Kur'an Anlaşılmaz Diyenler !

adams77

Kanalizasyoncu
@adams77 ; arkadaşım sen benim yazdığım yazıları anlamıyorsun,
zamanımı boşa harcatıyorsun,

bana sadece şunu söyle ; sen ilimi kimden öğrendin ? hiç kimseye ihtiyaç duymadan öğrendim yazmayacaksan,

benim anlatmaya çalıştığım şeyi yazman gerekiyor, yani bir öğreten olmadan öğrenemezdin,

bunu yazmamak için sürekli çamura yatıyorsun,.

ve bizim vaktimiz senin gibilerle uğraşmayacak kadar değerli.

Yani olur da bu kadar olur sana ayet verdim yine anlamıyorsun
Güzel kardeşim ilim yalnız Allah'tan öğrenilir.
Benim neyi nasıl öğreneceğimi beynimin içinde neler var neler yok neye ihtiyacım var hangi yolla öğrenirim bunu senin alimlerin değil bunu yalnız Allah bilir Dünya ilmi ile kıyas yapma bu edebiyat , matematik değil anlamıyormusun?

adams77

Kanalizasyoncu
Kur an ı Kerim anlaşılmaz değildir.... lakin akılları iğfal edilmiş insanlarmı anlayacak sorun burda.... yalnız Kur an demek zaten dinsizliğin alameti farikasıdır.....

:) güldürdün beni Sağolasın Kitap ile kuran arasında farkı çözememek neyin alemeti merak ettim şimdi

Darul_Beka

Profesör
mealcilik ve yanlız kuran tarikatının son leveli
haşa Allah geleceği bilmiyor
Bunun bir level üstü ne olur artık siz tahmin edin
:) buyrun burdan yakın

adams77

Kanalizasyoncu
Kur an ı Kerim anlaşılmaz değildir.... lakin akılları iğfal edilmiş insanlarmı anlayacak sorun burda.... yalnız Kur an demek zaten dinsizliğin alameti farikasıdır.....

Evet şimdi ben diyelim ki japonyaya gittim gezeceğim ama japonyayı bilmiyorum ne yapmam gerek japonyayı bilen bir rehbere ihtiyacım var beni gezdirsin önemli yerlerini bana öğretsin görmem gereken yerleri daha hızlı gezdirsin değil mi?

Darul_Beka

Profesör
Evet şimdi ben diyelim ki japonyaya gittim gezeceğim ama japonyayı bilmiyorum ne yapmam gerek japonyayı bilen bir rehbere ihtiyacım var beni gezdirsin önemli yerlerini bana öğretsin görmem gereken yerleri daha hızlı gezdirsin değil mi?
kardeşim mealcilik ile
meal okumayı karıştırıyorsun
meal okumaya karşı olan Bir Allahın kulunu bulamazsın
türkiyede mealcilik-yanlız kuran diyenleri
bir araştır
nasıl sapıtıyorlar
bir gör
sonra görüşelim
Allah geleceği bilmezden başladılar
nereye varırlar ben bile tahmin edemiyorum

adams77

Kanalizasyoncu
kardeşim mealcilik ile
meal okumayı karıştırıyorsun
meal okumaya karşı olan Bir Allahın kulunu bulamazsın
türkiyede mealcilik-yanlız kuran diyenleri
bir araştır
nasıl sapıtıyorlar
bir gör
sonra görüşelim
Allah geleceği bilmezden başladılar
nereye varırlar ben bile tahmin edemiyorum

Güzel kardeşim

Kimi şeker hastası kimi tansiyon kiminde alerji var kiminde kolestrol var vs vs sen şimdi ben bunları tahlil yapmadan kimde ne var anlarım ve tedavi ederim mi diyorsun?

Darul_Beka

Profesör
Güzel kardeşim

Kimi şeker hastası kimi tansiyon kiminde alerji var kiminde kolestrol var vs vs sen şimdi ben bunları tahlil yapmadan kimde ne var anlarım ve tedavi ederim mi diyorsun?

yok öyle kurnazlık
mealciliği savunuyorsan
mealden Allah haşa geleceği bilmez fikrine de
saygı duyacak kabulleneceksin
neden mi
adam da senin gibi mealci
benim mealcim iyi başkasının ki kötü diyemezsin

adams77

Kanalizasyoncu
yok öyle kurnazlık
mealciliği savunuyorsan
mealden Allah haşa geleceği bilmez fikrine de
saygı duyacak kabulleneceksin
neden mi
adam da senin gibi mealci
benim mealcim iyi başkasının ki kötü diyemezsin

Hahaha her gördüğün sakallı senin deden mi? Ben mealciyim dedimmi ben ümmiyim o kadar :)

alı

Yeni
"Size bir musibet isabet ettiği zaman, o ellerinizin kazandığı sebebiyledir. Bununla birlikte Allah çoğunu affeder." Şuara 30

Selamün aleyküm
Yukarıda zikrettiğim ayet üzerine bir olay kafanızda canlandırmak istiyorum. Yahudi bir hahamın bu ayeti filistinliler üzerine okuduğunu düşünün.Haham iddia ediyor ve diyorki, "başınıza gelenler sizin yaptıklarınızın sonucudur." Ve bunu kur an ile destekliyor.
Halbuki bu ayet zalimler üzerine inmiş bir ayettir. Resulullah ın hayatını bilmeden ve ayetin nüzul sebebini bilmeden zalimler bu ayetin arkasına sığınıp zulüm yapmaya devam edecektir. Bunun gib birçok örnek verilebilir...

bi husben

Kıdemli Üye
yalnız kuran diyenlerin sonu dinsizliktir

ateist fprumunda belgi karşılaşmışsınızdır safbilgi rumuzlu bir uye vardı bu uye yıllar once ıktıbas forumunda yalnız kuran dıyenlerdendi
sonra bı baktık kuran ıcın haşa hz muhammedın doğa kıtabı diye ıdaa etmeye başladı sonradan sapıttı

kafkasyalı rumuzlu bırı daha avrdı oda yalnız kuran dıyenlerdendı bri gün bi yazı paylaştı israda yurutulen nebı hz musaymış nedne sonrakı ayetler hz musadan bahsedıyromus bı zman sonra şekilsel namaz yok dıye ıdaa ettı ve sapıttı

hanıf rumuzlu uye ise deyım yerındeyse yalnız kuran dıyenlerın en savunucusuydu ve en kotu bır şekilde isyan etti ateist oldu

rastlayanalr bilir hasan akçay isterseniz bu zatı googolden aratın bu hasan akçay zekarıya beyazdan sapkın fikirleri vardı oda yalnuz kurancılardandı

ve daha nıceleri yalnız kuran dıyenlerın sonu budur her zaman bunları örnek gösterıyorum aman dıkkat

Darul_Beka

Profesör
Hahaha her gördüğün sakallı senin deden mi? Ben mealciyim dedimmi ben ümmiyim o kadar :)

arkadaşlar gülüp eğleniyoruz ancak konu mühim
yıllarca ateist forumlarda yazdım onların mantığı ile mealci mantığı arasında müthiş benzerlikler var
mantık aynı mantık gidilen sonuç da aynı olacaktır bu kaçınılmazdır
mealciliğin bir sonraki aşamasI maalesef ATEİZMDİR

adams77

Kanalizasyoncu
arkadaşlar gülüp eğleniyoruz ancak konu mühim
yıllarca ateist forumlarda yazdım onların mantığı ile mealci mantığı arasında müthiş benzerlikler var
mantık aynı mantık
mealciliğin bir sonraki aşamasI maalesef ATEİZMDİR

Mealcilerin vay haline o zaman :) uyardığın için thx