İsraile Otorite Denmesine Karşı Olanlara Cevaplar

agbi

Yasaklı
ERCAN TEKİN

Hangi Cevabı istiyorsun.

LİBYA da çalışan arkadaşlarım var.

KADDAFİ KARŞITI olanlar bu harekatı istiyor şimdi onlar Müslüman değilmi ?

KADDAFİ bana göre SİYONİZMİN bugüne kadar kullandığı PİYON du daha evvelde belirtmiştim SADDAM & HÜSNÜ & KADDAFİ verilen görevi yaptılar zamanları doldu.

ŞİMDİ KADDAFİ KARŞITI OLANLAR ve HAREKATI destekleyenler Libya Halkı MÜSLÜMAN değilmi.

SİYASİ TARAFGİRLİKLE bakmayın.

RUHUMA sorarsan Dünyanın hangi yerinde olursa olsun Bir Müslüman a zarar gelmesini istemem.FAKAT GERÇEK lerde ortada siz bu durumda KADDAFİ karşıtlarını Harekatı isteyen Libya lıları MÜSLÜMAN OLARAK KABUL ETMİYORMUSUNUZ ?

Ne derler İKİ UCU ......... DEĞNEK derler ya işte bu durum burada.HER İKİ TARAF ta MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ.

veri

Yasaklı
Agbi cevap veremiyorsun değil mi? Sen Libya'ya düzenlenen HAÇLI SEFERLERİNE TÜRKİYE'NİNDA GEMİLER VE DENİZALTILARLA KATILDIĞINA ne diyeceksin ona ne cevap vereceksin senin başbakanının dış politikasında İslam birliği yok ne birliği var HAÇLI BİRLİĞİNDE ULUSLARARAS BİRLİK İÇİNDE ÇALIŞMAK var bunu 9 senedir söylüyoruz halen uyanamadınız bunca müslüman kanı akıyor vebal var hesap var diyoruz yok bunlara cevabınız yok. Ey agbi akıl bazında deyip deyip duruyorsun senden bugüne kadar hiç akıl dolu cevaplar alamadım prof.dr.ergun özbudun gibi gayri islami kişiliklerin akpyi nasıl savunduğunu ve milli görüşe nasıl düşmanlık ettiğine cevap veremezsin!
Sıkışıncada akıl bazında cevap ver diye yorumlara kalkışırsın her sene aynı tiyatro...
Ha ben seni din kardeşim olarak gördüğümden merhametimle yazıyorum çünkü kin ehlinden değilim ama bu sana farklı cesaretler yüklemesin yazdıklarımı hafife alma karşındaki insanları muhattap alarak yaz ki biz seni muhattap alarak yazıyoruz.

ne diyon kardeşim
bırakalım da fransa istediği gibi mi bombalasın.
sadece gemi değil
binlerce asker
bir miktar uçak da gidicek

fransa tek başına vuruyordu
şimdi nato şemsiyesi altında istediği gibi at koşturamıcak
bak bakalım gemiler askerler uçaklar kimi korucak.

söyle derdin ne senin
fransız mısın nesin.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

ne diyon kardeşim
sadece gemi değil
binlerce asker

söyle derdin ne senin
fransız mısın nesin.
Uslubunuza lütfen dikkat edin.
Seviyeyi düşürmemek hepimizin elinde biraz gayret inşaALLAH.
Sizin haçlı seferlerinin 11 eylüldeki startından ve günümüze BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN şu günkü sömürü ve zulüm hamlelerini tespit edememeniz sizi hırçınlaştırmasın tam tersine bu siyonist oyunu iyice anlamaya çalışmak adına yazdıklarımızı dikkatlice okuyunuz. Nefis yapmak hepimize zarar verir o yüzden yazdıklarımızı karşılıklı atışmalar olarak değil verdiğimiz bilgileri anlamak ve öğrenmek ve binaeynaleyh fikir edinmek için okuyunuz. Zira önemli tespitlerimiz var bunu okudunuzmu?

Gecenin bir yarısında Roger Garaudy'nin bir kitabını okuyup, nihayete erdirmeye çalışayayım derken, Garaudy'nin bir siyonist mecmuadan(dergiden) yapmış olduğu bir iktibas beni hayretler içerisine soktu.
'Yok artık, bu kadar mı olur!' derken de gözlerimi ovuyordum bu okuduğum gerçek mi diye.

Yazıyı bir kez daha okuyup te'yid ettim ve bu yazı, 1982 yılında Kivunim(Yönelişler) adındaki bir Kudüs(Jerusalem) merkezli siyonist dergi tarafından dercedilmiş. Bu dergideki yazı, 33 senelik bir zamanın üzerini örttüğü tozları taşıyor.
Bu makaleyi okumamın zamanlaması da çok ilginç ki tam da Mısırdaki ve Libyadaki intifadaların yaşandığı günlere denk geldi.
Bu durum ayrı bir mecra teşkil eder ve tevafukla izah edilmez...

Bu yazıyı okuyacak olan arkadaşlardan evvelâ şunu istirham ederim;
Bu yazıyı okurken, 2002 yılından beri vuku bulan hadiseleri, Iraktaki katliamları, Şii-Sünni Çatışmalarını, Lübnan'daki Hristiyan-Müslüman çatışmalarını, Ortadoğudaki anarşizm ve sâir aklınıza ne geliyorsa, bu yazıyı okuduğunuz esnada bu vak'aları zihninizde pürdikkat tasavvur ediniz. Ediniz ki tüm bunlar bir yahudi kehanetinin mi mahsulüdür? Tüm bunlar hangi hükûmetin veyahud modelin(!) başa gelmesiyle vâki oldu?
Bu arada, yazıda Sudan'dan da bahsedilmiş. bir ay evvel Sudan'da çıkan silahlı çatışmalar neticesinde ülke fitne kazanına döndü ve Hristiyan-Müslüman kutuplaşması tahakkuk etti. Amerikan ve Yahudi lobilerinin demokrasi tellâllığı ve isnadı sayesinde ülkede referandum yapıldı. Referandum propagandasındaki demokrasi vaadlerinin getirdiği galeyan sayesinde Güney Sudan bölündü. Sudan'daki bazı etnik gruplar ise bunu fişeklerle ve danslarla kutladı. Bu haber ise medya'ya pek yansıtılmadı.

Bu yazıdaki mâna kuvvetini ferasetinize ve takdirinize bırakıyorum...
"Merkezde yer alan gövde olması bakımından Mısır, özellikle Müslümanlar ile Hristiyanlar arasındaki giderek sertleşen çatışmalar göze alınırsa, şimdilik bir kadavradır. Bu ülkenin ayrı coğrafi eyaletlere bölünmesi, bizim Batı cephesi üzerinde, 1990'lı yıllar için siyasi hedefimiz olmalıdır.
Böylece Mısır bir kere parçalandıktan ve merkezî iktidardan yoksun bırakıldıktan sonra, Libya, Sudan ve diğer uzak ülkeler aynı çözülmenin içine gireceklerdir. Yukarı Mısır'da bir Kıptî devletinin kurulması ve daha az öneme sahip bölgesel kimliklerin oluşturulması, barış anlaşması yüzünden şimdilik geciktirilmiş, fakat uzun vadede kaçınılmaz olan bir gelişmenin anahtarıdır.

Dış görüşünüşüne rağmen, Batı cephesi Doğu cephesinden daha az problem çıkarıyor. Lübnan'ın beş eyalete bölünmesi... Arap dünyasının bütününde meydana geleceklerin müjdesini veriyor. Suriye ve Irak'ın etnik veya dinî kıstaslar bazında belli bölgelere ayrılması, uzun vadede, İsrail için öncelikli gaye olmalıdır. Bunun birinci safhası ise, söz konusu devletin askerî güçlerinin imha edilmesidir.

Suriye'nin etnik yapıları, kendisini parçalanmaya hazır hâle getiriyor. Suriye'nin deniz sahili boyunca bir Şiî devleti, Halep'te ve Şam'da birer Sünnî devleti kurulabilir. Her halükârda Huran'la birlikte Ürdün'ün kuzeyinde -belki de bizim Golan'ımız üzerinde- kendi devletini oluşturmaya ümid eden bir Dürzî kimliği de ortaya çıkabilecektir... Böylece bir devlet, uzun vadede, bölge için bir barış ve emniyet garantisi olacaktır. Bu bizim rahatça gerçekleştirebileceğimiz bir hedeftir.

Petrolce zengin ve iç mücadelelerin pençesindeki Irak, İsrail'in çizgisindedir. Onun dağılması bizim için Suriye'ninkinden daha önemlidir, zira Irak, yakın vadede İsrail için en ciddi tehlikeyi temsil etmektedir."
Kivunim, Kudüs, sayı 14, Şubat 1982, s. 49,59.

Merak ediyorum veri kardeşim bu yazıya yorumunuz nedir?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

ne diyon kardeşim
sadece gemi değil
binlerce asker

söyle derdin ne senin
fransız mısın nesin.

fransa tek başına vurmayıp hep birlikte vurunca daha mı iyi olur?

yoksa libyaya dışardan müdaheleye tümden karşıyız demek mi daha iyi olur?

Fransalı bakan dahi HAÇLI SEFERİ diyor, Rusyalı Putin haçlı seferi diyor, daha bunu uzatmanın anlamı var mı? düpe düz haçlı seferi kardeşim, buna hep birlikte karşı çıkmak lazım, karşı çıkmak yerine bi de gemi göndermenin ne mantıklı açıklaması olabilir?

veri

Yasaklı
kardeşim sen önce imzanı değiştir.
kime ne akp yi destekleyen köstekleyen sizin partiniz mi ki akp nin sürekli reklamını yapıyorsunuz.

yazının benzerlerini çok okudum
tamam hepsinin doğru olduğunu varsayalım
ne değişicek
benim söylediklerim belli
fransa zaten vuruyor şimdi haberleri okuyorum tekrar bombalanıyor

nato çerçevesinde koruma amacıyla libyanın en azından bir kısmını kontrol altına almamız fransızların bizim bölgeyi bombalamalarını engellememiz
sizin niye zorunuza gidiyor
ortada fiili bir durum var
bu konuda yapılabilecek olanı hükümeti (akp değil) yapıyor
sizin bir öneriniz varsa hükümete iletin.

fransızları desteklemeyin lütfen

veri

Yasaklı
fransa tek başına vurmayıp hep birlikte vurunca daha mı iyi olur?

yoksa libyaya dışardan müdaheleye tümden karşıyız demek mi daha iyi olur?

Fransalı bakan dahi HAÇLI SEFERİ diyor, Rusyalı Putin haçlı seferi diyor, daha bunu uzatmanın anlamı var mı? düpe düz haçlı seferi kardeşim, buna hep birlikte karşı çıkmak lazım, karşı çıkmak yerine bi de gemi göndermenin ne mantıklı açıklaması olabilir?

aklıma peynir ve gemi kelimeleri takılıyor:)
elin gavur bakanı söyledinden bana ne
haçlı seferi olsa ne olur olmasa ne olur
haçlı seferi olmasaydı ne olucaktı kı:)
kelimelere takılmayın
ölenler müslüman
ve lafla fransızlara engel olamazsınız.
engel olmanın yolu
askeri kuvvet

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
kardeşim sen önce imzanı değiştir.
kime ne akp yi destekleyen köstekleyen sizin partiniz mi ki akp nin sürekli reklamını yapıyorsunuz.

yazının benzerlerini çok okudum
tamam hepsinin doğru olduğunu varsayalım
ne değişicek
benim söylediklerim belli
fransa zaten vuruyor şimdi haberleri okuyorum tekrar bombalanıyor

nato çerçevesinde koruma amacıyla libyanın en azından bir kısmını kontrol altına almamız fransızların bizim bölgeyi bombalamalarını engellememiz
sizin niye zorunuza gidiyor
ortada fiili bir durum var
bu konuda yapılabilecek olanı hükümeti (akp değil) yapıyor
sizin bir öneriniz varsa hükümete iletin.

fransızları desteklemeyin lütfen

Öncelikle imzam sizi çok rahatsız etmişe benziyor. Bu imzamızda birçok dersler var alabilene...
Onu kaldırmam gibi birşey söz konusu değil ibret olsun için imzamda tutacağım.
Fransa haçlı seferine öncülük ediyoruz diyerek yola çıktı diyorsunuz ki Nato şemsiyesine girdi artık dizginleyecekler Fransa'yı Allah aşkına güldürmeyin beni siz Natoyu çok adil ve insanlık adına bir oluşummu sanıyorsunuz. Diğer Nato ülkelerininde bu sömürü saldırılarına katılmasının amacı LEŞ KARGACILIKLARINA ORTAKLIK ETMEKTİR. Fransa'yı dizginlemek için Nato girmedi hem bu müdahaleyi meşrulaştırdı hemde leş kargalarına fırsat sundu Libya'nın petrollerini gelin paylaşın dercesine bu çağrıyı yaptı. Putin'de tepki verdi ''bu haçlı seferlerine davet gibi'' diyerek tavrını koydu.

Ehh kardeşim o kadar önemli bir yazı ekliyor-um okumadım diyorsunuz. Eee biz neden ekliyoruz hem okumuyorsunuz hemde sürekli yorum yapıyorsunuz. Birbirimizin yazılarını okumayacaksak neye yazıyoruz burada iş olsun diyemi ?
Lütfen o yazıyı okuyun öyle yorum yapın çünkü bu meselelerin önceden planlandığı o yazıda belirtiliyor.

Fransa'yı desteklediğimi söyleyip duruyorsunuz bunu neye binaeyn söylediğinizi merak ediyorum :)
Fransa haçlı öncülüğü yapıyor bende destekliyorum öylemi benim şuandaki desteğim ve herzamanki desteğim mazlumdan yanadır. Haçlı köpeklerinle birlik olanların hesabı bende kalmaz Allah o hesabı görür.
Allah'ın laneti siyonist haçlı alçaklarının üzerine olsun

ves'selam

veri

Yasaklı
imzan senin utancın olmalı niye asılmış amaç neymiş anlayan yazsın.

ayrıca sana nato şemsiyesi dedim
oraya gidicek ordumuz dedim
koruyacağımız bölge dedim.

bak erbakan ın güzel hizmetlerinden bir demet
balkanlarda olan olayları hatırlıyor musun
hani elin gavuru müslüman birşehri korucaktı.
ne oldu

ya o şehri biz korusaydık ne olabilirdi.

dün dündür mü diceksiniz.
nerde ordumuz varsa o bölgede huzur vardır.
SEVMESENİZ de ordumuzu

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
imzan senin utancın olmalı niye asılmış amaç neymiş anlayan yazsın.

ayrıca sana nato şemsiyesi dedim
oraya gidicek ordumuz dedim
koruyacağımız bölge dedim.

bak erbakan ın güzel hizmetlerinden bir demet
balkanlarda olan olayları hatırlıyor musun
hani elin gavuru müslüman birşehri korucaktı.
ne oldu

ya o şehri biz korusaydık ne olabilirdi.

dün dündür mü diceksiniz.
nerde ordumuz varsa o bölgede huzur vardır.
SEVMESENİZ de ordumuzu

İmzam gerçekleri gösteriyor varın siz utancım olarak yorumlayın benim için önemi yok.
Sizin anlamadığınız nokta HAÇLI SEFERİ DİYE ÇIKILAN YOLDA TÜRKİYE FRANSANIN VE DİĞER HAÇLILARINDA İÇİNDE BULUNDUĞU HAREKETTA BİRLİKTE YER ALACAK. TÜRKİYE HAÇLILARA KARŞI LİBYADA TOPRAK KORUMAYACAK TAM TERSİNE NATONUN HAÇLI SÜRÜLERİNİ KORUYACAK NE İÇİN SÖMÜRÜ YAPARKEN DAHA AZ ZAYİHAT VERMELERİ İÇİN.
Haçlı sürüleri bir müslüman ülkeyi önceden fitne çıkartıp karıştıyor verdiğimiz belgede bu sabit, sonrada karışıklık bahanesiyle müdahale ediyor ve o leş kargaları Nato'dan hızlı bir kararla Libya'yı bombalıyor. Sizin temennileriniz çok iyi niyetli ama gerçekleri yansıtmıyor bu konuda yanlış fikirler içindesiniz. Ama sizin hiddetli yazmanız gerekmiyor sakin olalım. Hemen kızmaya gerek yok. Seviyeli şekilde herkes içinden gelen görüşlerini paylaşabilir.
Üstelik biz Ordumuzu daima severiz bunu nereden çıkardınız.
Erbakan hocamız hayatı boyunca ordumuza tek olumsuz cümle kullanmamıştır sebebini açıklarken de ''ordumuzun içine birkaç cuntacı sızarak bize düşmanlık etsede biz ordumuzun geneline olumsuz bir görüş bildirmeyiz. Ordumuz memleketimizin en önemli milli kurumlarından birisidir.'' diyerek ORDUMUZA daima sahip çıkmıştır. Buna karşılıkta cenazesine Org.Hayri Kıvrıkoğlu iştirak etmiş ve TSK çelenk yollamıştır.
fi emanillah

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

aklıma peynir ve gemi kelimeleri takılıyor:)
elin gavur bakanı söyledinden bana ne
haçlı seferi olsa ne olur olmasa ne olur
haçlı seferi olmasaydı ne olucaktı kı:)
kelimelere takılmayın
ölenler müslüman
ve lafla fransızlara engel olamazsınız.
engel olmanın yolu
askeri kuvvet

aklınıza peynir ve geminin gelmesi normaldir, tam olarak peynir ağzınızda o geminin içindesiniz de ondan:)

o gemide libyaya doğru yol alıyor!

FRANSIZLAR ENGEL OLAMAZSINIZ OLMANIN YOLU ASKERİ KUVVET DEMİŞSİNİZ, şimdi türkiyenin gönderdiği gemiler ve deniz altılar fransaya engel olmak için mi gönderiliyor sizce?

hakikaten böyle mi düşünüyorsunuz?

veri

Yasaklı
ne lahana ne çorba filan aklıma geldi nedense

mirim

cevap vermek zorunluluğunda kendini hissetme

veri

Yasaklı
İmzam gerçekleri gösteriyor varın siz utancım olarak yorumlayın benim için önemi yok.
Sizin anlamadığınız nokta HAÇLI SEFERİ DİYE ÇIKILAN YOLDA TÜRKİYE FRANSANIN VE DİĞER HAÇLILARINDA İÇİNDE BULUNDUĞU HAREKETTA BİRLİKTE YER ALACAK. TÜRKİYE HAÇLILARA KARŞI LİBYADA TOPRAK KORUMAYACAK TAM TERSİNE NATONUN HAÇLI SÜRÜLERİNİ KORUYACAK NE İÇİN SÖMÜRÜ YAPARKEN DAHA AZ ZAYİHAT VERMELERİ İÇİN.
Haçlı sürüleri bir müslüman ülkeyi önceden fitne çıkartıp karıştıyor verdiğimiz belgede bu sabit, sonrada karışıklık bahanesiyle müdahale ediyor ve o leş kargaları Nato'dan hızlı bir kararla Libya'yı bombalıyor. Sizin temennileriniz çok iyi niyetli ama gerçekleri yansıtmıyor bu konuda yanlış fikirler içindesiniz. Ama sizin hiddetli yazmanız gerekmiyor sakin olalım. Hemen kızmaya gerek yok. Seviyeli şekilde herkes içinden gelen görüşlerini paylaşabilir.
Üstelik biz Ordumuzu daima severiz bunu nereden çıkardınız.
Erbakan hocamız hayatı boyunca ordumuza tek olumsuz cümle kullanmamıştır sebebini açıklarken de ''ordumuzun içine birkaç cuntacı sızarak bize düşmanlık etsede biz ordumuzun geneline olumsuz bir görüş bildirmeyiz. Ordumuz memleketimizin en önemli milli kurumlarından birisidir.'' diyerek ORDUMUZA daima sahip çıkmıştır. Buna karşılıkta cenazesine Org.Hayri Kıvrıkoğlu iştirak etmiş ve TSK çelenk yollamıştır.
fi emanillah

yazdıklarımı okuyup da veriyorsunuz
bana pek öyle gelmiyor

ordu erbakanı ölünce sevmeye başladı

ayrıca

libyalı müslümanları korumak için birkaç gemi sizi niye endişelendiriyor
anlamsız endişelerinizi bir kenara atın.

akp nin ordusu değil
bizim ordu libyaya gidiyor
endişeniz oysa:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ayrıca

libyalı müslümanları korumak için birkaç gemi sizi niye endişelendiriyor
anlamsız endişelerinizi bir kenara atın.

akp nin ordusu değil
bizim ordu libyaya gidiyor
endişeniz oysa:)

Bu gemilerin LİBYALI MÜSLÜMANLARI KORUMAK İÇİN gittiklerinden emin misiniz? gerçekten böyle bir şey olsa bir tane bile müslümanın buna karşı çıkacağını düşünüyor musunuz? müslümanların bu olaya karşı çıkma sebeplerinin tam tersi olduğunu, haçlılara yardımcı olunmamasını istediklerini hiç aklınıza getiremiyor musunuz?

AKpnin ordusu değil demisin, aynen katılıyorum, oraya giden ordu ancak ABD'nin ordusu olabilir veya natonun.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
MÜSLÜMANLARI KORUMAK İÇİN GEMİ GİDİYOR diyen sevgili arkadaşıma şunu soruyorum:

Gazzede israilin günlerce bombaladığı halen de bombalamaya devam ettiği insanlar müslüman değil miydi?

niye bu gemiler gitmedi?

Bu gemileri oraya çağıran natonun, bm'nin birer yahudi uşağı olmasından olabilir mi?

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN imzanı gerçek anlamda düşündünmü ?

Lütfen açarmısın ne anladın da imzan yaptın.

agbi

Yasaklı
Bu gemilerin LİBYALI MÜSLÜMANLARI KORUMAK İÇİN gittiklerinden emin misiniz? gerçekten böyle bir şey olsa bir tane bile müslümanın buna karşı çıkacağını düşünüyor musunuz? müslümanların bu olaya karşı çıkma sebeplerinin tam tersi olduğunu, haçlılara yardımcı olunmamasını istediklerini hiç aklınıza getiremiyor musunuz?

AKpnin ordusu değil demisin, aynen katılıyorum, oraya giden ordu ancak ABD'nin ordusu olabilir veya natonun.

Size bir sorum olacak

KADDAFİ ye karşı çıkan Libya Halkı MÜSLÜMAN değilmi ? Bu muhalefet NATO harekatını destekliyor.

Yada diğer görüş

KADDAFİ yi ttutan ve nemalanan KADDAFİ yanlıları Müslüman değilmi veya Müslümanmı ?

Şimd,i HER İKİ GURUBU OLUŞTURAN ların hangisi daha MÜSLÜMAN.

Size göre nato HAREKATINI İSTEYEN kaddafi KARŞITLARI DAHA AZ MI mÜSLÜMAN OLUYOR.

nato OLMASSA ONLARIN HEPSİ BİTECEK dünyevi OLARAK.

ya nedir sizce ?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
agbi nickiyle yazan arkadaş:

Ne olur abuk subuk yazma, ne demek yahu daha az mı müslüman yok vs. vs.

Böyle bir şey diyen mi var, ne saçmalıyorsun.

Sen şuna cevap ver:

NATONUN, BM'nin BU SALDIRIYI LİBYADAKİ MUHALİFLERİ KORUMAK İÇİN YAPTIKLARINA GERÇEKTEN İNANIYOR MUSUN?

bunların derdi ordaki muhalifler mi., yoksa petrol mu?

Ve gerçekten natonun ve bm'nin bu saldırısının hedefinin kaddafi olduğuna inanıyor musunz? öyle ise niye direk kaddafi hedef alınıp imha edilmiyor da, libyanın uçakları, tankları, önemli tesisleri vs. bombalanıyor?

Muminaga

Yeni
bunların derdi ordaki muhalifler mi., yoksa petrol mu?

Ve gerçekten natonun ve bm'nin bu saldırısının hedefinin kaddafi olduğuna inanıyor musunz? öyle ise niye direk kaddafi hedef alınıp imha edilmiyor da, libyanın uçakları, tankları, önemli tesisleri vs. bombalanıyor?

Libya'ya yönelik fransa, abd ve ingiltere'nin derdi muhalifler olmadığı tam tersine asıl amacın libya petrollerine ele geçirmek olduğunu ilk olarak Başbakan dile getirdi, daha sonra herkes bu tespiti dile getirmeye başladı.
Başbakanın dile getirmiş olmasının önemi çok büyük, çünkü bu görüş Türkiye'nin resmi görüşü olarak kaydedildi ve batının Libya'nın peytollerine el koyma çabası olarak dünyaya yayılmasında başbakanın katkısı çoktur.