Kanaat önderleri ve İslam alimleri hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrahimi

Has Uşak
Sistemi bilme hakkına tabiki sahipsin.

Aslında az çok yasa ile de ifade edilmiş aşağıda duyuruda biz aynı o sistemle çalışıyoruz. Siz raporluyorsunuz biz tartışıp karar verip uyguluyoruz. Ben nasılım konusunda da rapor edildi,oy birliği ile karar verildi. Hiç bir yöneticinin veya hiç bir üyenin mesajlarının hepsini takip edemiyoruz.Gördüğünü raporlarsın biz de değerlendiririz.Gerekirse bilgi de veririz.Hiç gocunmayız bu durumdan.Gerekiyorsa da özeleştirimizi yaparız.

Ben sana öyle birşey yazmadığımı söylediğim halde,ben öyle gördüm diyorsun.Bu ne demektir?

Kuralların katı olduğunu düşünüyorsun.Bunu da değerlendirelim.
Şimdi sen bizi katıyız diye eleştiriyorsun.Öbür taraftan da çok malayani olduğunu,hasbihalden geçilmediğini eleştirenlerde var.Hangi sese kulak vermeliyiz? Pek tabi kimsenin etkisi veya tenkiti altında kalmıyoruz.Herşeyin "ölçü" dahilinde olması önemli.Biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz.Ne çok chat ortamı sohbet muhabbet,ne de çok resmi.

Bu noktadan sonra karşılıklı yazışmaların had safhada olduğu bir noktada konunun kilitlenmemesi beklenemezdi.
Bu konuda kalbimiz müsterih ve kararımızın arkasındayız.

Hasan

Kardeşiniz

Erdem ben kendi gözümle gördüğüm şeyi söyledim. Bunu dile getirme hakkına sahip olduğumu düşünüyorum..

Bunu siz yönetim diyorsunuz bize bu şekilde yansımadığı için bilemeyiz nasıl bir sistem yürütüldüğünü..

Güldürme Erdem beni.. Raporlama yapmıyorum diye bu sizin kimseye birşey söylemediğinizi göstermez.. Ve yalancı çıkarmak diye birşey söz konusu olamaz çünkü ben o durumu kendi ifademle dile getirdim.. Bakma gereğide duymuyorum.. Her söylediğimi ortaya koyabilirim.. Yanlış veya doğru.. Haksızsam haksızlığımı dile getirebilecek biriyim..

Kurallarınızında katılık yönünde olduğunu düşünüyorum.. Ben böyle düşünüyorum..

Ve yine diyorum ki biz bilemiyoruz sizin nasıl bir işleyiş içinde olduğunuzu o yüzden sorgulama hakkına sahibiz..

Elbet cevaplarsınız bilmez miyiz hiç..

Önyargı mı? Pek objektifsiniz doğrusu..
Beni bu 3. olmak kaydı ile imalı bir şekilde banlamadığınızı kastediyorsunuz.. Ne ala, pek ala..

İfade etmeye çalışıyoruz forumcak ancak anlaşılıyor muyuz merak konusu..

Seni banlamadığımızı ima etmek mi,:confused1: bu yazdıklarımdan bunu çıkarıyosan ben ne yazsam çare değil,napolyon bana sizi idam edemeyeceğim bir kelime söyleyemezsiniz demiş,buluttan nem kapma hesabı.

Hıfz ı lisan kardeşim konuyu bir oraya bir buraya koymanın gereği yok konu zaten kişilere göre çok yönlü herkezin ayrı sıkıntısı var,biz de ise bir tane ilaç var KURALLAR.Bir rapor geldi
üzerinde görüşüldü karar verildi 2 gündür de açıklaması yapılıyor uzatmamak adına bu yeterli herhalde yani başka bir niyet yoksa tabi örn birilerinin kendine göre çiftlik araması gibi.

hıfz-ı lisan

perekli..
İyi bakalım bundan sonra sık sık raporlayalım.. Bakalım ne gibi bir ilerle katedeceğiz..

Evet buna bir itirazım yok öyle okudum.. Bunu inkâr edecek olsam dile getirmezdim..

Hasbihal eğlenmek isteyen insanlar çok ciddiyet var bu forumda diye şikayette bulunuyor mu? Amenna çok güzel paylaşımlar, bilgiler mevcut ama burası sanal bir ortam neticede.. Gerekli bilgiyi alır, eğlenir çıkarım.. Çoğu kişininde ölçüsü bu..

Konunun kapanmasına birşey dediğim yok genel problemlerden bahsediyorum..

ibrahimi

Has Uşak
Gerekli cevapların verildiğini düşünüyorum.
Bundan sonrası aynı lafları tekrar etmek olacaktır.
İyi forumlar.

hıfz-ı lisan

perekli..
Seni banlamadığımızı ima etmek mi,:confused1: bu yazdıklarımdan bunu çıkarıyosan ben ne yazsam çare değil,napolyon bana sizi idam edemeyeceğim bir kelime söyleyemezsiniz demiş,buluttan nem kapma hesabı.

Hıfz ı lisan kardeşim konuyu bir oraya bir buraya koymanın gereği yok konu zaten kişilere göre çok yönlü herkezin ayrı sıkıntısı var,biz de ise bir tane ilaç var KURALLAR.Bir rapor geldi
üzerinde görüşüldü karar verildi 2 gündür de açıklaması yapılıyor uzatmamak adına bu yeterli herhalde yani başka bir niyet yoksa tabi örn birilerinin kendine göre çiftlik araması gibi.

Hatırlayın lütfen ; Bu forumun özgürlüğünün en büyük ısbatı bendim ya.. Öyle söylüyordunuz..

Ve hala sırf o konu kapatıldı diye bunları söylediğimi düşünüyorsunuz.. Ama yanılıyorsunuz.. Uzatmak yahut foruma terslik olsun diyede böyle birşey yapmıyorum.. Eğer daha iyi olma çabasında isek bunları konuşabilmeliyiz..

Gerekli cevapların verildiğini düşünüyorum.
Bundan sonrası aynı lafları tekrar etmek olacaktır.
İyi forumlar.

Yine aynı durum.. Ne siz nede biz kendi payımıza birşey alamıyoruz..

Konuyu kapattınız.. İyi forumlar.. :)

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Merhaba,

Forum hayli tenha ve sakin bir hal almış.Bunun sebebini konuyu okuyunca daha iyi idrak edebiliyorum.Çok merak ediyorum forum yönetici olmak ile robotik bir algıyamı dücâr olunuyor.Forum yöneticisi olmak totaliter bir düşünme sistemini üyelere dayatmayı mübah kılmaz bunu belirtmemiz gerekiyor sanırım her-şeyden önce.Forumunuz düzelir elbet,insanı düşünün insanı...

agbi

Yasaklı
Merhaba,

Forum hayli tenha ve sakin bir hal almış.Bunun sebebini konuyu okuyunca daha iyi idrak edebiliyorum.Çok merak ediyorum forum yönetici olmak ile robotik bir algıyamı dücâr olunuyor.Forum yöneticisi olmak totaliter bir düşünme sistemini üyelere dayatmayı mübah kılmaz bunu belirtmemiz gerekiyor sanırım her-şeyden önce.Forumunuz düzelir elbet,insanı düşünün insanı...

İhvan Forum

FİKİR PLATFORMU

Artık fikirlerin değil Siyasi Tarafgirlik , Cemeat Tarafgirliği nedeni ile nereden gelmesi önemli olmuyan ALINTILAR Forum u olmuş.

Ne diyelim.

Bazı yöneticiler böyle istiyor onların bildiği en DOĞRU.

Azimli

Ordinaryus
keşke bu hassasiyeti en az kanaat önderleri kadar ömrünü ümmetin kurtuluşuna adamış, bu uğurda bedeller ödemiş, hapisler yatmış bir insan olan Necmettin Erbakana da gösterebilseydiniz
keşke forumda geçirdiği dakikaları ( en az kanaat önderleri kadar değer verdiğimiz ) Erbakana dolaylı yoldan küfretmekle , saldırmakla,hakaret etmekle geçirenlerede aynı muameleyi yapsaydınızda tarafsız olduğunuzu görseydik.

keşke siirt te büyükşehir belediye başkanımız Recep Tayyip Erdoğan şiir okuduğunda, şiiri yazan yazarı alkışlarken, okuyan belediye başkanını hapsedenlerin takdiğini uygulayıp, alıntı ayaptığım üyeyi alkışlayıp, teşekkür ederken alıntımı hakaret kabul edip, bana uzaklaştırma vermeseydinizde size dua etseydim
ama olmadı ihvanlar olmadı
taraflı davrandınız.

efruz

Kıdemli Üye
İhvanforum hiç kimsenin saygısızca,hakaret vari konuşacağı bir forum değildir.

Buna izin vermeyiz!....

agbi

Yasaklı
:yn:

her üyenin kendi nickini seçme hakkı vardır ve bu hak diğer üyelere onu yaftalama hakkı vermez.

Enes

İhvan Forum Üye
Forumdaki yönetici açığını istismar edip burayı "Ali babanın çiftliği"ne çevirenlere birkez daha hatırlatıyorum.

İslam alimleri (hangisi olursa olsun) hakkında şikayetçi olduğunuz konuları raporlarsanız tek tek ilgileneceğim inş.

Ehli tefrikanın ihvan forumu kuşatmasına asla izin vermeyeceğiz!

Forumdaki yönetici açığını istismar edip burayı "Ali babanın çiftliği"ne çevirenlere birkez daha hatırlatıyorum.

İslam alimleri (hangisi olursa olsun) hakkında şikayetçi olduğunuz konuları raporlarsanız tek tek ilgileneceğim inş.

Allahu zülcelal razı olsun,bu sitede KOSKOCA 1000 SENENİN MÜCEDDİDİ İMAMI RABBANİ HAZRETLERİNE DİL UZATILDIĞINI GÖRDÜM DE 2GÜN HİÇ BİR YÖNETİCİ DOKUNMADI çok içim acımıştı..rabbim sıddıklardan yazsın sizi..

ıtri

Üye

Allahu zülcelal razı olsun,bu sitede KOSKOCA 1000 SENENİN MÜCEDDİDİ İMAMI RABBANİ HAZRETLERİNE DİL UZATILDIĞINI GÖRDÜM DE 2GÜN HİÇ BİR YÖNETİCİ DOKUNMADI çok içim acımıştı..rabbim sıddıklardan yazsın sizi..

Bir saldıranda ben olayım bari dediniz o zaman ve İslamoğlu'na saldırdınız.
Eminim bu sefer içiniz çok rahat olmuştur.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Paylaşım, yorum, iktibas ya da yazı; saldırmak için değil, düşünceyi ifade için söylenir...

İfade edilen düşüncenin de herkes tarafından ittifakla kabül edilmeyeceği de unutulmamalıdır...

Saldırmaya da gerek yoktur kavgaya da gerek yoktur aslında...

Bizler müslümanlarla cihat için emrolunmadık...

agbi

Yasaklı

@aLi'ce sürekli olmasını dilerim.

Bir isteğim demeyeyim önerim KİŞİLER İMAN yönünden yargılanmasın değerlendirilmesin

Bir saldıranda ben olayım bari dediniz o zaman ve İslamoğlu'na saldırdınız.
Eminim bu sefer içiniz çok rahat olmuştur.

Itri kardeş sen bahsi geçeni ne sıklıkla dinlersin önce oradan başlayalım istersen..ben toplasan yarım saat dinlememişimdir o da sadece yalan yanlış şeyleri dinledim youtubedan özellikle arayıp bulup,burada paylaşmak için,Hz. Ömer’den; Resulullah (sav) şöyle buyurdu: “Kişinin namazına, orucuna bakmayın; konuştuğunda, doğru konuşup konuşmadığına, kendisine emniyet edildiğinde, güvenilirliğini ortaya koyup koymadığına; dünya kendisine güldüğünde, takvayı elden bırakıp bırakmadığına bakıp öyle değerlendirin.” bizim de gayemiz hadisi şerifte belirtilenler ışığında bazen bana yazan cahillerin yüzünden sinirlenip haddi aşsakta,kişiye reddiyedir..yecüc mecüc ü inkar ediyor,bildiğim en az 2ayette yecüc mecüc geçiyor ayeti inkar eden nolur kardeş ?

ıtri

Üye

Itri kardeş sen bahsi geçeni ne sıklıkla dinlersin önce oradan başlayalım istersen..ben toplasan yarım saat dinlememişimdir o da sadece yalan yanlış şeyleri dinledim youtubedan özellikle arayıp bulup,burada paylaşmak için,Hz. Ömer’den; Resulullah (sav) şöyle buyurdu: “Kişinin namazına, orucuna bakmayın; konuştuğunda, doğru konuşup konuşmadığına, kendisine emniyet edildiğinde, güvenilirliğini ortaya koyup koymadığına; dünya kendisine güldüğünde, takvayı elden bırakıp bırakmadığına bakıp öyle değerlendirin.” bizim de gayemiz hadisi şerifte belirtilenler ışığında bazen bana yazan cahillerin yüzünden sinirlenip haddi aşsakta,kişiye reddiyedir..yecüc mecüc ü inkar ediyor,bildiğim en az 2ayette yecüc mecüc geçiyor ayeti inkar eden nolur kardeş ?

Öncelikle sıklıkla dinlaerim İslamoğlu'nu tabi vaktim oldukça.
Bütün görüşlerini kabul edeceğiz, illa bizim hoşumuza giden şeyler konuşsun diye bir şey yok.
Beğendiğimizi alırız, beğenmediğimizi almayız.
İslam alimleri arasında devamlı tartışılagelmiş bir takım meselelerde farklı fikirlerin olması doğaldır.
Bu farklılaşmayı ben beğenmiyorum diye kaşımaya çalışmak ise hiç ama hiç iyi değil.
"ayeti inkar eden ne olur kardeş?" diyorsun. Bence hoca ayeti inkar etmez, farklı, belki yanlışta olsa tutunduğu bir gerçek olabilir. Yıllarca din eğitimi almış, meal ve tefsiri bulunan bir adama ayeti inkar etme yaftası çok ağır bir itham.
Adamı kabul etmek zorunda değiliz. Şahsen dinlediğim halde katılmadığım görüşleri var. Onları tasvip etmiyorum. Ama inşaallah bir yerde rastlarsam soracağım. Tatmin olursam bende onun gibi inanacak, tatmin olmazsam o konuda diğer alimleri fikirlerini daha muteber bulacağım.

Birde bu işler "tebliğ" falan değil. Kendini kandırmış olursun. Müslümanların arasına çomak sokmak tebliğ falan değildir. Bu forum bunun en açık örneğidir. Karşıt fikirlerle öyle geriyor ve geriliyorlarki birbirlerine Allah'ın selamını bile çok görüyorlar. Kur'an'ın "kardeş olun" emrine istemiyerek açıkça muhalefet edebilen bağnaz ve partizan görüşler arasında tebliğ falan olmaz. Eğer müminler adına faydalı bir şeyler yapacaksak kendi hizmetimize sımsıkı yapışacak farklı görüşleri kaşımıyacağız. Sakin ve mutedil olmak durumundayız.

Alimler birbiyle tartışır, reddiyeler yazarlar. Ama -bence- biz alim olmadığımız için tartışmalara girmemek, hele hele birilerini değişik sıfatlarla mürted sapık ilan etmek hem bizim işimiz değil, hemde boyunca günaha girmiş oluruz.

Şahsen sadece İslamoğlu'na değil; hiçbir alime sataşılmasını sevmiyor, sataşanlara da imkanım ölçüsünde karşı çıkıyorum.
Bu yazı da iyi niyetini peşinen kabul ederek bir nasihat dir. Dilersen uyarsın, dilersen de uymazsın. ama benzere konularda beni hep karşında görürsün.

Bilmem anlatabildim mi?

Öncelikle sıklıkla dinlaerim İslamoğlu'nu tabi vaktim oldukça.
Bütün görüşlerini kabul edeceğiz, illa bizim hoşumuza giden şeyler konuşsun diye bir şey yok.
Beğendiğimizi alırız, beğenmediğimizi almayız.
İslam alimleri arasında devamlı tartışılagelmiş bir takım meselelerde farklı fikirlerin olması doğaldır.
Bu farklılaşmayı ben beğenmiyorum diye kaşımaya çalışmak ise hiç ama hiç iyi değil.
"ayeti inkar eden ne olur kardeş?" diyorsun. Bence hoca ayeti inkar etmez, farklı, belki yanlışta olsa tutunduğu bir gerçek olabilir. Yıllarca din eğitimi almış, meal ve tefsiri bulunan bir adama ayeti inkar etme yaftası çok ağır bir itham.
Adamı kabul etmek zorunda değiliz. Şahsen dinlediğim halde katılmadığım görüşleri var. Onları tasvip etmiyorum. Ama inşaallah bir yerde rastlarsam soracağım. Tatmin olursam bende onun gibi inanacak, tatmin olmazsam o konuda diğer alimleri fikirlerini daha muteber bulacağım.

Birde bu işler "tebliğ" falan değil. Kendini kandırmış olursun. Müslümanların arasına çomak sokmak tebliğ falan değildir. Bu forum bunun en açık örneğidir. Karşıt fikirlerle öyle geriyor ve geriliyorlarki birbirlerine Allah'ın selamını bile çok görüyorlar. Kur'an'ın "kardeş olun" emrine istemiyerek açıkça muhalefet edebilen bağnaz ve partizan görüşler arasında tebliğ falan olmaz. Eğer müminler adına faydalı bir şeyler yapacaksak kendi hizmetimize sımsıkı yapışacak farklı görüşleri kaşımıyacağız. Sakin ve mutedil olmak durumundayız.

Alimler birbiyle tartışır, reddiyeler yazarlar. Ama -bence- biz alim olmadığımız için tartışmalara girmemek, hele hele birilerini değişik sıfatlarla mürted sapık ilan etmek hem bizim işimiz değil, hemde boyunca günaha girmiş oluruz.

Şahsen sadece İslamoğlu'na değil; hiçbir alime sataşılmasını sevmiyor, sataşanlara da imkanım ölçüsünde karşı çıkıyorum.
Bu yazı da iyi niyetini peşinen kabul ederek bir nasihat dir. Dilersen uyarsın, dilersen de uymazsın. ama benzere konularda beni hep karşında görürsün.

Bilmem anlatabildim mi?

Anlatabildin kardeş,ama ben ALLAHU ZÜLCELAL hakkı için susmayacağım habibim dediği peygamber efendimize dil uzatan bir adam hiç farketmez islamoğlu olsun başkası olsun,HZ EBUBEKİR'in dediği gibi kimse gelmezse zekat vermem diyenlerle tek başıma savaşırım..ben de kendimi bu yolda buldum elhamdülillah tırsıp geri dönecekte değilim..sen biliyor musun ki mustafa islamoğlu denen adam,3 muhammed diye kitap yazıyor yazmam sebebi ne ? KADI IYAZ hazretlerinin ŞİFA-İ ŞERİFine REDDİYE! peygamberin erkeklik gücüne kadar yazdı yahu bu adam, elhamdülillah ilmim de var sizin yoksa umrumda değil ben bu insanlara ulaşabildiğim kadarıyla reddiye yapacağım,ama kafama göre değil delilli ispatlı buradaki sitede savunan kim olursa olsun karşısında da dururum ben daha şu sitede 1kere keyfi ceza yemedim hepsi reddiye yüzündendir..siz de peygamberi seviyorum diyorsanız kaldı ki -canımızdan çok sevmek farz- bu adamı izleyip okumazsınız..hanefi fukuhasının en büyüklerinden İmam EBU YUSUF hazretleri harun reşid ile sofrada oturuyordu konu kabak yemeğinden açıldı imam buyurdu ki peygamberimiz kabağı severdi bir tane de dili uzun ben de hiç sevmem dedi,harun reşide dedi tutun bunu tevbe etmezse vurun kellesini anlatabildim mi bu insanlar peygamberi böyle sevip savundular 1400 sene sonra geldik diye hazreti peygamber aleyhisselatu vesselam yobaz mı oldu neuzubillah haşa..

ıtri

Üye

Anlatabildin kardeş,ama ben ALLAHU ZÜLCELAL hakkı için susmayacağım habibim dediği peygamber efendimize dil uzatan bir adam hiç farketmez islamoğlu olsun başkası olsun,HZ EBUBEKİR'in dediği gibi kimse gelmezse zekat vermem diyenlerle tek başıma savaşırım..ben de kendimi bu yolda buldum elhamdülillah tırsıp geri dönecekte değilim..sen biliyor musun ki mustafa islamoğlu denen adam,3 muhammed diye kitap yazıyor yazmam sebebi ne ? KADI IYAZ hazretlerinin ŞİFA-İ ŞERİFine REDDİYE! peygamberin erkeklik gücüne kadar yazdı yahu bu adam, elhamdülillah ilmim de var sizin yoksa umrumda değil ben bu insanlara ulaşabildiğim kadarıyla reddiye yapacağım,ama kafama göre değil delilli ispatlı buradaki sitede savunan kim olursa olsun karşısında da dururum ben daha şu sitede 1kere keyfi ceza yemedim hepsi reddiye yüzündendir..siz de peygamberi seviyorum diyorsanız kaldı ki -canımızdan çok sevmek farz- bu adamı izleyip okumazsınız..hanefi fukuhasının en büyüklerinden İmam EBU YUSUF hazretleri harun reşid ile sofrada oturuyordu konu kabak yemeğinden açıldı imam buyurdu ki peygamberimiz kabağı severdi bir tane de dili uzun ben de hiç sevmem dedi,harun reşide dedi tutun bunu tevbe etmezse vurun kellesini anlatabildim mi bu insanlar peygamberi böyle sevip savundular 1400 sene sonra geldik diye hazreti peygamber aleyhisselatu vesselam yobaz mı oldu neuzubillah haşa..

Seni biraz anlıyorum.
Kafan biraz hurafelerle dolmuş, onun için İslamoğlu'nu sevmiyorsun.
Harun reşit Allah'ın haram kıldığı bir canı almakla peygamberi sevmişmi oluyor?
Harıun Reşit in sevgisini sorgulamıyorum haşa.
Ama bir kişi "ben kabak sevmiyorum" dese şer'an katli vacip mi oluyor?
Haber uydurma. Veyahut şeriatle uyuşmuyor. Bir şeyi anlatayım derken şer'an ,fıkhen bir kaç çam devirmiş oluyorsun. Uzatacak değilim.

"3 muhammed" kitabı kitablığımda mevcut. Okudum efendimizi rencide edici en ufak bir şey yoktur.
Hadis eleştirisi yapılmıştır. Bu eleştiriler tarih boyunca yapılmıştır. O kitabı okuyunca bizzat hz Aişe (ra.) tarafından, muhari ve müslim tarafından bir çok eleştirel ilim görüşleri vardır. Şifa-i Şerifte hatalar olabilir. Bu şifa nın değerini küçültmez. Ama ya bilmeden Allah rasülüne yalan hadis uyduluyorsa?
O kitabı oku. Bizzat hz Aişe (ra) eleştirileri var. Her neyse zaten kabul etmiyrosun.

Ama derimki ; hangi tarikat ve şeyhe bağlıysan bir sor bakalım yaptıkların doğru mu acaba?
Hiç bir gerçek islam alimi yaraların kaşınıp islam kardeşliğinin zarar görmesiine musade etmez

Ne yapalım biz mazlumu yeterince savunamasakta yardımcıları Allah'tır. Zaten İslamoğlu'da Allah'a havale etmekte..
Hesabnı sen vereceksin. Ben elimden geldiğince karşıyım.
Selam ve muhabbetle kal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...