Meşhur (uydurma) Hadisteki Yönlendirmeye Dikkat

Ahter

Kıdemli Üye
CIFaUUdWsAAgnkV.png

Peygamber aleyhisselam şu anda yok, bu ayet bize hitab etmiyormu, tarihselmi diyeceğiz! Resule itaat nasıl olur?Hadisleri meçhul addedenler iki kere düşünsünler!

Ahter

Kıdemli Üye
CIFaUUdWsAAgnkV.png

Peygamber aleyhisselam şu anda yok, bu ayet bize hitab etmiyormu,? tarihselmi diyeceğiz! Resule itaat nasıl olur?Hadisleri meçhul addedenler iki kere düşünsünler!

adams77

Kanalizasyoncu
@Ahter

Kafan karışır mı diye çekiniyorsun?

Herkes aynı şeyi yapıyor önce anlat göster görelim diyor sonra bir anda 180 derece dönüş yapıyor. Bu işte bir gariplik var galiba

Kaptan

Mecra Yazarı
Salat; Müminlerin tek çatı altında toplanarak eğitim öğretim yardımlaşma destekleme kaynaşma dua ibadet topluca hareket olarak "" İkamei salatın "" içindedir. Vakitleri ve şekilleri belli olan bu eylemin diğer açılımları; Namaz duadır..namaz dua ile birlikte sosyal destektir,namaz hep beraber harekettir.Bir birinden ayrı düşünülmeyecek özelliklere sahiptir.Salat namaz yardım destek VAHİY den bağımsız ve parçacı düşünülemez. Tümü ile bir bütünün parçalarıdır.
H.Akan

adams77

Kanalizasyoncu
Salat; Müminlerin tek çatı altında toplanarak eğitim öğretim yardımlaşma destekleme kaynaşma dua ibadet topluca hareket olarak "" İkamei salatın "" içindedir. Vakitleri ve şekilleri belli olan bu eylemin diğer açılımları; Namaz duadır..namaz dua ile birlikte sosyal destektir,namaz hep beraber harekettir.Bir birinden ayrı düşünülmeyecek özelliklere sahiptir.Salat namaz yardım destek VAHİY den bağımsız ve parçacı düşünülemez. Tümü ile bir bütünün parçalarıdır.
H.Akan

Kitap vaktinin belli olduğunu söylüyor fakat şekli için bir şey demiyor?

çelebiler

Kıdemli Üye
CIFaUUdWsAAgnkV.png

Peygamber aleyhisselam şu anda yok, bu ayet bize hitab etmiyormu,? tarihselmi diyeceğiz! Resule itaat nasıl olur?Hadisleri meçhul addedenler iki kere düşünsünler!
Nasıl yok?

Her hatmeye geliyor.İsmailağanın Mahmuduna tefsiri Resul yazdırmış.Size gelmiyor mu?

çelebiler

Kıdemli Üye
Sana ayet yazıyorum ve sen masal diyorsun, ne kadar da manidar bir olay değil mi?

Ataların da aynını demişti:

Onlara “Rabbiniz ne indirdi?” denildiği zaman, “Öncekilerin masalları” dediler.
Sen ayetten anlar mıydın?
Bir bardak soğuk su iç de aklın başına gelsin.

ihvanistanbul

AkhenAton
Kimse günah işlemezse GAFFAR, SETTAR olan ALLAH kimi affedip kimin günahını örtecek? TEVVAB olan Allah kimin tövbesini kabul edecek? Allahın bildiğimiz 99 ismi şerifi var ve her birinin tecelli ediyor, edecek Bu şekilde düşünürseniz kafirlerin varlığının bile müslümanlara rahmet olduğunu anlarsınız. Çünkü Allah aynı zaman da KAHHAR'dır da. Birilerini kahredecek. Dikkat etmek, Gazabı ve Kahrı üstümüze çekmemek lazım.

Selamun Aleyküm

spesifik

آزادی قید و بند
sahabeler içki içip had uygulatıyorlardı..
zina edip kendilerini recm ettiriyorlardı..
bu rivayetler sahih mi acaba :)

spesifik

آزادی قید و بند
Bi rivayete göre çocuk öldüren, gemi delen bir mübarek de var. Bundan da şüphen var mı abla?
Hızırın Kıssası geçiyor vahiyde..
Sorguluyorum çankırılı.
Rivayetleri okudum..okuyorum.. hadis kaynaklarım var
ama bu sorgu bir an için ürküttü beni
anlatabiliyor muyum..