İsmail Ağa & Ruhul Furkan Bismillah

TikKy

Üye
Bismillahirrahmanirrahim

İ smail Ağanın Gülleri Muhammedin Nazlı Ümmedi Sünnetinin Sarsılmaz Bekçisi
S üleyman Hilmi Tunahanın Talabeleri Muhammedin Ümmedi Her Hallernden Belli

L ailahe İllallah Muhammedur Rasulullah Ortadaki Buluşma Yeri !Bunu Böyle Bilin Emi
A llah Aşıkları Nur Şakirtleri Efendileri Son Zamanın Alimleri Said Nursi Hazretleri
M enzilin Gülleri Buram Buram Esiyor Muhammedin Kokusu Asla Ayıramazlar Bizi

a287anu3.jpg

besmele3ar.gif

ALLAH'ın İzni İle İnşaALLAH İstanbul'un İncisi Gönlümüzün Birincisi Cemaatimizi Acizane Ve Fakirhane Anlatmaya Çalışacağız İnşa 'ALLAH ALLAH Dimize Dil İlmimize İlim Fikrimize Fikir Zikrimize Zikir Nasip Etsin İnşaAlIah

Nasip Olursa Daha Sonra Ruhul Furkana da Değineceğiz İnşaAlIah ...

Fatiht'e Herşey Bambaşkadır !.. Zaman,Nefes Alış,Dokunuş ... Hepsi Birbirinden Farklı Bir TAT Farklı Bir Histir Bu Anlatılamaz Ancak yaşana Bilir !. Nasıl Anlatılsınki Zaten İslamın Kalbinin Attığı Bir Mekan ! Anlatılmaz ... Sadece Yaşanır...

Güne Erken Başlanır Çarşambada!. Saat 3:00 Sularında Hareketlenmeler artar. Sarıklı Sakallı Cübbeli "Kuran Okumaktan" Kamburu Çıkmış Hoca Efendilerin Rablerinin huzuruna Çıkmak için İsmail Ağaya Süzüldüklerini Görürsünüz Muhammedin ( SALLAHu Aleyhi Vesselam) Gülleridir Hepsi .

Kalpleri ALLAH Aşkı İle Atar Herbirinin Herşeyini ALLAH İçin Feda Edecek Gönüllerdir ...

60840071rb6.jpg

İsmail Ağa öyle bir Beldedirki Dilencisine Bile Çarşaf Giydirecek Kadar Son derece Mümtaz Bir Beldedir!...

Dilenci "KULUN" Cebindeki BASİT PARA İÇİN ÇARŞAFA bürürnürken Ben ALLAH Aşığıyım Rasulullah Sevgilisiyim Canımm Feda İSLAMA Diyen Bacım Neden ALLAHın Dilencisi Olup Onun Rızasını Almak İçin "Çarşafı Giymez?" İşteeeee !... Verdikleri Mesaj Budur Aslındaaaa İsmail Ağa Dilencilerininnn ! Onlar Basit Bir Dilenciler değildir Aslında Ama : "İbret Ala Bilene"

38748398xo7.jpg

Onlar Öyle Dilencilerdirki Para İçin Sabağın 3:00 Sularında Cami Önünde Dilenirken Benim Din kardeşim ALLAHın Rızasını Dilenmek İçin Teheccüte Kalkmaz Kalkamaz ...

Veeee İşte "O an" !

İsmail Ağa Veya & Cennetin Kapısı Tercih Sizin Veya Hiç Biri Ne Anlamı Varki Artık Ordasınızdır !..
89577195mj3.jpg

Usulca İçeriye Süzülürsünüz hemencecik Ön Saflardan Bir Yer kapa Bilmek için ... Çünkü Efendi Hazretleri Gelecektir Biraz Daha Ona Yakın Olayım İstersiniz

99850226me4.jpg

Eveet İçerdesiniz Çok DEĞİL SAAT 3:00 3 30 GİBİ Bu avluda Adım atacak yer bulamaya Bilirsiniz !... Yerlere Kilimler Serilmiştir Bile Şimdiden
Sizde Bilirsiniz Gecenin karanllığında Heryer Sessizleşir Herkez Uyur İnsanlarda Uyurlar!...Birtek KALBİMİZ UYUMAZ O Çalışmaya Devam Eder ... İşte "İSMAİL AĞADA BÖYLE BİR YERDİR İSTANBULUN KALBİDİR"

İsmail Ağa Camii Bir Kaç kısımdan Oluşmaktadır ... En İlginç Olanıda Caminin Ön Tarafıdır ! Diğer Taraflar Sonradan İlave Edilmişlerdir inşaALLAH ...

32556421oi6.jpg

Caminin Görmüş olduğunuz Bu Ön Kısmı Birebir "KABE" İle Orantılıdır !... Kabeyi Görmeyenenler İsmail Ağaya Gelerek Oranlarını Ebatını Görme İmkanı Bula Bilirler İnşaALLAH

Çoğu Kişiye Hac Nasip Olmaya Bilir Ümrede Öyle Nasip Olanlarada Kabe-i Muazzamanın İçerisinde Namaz Kılmak Nasip Olmamış Olabilir. Bu Sadece İsmail AĞA DA namaz Kılmayanlar için Geçerlidir !.

Ön Bölümün Manevi mistiği! Kendinizi ALLAH Dostlarıyla Kabenin İçinde Namaz Kıldığınız Hazzına Kavuşturmaktadır ... ( İçerden Kısaca Bahsetmek gerekirse Diğer Camilerdeki gibi Süs püs yoktur ! YEŞİLDİR! Sadedir .. İki Saat Bulunur :

Sol taraftaki Mekke Sağ Taraftakide İstanbul Saatidir Şuan Camilerde Arapça Harfle Yazılmış olan "TEK SAATler" İsmail Ağada Bulunmaktadır

İçerde Bir Sürü Kuran ve Arapça Makale Kitap Bulma İmkanına Sahipsinizdir inşaALLAH

GENEL BİR GÖRÜNÜM:

rahmeta351k4cz2.jpg

İSMAİL Ağa Caminin İnanırmısınız Ayakkabılıkları Bile Çok Özeldir ! Hiç birisi "BEL" seviyesini Geçmez "Çünkü Caminin İçerisinde Kuran-ı Kerimler "Bulunduğu için Buna Çok Dikkat Edilir !... ALLAHu Ekber ...

53885855to0.jpg

Hanımların Bölümünden Bir Görünüm :

89961308db3.jpg

Efendi HAZRETLERİNE Buradan Bakmak Kaçamak Gözlerle Ama Son derece Halisane Bir Şekilde Onu Seyir Ede bilmek Acaba Kaç Bayana Kaç Hanıma Nasiptir Öyle Değilmi ?

Bu Andan ihtibaren Dünya İle Olan Bağımızı Kopardık Artık Diz üstü Çöküp Elimize Tesbiğimizi Alıp Belimizi Bükük Usulca Rabbimizi Zikrederek Huzur-u ilahisinde Karşısına Çıkacağımız Anı beklerken Derinlerden Bir Ses Yükseli verir Gecenin Karanlığını Yırtarak !

ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER
ALLAHUUUU EKBER ALLAHU EKBER

EŞHEDÜ ENLA İLAHE İLLALLAH ...

Diyerek Kutlu Davet Başlar !. Fakat Siz kendinizi Daha Farklı Hisler İçerisinde Bulu Verirsiniz !. Bu Çok Değişiktir ÇÜnkü "EZAN-I MUHAMMEDİYE" TIPKI BUNDAN 1500 Sene Evvelki Gibi "CANLI İNSAN SESİ İLE OKUNMAKTADIR"

Hiçbir Teknolojik Alet kullanılmadan Sadece ALLAH Aşkı ile Atan Bir Kalbin Saf Berrak Temiz Bir Sesidir Bu "Bir Anda Tüylerinizin" Diken Diken Olduğunu Hissedersiniz ...

Kafanızı Kaldırıp Baktığınızda Aman ALLAHım Oda ne ? Çok Değişik iki Güzel şey Gözlerinizde Beliri Verir Birisi Etraf Bembeyazdır ! Herkezin Kafasında BEYAZ BİR SARIK SARILI VAZİYETTE SABAH NAMAZININ SÜNNETİNE Kalkarken görürsünüz . Ama Oda Ne ! Şu 15 Şu 18 Şu şu evet Şu 10 yaşında Bir Anda Kalbinizde Bir ülfet uyanı verir yüzünüzde Bir Tebessüm yanlış Anlamayın Ha Burası çocuk Parkı değil Hala İsmail Ağadasınız Bıyıklarındaki Tüyler Yeni Yeni Çıkmış Bu Pırlanta Gibi "Hafızları Hocaları Minik Medrese Mollalarını Görünce" Yüzünüzün Aldığı Tebessümü Hiç bir şeye Değişmezsiniz

Gururla kalklarsınız Namaza Durursunuz Bir An Omuzunuzun Ağrıdığını Hissede Bilirsiniz Lakin Diğer Camilerdeki Gibi "RAHAT NAMAZ KILAMAZSINIZ" Saflar öyle Sıkıdırki Namazı Bilmeyen Birisi Kensini Bıraksa cemata Cemaat Onu Kaldırır İndidir zaten

Bu Duygular mistiği içerisinde Efendi Hazretleri Görülü Verirdi Ne Yazık ki Şu Anda KENDİSİ RAHATSIZ ... Mübarek Neeee Güzel Tebessüm ederdi Hala Gözümün Önündedir ... Ama Kalbimiz Onunla Dualarımız Onunla İnşaALLAH ALLAH Sağlık Sığat Nasip eder ...

İmamete Geçen Hocamız Kametten Sonra Sıkı Safların Önünde ALLAH için NAMAZA BAŞLAR İsmail Ağada Sünnet Buradada NAMAZ SIRASINDADA Terk Edilmez ADET BURADADA YERİNİ BULUR İmam Namazı MİKROFON kullanmadan Kıldırır ... Tıpk 571 Yılında Olduğu Gibi Tıpkı Selçukluda OLDUĞU Gibi Tıpkı Osmanlıda Olduğu gibi ... İmam SemiALLAHu Limen Hamideh Der İkinci Müezzin Gür Ve O Kalbe nufuz Eden Sesi ile Rabbenaaa Velleke Hamd Der .. O An Zaten Tüyleriniz Diken Diken Olu Verir ...

Namaz Bitmiş Tesbihata Geçilmiştir . Sabahın İlk Işıkları İle Birlikte "LAA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUR RASULULLAH SESİ" Yeri Göğü İnletmektedir !

Tesbih Çekilir "Daha Sonra Cemaat Dağılmaz" Tıpkı 571 Yılında Gül Sultanın Yaptığı Mescid-i nebevide Olduğu Gibi ! sabah namazı SONRASI İİşrak vaktine Kadar Sohbet Verilir !... Bayram HOCANIN O güzel Sohbeti Kalplere Nufuz Eder

Daha Sonra Sünnet Üzerine İşrak Vakti Namazı Eda Edilir . Ve Cemaat Dağılır Burada Benim gibi Akıllı Olanlar Birazda Uyanık Diyelim Hemen Gitmez AŞŞAĞIDA TEKKE ÇORBASI VERİLİR HER MİSAFİRİNE Bilmeyenlere Duyurulur İnanın Cemaatle Birlikte
Hiç tanımadığınız Daha İlk Defa Orada Gördüğünüz Kardeşleriniz İle "AYNI KABDAN AYNI ÇORBAYA" Kaşık Sallamak Dayanılmaz Bir tatdır ! Tevsiye Ederim

Not: Resimler Tarafımdan değiştirilmiştir ! Yazısıs Oldukları Vakit Abuk Subuk Sitelerde Yanlış Yorumlara Sebep Verdiğini Gördüm Ve Kaygıyla İzledim ! Onun İçin Resimler Tarafımdan değiştirilmişlerdir Böyle Bir Şeye Sebebiyet Vermemek İçin

Resimlerdeki Blog Şahsıma Ait Olup Bu Yazının Değiştirilmiş Yeni Resimlerle Süslenmiş Halini Göre Bilirsiniz İnşaAllah

S

SaLtan

Guest
ismail ağa dediğiniz cübbeli ahmet hoca nında mensupu olduğu tarikatmi?

S

Sidar

Guest
MevLa bana İsmailağada , O mübarek yerde namaz kıLmayı nasip etti , sarıkLı cübbeLi KULLARLA namaz kıLmak insanı gerçektende asr-ı saadete götürüyor .. herkese nasip oLur inşaAllah .. Efendi Babayı (k.s.) göremesemde duasını aLmışızdır inşaAllah .. SeLametLe

Bedrin_Aslanı

Profesör
Allah C.C inş. bizlerede nasip eder sidar kardeş. Efendi Hz. lerimizin arkasında saf tutup namaz kılmayı...

kadem

Profesör
Allah (C.C.) razı olsun kardeşim hepinizden

meftun

Paylaşımcı
İsmail ağayı ne güzel anlatmış arkadaş. ben de yakın olmasına rağmen hiç gitmedim. Burda yazılanları okuduktan sonra karar verdim ilk fırsatta gidip orda ki o manevi havayı teneffüs etmeye çalışacağım inş. allah razı olsun..

seher

Doçent
tıkky kardeş Mevla teala razı olsun eline gönlüne sağlık ne kadar memnun oldum blemezsin bir an sevgili diyarındayım zannettim...

Laedri35

Üye
esselamü aleyküm

inan kardeşim şuan da duygularımı anlatamıyorum ama size ALLAH(c.c)adını vererek söylerimki okadar özledimki şuan orda olup o mübareğin sohbettinde bulunup ağlamak istiyorum ŞEYHİM HİMMET EYLE,ŞEYHİM HİMMET EYLE

zersin

Üye
Allah razıolsun ne kadar güzel anlatmışsınız biran yaşamış gibi oldum Rabbim gerçektede gidip yaşamayı ve görmeyi nasıp etsin bizlere.

Zeynep Özmen

Kevok_84
Allah razı olsun kardeşim çok güzel anlatmışsınız inşallah bizede gitmek nasib olur. takip ediyorum bu bölümü elinize sağlık

ozti

Asistan
maşallah Allah razı olsun kardeşim.

Ç

Çöl Aslanı

Guest
Evimden fazla özlüyorum

7 aydır askerim. İnaırmısınız bilmem Ama Rabbim şahittir evimden çok özlüyorum o mekanı, o ortamı. Rabbim tekrar kavuşmayı nasib eylesin. Salihlerle namaz kılmayı nasib eylesin.

İmandanihsana

Doçent
elhamdulıllah bu cemaati sevıyoruz ımrenıyoruz maasallah allah daım etsın yolları acık olsun.banada elhamdulıllah gıtmek naıp oluyo.regaıpte ordaydım valla atmosfer harıkaydı allah sızden razı olsun fatıh baska gercekten ole bole deıl ınsan orda huzur buluyor.sakın yanlıs anlasılmasın o cemaatten oldum ıcın fln deıl gercekten ole oldukları ıcın ovuyorum.o cemaatten deılım ama carsamba yokmu o cevre ya hastayım.oraya hicret etmek lazım yaw :) ALLAH EFENDI HZ RAZI OLSUN CEMAATINDEN RAZI OLSUN INSALLAAH SELAM VE DUA ILE ALLAH A EMANET OLUN

dilara1999

Üye
Ce: İsmail Ağa & Ruhul Furkan Bismillah

esselamü aleyküm yaziniz gerceketen cok güzel insanin maneviyatini ve kalbini kipirdatiyor , yalniz dikkatimi ceken ALLLAH yewrine tanri lafzi kulllanmissiniz ne kadar dogru?Allah razi olsun yüreginimiz gönlümüz ve kalplerimiz acik olsun insALLAH :Allah RAZI OLSUN:ben ismail aganin atmosferini biliyorum gercekten insana ayri bir huzur güven veriyor 84 ile89 yillarinda orda kaldimefendi babanin sohbetlerine katilmakta nasip oldu dilerim herkese nasip olur.insALLAH

talib

Kıdemli Üye

Her Allah dostunun manevi bir cazibesi vardır, çeker sizi kendine. O yüzden başka bir yere intisabı olan kardeşlerin hele bir de yeni intisablı ise başka büyüklerin sık sık yanına gitmesi kendi efendisini incitebilir. Yola yeni giren birinin en çok itina göstereceği konu rabıtadır. Rabıtasını kuvvetlendirmeye çalışmak ve efendisini hiç unutmamak lazımdır.

İntisabı olmayan kardeşler ise dilediği gibi gezsin ve kendisine bir mürşid bulsun inşallah.

İsmailağa cemaatine gitmek bana da nasip olmuştu önceleri. Mübareği gördük, elini öptük, duasını da aldık... Rabbim hakiki mürşidi kamillerden ayırmasın bizleri...

seyyide

Üye

Sadece teşekkür et kutucuğunu tıklamak yerine dilimde beliriveren duaları paylaşmak istedim...
Kardeşim Allah razı olsun, sadakatinizi kat kat artırsın Rabbim, hizmetleriniz daim ihlasla olsun. Bu ne güzel bir yazıydı...

Devamı da gelir inşaAllah değil mi?

Selam ve dua ile..

SİRAC

Üye
esslamu aleykum bende oraları görmekle şereflendim elhamdülillah ve Fatihte namaz kılmanın ve İsmailağada soluklanmanın tadını anlatmam çok zor...ama bir de Efendi Babamı görebilsydik...inşallah o da olacak...
Allah(cc) razı olsun bana o güzellikleri yaşattınız..Allahın izniyle..

mürid

Üye
arkadaslar mahmud efendiye efendi hz leri deniliyor efendi baba diye ali haydar efendi hitap ediliyor haberiniz olsun bn de efendi baba diyordumda sonradan ögrendimki efendi baba diye ali haydar efendi söyleniyormus mamhmut efendiye efendi hz leri yanlis anlamayin lütfen

VARNA

Üye
O mekana gitmeyi Efendi Hazretlerinin sohbetlerinde bulunmayı o kadar arzuluyorum ki;

Allah'ım bize de oralara gitmeyi ve dostunun duasını almayı nasip et.