İsraile Otorite Denmesine Karşı Olanlara Cevaplar

ummuhan

Kıdemli Üye
Not: Agbiye,
haticeye değil neticeye bak diye bir atasözü yoktur.
Hatice ismi İslami yaşamımızda Hz.Muhammed s.a.v efendimizin ilk hanımı olan ilk müslümanlardan olan cennet annemizin ismidir. Böyle bir ismi gayri ciddi bir lafla anmamalıyız. Sözüm sana değil agbi toplumun genelinde böyle abuk subuk cümleler çok kullanılıyor. Sadece hatırlatma inşaALLAH.

Konuya bir bakış,
Siyonizmi tanımayanlar asla siyozmin oyunlarını idrak edemezler. O yüzden bu meseleleri değerlendirirken gerçekleri yansıtmayan görüşlere karşılık siyonizmi tanıtan ''GİZLİ DÜNYA DEVLETİ'' yazı dizimizi takip etmeniz fayda sağlayacaktır. Ama F.Gülen'in talihsiz açıklamasını doğru bulmak yanlış bir yaklaşım olur.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=97733

Bu haberi unutmuyoruz:
Gülen: Mavi Marmara'dakiler şehid değil

Cüneyt Özdemir bir grup gazeteciyle Pensilvanya'ya gitti ve Fethullah Gülen ile bir kahvaltıda buluştu.

Özdemir’in yanı sıra Ferhat Boratav, Serdar Turgut ve Bejan Matur'un da hazır bulunduğu o buluşmada, Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı ve şehidler de gündeme geldi. Gülen hocaefendi, gazetecilere Mavi Marmara gemisindekilerin şehid değil bile bile ölüme giden insanlar olduğunu söyledi.

Özdemir, 5N1K programında, Fethullah Gülen hocaefendinin Mavi Marmara şehidlerine ilişkin yaklaşımını şöyle anlattı: "Mavi Marmara gemisine binenler “Biz orada şehid olmaya gidiyoruz” demişler ve İslami bir motif üzerine hareket ediyordu. Fethullah Gülen bunun şehidlik bile sayılamayacağını, bile bile ölüme gitmek” olduğunu söyledi.

5N1K'ya konuk olan Ferhat Boratav da “En azından The Wall Street Journal röportajında Türkiye’de yankı uyandıran açıklamasının, bu işin yanlış olduğu yönündeki açıklamasının bir değerlendirme hatası ya da dil sürçmesi olmadığını, aynı düşüncesini savunduğu ortaya çıktı. Yani dil sürçmesi ya da öylesine söylenmiş değil bilerek ve düşünülerek söylenmişti” dedi.

Bejan Matur ise “Siz, 'ben şehid olmak istiyorum' diyerek yola çıkamazsınız. Bunun takdiri Allah’a aittir” demişti. 'Oradaki kurguda hata olduğunu ve eleştirel baktığını' söylemişti” dedi.
haber5

Ercan Tekin bakın fanatikliği bırakınca epey güzel yazabiliyormuşsunuz tebrikler :)

agbi

Yasaklı
Ercan Tekin bakın fanatikliği bırakınca epey güzel yazabiliyormuşsunuz tebrikler :)

Sizin başka bir işiniz yokmu.

Hani ben sizin muhatabınız değildim.

Nerde kaldı o iddianız.

Ayrıca kişiler arasına girmeyin var diyeceğiniz söyleyin.

agbi

Yasaklı
Senin adın ercan tekin mi?

Ummuhan ercan tekine yazmış sen gelmişsin hani ben sizin muhatabınız değildim diyorsunuz:)

Ummuhan Hnm.bana anlatma.İMA larını iyi bilirim.

Önce siz ki iddianız İSRAİL OTORİTE değil diyorsunuz o zaman bana İSRAİL in otorite olmadığını İSPAT edin.

İSPAT EDEMEYEN KİŞİ İDDİA EDEMEZ çünkü İDDİASINI kanıtlayacak DÜŞÜNCESİ ve DÜŞÜNCE ürünü fikirleri yoktur.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

Fanatiklik tabiri benim adıma hafif kaçar, benim bu davaya iştirakim fanatiklik değil daha ötesi son nefesime kadar ölümüne bu yoldayım canım feda olsun. Allah c.c. nasip ettiği sürece yolumdan sapmayacağım.
Fikirlerimi ısrarla anlatmaya çalışmamı herkes istediği gibi yorabilir sizede saygı duyuyorum ummuhan kardeşim.
fi emanillah

ummuhan

Kıdemli Üye
Fanatiklik tabiri benim adıma hafif kaçar, benim bu davaya iştirakim fanatiklik değil daha ötesi son nefesime kadar ölümüne bu yoldayım canım feda olsun. Allah c.c. nasip ettiği sürece yolumdan sapmayacağım.
Fikirlerimi ısrarla anlatmaya çalışmamı herkes istediği gibi yorabilir sizede saygı duyuyorum ummuhan kardeşim.
fi emanillah

Sanırım yarı yaşımda bile yoksunuzdur o sebeple biz çoktan o yala revan iken siz daha dünyada değildiniz belki.... Bir davaya fikre sahip olmak çok güzel lâkin bu dava şahsi, kişilere endeksli hale gelince ulviyeti kaybolur tek yanlı ve dar zaviye görüşüne sahip eder insanı.... müslüman ufku açık olandır unutmayın :)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sanırım yarı yaşımda bile yoksunuzdur o sebeple biz çoktan o yala revan iken siz daha dünyada değildiniz belki.... Bir davaya fikre sahip olmak çok güzel lâkin bu dava şahsi, kişilere endeksli hale gelince ulviyeti kaybolur tek yanlı ve dar zaviye görüşüne sahip eder insanı.... müslüman ufku açık olandır unutmayın :)

Katılıyorum şahsileştirilen davalar daima ulviyeti kaybolandır aynı Tayyip davası gibi diyelim.
Akp Tayyip Erdoğan'nın gitmesinden sonra biteceği herkesçe malum.
Ama Erbakan hocadan sonra Milli Görüşün bitmeyeceği ve daha da sarılacağıda malum oldu.
Hangisi şahsi hangi hakkı üstün tutan mücadele olduğu bile bu tespitlerle geçerlidir.
Erbakan hocamızı tüm İslam alemi lideri olarak gördüğünü gördük. Dün burada bizi hayal görmekle itham ediyorlardı emirel müminlikte neymiş diye... Ama hocamızın ölümü dahi herkese vaaz oldu dersler verdi. Emirel mümin olmasaydı hiçbir İslami lider ''o bizim liderimiz hocamızdı'' demezdi haksızmıyım.
Erbakan hocamızın kişiliği çok değerlidir ama bizim için fikirleri daha değerlidir. Çünkü o emanet aldığı davayı mücadelesi ve azmi ile fikirlerinden saptırmadan ölene dek sürdürmeyi başardı asla zalimlere karşı işbirliği yapmadı. Bu davaya zarar verdirmedi görevini yaptı ama diğerlerinin hali Irak, Filistin, Afganistan, Libya ve diğer İslam beldelerinde bellidir.
Bunu izlermisiniz demek istenilen şudur:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=207863985905685

agbi

Yasaklı
Katılıyorum şahsileştirilen davalar daima ulviyeti kaybolandır aynı Tayyip davası gibi diyelim.
Ama Erbakan hocadan sonra Milli Görüşün bitmeyeceği ve daha da sarılacağıda malum oldu.
Hangisi şahsi hangi hakkı üstün tutan mücadele olduğu bile bu tespitlerle geçerlidir.
Erbakan hocamızı tüm İslam alemi lideri olarak gördüğünü gördük. Dün burada bizi hayal görmekle itham ediyorlardı emirel müminlikte neymiş diye... Ama hocamızın ölümü dahi herkese vaaz oldu dersler verdi. Emirel mümin olmasaydı hiçbir İslami lider ''o bizim liderimiz hocamızdı'' demezdi haksızmıyım.
Erbakan hocamızın kişiliği çok değerlidir ama bizim için fikirleri daha değerlidir. Çünkü o emanet aldığı davayı mücadelesi ve azmi ile fikirlerinden saptırmadan ölene dek sürdürmeyi başardı asla zalimlere karşı işbirliği yapmadı. Bu davaya zarar verdirmedi görevini yaptı ama diğerlerinin hali Irak, Filistin, Afganistan, Libya ve diğer İslam beldelerinde bellidir.

Bakın ne güzel düşüncelerinizi aktarırken de İTİRAF ETMİŞSİNİZ.

Teşekkürler.

Önce şunu bilin MİLLİ GÖRÜŞ ERBAKAN dan önce de vardı ERBAKAN danda sonra olacaktır.

Erdoğan gidince AK partinin biteceğini söylemişsiniz bunu TEK adam veya İCAZET Konularımda yazdım düşüncelerimi belirttim YALNIZ tarafgirliğinizden de bir örnek siz ERBAKAN rabbine kavuştu ve SP si artık SİYASİ TARİH te yerini alacaktır.

EĞER DÜŞÜNCELERİNİZ DOĞRU ise bu seçimlerde SP si BARAJI aşması gerek.Sizin düşüncenizle de örnek verirsek bakın sizin düşüncelerinizle diyorum o zaman ERBAKAN sağ iken neden SP de oylar düştü.

Lütfen MİLLİ GÖRÜŞ ü siyasi temellerden çıkaralım RUH OLARAK DÜŞÜNÜP YAŞAYALIM.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bakın ne güzel düşüncelerinizi aktarırken de İTİRAF ETMİŞSİNİZ.

Teşekkürler.

Önce şunu bilin MİLLİ GÖRÜŞ ERBAKAN dan önce de vardı ERBAKAN danda sonra olacaktır.

Erdoğan gidince AK partinin biteceğini söylemişsiniz bunu TEK adam veya İCAZET Konularımda yazdım düşüncelerimi belirttim YALNIZ tarafgirliğinizden de bir örnek siz ERBAKAN rabbine kavuştu ve SP si artık SİYASİ TARİH te yerini alacaktır.

EĞER DÜŞÜNCELERİNİZ DOĞRU ise bu seçimlerde SP si BARAJI aşması gerek.Sizin düşüncenizle de örnek verirsek bakın sizin düşüncelerinizle diyorum o zaman ERBAKAN sağ iken neden SP de oylar düştü.

Lütfen MİLLİ GÖRÜŞ ü siyasi temellerden çıkaralım RUH OLARAK DÜŞÜNÜP YAŞAYALIM.
Tayyip tek adam siyaseti yapıyor burası doğruysa ortak noktada buluştuk. Agbi bazı cümleleri devrik kuruyorsun o yüzden anlamıyorum yanlış anlarsamda kusura bakma inşaALLAH

Tayyip tek adam siyasetinden sonraki tespitlerinize KATILMIYORUM. SP hiçbir zaman tarihe geçip işi bitmeyecek, insanlığın kurtuluşuna vesile olarak tarihte altın harflerle ismi yazılacak inşaALLAH.
Erbakan hocamız hayattayken oylar düşmüştür gibi yorumlar doğru değil. Akpnin 28 şubat çocuğu olduğu ortak kanaat olmuştur. 28 şubatta bazı kesimler sindirildi. Korku politikası ile AKP seçimlerde tercihe zorlandı! Çoğu insanlar akpye gönülden destek vermiyorlar çoğu insanlar chp gelmesin diye akpyi tercih ediyorlar. Günümüz medyasıda bu korku siyasetini iyi malzemelerle işliyor halkımızda bu oyunları maalesef göremiyor. Maalesef tvlerden medya organlarından narkozlama işlemi ile hak ile batılı insanlarımızın ayırt etmemeleri adına siyonist odaklı medya kuruluşlarının çalışmaları maalesef SP'nin toplumu uyandırma şuurlandırma çalışmalarına balta vurmaktadır.
Bu konuları Merhum ERBAKAN hocamız çok kere güzel örneklerle anlatmıştır. Dolayısıyla 28 şubattan sonra toplumumuzun üzerine korku siyaseti tohumları ekerek SP barajı geçemez düşüncesi insanlara daima nakşettilirerek AKPyi seçmezseniz CHP gelir din elden gider eski günlere döneriz. .. Propagandası yapılıyor. Sanki şimdi din çok güzel yaşatılıyorda bu propaganda yapılabiliyor. Halen başörtüsü sorunu çözülemediği gibi kur'an kurslarına 13 yaş altı eğitim yasağı devam etmekte ve gayri ahlaki avrupa uyum yasaları çerçevesinde birçok yasalar çıkartılarak toplumumuzdaki ahlaki çöküntüler artışa geçiriliyor devamında misyonerlik faaliyetlerine müthiş destekler veriliyor.
hristiyanlara ülkemizde verilen hakları başbakanımız güzel güzel burada açıklıyorlar: http://www.facebook.com/milligoruscuihvan#!/video/video.php?v=203829849642432&oid=249129273870&comments

Üstelik gündemimize dönersek Libya konusunda Fransız içişleri bakanının itirafına ne diyeceksiniz?
197216.jpg

Fransız basının bildirdiğine göre, Fransa İçişleri Bakanı Claude Gueant, dün akşam katıldığı bir televizyon programında, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Libya'da bir "Haçlı Seferi"ne önderlik ettiğini söyledi.

Programda, ilk hava taarruzunu Fransa'nın gerçekleştirdiği Şafak Yolculuğu Operasyonu'nda Sarkozy'nin doğru bir politika izlediğini savunan Gueant, "Cumhurbaşkanımızla ilgili yapılan eleştirilerle ilgili olarak şunu söylemek istiyorum. Şu an herkes, Sarkozy'nin orada olduğuna şükrediyor. Herkes televizyonlardan Kaddafi'nin yaptığı katliamı izlemeye hazırlanıyordu. Tanrıya şükür ki Cumhurbaşkanımız, Haçlı Seferi'nin önderliğini yaparak önce BM'yi, ardından da Arap Birliği ve Afrika Birliği'ni harekete geçirdi" dedi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/fransiz-bakandan-hacli-seferi-itirafi-336153h.htm#ixzz1HPnBF0CL

Peki biz Türkiye olarak nasıl bir politika izliyoruz İslam birliği olarak bu sömürülere işgallere karşı bir politikamızmı var yoksa bu emperyalist haçlı sürüsüyle birliktemi hareket ediyoruz?
Cevaplarmısın Agbi...

ummuhan

Kıdemli Üye

Siz böyle düşünüyor ve buna inanıyorsunuz ama bu her müslüman için geçerli değil bunu da kabul etmelisiniz...

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

Neyi cevaplandıracağım.

Sizinle sağlıklı bir istişaremiz yok ki.

TEK ADAM da ERBAKAN ı kabul etmiyorsunuz ERDOĞAN da ise kabul ediyorsunuz.

ERDOĞAN gidince AK parti bitecek diyorsunuz burada size katılıyorum ama ERBAKAN da ki bitti SP kabul etmiyorsunuz.

MİLLİ GÖRÜŞ ü ERBAKAN a ekdesklemişsiniz ERBAKAN dan sonra YAA ERBAKAN dan önce de vardı.

Kısacası varsanız sağlıklı konu lara geçiş yapmadan bir konu bitince başka konuya geçme VARIM ama böyle olmaz.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ercan TEKİN

Neyi cevaplandıracağım.

Sizinle sağlıklı bir istişaremiz yok ki.

TEK ADAM da ERBAKAN ı kabul etmiyorsunuz ERDOĞAN da ise kabul ediyorsunuz.

ERDOĞAN gidince AK parti bitecek diyorsunuz burada size katılıyorum ama ERBAKAN da ki bitti SP kabul etmiyorsunuz.

MİLLİ GÖRÜŞ ü ERBAKAN a ekdesklemişsiniz ERBAKAN dan sonra YAA ERBAKAN dan önce de vardı.

Kısacası varsanız sağlıklı konu lara geçiş yapmadan bir konu bitince başka konuya geçme VARIM ama böyle olmaz.

Ya Agbi efendi, madem cevap veremiyorsun neden Erbakan hocamızın politikalarını sürekli yorumlamaya kalkışıyorsun?

Dış politikada muazzam bilginiz varmışçasına Erbakan hocamızın üstünde bir zeka ile yorumlarda bulunabiliyorsunuz. Öyleyle Akp'nin emperyalistlerle kolkola HAÇLI SEFERLERİNE İŞTİRAKİNE cevap verememeniz de garipseniyor!
Erbakan hocamız için biz bu davada değiliz ama Tayyip Erdoğan için AKP'nin yürüyüşünde olan milyonlar var! Bu tek adamcılık davasıdır.
Erbakan hocamız vefat etti ama davası bitmedi o yürüyüş sonsuza kadar da sürecek bir yürüyüş. Dün Erbakan hocamız bu bayrağı buralara kadar taşıdı bugünde Mustafa Kamalak bayrağı aldı ve ileriye taşımak için mücadeleye girişti. Yarın da başkaları bu bayrağı taşımaya devam edecek işte MİLLİ GÖRÜŞÜN DAVA GÖRÜŞÜ olduğu böylece anlaşılıyor. Ama birçok AKP'li arkadaşlarımızın bizlere şu dönüşleri ilginçtir: ''Akp birgün bitecek Tayyip çünkü zamanı dolunca AKP bitecek ve biz tekrar size döneceğiz.'' İşte burada seninle aynı görüşteyiz.

Erbakan hocamız öldükten sonra hiçbir Saadet Partili saflarını terketmedi tam tersine saflarına sadakatle daha çok bağlandı. Üstelik ehl-i vicdan olan kimseler dahi katılamış siyasi anlayışlarını yumuşatarak Saadet Partilerine iştirak etmeyi vefa borcu gördüler. Biz bunları hergün yaşıyoruz. Sende gelmişsin Agbi bey SP BİTTİ diyerek gerçek dışı bir görüş beyan ediyorsun. Gerçi bu beyanını en çok isteyenler ülkemizdeki mason ve sabataist gruplardır. Bunu tvlerden rahatça gördük. CNN Türk'te Prof.Dr.Ergun ÖZBUDUN denilen kişi ''Milli Görüş artık bitmiştir.'' dedi. Çünkü çok istiyorlar Milli Görüş bitsinde istediğimiz işbirliklerini rahatça yapalım. Ama bunlar bilmiyorlar ki inananlarında planları ve programları var. İşte Özbudun denilen kişinin AKP ile Milli Görüşe bakışı aşağıdaki gibi çarpık ve ibretlik:
0.jpg

Buna agbi beyler nasıl cevap verecekler bekliyorum.

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

Verdiğim cevapları anlamıyorsan yorumlayamıyorsan İnan sizin için yapacağım bir şey yok.

Konudan konuya atlama.

KONU NE Ana fikri ne ? Buyur açıkla.

Yok benimle tartışamak istiyosan DÜŞÜNCE olarak buyur aç konu HATTA YÖNETİMDEN İZİN İSTEYELİM yalnız ikimiz girelim o konuya.

ANLAMADIĞIN O KADAR YORUM VE DÜŞÜNCELERİM VARKİ Ben ERBAKAN ın düşüncelerini ( Siyasi veya Fikir ) NEGATİV YORUMLADIĞIMI göster EVET NEGATİV YORUMLADIĞIM zamanlamaları FİKİRLERİNİN yaşama geçmesindeki aceleciliği verdiği karar lar ÖNCE OKUDUĞUNUZU ÖĞRENİN.

İstikrarsız yazma.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Agbi cevap veremiyorsun değil mi? Sen Libya'ya düzenlenen HAÇLI SEFERLERİNE TÜRKİYE'NİNDA GEMİLER VE DENİZALTILARLA KATILDIĞINA ne diyeceksin ona ne cevap vereceksin senin başbakanının dış politikasında İslam birliği yok ne birliği var HAÇLI BİRLİĞİNDE ULUSLARARAS BİRLİK İÇİNDE ÇALIŞMAK var bunu 9 senedir söylüyoruz halen uyanamadınız bunca müslüman kanı akıyor vebal var hesap var diyoruz yok bunlara cevabınız yok. Ey agbi akıl bazında deyip deyip duruyorsun senden bugüne kadar hiç akıl dolu cevaplar alamadım prof.dr.ergun özbudun gibi gayri islami kişiliklerin akpyi nasıl savunduğunu ve milli görüşe nasıl düşmanlık ettiğine cevap veremezsin!
Sıkışıncada akıl bazında cevap ver diye yorumlara kalkışırsın her sene aynı tiyatro...
Ha ben seni din kardeşim olarak gördüğümden merhametimle yazıyorum çünkü kin ehlinden değilim ama bu sana farklı cesaretler yüklemesin yazdıklarımı hafife alma karşındaki insanları muhattap alarak yaz ki biz seni muhattap alarak yazıyoruz.