun kulları... Öyleyse herkes haddi aşmaktan sakınmalıdır."

Lütfen bana burda İSLAM a aykırı bir düşünceyi göster.

Fethullah Gülen'in bir kitabından (Fasıldan Fasıla) alınmış olan bu paragraf, bir Katolik din adamı tarafından fotokopi ile çoğaltılarak, Müslüman dostlarına -tıpkı kendi cemaatinden kimselere dinî resimler dağıtır gibi- dağıtılmıştır. Bu paragraf, dinlerarası diyalog konusunda en aktif rol oynayan Fethullahcı hareketin kalkış noktasını özetlemektedir

CENNET e gitme umudu nerede ?

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Bil mukabele bende size saygı duyuyorum.Sizin bahsettiğiniz kitapta görüş ve fikirleri müsbet ve menfi olan bir çok elitin hoşgörü ve diyalog hakkında kendi aynalarından görmüş oldukları görüntüler olduğu için elbette bitamamiha ehl-i sünnete ve hocaefendinin görüşlerine muvafık düşmeyen ifadelerde mevcut bu yüzden değerlendirme yaparken bu kitabı değilde bizzat hocaefendinin kendi ifadelerini esas almamız daha uygun olur düşüncesindeyim.

Hikem

Kıdemli Üye
Ah Agbi senin yüzünden tatlı uykumu kaçırıyorum, iyiki sabahçı değilim.Bak şimdi bunu izah edeyim, yarın devam ederiz.Şimdi burada Fethullah Efendi muhal olan(yok hükmünde olan) bir meseleyle, gerçekleşmesi AllahTealanın vaad ve vaidi(yani müslümanlara cennet, diğerlerine,ehli kitab dahil) cenneti vermesi meselesi)ile kesin olan bir meseleyi buharlaştırmak istiyor.!Şöyleki ,Şeytanın Ahirette allah Tealadan rahmet umması başka bir şey, bunun gerçekleşmeyeceğinin kesin olması başka bir şey! Yani demek istiyorumki, Şeytan o tarafta rahmeti umabilir ,lakin Rahmete kavuşmayacağı hususu naslara göre kesindir.O halde Hoca muhal olan bir şeyle, ehli kitabın cennete girebileceği umudunu niçin veriyor? Maksadı ne olabilir? Kendisine sormak lazım.Fakat söylenen cümleler öyle garib ve batılki, yarın devam ederiz,inşaallah vesselamün aleykum.

agbi

Yasaklı
Yani papazın Tvden naklettikleri, Küresel Barışa Doğru'' kitabındaki hocaya ait ifadelerle örtüşüyor, diyorum.Ne var bunda!? Agbi Kitabdaki o parağraf konusunda , biraz çalış.Birde Ehli Sünnet a kaidini anlatan iyi bir kitabı hazmederek oku.Sonra o parağrafı bi daha oku, aşk ile!

Sizin yorumunuz ortada.

PAPAZ ı kim Cennete gönderiyor siz diyorsunuz ki F.Gülen

KIVIRMA..

Tv da demiş papaz

Ne demiş yaaa

İşte yazı ortada

ALLAH cc den mermeti her zaman bekleyin Şeytan bile bekleyecek diyor

AYRICA

SİYONİZM HEP HİRİSTİYANLARI MÜSLÜMANLARA KARŞI KULLANMIŞTIR.

MÜSLÜMANLAR İLE HİRİSTİYANLARIN DÜNYEVİ SOSYOLOJİK YAKLAŞMASI SİYONİZMİN EN BÜYÜK KORKUSUDUR.

SİZDE FARKINDA OLMADAN SİYUONİZME HİZMET EDİYORSUNUZ.

ve iddia ediyorsunuz

F.GÜLEN PEYGAMBERİMİZ sav kabul etmeyenlerinde CENNETE GİDECEĞİNİ

HADİ BU SÖYLEDİKLERİN İSPAT ET.

SENİN İÇİN ÜZÜLÜYORUM

aNLAMADAN DÜŞÜNMEDEN YAPTIĞIN BU İDDİALAR NEDENİ İLE nASIL f.gÜLEN LE VE oNMİLYONLARCA KİŞİDEN OLUŞAN BU CEMEATLE helalleşeceksin.

agbi

Yasaklı
Ah Agbi senin yüzünden tatlı uykumu kaçırıyorum, iyiki sabahçı değilim.Bak şimdi bunu izah edeyim, yarın devam ederiz.Şimdi burada Fethullah Efendi muhal olan(yok hükmünde olan) bir meseleyle, gerçekleşmesi AllahTealanın vaad ve vaidi(yani müslümanlara cennet, diğerlerine,ehli kitab dahil) cenneti vermesi meselesi)ile kesin olan bir meseleyi buharlaştırmak istiyor.!Şöyleki ,Şeytanın Ahirette allah Tealadan rahmet umması başka bir şey, bunun gerçekleşmeyeceğinin kesin olması başka bir şey! Yani demek istiyorumki, Şeytan o tarafta rahmeti umabilir ,lakin Rahmete kavuşmayacağı hususu naslara göre kesindir.O halde Hoca muhal olan bir şeyle, ehli kitabın cennete girebileceği umudunu niçin veriyor? Maksadı ne olabilir? Kendisine sormak lazım.Fakat söylenen cümleler öyle garib ve batılki, yarın devam ederiz,inşaallah vesselamün aleykum.

SEN KIVIR

Kıvırmak çok güzel.

ALLAH cc MERHAMETİNDEN SON NEFESİMİZE KADAR UMUTLU OLMALIYIZ.

ZATEN ALLAH cc MERHAMETOLMASA BİZLER NASIL CENNETİ GÖRECEĞİZ Kİ ?

ŞEYTAN ı örnek göstermesi UÇNOKTA O BİLE MERHAMETTEN UMUDUNU KESMİYOR Yani Bir hiristiyan neden umudunu kessin ki

Hikem

Kıdemli Üye
Agbiciğim hemen hemen bu meseleyle ilgili çok güzel bir kitab tavsiye edeyimde , sözü bitirelim:Şeyhulİslam Mustafa Sabri Efendinin Pınar yayınlarından '' Mustafa Sabri Musa Carullah İlahi Adalet Rahmeti İlahiye Bürhanları'' veya aynı kitabın Bedir yayınlarından çıkan ''Yeni islam Müctehidlerinin Kıymeti İlmiyesi'' isimli kitabı okursan etraflı bilgiye ulaşırsın.Musa Carullahta senin gibi ''Ehli Kitab veya başkaları niye umudunu kessin'' diyor, Şeyhuİslamımız da gereken cevabı veriyor.Vesselam.:)

korakademik

Ordinaryus
Zamanında diyologcu cemaat ehlini uyarmıştık: Bu söylemlerle, bu tarz hareketlerle giderseniz Müslümanlar arasında yalnız kalıp dışlanacaksınız. Dinlemediler. Bakın işte yalnız kaldınız. Kendinizden başka sizi anlayışla karşılayan da kalmadı. Başka deyişle cemaatin medyası çalıyor forumlardaki copy/pasteci cemaat ehli oynuyor ha oynuyor. 4-5 senedir bundan başka bir manzara yok. Ve inanınız şu hayatta en çok sıkıldığım 2 şey var:

1- Cemaat ehlinin biteviye, bıktırıcı, monoton ve de başarısız kılıf uydurma çalışmaları
2- Tasavvufu, vesileyi, şefaati, hatta sünneti inkar eden; Allah Tealaya haşa cihet, mekan, cisim isnad eden; İmana artıp eksilir bir nesne imiş gibi yaklaşan; kısaca Ehli Sünnetin pek çok temel ilkesini kemirmekle uğraşan insanlara işin doğrusunu kaynaklarıyla, Hadis-i Şeriflerle, Tefsirlerle, alim nakilleriyle cevap vermek.

İnanınız, 10 seneyi aşkındır, forumlarda yazar çizeriz; bu ikisinden öyle usandım ki onu ancak Allah Teala biliyor.

sonuç elde edilebildi mi?

onca karalama mahkemeler içerden dışardan saldırılar.
kumpas kuranlar mahkemelerde sürünüyor artık

unutmayın kıtmir'in sahibi var.

korakademik

Ordinaryus
Agbiciğim hemen hemen bu meseleyle ilgili çok güzel bir kitab tavsiye edeyimde , sözü bitirelim:Şeyhulİslam Mustafa Sabri Efendinin Pınar yayınlarından '' Mustafa Sabri Musa Carullah İlahi Adalet Rahmeti İlahiye Bürhanları'' veya aynı kitabın Bedir yayınlarından çıkan ''Yeni islam Müctehidlerinin Kıymeti İlmiyesi'' isimli kitabı okursan etraflı bilgiye ulaşırsın.Musa Carullahta senin gibi ''Ehli Kitab veya başkaları niye umudunu kessin'' diyor, Şeyhuİslamımız da gereken cevabı veriyor.Vesselam.:)

:D okusak ne olucak ki
sana sanki faydası var
hala 3. şahısların laflarıyla yargılıyorsun müslümanları.
küresel barış hakkındaki kitapta bile olumsuz birşey göremedim.
verilen cevapları ise kabul etmediğinize göre
sizin verdiğiniz çarpıtmaları da biz kabul etmediğimize göre
en iyisi kimse yorulmasın
ortak mevzularda konu açın da kimse günaha girmesin.
eğer maksadınız irşad ise yol çok.

hirahos

Kıdemli Üye
Şu saydığım 2 grup var ya; onlardan neden sıkıldığımı söylemeyi unutmuşum: Kim ne derse desin, kim hangi senedi getirirse getirsin iki grup da ısrarla bildiklerini okuyorlar. Aylar aylar, seneler seneler boyu aynı iddialarını aynı şekilde ısıtıp ısıtıp insanların önüne sunup sunup duruyorlar. Hiç bitmiyor. Kulak tıkalı, ağız hiç durmaz. Yabancı gelmedi size de değil mi?

korakademik

Ordinaryus
gelmez mi sofuoğlu.

ama ilginçtir neden sonuç alamadığınızı düşündünüz mü
madem yüzde yüz haklı olduğnuzu düşünüyorsunuz?

zaten başkasının ne söylediğine bakanlar dan olsaydık
dinimiz de sabit kalabilir miydik?
sadece ve sadece Efendimizin gittiği yoldan gitmeye çalışıyoruz.

bizim bir dinimiz ve bir peygamberimiz yok mu?
eğer davanızda samimi iseniz siz bunları anlatın
bırakın müslümanları biz dinimizi tanımayan insanlara bile layık görmediğimiz rencide edici tavırlardan vazgeçmelisiniz.
kadircik kulağın çınlıyor mu bilmiyorum:D

agbi

Yasaklı
Yazdıklarınızın , benim ifade ettiğim hususlarla bir alakası yok.Lütfen söylenenlere samimiyetle cevab verin.Bay Marowitch'i yıllardır tekzib etmeyenler, neyi ispatlamış oluyorlar veya başka bir ifade ile, hangi yola tevessül ediyorlar.

Fethullah efendinin kelimei şehadetin iki rüknünün birbirinden ayrı mütala edilebileceği hakkındaki garib ve batıl ifadesinin yer aldığı paragrafı yazdıktan sonra sayın Emre Öktem şunları belirtiyor '' Fethullah Gülenin bir kitabından (Fasıldan Fasıla) alınmış olan bu parağraf, bir Katolik din adamı tarafından fotokopi ile çoğaltılarak, müslüman dostlarına-tıpkı kendi cemaatından kimselere dini resimler dağıtır gibi- dağıtılmıştır.Bu parağraf, dinlerarası diyaloğ konusunda en aktif rol oynayan Fethullah Gülen hareketinin kalkış noktasını özetlemektedir.'' sayın Öktemin yazısı bitti.

Bu satırlar ve devamı ''Küresel Barışa Doğru'' kitabının sayfa 131 de yer alıyor.İsteyen tahkik edebilir. Ayrıca bu kitabda daha ne inciler! var, göreceksiniz.Bu yazımı Agbinin isteği üzerine yazdmış bulunuyorum.Yazdığımız her satırı ispatlamaya hazırız.Elhamdulillah.

Bırak laf üretmeyi

ONLARIN TEKSİPLERİ AHİRETTE

Yoksa daha önce bir üyenin dediği gibi AHİRET SUÇLAMALARINI DÜNYEVİ MAHKEMELERLERLEMİ TEKSİP EDİLİP HESAPLAŞANILACAK.

Agbi yazdığın yanlışları düzelte düzelte bıktık.Lütfen bir Osmanlıca sözlük edin! ''teksip'' de neyin nesi Yahu.durmadan aynı nakaratı tekrarlama.

Saniyen yukarıda sayın Öktem, cemaatın yayınladığı kitabda ne diyor, lütfen dikkat!!!!

''Bu parağraf,F.G. hareketinin kalkış noktasını özetlemektedir'' Neymiş kalkış noktası ,Agbi?

Sen dur ben söyleyeyim:Kalkış noktası,ehli kitabı kafirlikle niteleme, cennete girme imkanları mevcut!

Haydaaa!! Bu bir merdud bid'a değilde nedir.?Bu söz, Ehli Sünnetten hatta küfre girmeyen ehli Bidat mezheblerinden bile uzaklaşma, .......daha dilim ötesine varmıyor....

Hikem

Tamam F.Gülen den , Cemeatinden Forum dan Utanmassın korkmassın bu dünyevi görüşün saygı duyarım Normaldir.

Fakat Normal olmayan durum ise

Sen Allah tan Korkmazmısın _

Sen Allah tan utanmazmısın ?

Bak yukarıda alıntı yaptığım mesajlara.

"... Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta kelime-i tevhidin ikinci bölümünü, yani 'Muhammed Allah'ın rasûlüdür' kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır. Zira, hadislere göre, kıyamet günü Allah'ın sonsuz rahmeti öyle bir tecelli edecek ki şeytan bile umuda kapılacak ve bu rahmetten istifade edip edemeyeceğini merak edecek. Böylesine âlicenap bir merhamet karşısında, bizim cimrilik etmemiz ve bu cimriliği temsil etmemiz tasavvur edilemez. Hem sonra bunun bizimle alâkası ne? Hükümranlık O'nun, hazine O'nun, hepsi O'nun kulları... Öyleyse herkes haddi aşmaktan sakınmalıdır."

Lütfen bana burda İSLAM a aykırı bir düşünceyi göster.

Fethullah Gülen'in bir kitabından (Fasıldan Fasıla) alınmış olan bu paragraf, bir Katolik din adamı tarafından fotokopi ile çoğaltılarak, Müslüman dostlarına -tıpkı kendi cemaatinden kimselere dinî resimler dağıtır gibi- dağıtılmıştır. Bu paragraf, dinlerarası diyalog konusunda en aktif rol oynayan Fethullahcı hareketin kalkış noktasını özetlemektedir

Bir kaç gündür mesajlarında SAKIZ

İşte getirdim F.Gülen in yazısını

Tekrar soruyorum.

İSLAM a aykırı ne var ?

Kuldan Utanmaz Korkmazsınız ALLAH tan korkun ve utanın F.Gülen ne demiş SEN NE DİYORSUN.

ummuhan

Kıdemli Üye
Şu saydığım 2 grup var ya; onlardan neden sıkıldığımı söylemeyi unutmuşum: Kim ne derse desin, kim hangi senedi getirirse getirsin iki grup da ısrarla bildiklerini okuyorlar. Aylar aylar, seneler seneler boyu aynı iddialarını aynı şekilde ısıtıp ısıtıp insanların önüne sunup sunup duruyorlar. Hiç bitmiyor. Kulak tıkalı, ağız hiç durmaz. Yabancı gelmedi size de değil mi?

Aynen öyle nafile yorulmamak gerek o zaman bir şeyleri anlatıp ispat edeceğim diye zaman kaybı zira :)

(en basiti mesela yüzlerce yurt dışı okulundan bahsedilir hizmet(!) adına Türkçe öğretildi diye olimpiyat(!) yapılır.... buralardan fevc fevc İslama giriş duydunuz mu hiç siz?!? )

Örgüt lideri ve örgüt yönetimi.... hangisi olur ise olsun ben İslama pek hayrı görülmedi şimdiye dek....

agbi

Yasaklı
Aynen öyle nafile yorulmamak gerek o zaman bir şeyleri anlatıp ispat edeceğim diye zaman kaybı zira :)

(en basiti mesela yüzlerce yurt dışı okulundan bahsedilir hizmet(!) adına Türkçe öğretildi diye olimpiyat(!) yapılır.... buralardan fevc fevc İslama giriş duydunuz mu hiç siz?!? )

Örgüt lideri ve örgüt yönetimi.... hangisi olur ise olsun ben İslama pek hayrı görülmedi şimdiye dek....

Gazel okumayın.

Dünya görüyor ama siz hala göremiyorsunuz.

BİRDE İNSANA YAPILAN YATIRIMIN EN UZUN VADELİ YATIRIM olduğu gerçeğini biilmeden yazmanız AHLAM kesmektir.

buralardan fevc fevc İslama giriş duydunuz mu hiç siz?!? )

Bu düşünceleri aktardığınız cümle sizi ne güzel anlatıyor HİDAYET ALLAH tandır Kuldan değildir UNUTTUNUZMU ?

Daha önemlisi HİDAYETİN ALLAH cc elinde olduğunu bilmemek veya Bilip te görmemek GAFLETTİR.

fakiri

Kıdemli Üye
"Ben seni sevduğumi dünyalara bildurdum !
Endurdun kaşlaruni...babani mi eldurdum ?

:)

ummuhan

Kıdemli Üye
"Ben seni sevduğumi dünyalara bildurdum !
Endurdun kaşlaruni...babani mi eldurdum ?

:)

Bu gazel değil ama türkü :)

Bu arada hidayet Allah' c.c. dandır elbette ama yüzlerce örnek müslümanların (!) etrafında böyle bir nasibsizlik varsa müslümanlar başka yöne değil kendilerine doğru bir bakmalıdırlar :)

ORHANCAN

Ordinaryus
Muhtereme ummuhan hanımefendi,

daha önce diyaloğun meyveleri diye diziler vardı belki izlemişinizdir...

diziler yapılırken BAZI eşraf ve bazı zıt düşünenler Hidayet Allah'dandır (CC) diye söze başlayıp yine aynı nakaratlarla saldırıya geçtiler.. reklam yapılıyor sözleriyle eleştiriler artınca dizi yapılmadı ve yapılanlar da yayınlanmadı..

İnsana yapılan yatırımlar ancak 20-25 yıl sonra görülecek inşaallah.. belki 30 sene sonra pasifikleri tanıyamayacak durumda olacağız inanç yönüyle..

Risale-i nur ve müellifi muhterem Üstadımız (RA) ve Hocaefendiye hedef tahtasına koyan bazı zevat ve zerzevatlar kendi kusur ve günahlarını bakmadan gıybet ve dedi kodularını sarfetmekten vazgeçmediler..

ve bildikleri halde günah ve müflis duruma düşeceklerinin farkındalığında devam ediyorlar..

Allah (CC) basiret ve akıl ve izan versin inşaallah..

korakademik

Ordinaryus

olmaz mı
müslüman olan onca kişi var.
nüfus kağıtlarını göndereyim mi:D
bırakın bu işleri ablacağım:D elle tutulur hiçbirşey anlatmıyorsun.
gazeteler hem de zaman dışında pek çok gazete şurda burda müslüman olan insanlardan bahsetmiyor mu?
hatta burda yahudi olanların bile İslam'ı seçtiklerini anlatan konu bile açmıştım
ahanda sana malzeme
gidin o arkadaşlara sorun
kimi tanıyorlar
biri hakan şükür:D
diğeri Hocaefendi.