Kuran yetersiz mi?Hadise muhtaç mıyız?

Kaptan

Mecra Yazarı
adams77 :)

birak simdi beni
cevabin var mi sen onu söyle azizim

adams77

Kanalizasyoncu
adams77 :)

birak simdi beni
cevabin var mi sen onu söyle azizim

dostum anlamadın galiba :) sorduğun soru yapıya ayrı önce senin sorunu kavraman gerekli. Ateistler gibi ilginç sorular sorup sorularına cevap alamayınca dört köşe olmuşcasına caka satarak serinlenmez.

Materyalizm çok kötü bir şeydir kaptan şekiller senin aklını karıştırmış görsellik bir dildir okuyabilirsen.

Beni rahatlattığın için teşekkür ederim.

Selam et

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Dostum fakiri 'den farklı bir yanın yok :) sadece lafsın ötesi yok

Eee, önemli olan muhataptır. Kur'an'a göre konuşsan, o şekilde benden cevap bulursun. Kesinlikle. Sizler Kur'an'ı rafa kaldırınca, sizin dövüş sanatıyla dövüşmem benim için vacip iktiza eder. Anladın mı, elbet anlamadın!!!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
lafons burada sana bir gonderme var gibi gibi
ben olsam altta kalmam

Bu işin altı ve üstü olmaz...

Kur'an, Peygamber öğretisi ve alimlerin ilmi ortadadır... Buradan besleniriz... Bunun altı ve üstü ne oluyor...

Söyleyecek söz olmayanların topu taça atmasını normaldir...

adams77

Kanalizasyoncu
Eee, önemli olan muhataptır. Kur'an'a göre konuşsan, o şekilde benden cevap bulursun. Kesinlikle. Sizler Kur'an'ı rafa kaldırınca, sizin dövüş sanatıyla dövüşmem benim için vacip iktiza eder. Anladın mı, elbet anlamadın!!!

kumunda senin olsun oyuncaklarında bu saatten sonra çocuk bakıcılığı bana göre değil hemide güneş altında :)

cevap vermediğin soruları düşün belki cevap bulduğunda yazarsın :)

Kaptan

Mecra Yazarı
dostum anlamadın galiba :) sorduğun soru yapıya ayrı önce senin sorunu kavraman gerekli. Ateistler gibi ilginç sorular sorup sorularına cevap alamayınca dört köşe olmuşcasına caka satarak serinlenmez.

Materyalizm çok kötü bir şeydir kaptan şekiller senin aklını karıştırmış görsellik bir dildir okuyabilirsen.

Beni rahatlattığın için teşekkür ederim.

Selam et

la basit bir soru sorduk sadece, ettigin lafa bak
cevabi da cok zor degil ama iste ... :)
caktin köfteyi

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Konu başlığı bile "Sadece Kur'an" diyenlerin hastalığını gün yüzüne çıkarıyor...

Kur'an ne zaman "5." kaynak olmuş ki, var mı böyle bir şey, yoktur değil mi, işte yok olunca adamları bökelek tutuyor ya da kudurganlık tutuyor... Mes'ele bundan ibarettir.

Alimlerin tek kaynağı Kur'an olmuştur zaten... Ama elbet burada Peygamber'in öğretisi olmazsa olmazdır... Peygamber gündeme gelince adamlar yine kuduruyorlar...

Bu adamların tek yaptığı bir şey var: "FİTNE!"

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
kumunda senin olsun oyuncaklarında bu saatten sonra çocuk bakıcılığı bana göre değil hemide güneş altında :)

cevap vermediğin soruları düşün belki cevap bulduğunda yazarsın :)

Ortada bir soru mu var..? Rehberi Kur'an olmayanın sorusu olmaz şeytanı olur... Daha anlamadın mı..?

adams77

Kanalizasyoncu
la basit bir soru sorduk sadece, ettigin lafa bak
cevabi da cok zor degil ama iste ... :)
caktin köfteyi

Kaptan kendi çalıp kendin oynamayı bırak canım sıkıldığında daha farklı şeye yönel böyle boş sorular ile avutma kendini :)

Gittiğinde göreceğin şeyleri şimdiden sana göstermemi istemen kadar saçma ve bir o kadar mantıksızlıktır. İddia sahibi ben değilim, ben inananım benim inanıyor olmam üzerime senide inandırmak gibi bir sorumluluk yüklemiyor? Bana delil ve kanıt sunan sanada sunuyor fakat senin görmeyeceğin şeyi benim sana göstermemi istemen ne kadar mantıklı? aynı masada oturuyoruz karşımızda öğretmen ve tahtada yazan yazıyı görmeyen kaptan ve benimle tahtada yazı yok diye iddialaşıyor. Bana soracağına öğretmene sorsana :) tahtaya yazı yazan o değil mi? Ben cevap kağıdıma tahtada yazan soruyu cevaplar kendisine sunarım ya sen ne yapacaksın boş kağıtmı vereceksin :)

Dostum artık ciddi ciddi düşünmenin yada yapılan işleri ciddiye almanın zamanı gelmedi mi? Günler böyle aylak aylak geçer mi? Her günü ziyada görmüyormusun!!

Sen daha bizim sünneti inkar etmediğimizi bile göremiyorsun sana anlatılan sünnet ile kitabın sana sunduğu sünnet arasındaki farkı gör sonra konuş.

adams77

Kanalizasyoncu
Ortada bir soru mu var..? Rehberi Kur'an olmayanın sorusu olmaz şeytanı olur... Daha anlamadın mı..?

bu kadar mı saçmalık olur rehberi kuran olmayanın diyor iyice boşladın aklını galiba :)

tamam tamam seni sana bıraktım vicdanınla baş başa

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kaptan kendi çalıp kendin oynamayı bırak canım sıkıldığında daha farklı şeye yönel böyle boş sorular ile avutma kendini :)

Gittiğinde göreceğin şeyleri şimdiden sana göstermemi istemen kadar saçma ve bir o kadar mantıksızlıktır. İddia sahibi ben değilim, ben inananım benim inanıyor olmam üzerime senide inandırmak gibi bir sorumluluk yüklemiyor? Bana delil ve kanıt sunan sanada sunuyor fakat senin görmeyeceğin şeyi benim sana göstermemi istemen ne kadar mantıklı? aynı masada oturuyoruz karşımızda öğretmen ve tahtada yazan yazıyı görmeyen kaptan ve benimle tahtada yazı yok diye iddialaşıyor. Bana soracağına öğretmene sorsana :) tahtaya yazı yazan o değil mi? Ben cevap kağıdıma tahtada yazan soruyu cevaplar kendisine sunarım ya sen ne yapacaksın boş kağıtmı vereceksin :)

Dostum artık ciddi ciddi düşünmenin yada yapılan işleri ciddiye almanın zamanı gelmedi mi? Günler böyle aylak aylak geçer mi? Her günü ziyada görmüyormusun!!

Sen daha bizim sünneti inkar etmediğimizi bile göremiyorsun sana anlatılan sünnet ile kitabın sana sunduğu sünnet arasındaki farkı gör sonra konuş.

Adams, senden daha aylağı var mı ki, bir de Çelebiler kankan olmasın... :) :)

Kaptan

Mecra Yazarı
hala burda misiniz ya

basligi tek bir soruyla cokerteyim, Peygamberimn sünnetini inkar eden arkadasim:

"Sen peygamber olsaydin ilk sekillenis sende olmayacak miydi?"

hadi bunu da cevaplayin :)

soru buydu

Sen ey adams77, Peygamber secilmis olsaydin Vahiy sende sekillenmeyecek miydi, sekillenecekti,
ee...daha ne konusuyon :)

Hadis inkarcilarini bir soruyla tarihe gömen kisi olarak tarihteki hakli yerimi almak istyorum :O

adams77

Kanalizasyoncu
Hadis inkarcilarini tarihe gömen kisi olarak tarihteki hakli yerimi almak istyorum :O

HAHAHAHAHAHA

bu kadar komik olacağını hiç düşünmemiştim.

Akıl yok ya şekiller ile hareket eden robotlar ordusu mübarekler :)

Kaptan bu gün ciddiye alınacak bir tarafın yok İSTANBUL 'a gel elini taşın altına sok öyle oturduğun yerden ancak kendini gömersin.

soruyu soruyor kendi cevaplıyor kendi kurgusunu kendi haklı çıkarıyor bu sana kimden bulaştı ben biliom fakat gerek yok ismine o kendini bilir zaten.

mutlu olmak istiyorsun demek hadi biraz daha eylen o zaman

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
soru buydu

Sen ey adams77, Peygamber secilmis olsaydin Vahiy sende sekillenmeyecek miydi, sekillenecekti,
ee...daha ne konusuyon :)

Hadis inkarcilarini bir soruyla tarihe gömen kisi olarak tarihteki hakli yerimi almak istyorum :O

Peygamber'e soru sorulduğunda kuduranlar, Kur'an'a da uymamış olurlar zaten... Yani ortada deliler vardır ne yaptığını bilmezler bu arkadaşların hali de böyledir...

Zaten soru sorulduğunda kendileri de konuşuyorlar, soruyu tasavvur ediyorlar...

Ama sıra Peygamber'e gelince "Konuşmasın!" emrini de arzediyorlar... Cidden bunların iman bakımından halleri de korkunçtur...

adams77

Kanalizasyoncu
adam daha benim peygamber olduğuma inanmıyor ki. Kalkmış bana vahiy sende şekillenmeyecekmiydi diyor :) sen bu gidiş ile kendini bile gömemeyeceksin loo

kara lahana turşusumu kaptan bu

Kaptan

Mecra Yazarı
adams77 bugün pek sinirli gordum seni
Ramazan stresi olsa gerek :)
ilk günler biraz zor olur ama alisirsin merak etme, alt tarafi 17 saat yahu

kizdin mi, kizma
takiliyorum da
seni kizdirmak hosuma gidiyor :)
kacak yok idare edecen artik

adams77

Kanalizasyoncu
adams77 bugün pek sinirli gordum seni
Ramazan stresi olsa gerek :)
ilk günler biraz zor olur ama alisirsin merak etme, alt tarafi 17 saat yahu

kizdin mi, kizma
takiliyorum da
seni kizdirmak hosuma gidiyor :)
kacak yok idare edecen artik

Gözlerin iyi görmüyor :) sinirli değilim. Yine aynı oyunu oynuyorsun yemezler dostum seni çözmek artık çok kolaylaştı. Gözüm kapalı çözüyorum :)

İstediğin kadar takılabilirsin sana açık büfe

İstanbul 'a gel istersen burada bir takıl sinirlimiyim değilimiyim daha net görersen hee

Kaptan

Mecra Yazarı
Gözlerin iyi görmüyor :) sinirli değilim. Yine aynı oyunu oynuyorsun yemezler dostum seni çözmek artık çok kolaylaştı. Gözüm kapalı çözüyorum :)

İstediğin kadar takılabilirsin sana açık büfe

İstanbul 'a gel istersen burada bir takıl sinirlimiyim değilimiyim daha net görersen hee

yok o riski göze alamam
malum bel sorunum var

adams77

Kanalizasyoncu
adamı ciddiye alırsın suç olur almazsın suç alır.

Duruyor duruyor bir soru ile karşıma çıkıyor :) kaptan aynı yerde saymıyoruz güzelim gelişen ve genişleyen ortama mümkün mertebe ayak uydurmaya çalışıyoruz. Çok zevkli oluyor dene istersen.

Dar alana sıkışıp kalmışsın kaptan taka ile okyanus aşılmaz.