MEHMET EFE'nin KÖŞESİ....

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
Güneşli bir gündü. Kadın parkta yanında oturan adama "Bakın, salıncakta sallanan şu kırmızı kazaklı çocuk benim oğlum" dedi.

Adam gülümseyerek "Güzel bir oğlunuz var" dedi. "Diğer salıncaktaki mavi kazaklı çocukda benim oğlum"

Sonra saatine baktı ve "Heyyy, Todd, sanırım artık gitme zamanı" diye seslendi oğluna.

Çocuk salıncakta yükselirken "Beş dakika daha baba, lütfen yalnızca beş dakika daha" diye karşılık verdi babasına.

Adam başını "peki" anlamında sallayınca çocuk neşeyle sallanmaya devam etti.

Dakikalar sonra adam ayağa kalkarak tekrar seslendi oğluna "Todd, artık gidelim mi, ne dersin?"

Çocuk yine gitmeye isteksiz "Ne olur baba, beş dakika daha, lütfen, beş dakika daha" diye bağırdı babasına.

Adam" Tamam" deyince çocuk kahkahalar atarak sallanmaya devam etti.

Sonunda kadın dayanamadı ve sesinde gizli bir hayranlıkla "Ne kadar sabırlı bir babasınız" dedi .

Adam gülümsedi kadına. "Sabır değil yaptığım bayan" dedi. "Büyük oğlum Tommy'yi geçen yıl burada sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu kaybettim. Buraya yakın yolda bisiklet sürüyordu. Tommy'e hiç yeterince zaman ayırmamıstım. Oysa şimdi onunla beş dakika daha fazla birlikte olabilmek için herşeyi yapardım. Todd'la ayni hatayı yapmayacağıma söz verdim kendi kendime..

O her "Beş dakika daha baba" dediği zaman , oyun oynamak için beş dakika daha kazandığını düşünüyor, oysa işin gerçeği ne biliyor musunuz? Ben onu oyun oynarken beş dakika daha fazla izleyebiliyorum, asıl kazanan benim"

sizinle paylaşmak istedim...

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
bu son yazdığın hikaye mi yoksa snmi yaşadın?

Sonra saatine baktı ve "Heyyy, Todd, sanırım artık gitme zamanı" diye seslendi oğluna.

Büyük oğlum Tommy'yi geçen yıl burada sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu kaybettim.

:D

ezfer

Asistan

Büyük oğlum Tommy'yi geçen yıl burada sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu kaybettim.

:D
niye canım belki yabancıydı olamazmı ala ala:S:D

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
Bir Pazar akşamı daha son buluyor...Şimdiden o Pazartesi sendromu yaşanıyor içimde..Gelecek gün tüm hatlarıyla düşünülüyor...Ne için? Neyin uğruna? Bu şarkıyı kim söylüyor bu saatte? Bir muamma bu hayat...Bir bekleyiş var hep...Kaçınılmazdan mı kaçıyorum acaba ? Yoksa bir kör kuyuya mı dalmak üzereyim? Dedim ya bir muamma bu hayat..Belkide ben içinden çıkılmaz durumdayım..Neyse...

Haftasonu tüm rutinliğiyle bitmek üzere..Değişen bişey yok.Trabzonspor yine mağlup. Fener kahrediyor..Papa sesleri kulağıma kadar geliyor. Mhp kurultayında BAHÇELİ şov. Ahmet HAKAN,HAŞMET BABAOĞLU... O ona yavşak, o ona bilmem ne.. Yenişafak dahi AHMET HAKANLA polemiğe giriyor...Bu medyanın vay haline.. O köşeleri ne için kullanıyorlar..Tükürürüm vallahi AHMET’i görsem yüzüne..Başkaaa...Kpss sonuçları açıklandı.YÖK yine skandal.. Numan Kurtulmuş ABDULLAH DİLİPAK’A dert yanıyo HİLAL TV ekranlarında... Rutin bir haftasonu işte....İHL tartışmalarıda gündemde tabi bu aralar..Mağlum MİLLİ EĞİTİM ŞURASI.. Ahh ahhhh..Boşverin abi...Siz bu sorunla falan ilgilenmeyin..İstemiyoruz sizden birşey..Biz alıştık...Onlar alıştı..Abi bırak başörtüsünü ağzında sakız etme..Oynama gururumuzla...Heveslendirme binlerce yüreği...Abi dedim ya alıştık biz boynumuz bükük yürümeye...Alıştı onlarda o başörtüsünü devrim yaparcasına çıkarmaya...AMAN abi siz boşverin.... Siz ülkemizin başka meseleleriyle uğraşın..O zengin sofralarınızda iki kelam etmeyin sakın bizlerden... Bu ülkede İHL sorunu var çözmemiz lazım falan demeyin.Boşverinnn siz....Biz bir martı tadında yaşarız hayatı..Siz siyasetinizi yaparsınız bu martılar üzerinden.... Boşverin abi.. Gerçi seçimlerde yaklışıyor di mi abi? Sende haklısın..Bende haklıyım.Onlarda haklı...

Nereden nereye geldim...Rutin bir hafta sonu...Rutin bir Pazar akşamı... Hafif bir müzik... Ve hafif bir rüzgar odamda..Beni maziye götüren bir rüzgar... Kahrolası müzikte eşlik ediyor bu rüzgara... Kasım ayının o malum tarihide yaklaşıyor.... Ahhh ki ne ahhhh !!!

19.11.2006

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Ey Dost..... sana ey dost diye yazıma başlamak isterdim ama bu kelime bana anlamsız geliyor senin için...hani bir insan insanı tanır hemen güvenmez hemen herşeyini paylaşmaz...ama seninle tanışmamızda çok sevdiğim bir ablam vesile olduğu için tanıştım...senide onun gibi bildim... çünkü onu hiç görmedim ama kanım ısındı...ben onunla hiçbirşeyimi paylaşmadım ama o benimle herşeyini paylaştı...bana güvendi sıcak bir insan olduğumu anladı hani insan bazen hiç görmeden hiç tanımadan bir insana ısınır ya sever ya bende onu öyle sevdim...konuşmalarımız, birini tanısa istanbula yolu düşecek olursa hep beni arar biliyor ki; Arzu ilgilenecek... bir gün işte senle tanışmama vesile oldu...istanbula geldin işyerimde ziyaret ettin... bana hoş davrandın ama ilk günden beri bir çelişki vardı içimde sana hiç belli etmedim...yine Arzu sıcaklığını gösterdim... evine geldim sohbet ettik konuştuk....işte o gün farkettiğim şeyi sana sordum...sormaz olaydım...halbuki banane benim işim olmaz ki nedense içime doğdu anladım her zaman anladığım bir şeyin doğru olduğunuda duydum hep... keşke dilim tutulsaydı da sana sormasaydım...neden sordum ki...evet sordum işte ve tahmin ettiğim şeyin doğru olduğunu öğrendim ve ben sana anlattım hayatta hiç yapmadığım bir şeydir...demekki senin iyiliğin için unutman için dedim... ama sen ne yaptın...beni sırtımdan vurdun...söylenmeyecek şeyi söyledin...herşey söylenir her kelime denir... ama o söz söylenmezdi... gerçi söylediğin kişi çok güzel cevap vermiş sana sağolsun çünkü beni çok iyi tanır...aslında hepsi bir tarafa üzüldüğüm ne oldu biliyormusun? ben seni içten samimiyetimle arkadaş dedim ve sen sen ne yaptın bir kişiye ulaşmak için beni kullandın...benim yaptığım hiç birşey yoktu...senin yaptığın sana yakışmazdı...bir tek beni değil o çok sevdiğim ablamı bile kullandın...senden sonra gittim tanıdım da ablamı çok konuşamadık ama çok iyi geldi bana senin söylediklerin üzdü beni bir tek ona değil diğer arkadaşlarıma da söylediklerin bana geliyor.... ama artık hakkımda konuşman bile beni üzmüyor hanımefendi...neden mi çünkü kendi değerini düşürüyorsun...beni değil kendini....beni herkes çok iyi biliyor...

benim dost arkadaş anlayışım senin gibi değil... birine ulaşmak için kimseyi hiçbir zaman kullanmam...hayatımdan kimseyi kolay kolay çıkarmam silmem... ama seni çıkardım sildim...senin için hiç bir söz kullanmam... yinede mutlu olmanı isterim...ama şu var ki; benim sevgim kendime de dostlarımada yeter...kimse senin için beni silmez sen bunu unut hanımefendi...dost demek isterdim ama sen o kelimenin ''D'' harfini bile haketmiyorsun!!!

Arzu Kuduban
20.11.2006

nurcan

Üye
kardeş ne demek istediğini anlamadım birisine mesajmı gönderiyorsun

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Bir kapıya gittim, içim buruk. burkulmuş geri döndüm.. sevdiğim dostlarımı alarak...​

Sana evet abicim bu gün içim burkuldu...bir acı daha çöktü içime...bu gün ziyaretine gelmek istedi dostum...arkadaşım....herşeyim....değer verdiğim... onu hiç kıramıyorum çok seviyorum tanışmamız belki kısa sürdü ama çok iyi dost olduk kötü anımda iyi anımda hep yanımda olan arkadaşım dostum kardeşim... seni görmek istedi bugün gidelim dedi... ben o ve bir ablam yollara düştük...saat beşe kadar ziyaret demişler...saat 16:45 geç kalcaz...taksi yok... hadi gidelim nerde kaldı bu taksi...tamam sabret arkadaşım az kaldı...geldik içeri girdik.... ama ne bugün günlerden pazar... içeri alınmazsınız...bugün görüş yok...nereye.... ailesimisiniz ... arkadaşları alınmıyor adınız verilmeli...yoksa göremezsiniz...o kadar dedik be abim dikkat edin yapmayın sonunuz iyi olmaz...dinlemediniz....para herşeyi satın aldı...oysa para herşey değil...o lüks hayat varmı şimdi yanında...kim yanında...seni evde bekleyen çocukların mı....dışarda özleyenlerin mi....sevdiklerin mi...şu anki durumunu düşünemiyorum bile....evet işte geldik ama seni göremedik...hele gördüğüm manzara beni şok etti....çok üzüldüm...içimdekileri anlatamayacak kadar çok hemde....her tarafta bloklar kocaman bir yer....burda susuyorum...anlatamam....hele dostum arkadaşımın gözlerinin doluşu beni mahvetti...gözlerine bakamadım...bir şey söylesem ağlayacaktı....dayamazdım onu orda o halde görmeyi...neyse bir taksi geldi doğru ablamıza gittik....ben mutfağa çay koymaya gittim... ve sen öyle bir oturdunki dostum...gözlerin bir noktaya bakıyor...dalmışsın biri birşey derse ağlayacaksın....aldım seni kolumun kanatlarına dayanamadın...ağladın....kendimi zor tuttum bende ağlasam sana nasıl destek olacağım...biliyorum sen imkansızı seviyorsun...yasağı seviyorsun....kendinde bunun farkındasın ama içinden atamıyorsun...sen kendini dahada çok mahkum ediyorsun....senin halin beni daha çok üzüyor...kötü oluyorum...onamı üzülüyüm sanamı....dostum bazen buralardan hem seni hem kendimi alıp uzaklaşmak istiyorum...bilsem bu gün gelirsin alır giderim seni uzaklaştırırım herşeyden....

Arzu Kuduban
20.11.2006

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com

ARZU KUDUBAN...içinizden geçenleri bu sayfada cümlelere döktüğünüz için yüreğinize sağlık..Tabi ilk konuda NURCAN arkadaşımızın o soruyu sorması gayet normal..Çünkü mesajından bu soru çıkabilir yani rahatca...Neyse...Yazılarını dikkatle okuyorum.. Her insan bir kitaptır...Her cümle bir romandır benim için..Teşekkürler..
Yazıların vasıtasıyla Senin dünyanada bir nebze olsun ortak oluyoruz...

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
rica ederim Mehmet Efe...sen güzel bir köşe açmışsın bizde senin köşende birşeyler paylaşıyoruz...evet nurcan arkadaşımızın o soruyu sorması normal bende cevabımı yazdım o bir arkadaşıma dostum sandığım birine yazılmış bir yazıdır...ama bu sitede değil o kişi...o an aklımdan geçti yazıya döktüm...ama nurcan arkadaşımız bir tek burda değil diğer bölümlerde de yazdı öyle birşey ama alınmadım burası forum dostlarımız ve arkadaşlarımızın olduğu forum içimden geldiği gibi yazıyorum....yazılarım genelde hep kararsam olur insanları düşündürür ama kendim öyle bir insan değilim...nurcan arkadaşımızda yazılarımızın başını okumadan sonlarını okuyarak yorum yapmış yinede sağolsun...yorum yazmasıda yeterli....

herkesin düşüncesine görüşüne saygılıyım....

Sevgilerimle
Arzu Kuduban...

melde

helina_roje
arzu kardeşim çok güzel yazılar yazıyorsunuz yüreğinize sağlık.

Web sitesi
www.gladiomedya.com
saat gecenin bilmem kaçı bir iki satır yazayım dedim hayata dair.

önünde bir yıpın dolusun kitap romanından ders kitabına güncel yazı dizilerinden dini kitaplara kadar hepsini okuyabiliyor musun diyeceksiniz okumaya çalışıyorum hepsi yararlı ve gerekli şeyler.

dün yazacağımı söylemiştim hasta olduğum için yazamadım..

ne yazam yazmaya otursam aklıma gelmiyor bir şey şöyle yatapıma hafiften uzandığım zaman yada yolda yürürken çayımı yudumlarken aklıma gelir ne yzacağım hele otobüsteyken tek başıma isem o zaman geliyor ilham nedense yanlış ve bozukluklarla dolu bir hayatın akışına bir de benim kalemim çizsin bir şeyler

bu ilk yazımlar sizlere merhaba diyorum eğer aktifliğe devam ederse sizlerle çok şeyi paylaşacağıma inanıyorum.

köşe paşında pilet satan amcanın duygularından tutunda abdullah gülün akşam eve göderken düşüngüğü duygularına kadar her şey

VESSELAM...

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Dostluk anlatılmaz yaşanır....
bir gün bir yerlerden çıkıyoruz tanışıyoruz hepimiz birbirimizi aile gibi görüyoruz, abla kardeş abi diyoruz...kendimiz oluyoruz sevgimizi, dertlerimizi, üzüntülerimizi, sevinçlerimizi paylaşıyoruz....içten oluyoruz...kötü anılar güzel anılar yeri geliyor ters düşüyoruz gerek fikir, gerek yorum...gerek başka konular...bazen birileri üzüyor bazen birileri sevndiriyor bazen samimiyetimizden ne dediğimizi, bazende hiç yapmayacağımız şakaları yapıyoruz...''bir insan olduğu gibi göründüğü gibi olmalı''... en ufak bir şeye kırılıp alınmamalı...dediği gibi sözünde durmalı...dönmemeli...yiğit olmalı sözünün eri olmalı....bir gün bakıyoruz birisi birini üzüyor o onun hakında atıyor tutuyor işim olmaz diyor...aradan günler geçmeden bir bakıyorsun sözünden dönüyor...o sanki onu dememiş, onu yaşamamış gibi...birden sen bir tarafa atılıyorsun o samimi arkadaşı oluyor....benim dostluk anlayışım bu değil....ben olduğum gibiyim değişemem aynıyım....kimse içinde kendimi değiştiremem...hele bizler ki yaşımızı almış insanlarız...çocuk değiliz çocuk yaşımızı geçmiş insanlarız....yaptığımız bir çok şey çocukca geliyor bana...

oysaki...böyle olmamalı...bir çok şeyde hayır diyorum...yanlış düşünüyorum...olmaz....yapmaz böyle....ama ben bu zamana kadar hiç bir düşüncemde yanılmadım ki, hislerim beni hiç şaşırtmadıki...ben olduğum gibiyim...kimseyi üzmek incitmek istememki, insanız hiçbirimiz dört dörtlük olamayız...hepimizin hatası olabilir...ama aniden hayatımıza alıp can ciğer olup sonrada bir şey yokmuş gibi iki yabancı...ben dostluğumu kardeşliğimi arkadaşlığımı ebedi sürdürmek isterim...vereceğim son nefesime kadar tüm arkadaşımın, tüm kardeşlerimin, tüm dostlarımın hep yanımda olmasını isterim...ben hep gülerim elimden geldiği kadar üzüntümü kimseye belli etmem...ben kendimi içimde yaşarım...herkes beni tanıdığını sanır ama...halbuki beni kimse tanımaz...ben gülücüklerimi yüzüme yansıtan, dertlerimi içime atan bir insanım...oysaki bütün bu anıalr, bütün bu dostluklar bir kaç aylıksa silin beni hayatınızdan...yok edin hiç tanımamış varsayın...bir rüzgar esti geldi geçti diye düşünün....​

Arzu Kuduban
20.11.2006

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
19950.jpg

Üsküdar belediyesi içki içmeyi yasaklıyor bir bölgede. Dışarıda bu bölüm tabi.. Bazı vatandaşlarda bu yasağı protesto ediyor.. Hemde şarap kadehi kaldırarak.. Hemde hangi sloganlar eşliğinde biliyormusunuz..

"Türkiye laiktir laik kalacak"
"Çankaya laiktir laik kalacak"
"Çankaya'da imam istemiyoruz"

işte olay bu arkadaşlar.. ben bu haberi okuyunca önce bi şaşırdım.. sonra içimden hafif bir küfür... ardından düşüncelere dalmak....

Bu adamlar neyin kavgasını veriyolar? Bu içki yasaklanması olayının ÇANKAYA ile alakası ne?? İçki sadece dini yasak mı?? İçki içen adamların ne yaptıkları ortada değil mi?? Yoksa bunlar bu hareketlerden hoşlanıyorlar mı?? Sokakta yürürken eşiyle birlikte falan..İçki içen kişileri görünce rahatsız olmuyorlar mı?? Bu içki yasağının ahlak boyutunu hiç düşünmüyorlar mı?? Yoksa ben bunlardan çok mu şey bekliyorum???

Çankayaya İMAM istemiyorlarmış..Peh peh peh... Bu ne hazımsızlık ağalar?? Sizin imam dediğiniz adam şuanki BAŞBAKAN olmalı...eee ne oldu?? İMAM BAŞBAKAN?? ne yapabiliyorsunuz?? geçip şimdi çankayada İMAM istemiyoruz diyosunuz.. HADİYİN LAN ORADAN... siz akşam konken masalarında için şaraplarınızı.. yatın onla bunla yatağa... sonra ülke batsa bile LAİKLİK SAĞOLSUN deyin... HADİYİN LAN ORADAN... tabi saygılıyım görüşünüze ama... bu kadarıda ahmaklık be ağalar... Bu kadarıda cahillik.. hazımsızlık...

Siz merak etmeyin ama..Türkiyede LAİK kalır..Çankayada... TAbi sizin laiklik kavramınızıda bilmemiz lazım... Gerçi siz laikliğin hukuktaki karşılığını bile bilmezsiniz.. Ama iş lafa geldimi..

Ben sizi en arsız yürüyüşlerden tanırım..En arsız tepkilerden.. Danıştay üyesinin cenaze töreninden tanırım sizi... Ecevit'in cenaze töreninden tanırım sizi... Hani o arsız sloganlarınızı... Bu gibi günleri bile kendi cahilliğinize kullanmalarınız varya... Tabi bu benim yakın tarihten hatırladıklarım...Dedim ya siz ülke işgal edilse bile LAİKLİK sağolsun dersiniz....

Ne diyeceğimi bilmiyorum.. Sizin bu protestonuzdan haberimiz olsaydı oraya gelip YÜZÜNÜZE YÜCE TÜRK MİLLETİ adına tükürmek isterdim... Arsız yüzsüz pezevenkler !!! Ülkenin içini boşaltan zihniyet sizin bu içkici zihniyetiniz işte... Batık bankalar falan hepsi bu içkici zihniyet.. Laiklik sağolsun zihniyeti...

Güya siyasi iktidarı eleştirecekler... Güya bu ülkeye sahip çıkıyorlar....Güya birşeylerin mücadelesini veriyorlar...

SÖZÜN BİTTİĞİ AN....

21.11.2006

cevher man

Üye
19950.jpg

Üsküdar belediyesi içki içmeyi yasaklıyor bir bölgede. Dışarıda bu bölüm tabi.. Bazı vatandaşlarda bu yasağı protesto ediyor.. Hemde şarap kadehi kaldırarak.. Hemde hangi sloganlar eşliğinde biliyormusunuz..

"Türkiye laiktir laik kalacak"
"Çankaya laiktir laik kalacak"
"Çankaya'da imam istemiyoruz"

işte olay bu arkadaşlar.. ben bu haberi okuyunca önce bi şaşırdım.. sonra içimden hafif bir küfür... ardından düşüncelere dalmak....

Bu adamlar neyin kavgasını veriyolar? Bu içki yasaklanması olayının ÇANKAYA ile alakası ne?? İçki sadece dini yasak mı?? İçki içen adamların ne yaptıkları ortada değil mi?? Yoksa bunlar bu hareketlerden hoşlanıyorlar mı?? Sokakta yürürken eşiyle birlikte falan..İçki içen kişileri görünce rahatsız olmuyorlar mı?? Bu içki yasağının ahlak boyutunu hiç düşünmüyorlar mı?? Yoksa ben bunlardan çok mu şey bekliyorum???

Çankayaya İMAM istemiyorlarmış..Peh peh peh... Bu ne hazımsızlık ağalar?? Sizin imam dediğiniz adam şuanki BAŞBAKAN olmalı...eee ne oldu?? İMAM BAŞBAKAN?? ne yapabiliyorsunuz?? geçip şimdi çankayada İMAM istemiyoruz diyosunuz.. HADİYİN LAN ORADAN... siz akşam konken masalarında için şaraplarınızı.. yatın onla bunla yatağa... sonra ülke batsa bile LAİKLİK SAĞOLSUN deyin... HADİYİN LAN ORADAN... tabi saygılıyım görüşünüze ama... bu kadarıda ahmaklık be ağalar... Bu kadarıda cahillik.. hazımsızlık...

Siz merak etmeyin ama..Türkiyede LAİK kalır..Çankayada... TAbi sizin laiklik kavramınızıda bilmemiz lazım... Gerçi siz laikliğin hukuktaki karşılığını bile bilmezsiniz.. Ama iş lafa geldimi..

Ben sizi en arsız yürüyüşlerden tanırım..En arsız tepkilerden.. Danıştay üyesinin cenaze töreninden tanırım sizi... Ecevit'in cenaze töreninden tanırım sizi... Hani o arsız sloganlarınızı... Bu gibi günleri bile kendi cahilliğinize kullanmalarınız varya... Tabi bu benim yakın tarihten hatırladıklarım...Dedim ya siz ülke işgal edilse bile LAİKLİK sağolsun dersiniz....

Ne diyeceğimi bilmiyorum.. Sizin bu protestonuzdan haberimiz olsaydı oraya gelip YÜZÜNÜZE YÜCE TÜRK MİLLETİ adına tükürmek isterdim... Arsız yüzsüz pezevenkler !!! Ülkenin içini boşaltan zihniyet sizin bu içkici zihniyetiniz işte... Batık bankalar falan hepsi bu içkici zihniyet.. Laiklik sağolsun zihniyeti...

Güya siyasi iktidarı eleştirecekler... Güya bu ülkeye sahip çıkıyorlar....Güya birşeylerin mücadelesini veriyorlar...

SÖZÜN BİTTİĞİ AN....

21.11.2006
kardeş sağol.O adamları hiç sevemedim