İslam'ın Kurtarıcısı Allah'ın azizi Tayyip ERDOĞAN....

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
ölyeymişim laz damarın atınca dahada nazikleşirim
saptıranlara adaletsiz davrananlara karşı her zaman öyleyimdir
bir kişin yorumu hakında yorumda bulunmadan bunu kime neden niçin demiş bunu es geçerseniz
adaletsiz davranmış olursunuz !!!

Ey iman edenler ¡ Allah icin hakki ayakta tutan, adaletle sahitlik eden kimseler olun..( el-maide,5/8)

Bir saat adaletle hukmetmek, bir sene ibadetten hayırlidir (hz Muhammed s.a..v)

Muminaga

Yeni
Kardeşim, yazından hiç bir şey anlamadım, kusura bakma..Sapve saman karışmış..ayrıca konuyla ilgili muktesabatınız çok cılız..Bu sözlerimle sizi üzdümse özür dilerim, ama açık konuşmak iyidir...Erbakanın ne şekilde ceza aldığı hususu, AKP ninde iyi bildiği bir husustur..Zira Abdullah Gülde bu konunun 1. derece muhatabıdır...O bir şekilde bu davadan kurtulmuştur..Yetim , fukara malı yedi gibi acaib şeyler söylemek kul hakkına girer...Konuyu detaylarıyla bilmediğiniz için , suizandan kaçının..Ayrıca bu meselenin sayın eygi ile hiç bir ilgisi yok.Milli Gazetede, Erbakancı olmayan yazarların ilki veya teki sayın Eygidir...
Anlama kapasitesi bazen kişilerde sorun olabiliyor. Bu bakımdan anlayış gösteriyorum size.
REFAHYOL döneminde m.şevket eygi ne durumdaydı. Neler yazıyordu o günler? Yazısında kaleme aldığı konular bakımından bugünden beter durumlar yok muydu?
Yoktu diyebilir misiniz. Her yazar, kendi partisi hükümet olduğu zaman avukar mühalefet olduğu zaman ise savcı kesilir.

Sapla saman harmanda birbirinden ayrırt edilir
biz burda siyasi hırsını teyaküze geçiren milli gazetenin en uç kaleminden söz ediyoruz.
Abdullah Gül 1 trilyon hazine yardımının iç edilmesinden sorumlu tutulan isimlerden biri. Kendisi hakkında sincan hakimi osman kaçmaz dava açtığı günlerde bir açıklamada bulundu. Dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak partinin mali işlerinden sorumlu değildim dedi. Bu açıklama erbakan sağken yapılmıştır. demek ki Gül 1 numaralı muhattab değildir. Gül'ü 1 numaralı muhattab olarak suçlanması osman kaçmaz kafasıyla hareket etmek demektir.

Fakir-fukaranın yetim parasının iç edildiğini söylerken niye günaha giriyormuşum? ortada mahkeme kararı var. Evet Erbakanı kayıp 1 trilyondan sorumlu tutan mahkeme kararı Laik kanun ve laik kurallara göre oluşturulan mahkemelerce verilmiştir. Eğer bu kararı tanımıyorum dersen, bu sana şeriat mahkemesi kuruluncaya kadar ben istediğim suçu işlerim. nasıl olsa beni yargılayan şerri mahkeme değil vereceği karar da geçersizdir gibi bir mantıkla haklı göstermez kimseyi.
Suçun işlendiğine dair deliller ortaya konmuştur. savunma hakkı verilmiştir. Ama suçsuzluğunu isbat edememiştir. iç edilen parar yerine konamamamıştır. Hazinede toplanan her kuruş para fakir-fukaranın ve yetimin parasıdır. O para partiye verilmiştir. 1 trilyona yakın para nereye kime harcandığı meşhuldur. aynı suçu bdp yapsa misal vay şrfsiz
ama bir diğeri ortada tapu gibi mahkeme kararı olduğu halde suizan mış mış :) vay akıllı vay.
tabi hesabına gelmeyince BEN SENİN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLAMADIM ayakları
.Kapitalizm konusu ise, sizin biraz araştırmayla anlayabileceğinizi umduğum bir konudur...İslam Dini, ne kapitalizme, ne sosyalizme muhtaç durmayan, nevi-şahsına özgi bir sosyo-politik-ekonomik bir sistemi öngörür..İlk planda size Sezai Karakoç'un, ''İslam Toplumunun ekonomik Strüktürü'' kitabını tavsiye edebilirm..Vesselam....
Birbirimize karşı dürüst olalım. bak aşağıda benim bazı sorularım olmuş?
Sezai karakoçun kitabını okumama gerek yok. soruyu senden sordum.
İslami bir devlet tüm kurum ve kuruluşlarıyla şeriat esaslarıyla yönetilmeye başlandığında kapitalist sınıfı yani zenginleri ne yapacağız? Siz kapitalistlerin bundan böyle tıpkı sosyalist devrimde olduğu gibi tüm mal varlıklarına el konmuştur mu denilecek?
yoksa
helal kazanç esasıyla şu sınırlar çerçevesinde yatırımınızı da yapın, kar'da edin zekatınızı verginizi de verin mi denilecek?
zekatını veren, helal çalışıp helal kazanç sağlayan, yatırımını yapıp kazanan ve kazandırtan kapitalist ABDESTLİ KAPİTALİSTLER DİYE AŞAĞILADIĞINIZ KİMSELER DEĞİLLER Mİ?

unutma dürüstlüğe sırtını dönmek yok

serhen

Asistan
Sayın başbakanımıza neden ülkemizde kimse İslamın kurtarıcısı,Allah'ın azizi diyemiyor,one minute çıkışı elbette güzeldi hepimizin içi bir hoş oldu ama bunu israile karşı benim 78 yaşındaki ninem de fazlasıyla söylüyor,başbakanlık makamının ninemden bir farkı olmalı dimi :) ,tamam bazı konularda elikolu bağlı olabilir ama şu laiklik ihracatını kim başbakanımıza zorladı biri açıklayabilir mi,gerçi Mısırlılar gereken cevabı verdi,bu arada Malatya'ya füze kalkanı kuruluyormuş,başbakanımızın şimdi daha fazla aziz olduğuna inanmaya başladım . :)

Muminaga

Yeni
Sayın Eygi ve bendeniz ise Kapitalizmin bütün varyasyonlarına, yani, abdestli olanınada , abdestsiz olanınada karşıyız...Konunun zannederim nirengi noktası burasıdır...Sayın Erdoğanda , anti parentez, İslam dünyasına ''Abdestli kapitalizmi'' pazarlamaya çalışıyor...Ama nafile..
Servet düşmanlığı koministlere özgü bir reflekstir. Sınıfsız toplum ideolojisinin temelinde servet düşmanlığı vardır.
Şimdide aşağıdaki alıntıyı DİKKATLE-ÖZENLE okuyalım.
İslam servete sınır koyar mı?

Bugünlerde İslam-servet ilişkisi ciddi bir tartışma konusu. Acaba Müslümanlar servet biriktirmeye bir sınırlama getirebilirler mi? Sınırlama getirilebilse bile bu, zaman ve mekânla mahdut olağanüstü bir durum mudur? Bu bağlamda “İslâm Hukukunda Servet/Mülkiyet Tahdidinin İmkânı Üzerine” (Selçuk Üniv. İlah. Derg., Bahar 2004) adlı yazısında Halit Çalış önemli bilgiler vermekte.
Hz. Ebû Bekir, Hz. Osman gibi sahâbîlerin, günün şartlarında bir orduyu tek başlarına donatabilecek kadar servete sahiptiler ve bundan dolayı kınanmadılar. Allah Rasulü (s) hayatta iken, toplumun genel gelir seviyesine göre oldukça zengin ve her biri ashâbın önde gelenlerinden olan (Abdurrahmân b. Avf, Zübeyr b. el-Avvâm, Ebû Bekir, Osman b. Affân, Talha b. Ubeydullah) sahabiler olduğu gibi fakir (Suffe ashabı) olanlar da bulunmakta idi. Hz. Peygamber (s)’in bu farklılığı dikkate alarak “servet tahdidine” yönelik bir uyarı ya da girişimde bulunduğu bilinmemektedir.
.......
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=106343

Zengin Müslümanlar zekatını kuruşu kuruşuna kadar verip, haram işlere/ilişkilere bulaşmadıkları taktirde, ayrıca ellerindeki serveti ülkenin hayrına yatırıma yöneltmeleri halinde onları abdestli kapitalistler diyerek aşağılamak İslamla/müslümanlıkla bağdaşmaz.
Allahın verdiği rızk sayesinde zengin olanları Abdestli kapitalist diyerek nitelediğinizde bir anlamda o zenginlerin İslami kurallara uyduğunu dolaylı da olsa kabul ediyorsunuz demektir. Ve böylece, abdestli kapitalist nitelemesinde asıl vurgulanan şey yani onlarda bulduğunuz tek kusur zengin olmalarıdır.
Rızk verenin Allah olduğunu duyup-bilmişliğiniz olmasına rağmen, verilen rızk sahiplerini abdestli kapitalist diyerek aşağılamakla -Ne konuştuğunuzu, konuştuğunuzun ne anlama geldiğini idrak edemiyorsunuz demektir.
Biz onları kapitalist ilişkileri nedeniyle suçluyoruz, bu nedenle abdestli kapitalist aşağılamasını yakıştırıyoruz gibisinen bir savunmaya kalkışmak özrü kabahatinden büyük demektir ki hiç tavsiye etmem.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Tayyip Erdoğan'ın uyguladığı Denge Siyasetini anlamaktan gözlerini milli görüş holiganizminin körelttiği sığ beyinler anlamaktan mahrumdurlar...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Tayyip Erdoğan'ın uyguladığı Denge Siyasetini anlamaktan gözlerini milli görüş holiganizminin körelttiği sığ beyinler anlamaktan mahrumdurlar...
Mesaj Gönderme Kuralları
3- Topluluklar hakkında tahrik ve taciz edici, küçük düşürücü, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, argo ve sokak ağzı olarak tabir edilen bozuk lisanla mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

<<<<<<<<<<<<<<<<<

bu hakaret forum kurallarına aykırıdır

topluluklara aşağılama hakaret etme çirkinliği mevcut karakterlerinizin hazin vaziyetinden başka birşey değildir

Hikem

Kıdemli Üye
Servet düşmanlığı koministlere özgü bir reflekstir. Sınıfsız toplum ideolojisinin temelinde servet düşmanlığı vardır.
Şimdide aşağıdaki alıntıyı DİKKATLE-ÖZENLE okuyalım.

Zengin Müslümanlar zekatını kuruşu kuruşuna kadar verip, haram işlere/ilişkilere bulaşmadıkları taktirde, ayrıca ellerindeki serveti ülkenin hayrına yatırıma yöneltmeleri halinde onları abdestli kapitalistler diyerek aşağılamak İslamla/müslümanlıkla bağdaşmaz.
Allahın verdiği rızk sayesinde zengin olanları Abdestli kapitalist diyerek nitelediğinizde bir anlamda o zenginlerin İslami kurallara uyduğunu dolaylı da olsa kabul ediyorsunuz demektir. Ve böylece, abdestli kapitalist nitelemesinde asıl vurgulanan şey yani onlarda bulduğunuz tek kusur zengin olmalarıdır.
Rızk verenin Allah olduğunu duyup-bilmişliğiniz olmasına rağmen, verilen rızk sahiplerini abdestli kapitalist diyerek aşağılamakla -Ne konuştuğunuzu, konuştuğunuzun ne anlama geldiğini idrak edemiyorsunuz demektir.
Biz onları kapitalist ilişkileri nedeniyle suçluyoruz, bu nedenle abdestli kapitalist aşağılamasını yakıştırıyoruz gibisinen bir savunmaya kalkışmak özrü kabahatinden büyük demektir ki hiç tavsiye etmem.

Herhalde kardeşimiz, bend-enizi , İhsan Eliaçık gibi zevatla karıştırmışlar..Haşa ve Kella! Servet düşmanlığı yapmıyoruz..Sayın Eyginin yazısının anlaşılmayacak veya servetdüşmanlığıyla telif edilecek biryönü yoktur..Kapitalizmin her türlü varyantına karşı olduğumuz gibi dolayısıyla tüketim çılgınlığına,lüks tüketime karşı olmamız, herhangi bir beşeri ideolojisiyle değil, İslam Dünya görüşüne sahip olmamızın bir gereğidir...Doğrusu kardeşimizin , bizi ''servet düşmanlığıyla'' tesmiye etmesi bizi üzmüştür..Ama ne yapalım, herkes dilediğini söyleyebiliyor...:)

Muminaga

Yeni
Varyasyon nedir
Varyasyon Bir türün bireylerindeki aynı karakterin farklı şekilleri,
Zannediyorm siz, kapitalizme özde değilde, abdestsiz olanına karşısınız..Abdestli kapitalizme karşı olsaydınız ,Eyginin yazdıklarına karşı çıkamazdınız...Sayın Eygi ve bendeniz ise Kapitalizmin bütün varyasyonlarına, yani, abdestli olanınada , abdestsiz olanınada karşıyız
İfadelerinizin ne anlama geldiğinin farkında olmadığınızı görüyorum. Bu haliyle bile komik duruma düşmüşsünüz.
Kominizmin ne olduğunu bilmiyorum deyin çıkın işin içinden, daha fazla batmayın diyorum, bu size kardeş tavsiyesi.
Koministin biri çıkıp dese ki kapitalistin abdestlisi de abdestsizi de benim nazarımda aynı demesi ile sizin abdestsiz kapitaliste ve abdestli kapitaliste karşıyız demeniz arasında hiç bir fark olmadığını görün artık.
biz bu kapitalizm kavramının abc'sinden başlayalım.
Kapital fransızca bir kelimedir. Anlamı nedir peki? Sermaye demektir. Yani servet demektir.
Siz ve Şevket Eygi iki yoldaş kapitalistin abdestlisi ile abdestsizi ayırt etmeden tıpkı kominist yoldaşz ifadesiyle kapitalizme yani sermayeye karşı olduğunuzu deklare ettiğinizde servet düşmanından başka ne olabilirsiniz? :)
Çıkıpta arkadaş bizi yanlış anladı haşa biz servet düşmanı değiliz demeniz adamı gülmekten öldürür.
Ya görüşünüzü tam olarak yansıtmak bakımından ifade kıtlığı yaşıyorsunuz
yada bilinç altınız tamamen servet düşmanlığı -pardon- kominist anlayışa teslim olmuş haberiniz yok.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
M.Şevket Eygi'yi erbakancı olarak tanıyor ve biliyorum

erbakan tarzı düşünmenin çerçevesini çiziyor bize.

Milli-Görüsle ve erbakancilikla alakasi yok,hatta cok sert elestirileride var.
Sert göndermeleri sebebiyle bircok milligörüscünün elestirilerinede maruz kalmisdir,halanda kuskuyla yaklasirlar kendisine...fakat gazetede yazmasini erbakan istemis diyorlar,onun icin pek seslerinide cikaramiyorlar.
Bakma sen onun Milli-gazetede yazmasina, bu gazeteyi okumadiginida aciklamisdi, tek kurus para aldigida yok zaten, sadece yazi yaziyor.,bazi abartili elestirileri disinda iyide yaziyor bence.
Özellikle sabataycilik,laik rejim,aciklik saciklik,modern tesettür,Ehli-Sünnet,tarikat ve tasavvuf konularina katiliyorum,grubculuk ve particilik konularindaki görüsleride isabetli,milli-görüs camiasinin yanlislarinada güzel göndermeleri var,diyalog konusunda sui zanla hareket ettigini düsünüyorum,tabi oda insan,onunda yanlislari var,bircok konudaki elestirilerinde asiriya kacdigini düsünüyorum,hükümet konusundada yanildigi noktalar var.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
israile karşı benim 78 yaşındaki ninem de fazlasıyla söylüyor,başbakanlık makamının ninemden bir farkı olmalı dimi :)
İyi de nenen kendi kendine söylüyor, Başbakan adamların yüzüne karşı tüm dünyanın önünde söylüyor.

Üstelik daha önceki yönetimlerin ABD ve İsrail karşısındaki tutumları da ortada

Değil mi ama..

Hikem

Kıdemli Üye
Varyasyon nedir
Varyasyon Bir türün bireylerindeki aynı karakterin farklı şekilleri,

İfadelerinizin ne anlama geldiğinin farkında olmadığınızı görüyorum. Bu haliyle bile komik duruma düşmüşsünüz.
Kominizmin ne olduğunu bilmiyorum deyin çıkın işin içinden, daha fazla batmayın diyorum, bu size kardeş tavsiyesi.
Koministin biri çıkıp dese ki kapitalistin abdestlisi de abdestsizi de benim nazarımda aynı demesi ile sizin abdestsiz kapitaliste ve abdestli kapitaliste karşıyız demeniz arasında hiç bir fark olmadığını görün artık.
biz bu kapitalizm kavramının abc'sinden başlayalım.
Kapital fransızca bir kelimedir. Anlamı nedir peki? Sermaye demektir. Yani servet demektir.
Siz ve Şevket Eygi iki yoldaş kapitalistin abdestlisi ile abdestsizi ayırt etmeden tıpkı kominist yoldaşz ifadesiyle kapitalizme yani sermayeye karşı olduğunuzu deklare ettiğinizde servet düşmanından başka ne olabilirsiniz? :)
Çıkıpta arkadaş bizi yanlış anladı haşa biz servet düşmanı değiliz demeniz adamı gülmekten öldürür.
Ya görüşünüzü tam olarak yansıtmak bakımından ifade kıtlığı yaşıyorsunuz
yada bilinç altınız tamamen servet düşmanlığı -pardon- kominist anlayışa teslim olmuş haberiniz yok.

Azizim , beni ''varyasyon''un ne anlama geldiğini bilmemekle itham etmenize sadece gülüyorum..Zira bu terimin menşei olan Biyoloji''yi lisans ve y.lisans seviyesinde tahsil etmiş birine bunu söylemek abesle iştigal addedilmelidir..Biyoloji menşeli bu ifadenin , sosyal mesleklere irca edilmesi, tabii bir durumdur..Manasını yazduğınız (iktibas) bı terimin, benim kullandığım manada anlaşılamaması, maalesef sizin aktardığınız tanımı hiç anlmadığınızı gösteriyor..

Neyse...geçelim...Konuya ve konunun istilahlarına yabancı olan bir kimseyle abdestli ve abdestsiz kapitalizmi tartışmak, havanda su dövmek kabilindendir..Kafanızı yormayın, sağlıcakla kalın, efendim..

Muminaga

Yeni
Azizim , beni ''varyasyon''un ne anlama geldiğini bilmemekle itham etmenize sadece gülüyorum..
Saptırma ve çarpıtma huyunuzdan vazgeçin
Sizi varyasyonun ne anlama geldiğini bilmemekle itham ettiğimi nerden çıkardınız?
Ben sizin varyasyonun ne olduğunu bilmemekle değil, tıpkı koministlerin ağzıyla konuştuğunuzla itham ettim.
Meseleyi saptırmak için böyle enteresan yollara başvurmayın. Siz yazmazdan önce varyasyonun ne anlama geldiğini bilmiyordum. Sözlük anlamıyla varyasyonun ne demek olduğunu mesajıma kopyaladım. Hepsi bu.

bakk
bir kominist abdestli kapitalist- abdestsiz kapitalist fark etmez kapitalizme karşıyım der.
sizlerde
biz müslümanız, abdestli kapitalist-abdestsiz kapitalist fark etmez kapitalizmin her türlü varyasyonuna karşıyım diyorsunuz.

İslam ise, abdest alıp namaz kılan, islamın şartlarını, imanın şartlarını yerine getiren. helal kazanıp, haramla ilişki kurmadan servet edinen veya babadan kalan mal-mülk servet sermaye ne varsa onunla ticareti sürdüren yatırım yapan kapitalistlere (SERMAYE SAHİPLERİNE) karşı değildir.

Kapitalist (HA BU ARADA KAPİTALİST DEMEK SERMAYE SAHİBİ DEMEKTİR.)
Kapitalizme karşı olduğunu söyleyen siz ve sizin gibileri İslamın değil sosyalizmin ideolojik bakış açısıyla konuşuyorsunuz.
ne oldu şimdi? ben sizi varyasyonun ne anlama geldiğini bilmemenizle mi itham etmiş oldum :)

Muminaga

Yeni

Onlar bilirler

Onlar kimin Cennete ve kimin Cehenneme gidecegini biliyorlar.

kimin cennete, kimin cehenneme gideceğini bilmekle kalmıyorlar,
kimin cennete, kimin cehenneme gitmesi gerektiğini tayin etmeye de kalkışıyorlar.

Erbakan : sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz.
Erbakan : Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin...
Erbakan : Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor. .

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mahabad ispatlayamadığın iddialarını dile getirip insanların kafalarını karıştırmaktan, ölmüş bir insana saygısızlık edip kötülemeyi sürdürmekten haya etmeni sana tebliğ ediyorum!
Erbakan hocanın o alıntıladığın sözlerini söylediğini ispat edermisin?

Bak bu yazıyı sen başta olmak üzere herkes iyi okusun da şu fitneyi artık söndürün!

Erbakan:''Bana Oy Vermeyen Patates Dinindendir.'' Demedi

Sn Erbakan’a atfedilen patatesli cümle yanlış biliniyor.Biraz araştırma yaptığınızda bunu da göreceksiniz. Erbakan Hoca Söylediği cümlede tüm;
-izm’leri saymış ve bunlarla birlikte patates dinini de saymıştır. Ayrıca bana oy vermeyen patates dinindendir gibi bir sözü olmamıştır. Tıpkı Mesut Yılmaz’ın Rize Çay TV’ye çıktığında “İmam-Hatipler bunların arka bahçesidir” sözünü evirip çevirip Erbakan Hocaya yamayarak Hoca; “İmam-Hatipler bunların arka bahçemizdir” dedi iftirasını attıkları gibi...

Aşağıda belgenetten savcılığın iddiasının alıntısı var.Okuyunca yazılanın Erbakan Hoca nın sözlerimi yoksa konusmadaki cümlelerin keslip biçilmesiyle artarda sıralanmıs laik bir zih niyetin algılayıs eksikliğinden kaynaklanan iddialarmı olduğunu cok rahat anlayabilirsiniz:
4-Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın 13.1.1991 günü Sivas'ın Sıcak Çermik ilçesinde RefahPartisinin Eğitim Seminerinde yaptığı..iddia edilen konuşmada(Ek 2);
(…sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Çünkü başka türlü müslamanlık olmaz. Başka türlü kurtuluş yok...

Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin... Bu parti İslami cihad ordusudur. Kendi kendine CİHAD ediyorum diye faaliyette bulunamazsın. Karargaha bağlı olmak zorundasın, her faaliyette karargaha bağlı olmak zorundayız. Karargaha danışılmadan yapılan faaliyetler tefrikadır. Çalışacaksan, burada çalışacaksın. Müslüman mısın? Bu orduda asker olmaya mecbursun...Cihada para vermeden müslüman olunmaz. Kişinin müslümanlığı, cihada verdiği para ile ölçülür. Bir müslüman, zekatını götürüp fakire veremez. Zekatını beytülmale, cihad ordusunun karargahına, ilçe teşkilatının başkanlığına verecektir. Biz müslümanız. Biz Kur'anı hakim kılmak isteyene gideceğiz. Hepimiz Refahçı olmaya mecburuz, çünkü cihad ediyoruz...
Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor.
Neden? Çünkü Refah demek Kur'an nizamını hakim kılmak için çalışmakdemektir) yani Hoca seminerde ne anlatmış ne demiş bunlar ne anlamıssa peş peşe sıralamıslar ve böyle dedi demişler. Cümleleri art arda okursanız ortaya mantıklı bir konusma dahi cıkmıyor sadece iddiadan ibaret.Biz aşağı yukarı herhafta hocanın konusmalarına seminerlerine katılıyoruz ve inanın birebir dinlemeden bu kesilip biçilen cümlelerden yola cıkarak hoca nın ne demek istediğini anlayamazsınız .

Erbakan Hoca islamın şiarlarını kaidelerini anlatır benzetmelerde bulunur ve neticede misal: CİHAD ibadetini farz olduğunu kuranda 500 den fazla yerde emredildiğini,cok büyük bir ibadet olduğunu,....vs hadislerden kuran ayetlerinden yola cıkarak anlatır sonra günümüzdeki insanlardan bu ibadeti yok sayıp sonra bende müslümanım diyen masonik şer odaklarından bahseder.Bu zihniyette olup da partiler kuran siyonistlerin tehlikesini anlatır böyle düşünen insanların müslümanlık ,islam için bunları yaptıklarını söylediğini ve madem müslümanlarsa böyle yanlış düşüncelerde icraatlerde olmamaları gerektiğini anlatır ve neticede bu zihniyette olanların iç yüzünü ortaya koyar:ve bir kimse açıkca islama karşı alenen saldırılarda bulunup üstüne birde bende İslamım dedimi buna neyin müslümanı patates dininden -adamlık dininden-gibi çıkışmalarda bulunmak her aklıselim müslümanın sergileyeceği bir davranıştır .

Hocada böyle birşey demişse( ki iddiadan ibaret )neticede kastettiği şey bellidir Siyonist din düşmanlarıdır..Yine söylüyorum bu sözler doğru olsa bile Dinin hükümlerini yok sayanlar, kabul etmeyenler inkarcılar,bunlara değil ErbakanHoca her aklı basında müslüman böyle bir yaklasım tarzında olur.Örnek islamda tesettür yoktur-namaz-cihad yoktur vs vs..diyen ve bu zihniyette olan birileri bu anlayısla bir din yaşasa yetmedi siyonizmin dünya hakimiyetini tesis için parti kursa ve insanları kendi sapkın yoluna davet edip birde müslümanlık iddiasında olsa buna karşı her müslümanın :-o kendi uydurduğu bir din içindedir insanları aldatmak için siyonizme köle yapmak için çalıştışmaktadır ,ajandırmasondur,müslümanım dediğine bakmayın sizleri aldatmak için böyle demektedir islamla bir ilgisi yoktur ve böyle düşüncede olan her-İZM-UZM sahibide o tabirle PATATES dinindendir diye nitelendirip inananları doğru olana sevketmenin neresi yanlıştır.sonucta savcılığın iddiaları yanlış algalıyıstan veyahut algılamak istededikleri gibi anlamalarından ibarettir.Konuşmada bulunan cümlelerin hiçbir KESİNLİĞİ yoktur.Şevki Yılmaz'ın deyimiyle "MONTAJJJ -SABOTAJ"İFTİRA vari iddialardır.

NOT: Burası, Türkiye’dir; dünyanın kalbidir ve maalesef her gerçek doğru değildir. Görünene aldanmamak ,gerçekler içinden doğruları dikkatli okumalar yaparak ayırt etmek kısaca ferasetli olmak gerekir.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Erbakan : sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Erbakan : Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin...

Erbakan : Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor. .

.

Bu sözler :
1-) islama hizmet ettiğine inanan bir insanın sözleri olabilir.
2-) Müslümanları kandırmak isteyen birinin sözleri oabilir.

Biz inanıyoruzki rahmetli Erbakan samimi bir müslimandı.
Değildi ,o müslümanları kandırıyordu diyorsanız iktidarda kaldığı sürece islama ve memleket aleyhine yaptığı bir icraat gösterin.

akp ile kıyaslamanız bile vicdansızlık iken siz akp yi övüp Erbakanı ve milli görüşü karalamanıza diyecek söz bulamıyorum.

garip70

Ordinaryus
ölmüş adamın arkasından konuşmayın... herkes hata yapar, günahıyla sevabıyla geldi yaşadı ve gitti...

gerisi Allah ile onun arasında...

sonuçta hata yapmış bile olsa, Allah için islam için birşeyler yapmaya çalışan birinin arkasından fazla konuşmayın bence...

o hakkını size helal etse bile İLAHİ öfkeyi üzerinize çekebilirsiniz...

peygamber efendimiz(sav) ne buyuruyor: söylediklerin onda varsa dedikodu, yoksa iftiradır...

bence kapatın bu konuları canlar...

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
ölmüş adamın arkasından konuşmayın... herkes hata yapar, günahıyla sevabıyla geldi yaşadı ve gitti...

gerisi Allah ile onun arasında...

sonuçta hata yapmış bile olsa, Allah için islam için birşeyler yapmaya çalışan birinin arkasından fazla konuşmayın bence...

o hakkını size helal etse bile İLAHİ öfkeyi üzerinize çekebilirsiniz...

peygamber efendimiz(sav) ne buyuruyor: söylediklerin onda varsa dedikodu, yoksa iftiradır...

bence kapatın bu konuları canlar...
Vicdan sahibi böyle konuşur işte.Allah razı olsun.

Muminaga

Yeni

Bu sözler :
1-) islama hizmet ettiğine inanan bir insanın sözleri olabilir.
2-) Müslümanları kandırmak isteyen birinin sözleri oabilir.

Biz inanıyoruzki rahmetli Erbakan samimi bir müslimandı.
Değildi ,o müslümanları kandırıyordu diyorsanız iktidarda kaldığı sürece islama ve memleket aleyhine yaptığı bir icraat gösterin.

akp ile kıyaslamanız bile vicdansızlık iken siz akp yi övüp Erbakanı ve milli görüşü karalamanıza diyecek söz bulamıyorum.
İslam söz konusu olunca kimsenin kıvrak cümleler kullanmasına izin verilmemeli.
Yok bu sözler falan anlama gelebilir miş
yok diğer anlama gelebilir miş
yok bu sözler kinayeliymiş
manalıymış
derin tefekküre bağlıymış
herkes anlayamaz mış
bunlar şirkte bulunana yalancı ortaklıktır
arkadaş bu konu, şu karşıdaki arabanın hızına ben 100 km dir dememle, senin 150 km dir deme inatlaşma ve tartışmasına benzemez.

sen islamın ve imanın şartlarını tam olarak yerine getiriyorsun diyelim, ibadetlerinde niyetin halis,
islamın ne olduğunun idrak ve bilincindesin
ama tek bir kusurun var, refah partisine hizmet etmemişsin veya etmiyorsun.
erbakan diyor ki sana : sen refah partisine hizmet etmezsen hiç bir ibadetin kabul olmaz
yaw bırakın ak partiyi, ak partiyede saadet partisine de .....
partiyi partileri bir kenara bırak, erbakanın sözlerini biz islamla alakasını sorguluyoruz.
ibadetlerin kabul görüp görmeyeceğini erbakana hizmet ölçüleri mi? daha doğrusu erbakan mı belirliyor? yoksa Allah mı? bu soruya cevap ver