Mevlid kutlamak Bid'at mıdır?

ömerusta

Kıdemli Üye

Bak gülüm ben sana birşey söyliyeyim mi?

Ben senden daha beterler inkarcıları gördüm.Cürmün kadar yer yakarsın.derdim ama bunuda yapamazsın.Hiçbirşey yapamazsın.Sen istediğin kadar savaş sen öleceksin.Ama bu din,bu ehli sunnet ayakta kalacaktır.Ne senin tahriflerine ne de inkarcılara kalır bu dünya..

Ant içmişsin,Tövbe et,keffaretini ver.Ehli Sünnete dön.

Tüm bunlarada hayır mı diyorsun.

Ben de sana diyorum ki :

Sen ister usta ol , ister hoca ol , ister ne olursan ol , ama adam olamazsın bu kafayla.

adamın tarifi kuranda belli bende kurana uyanlardanım
siz hangi adam tarifine uyuyorsunuz ?

KUZAT

Profesör
size olan hakaret vede iftiramı yazarsanız sizden kat kat özür dilerim vede tüm hakaret vede iftiram kendi üzerimedir derim
sizde diyecek misiniz ?
ehli tarık kardeşim

Keşke şahsıma hakaret etsende sorun senle ben arasında olsa onu çözmeye çok şükür gücüm yeter

Saf ve samimi duygularla paylaşılan her konu ve kişiye karşı firavunun musaya düşmanlığı gibi düşmanlık ve art niyet güdüyorsun

Örnekleri sırala demene gerek yok yazdığın her mesaj buna bir örnek,

insanlara bişeyler öğretmek için değil millete çamur atıp dalga geçmek için bu forumda olduğuna kanaat getirdim

Ehli Kebap kardeşim

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Yav adamlara bakin Kuran dininden ayrilin ehli sünnet dinine gelin diyorlar

ömerusta

Kıdemli Üye
Keşke şahsıma hakaret etsende sorun senle ben arasında olsa onu çözmeye çok şükür gücüm yeter

Saf ve samimi duygularla paylaşılan her konu ve kişiye karşı firavunun musaya düşmanlığı gibi düşmanlık ve art niyet güdüyorsun

Örnekleri sırala demene gerek yok yazdığın her mesaj buna bir örnek,

insanlara bişeyler öğretmek için değil millete çamur atıp dalga geçmek için bu forumda olduğuna kanaat getirdim

Ehli Kebap kardeşim

bir tane örnek göstermez ken tümden çöpe atıyorsun nedeni dün nefsini okjamayan bir yazım ha
dağ gibisin dağ tarık toprak olur yol olur basana bastın demez
biz kalbine bir parmak attıki cezbe görek birde baktıkki parmağımız kırık ne görek
işin gücün rast gelsin

cemaliii

Kıdemli Üye
ahmed birde kutlu doğum haftasını yazarmısın? oda bidat midir değilmidir öğrenelim?
bir insanın 2 tane doğum günümü olur? herhalde hz peygember bile gelse 2 ayrı tarihte doğum günü kutlanmasına razı olmazdı. kimse vay efendim hicri takvim miladi takvim diye zırlamasın.karnımız tok.

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
ahmed birde kutlu doğum haftasını yazarmısın? oda bidat midir değilmidir öğrenelim?
bir insanın 2 tane doğum günümü olur? herhalde hz peygember bile gelse 2 ayrı tarihte doğum günü kutlanmasına razı olmazdı. kimse vay efendim hicri takvim miladi takvim diye zırlamasın.karnımız tok.

Kardeş ben ne kadar dil döksem.Ne fayda.Sen baştan binayı yıkmışsın.

...Allah bizleri hidayet etsin.

ömerusta

Kıdemli Üye
birde şöyle soralım hava annemiz adem babamızın ane kemiğindenmi
geldi
adem atamız doğurganmı?
doğurduğunumu aldı?
onlardan doğan kardeş olmuyormu nasıl evlendiler?
bunlarıda öğrenelim ayetlerle lutven

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
geldi
adem atamız doğurganmı?
doğurduğunumu aldı?

Allah (c.c.) "Sizi bir tek nefisten yaratan, eşini de ondan yaratan Rabbinizden sakının" (55. Nisâ (4) 1.) buyurur.

Bu âyet Havvâ annemizin, Âdem Babamızdan yaratıldığını gösterir.

Peygamberimiz de (s.a.s.) bunu biraz daha açar ve : "Şüphesiz ki, kadın kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Istediğin gibi doğrultamazsın. Ondan yararlanmak istersen eğri olarak yararlanacaksın. Doğrultmaya kalkarsan kırarsın. Onun kırılması, boşanmasıdır" (Müslim, rada 61; 62; Buharî, enbiyâ 1; Darimî, nikâh 35. ) buyurur.

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
geldi
adem atamız doğurganmı?
doğurduğunumu aldı?

Allah (c.c.) "Sizi bir tek nefisten yaratan, eşini de ondan yaratan Rabbinizden sakının" (55. Nisâ (4) 1.) buyurur.

Peygamberimiz de (s.a.s.) bunu biraz daha açar ve : "Şüphesiz ki, kadın kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Istediğin gibi doğrultamazsın. Ondan yararlanmak istersen eğri olarak yararlanacaksın. Doğrultmaya kalkarsan kırarsın. Onun kırılması, boşanmasıdır" (Müslim, rada 61; 62; Buharî, enbiyâ 1; Darimî, nikâh 35. ) buyurur.

KUZAT

Profesör
yazık sana böylemi tarık terbiyesi verdiler
azizleremi gidiyon yoksa

Sen tarık derken tarık akanı felanmı kastediyorsun,bitürlü çıkaramamış gibi bihalin var
ilkönce yazdıklarına bak sonra aynaya,
ondan sonra yazık bana diye tesbihe başla,
ağlanacak haldekiler halimize ağlar olmuş,yazık

ömerusta

Kıdemli Üye
Sen tarık derken tarık akanı felanmı kastediyorsun,bitürlü çıkaramamış gibi bihalin var
ilkönce yazdıklarına bak sonra aynaya,
ondan sonra yazık bana diye tesbihe başla,
ağlanacak haldekiler halimize ağlar olmuş,yazık

benim halim iyice bir olana bağlanmışım senin halin nice onuda ben bilmem

ömerusta

Kıdemli Üye
eyv ALLAH c.c. benim halimle uğraşırken senin halinden
banane işin rast gelsin

ömerusta

Kıdemli Üye

http://www.sadikturkmen.com/hz-adem...r-uydurulan-yalan-hikayelere-karsilik-kurani-

http://www.sadikturkmen.com/hz-adem...ir-uydurulan-yalan-hikayelere-karsilik-kurani
bunları dinle konuşalım özele mesaj yazma burada tartışalım millet faydalansın

Hattabi

Ordinaryus
İbni Hacer, mevlid merâsiminin meşrûiyeti hakkında şu hadisi zikreder:

İbni Abbas’ın rivayetine göre, Resûl-i Ekrem Efendimiz (a.s.m.) Medine’ye hicret ettiklerinde Aşure gününde Yahudilerin oruç tuttuklarını öğrenir. Oruç tutmalarının sebebini sorduğunda Yahudilerden şu cevabı alır:

Bu çok büyük bir gündür. Bugünde Allah, Mûsâ ile kavmini kurtardı. Firavun ile kavmini suda boğdu. Mûsâ da buna şükür için oruç tuttu. İşte biz de bugünün orucunu tutuyoruz.

Bunun üzerine Peygamberimiz, ‘Öyleyse biz Mûsâ’ya sizden daha yakın ve evlâyız’ buyurdu. O günden sonra hem kendisi oruç tuttu, hem de tutulması için tavsiyede bulundu.” ( Müslim, Sıyam 127)

İbni Hacer bu nakilden sonra şöyle der: “Bundan anlaşılıyor ki, böyle bir günde, mevlid gecesinde Allah’a şükretmek tam yerindedir. Fakat mevlid merasiminin Peygamberimizin doğum gününe denk getirilmesi için dikkat etmek gerektir.” (el-Hâvî fi'l-Fetevâ, 1/190.)