İsmail Ağa & Ruhul Furkan Bismillah

Bedrin_Aslanı

Profesör
O mekana gitmeyi Efendi Hazretlerinin sohbetlerinde bulunmayı o kadar arzuluyorum ki;

Allah'ım bize de oralara gitmeyi ve dostunun duasını almayı nasip et.

Amin...

Amin...

Amin...

temurmelik

Üye
Web sitesi
www.hafizim.com
evet gerçekten çok güzeldir çarşamba,arabistan'da mekke-harem,türkiye'de istanbul-fatih..medine'deki muaazzam teheccut namazlarının hazzını veriyor insana..

rabve

Üye
ben de aslinda oralara cok yakin oldum, hatta orada kuran okuma serefi de nasip oldu uzun yillar önce.. Ama dogrusu gecen yillarin uzunluguna ve bizden alip götürdüklerine ragmen yeniden oralara gider gibi oldum..Emek verilen her seyin karsiligini Allah fazlasiyla versin..

rabve

Üye
rabve

:)ben de aslinda oralara cok yakin oldum, hatta orada kuran okuma serefi de nasip oldu uzun yillar önce.. Ama dogrusu gecen yillarin uzunluguna ve bizden alip götürdüklerine ragmen yeniden oralara gider gibi oldum..Emek verilen her seyin karsiligini Allah fazlasiyla versin..

esay78

Üye
s a bende 1 defa o güzelliği yaşayanlardanım elhamdulillah. hakikaten o güzelliği solumak ve Allah dostlarıyla birarada olduğunu düşünmek müthiş bir duygu. yine nasip olur inşaAllah bana ve tüm gönülden isteyenlere

sümeyye

Üye
ne güzel anlatmıslar cemaatimizii

Rabbim razı olsun..

ikabey

Üye
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM SENDEN YÜREĞİNE ELLERİNE SAĞLIK KENDİMİ ORADA HİSSETTİM YAŞADIM RESMEN ADIM ADIM... ALLAH(c.c) BİZE DE NASİB EDER İNŞ. :(
S.A.

SeNoL

MUEYABYA
ALLAH razı olsun arkadaş çok güzel anlatmış ismailağa`yı ama bir yada bir kaç yerde TANRI kelimesi geçmiş inşaALLAH bu düzeltilirse çok daha güzel olur...Er-rahman yolundan ayırmasın dua ile

musa_dede

Üye
Ya MÜbarek AĞlattin Bİzİ Ya Allah Senden Razi Olsun Bİr An Kendİmİ Camİde Hİssettİm

seher

Doçent
yaw kardeş Allah razı olsun bu bölüme girip girip tekrar okuyasım geliyo ne gzl anlatmışsın...özlemimizi dile getiriyosun..İstanbuldaki arkadaşlar ltfen kıymetini bilin ..yakınken uzak olmayın bizim içinde içinize çekin o güzel çarşamba havasını bizim içinde bakın efendinin ayağının değdiği yerlere...
selametle..muhabbetle..

islamveinsan

Doçent
ismail ağa dediğiniz cübbeli ahmet hoca nında mensupu olduğu tarikatmi?

Farzları terk edenlerin, terki için fetva verenlerin, küfre ortak olanların sünnet i terk etmiş diye, cübbeli ahmet hocayı kinayeli bir şekilde sualleri düşündürmekle kalmıyor....?

Selametle..

kızılkasırga

Profesör
allah razı olsun.ismail agada 1 yıl egıtım aldım allah herkese nasıp eylesın.
yanarım yanarım da hafızlık yapamadım onayanarım.:(

KÖRDÜĞÜM

Profesör
Allah razı olsun. Bu yazı bana carsambada gecırdıgım 2haftamı hatırlattı(hayatımın en guzel 2haftası)Rabbım Efendı Hazretlerını tekrar gorebılmeyı nasıp eder ınsallah. CEMALULLAHI GORMEK DILEGIYLE:) :) ......

feyza:)

İstanbulî
Web sitesi
www.incebirdokunus.com
ALLAH razı olsun arkadaş çok güzel anlatmış ismailağa`yı ama bir yada bir kaç yerde TANRI kelimesi geçmiş inşaALLAH bu düzeltilirse çok daha güzel olur...Er-rahman yolundan ayırmasın dua ile

bir kaç yerde geçiyor demişsiniz kastınız "tanrı misafiri" yazan yer mi ?? ben baska yerde göremedim de .. o da bir değim ama düzelteyim ...

müttaki

Profesör
düşünüyorum da bir meyvenin tadı tohumunu yansıtır... gidipte verimsiz bir tohum ekerseniz sizin meyvelerinizde verimsiz olur...

neye göre verimsiz... kendine neyi mihenk seçtin derler.. ResülAllaha göre verimsiz..

he dışarda aylak aylak gezilmesine de taraftar değiliz.. en azından kendini arayan insanlar var.. umarım kendilerindeki tohumun ne kadar değerli olduğunun farkına varırlar Adem gibi...

dayi

Profesör
yegen..kişi olgunlaşmadan..olgun Meyva gibi olmadan yani..tohum olup olmayacağı..şah danemi değilmi anlaşılmaz..bu hale gelmek içinde bilirsin işte...kış geçecek..bahar gelecek..sona yaz güneşi pişirip yakacak..eh sonada hapşırıp üzerindeki toprakları sikeleyecek..dökecek..o zaman bi bakacakkiii...aaaaaaaa BEN A_DEM,mişim yaw..:shake2[1]:..eywallah..bu kadar tesettürlü yazılabilirdi..yazmışsın..saol..emekler boşa gitmemiş..:eek:fftp:

TikKy

Üye
Selamın Aleyküm

Sevgili "DİN KARDEŞLERİM İHWAN'I MUBİN" Kardeşlerim "TANRI" Kelimesini İsteyerek Kullanmadım Aslında Normalde Ben Onu Değiştirmiştim!... Lakin ( Yazıyının Orjinalini Yazdığım Bizim Nakşibendi Tarikatı / İsmail Ağa Cemaatı Site/Forumumuz www.Halidiye.com'da!) Bulunmaktadır! Ama Oradan Buraya Alırken Değiştirmeyi Unutmuşum ! Olay Bundan İbaret ! Sizinde Tema Değiştirmenizden Dolayı Şuanda Onu Değiştiremiyorum !... Geçen Çok Kıymetli Aynı zamanda Değer Verdiğim Bir S.Mod Arkadaşımda Söyledi Yapamadık!( Resim Sınırlaması ile alakalı bir Durum Bu ! )

O Yazının Orjinalinde MUHAMMEDİN GÜLLERİ VEYA ALLAH DOSTLARINA Şeklinde Yazıyor .... İnşaAllah ...

Müslümanların Sık sık Yapmış Olduğu 1 Şeye Takılıp Hiç İlerleyememe Veya Olayın Asıl yüzünü Görememe Hastalığına Lütfen Kapılmayalım!

Yazıyı Yazan Benim ! Yazı Üzerindede Komplo Teorisi Kurmanın:O Anlamı Yok !... Sadece "Deyim Olarak" Düşünmüştüm Sonra Düşündüm Yanlış Olduğunu Ama Sonra Çok Geç Olduğunu Anladım ve Değiştiremedik Olay Budur Başka Birşey değil ...

Mümkünse Anlatılmak İsteneni Anlatılanı Okuyalım İnşaAllah ... Forum Yöneticileriniz Aynı zamanda Nerede İse 1 Yıldır Kendilerini Tanıyorum Enes Zınar Rana Nesli Feyza Nesil Efe Tanıdığımız Bildiğimiz Kişilerdir Biz Onları Onlarda Bizleri Bilirler. Bizi Onlara Sorun Onlarada Bizi Sorun !

Başka Sorunuz Varsa Onlara Sorun Benim Adıma Konuşa Bilirler Altına İmzamı Atarım ! Ne derlerse Doğrudur ...

Wesselam ...

HERŞEY İSLAM İÇİN !

HALİDİYE'YE EDEPLE GELEN LUTUFLA GİDER !,

Nokta !