Kalp mi beyin mi?

adams77

Kanalizasyoncu
hep aynı mesajları veriyor elçiler... özde aynı tabii...

milyonlarca spermden bir tanesi yumurtayı döllüyor ama, bu sadece küçük ve önemsiz bir ayrıntı oluyor. çünki gelen hep aynı sıradaki kişi oluyor. :)

Aynı sıradaki kişi mi? yoksa okumayı doğru yapmış olup sonucu ulaşmış kişi mi?

Bir yol olduğu için mesajlar aynı oluyor, fakat elçilerin mesajları farklıdır sen bunların arasındaki bağı kurup bir bütün elde edersin. Çünkü her elçinin bir görevi vardır.

Mugalata

Kıdemli Üye
Aynı sıradaki kişi mi? yoksa okumayı doğru yapmış olup sonucu ulaşmış kişi mi?

Bir yol olduğu için mesajlar aynı oluyor, fakat elçilerin mesajları farklıdır sen bunların arasındaki bağı kurup bir bütün elde edersin. Çünkü her elçinin bir görevi vardır.

bu konularda fazla bilgim yok. var olanlar da yeni. fazla geliştirmiş değilim.

o nedenle ben daha çok araştırıp öğrenme devresindeyim. aslında burada ahkâm keser gibi fazla yazmam da doğru değil.

sadece hissedebildiğim, görebildiğim veya görür gibi olduğum konuları yazıyorum. fazla ileri gitmem doğru olmaz.

sen daha fazla biliyorsan ve yazarsan okuyup geliştirmeye çalışırım.

adams77

Kanalizasyoncu
bu konularda fazla bilgim yok. var olanlar da yeni. fazla geliştirmiş değilim.

o nedenle ben daha çok araştırıp öğrenme devresindeyim. aslında burada ahkâm keser gibi fazla yazmam da doğru değil.

sadece hissedebildiğim, görebildiğim veya görür gibi olduğum konuları yazıyorum. fazla ileri gitmem doğru olmaz.

sen daha fazla biliyorsan ve yazarsan okuyup geliştirmeye çalışırım.

Bende fazlasını bilmiyorum. Çünkü bende O 'ndan öğreniyorum ve geliştiriyorum kendimi sanada bunu tavsiye edebilirim. Ben senin nasıl anlayacağını yada hangi kelimeye hangi mana ve anlamı vereceğini bilmem. Ne zaman hak edeceğini yada etmeyeceğini bilmem yani senin hangi anda hangi vitamine ve proteine ihtiyacın olacağın ben bilemem bunu kimse bilemez O 'ndan başka

İşte bu yüzden ben O 'nun ayetleri ve kitabını okuyup gelişmeye çalışıyorum. Kaçmak gibi algılanmasın buda benim gördüğüm , görebildiğim, anladığım ve anlayabildiğim şeylerden çıkardığım sonuçtur.

Mugalata

Kıdemli Üye
evrime bu boyutta secde ediyorsun yani
ne deyim Allah affetsin cümlemizi :)

hayır, evrim teorisine secde etmiyorum. ona inanmıyorum. bilimsel bir teoriye inanıp inanmamak diye yaklaşılmaz. evrim bir hakikattir veya değildir. bu sadece bir teori. ama açıklayıcı bir teori.

Mugalata

Kıdemli Üye
Bende fazlasını bilmiyorum. Çünkü bende O 'ndan öğreniyorum ve geliştiriyorum kendimi sanada bunu tavsiye edebilirim. Ben senin nasıl anlayacağını yada hangi kelimeye hangi mana ve anlamı vereceğini bilmem. Ne zaman hak edeceğini yada etmeyeceğini bilmem yani senin hangi anda hangi vitamine ve proteine ihtiyacın olacağın ben bilemem bunu kimse bilemez O 'ndan başka

İşte bu yüzden ben O 'nun ayetleri ve kitabını okuyup gelişmeye çalışıyorum. Kaçmak gibi algılanmasın buda benim gördüğüm , görebildiğim, anladığım ve anlayabildiğim şeylerden çıkardığım sonuçtur.

onun kitabını farklı bir algılanış biçimiyle sunanların etkisinden kurtulunca bazı şeyler daha açık görünüyor göze. muktedirler, egemenler, çıkar sahipleri, ondaki metinleri kendileri açısından sakıncasız ve kabul edilebilir bir kılığa sokmuşlar.

kuran'daki ayetleri farklı bir gözle okuyunca daha açık seçik görülüyor. ama buna rağmen birileri ısrarla inkar ediyor. yani inkar edenlerden oluyorlar.

ama yine de, sen de o'ndan öğrendiğini belirtmene rağmen, fazlasını bilmediğini söylüyorsun. demek ki o'ndan öğrendiğin sana fazlasını daha açık biçimde anlatmıyor. biraz üstü kapalı veriyor.

adams77

Kanalizasyoncu
ama yine de, sen de o'ndan öğrendiğini belirtmene rağmen, fazlasını bilmediğini söylüyorsun. demek ki o'ndan öğrendiğin sana fazlasını daha açık biçimde anlatmıyor. biraz üstü kapalı veriyor.

Bir anda her şeyi bilmek olur mu? Bunun için zaman gerekiyor ve hak etmek gerekiyor. Hak edilmeyen bir şey nasıl verilsin.

Hak edilmediği için üstü kapalı oluyor bunun nedeni şartları yerine getirememiş olmak vs vs gibi etkenler mevcut eğer güzel bir abdest alırsam temiz ve arınmış olarak yaklaştığım zaman üstü kapalı diye bir şey yoktur. Çünkü hak her zaman ap açık ortadadır.

kısaca öğrenme süreci diyelim

Mugalata

Kıdemli Üye
Bir anda her şeyi bilmek olur mu? Bunun için zaman gerekiyor ve hak etmek gerekiyor. Hak edilmeyen bir şey nasıl verilsin.

Hak edilmediği için üstü kapalı oluyor bunun nedeni şartları yerine getirememiş olmak vs vs gibi etkenler mevcut eğer güzel bir abdest alırsam temiz ve arınmış olarak yaklaştığım zaman üstü kapalı diye bir şey yoktur. Çünkü hak her zaman ap açık ortadadır.

kısaca öğrenme süreci diyelim

daha önce bu konuda yazdığın bir mesajda "yolunu kaybetmiş bir yolcu" olduğunu belirtmiştin. bu bana çok ağır bir söz gibi geldi. öğrenme sürecindesin, ama kendini "yolunu kaybetmiş" olarak görüyorsun. sence de ilginç değil mi?

adams77

Kanalizasyoncu
daha önce bu konuda yazdığın bir mesajda "yolunu kaybetmiş bir yolcu" olduğunu belirtmiştin. bu bana çok ağır bir söz gibi geldi. öğrenme sürecindesin, ama kendini "yolunu kaybetmiş" olarak görüyorsun. sence de ilginç değil mi?

Yolu bilseydim 40 'ı beklemezdim :) Mükemmel değilim, dünya 'nın rengini kandım ve aklım başıma geldiğinde neredeyim yada nereye gideceğimi bilmiyordum.
Doğru yolu bulmak için çalışıyorum.

Verda

Gales
Efenim beyin her zaman bi tık öndedir öyle olmalıdır yani çünkü yönlendirmeler ordan =)

spesifik

آزادی قید و بند
Efenim beyin her zaman bi tık öndedir öyle olmalıdır yani çünkü yönlendirmeler ordan =)
yönlendirmenin beyin olduğu noktasında hemfikiriz sanırım ...
benim sorguladığım kalbin iç güdülerle alakası olup olmadığı

ters yüz animasyonu izledin mi ?
Ters-Y%C3%BCz-203x300.jpg

2015 yapım ..Duyguları beyne yerleştirmişler zaten sonunu getirememiştim
çocuklarla sinema keyfi yapıyorduk :p

fakiri

Kıdemli Üye
Sindirim Sistemlerinde bir ınkıta yok!
Maşallah ful ve tam randımanla çalışıyorlar !
:)

spesifik

آزادی قید و بند
İnsan 'ı gören ve işiten kıldık!! Ayetleri parça parça değerlendirmek hata getirir ve değerlendirme sırasıda çok önemlidir.
Katılıyorum
yalnız bilimsel değerler her zaman vahyin vermek istediği mesajı somutlaştıramaz
beyin ameliyatı deneyleri ve kuantum hakkında cahilim ...