İslam'ın Kurtarıcısı Allah'ın azizi Tayyip ERDOĞAN....

agbi

Yasaklı
yazinin kime ait olduguna dair hic bir bilgi yok .
hangi gazete de kim yazmis ?

yaziyi okumadim ama baslikda ki "Allahin azizi "
yazisi sok olmama yetti .
islamda "aziz" terimi yoktur
Allahin sevgili kulu -evliya ,mübarek
gibi terimler vardir .
"aziz" daha cok hiristiyanlarin kullandigi bir terimdir .

cok tuhaf bir baslik olmus vesselam

Bu kadar ÇİFTE STANDART lığı nerede öğrendiniz.

Bir başka konuda Gazete Akşam Yazar belli konuya ana fikir olan alıntı ( IRKÇILIĞI ÖN PLANDA TUTUYOR İSLAMİYETTEN ÖNCE ) burada bu yazıyı TASTİK ediyorsunuz

YAPMAYIN bu kadar.

saliha kalem

Profesör
İslam'ın kurtarıcısı azizi diye hitaplara mazhar olunan ve halifesimi laik anayasa isteyecek?
ey akpartililer siz halen birşeyleri farkedemiyorsunuz ya ona üzülüyorum masusda
yazmıyorum çünkü böyle şişme abartılı gündemlerde yazacaklarımızı pek anlayamazsınız

Bop projesinin üzerine Osmanlı kıyafeti giydirip dünyada bu projeyi abd ve israil kendi rengiyle yapamayacağından kendi politikalarına hizmet eden bir abi lazımdı bu islam dünyasına

İşte o abi bop eş başkanı sn.tayyip bey olmuştur.
En büyük kanıtı geçtiğimiz yakın vakitte Libya konusunda Natonun libyada ne işi var dediği gün sonrası Natoyla birlikte Libyaya karşı çatışan birliklere Türk ordusunu yollamasıyla tezata düştü

Bunu göremediniz zaten Irak'taki 1milyonluk kıyımdaki abd işbirlikçiliğinide göremediniz, suriye ile dün kanka olan akparti hükümeti bugün abd istedi diye düşman kesildi. (suriye esad hükümetini savunmuyorum ama abd politikasını hiç savunmuyorum savunduğum şahsiyetli dış politikadır teslimiyetçi değil)

Şimdide arap baharı dizisiyle devrim geçirmiş coğrafyalara ziyaretler yapan başbakanımızın abd'nin o islam ülkelerine yerleştirmek istediği bop projesindeki hedefe doğru yol alma politikasını eş başkanı sn.tayyip beye vermiş durumdalar

bu arada diyarbakıra yerleştirilmesi kesinleşen Natoya ait füze savunma sistemleri yanlış okumadıysam almanya kumandalı şekilde kritik bölgeye yerleştirilerek kesinlikle israilin güvenliğini hedefleyen sistemi sorunsuz şekilde türkiyeye sessiz sedasız yerleştirmek için akparti hükümetinden onay aldı

Mısır'da tayyip erdoğan ağzından kaçırmadı o laik anayası sözünü çünkü abd o bölgelerde aynı Türkiye'deki sistemi istiyor daha rahat kontrol altında tutabilmek için
henüz bu arap ülkelerindeki isyanlar yeni çıktığında 18 di sanırım yıl evvel bir israil dergisinde bu arapların halk isyanları siyonizmin hedefi doğrultusunda kasıtlı çıkartılıp büyük israilin kurulumunda daha etkin kontrol altına alma harekatı olduğu 18 yıl önce ki israil kaynaklı dergide aynen yazmıştır

şimdi gelip bizim dışa bağımlı medya organlarımızda ve dünya medyasının %90'nını elinde tutan siyonizm medyası bugün tayyip erdoğanı islam dünyasında marka lider modeline sokabiliyor

bakış beyin de dediği gibi ıraktaki halk saddam gitsin diye abd ordusuna kapılarını açmamışmıydı ?
yani bu halkların seçimi ne derece tutarlı olabilir ki?
seçimleri halk mı yoksa ulemamı yapmalı buda ayrı bir konu!
fakat sizlere diyorum herşey bu kadar kolay değil çok çabuk havalara giriyorsunuz
Türkiye'de penbe rüzgarlar estirilmesi fırtına öncesi sessizliğin habercisidir
bu kadar havalanırsanız düşüşünüz acı olur

inşaallah ben yanılırımda Tayyip ERDOĞAN siyonizmin maşası olmasın kullanılmasın ve İslam dünyasına zarar getirmesin
ben yanılmaya razıyım
ama müslümanda ferasetli olmalı uyanık olmalı
düşmanını tanımayan milletler unutmayın yok olmaya mahkumdur
sizlerin bu noktada malesef çok eksiğiniz var bu yüzden resmin ardındaki yüzleri seçemiyorsunuz sadece tvlerden önünüze ne getiriyorlarsa ooo AAAA vayyy beee bu da neee hadi bee süperrr aslan bee cansın harikasın iştee buuuu diyerek karşıladığınız resimlerin arkasını görmenizi engelleyen engelleri aşamadıkça da resmin ardındaki çirkin planları göremezsiniz

veri

Yasaklı

ulemayı kim seçicek:)
size göre ulema olmayan gülen ve benzeri tayfalar ne olucak:)

ulema yani akil grubu ancak öneride bulunabilir.
ki bu yapılıyor zaten önüne gelen herkes başbakan adayı olamıyor.
tayyibi destekleyen ulema takımı zaten mevcut.
eleştirdiğiniz gülen den tutun
sevdiğiniz efendi ye kadar her birinin onayını almıştır partisini kurarken

veri

Yasaklı
Allahın seçtiğini nasıl bilicez peki

veri

Yasaklı
bana güle islamoğlu ve gülen olsun sizin karşı çıktığınız pek alimi ben uygun bulabilirim
onu da boşverin bu konuda kafir olacak derecede fikirleri olanların bile peşine gidenler mevcut iken

görüşünüzün pek taraftar bulacağını sanmıyorum.

saliha kalem

Profesör
bu görüş benim değilki 1400 yıllık ehl-i sünnet akidesinin ulema tanımıdır
bana ait olan birşey yok
Farkediyorum ki bu konuda öğrenmeniz gereken çok şey var

veri

Yasaklı
bilmemek değil
yaşanan hayattaki çelişkili tutumlardan bahsediyorum
siz sadece kitaba bakıyor
hayati meseleleri inceleyip kitaba nasıl uydurabiliriz konusunda kendinizi yormuyorsunuz

başörtüsü konusu dince herkesin malumu olmasına rağmen
çözümü konusunda öneride bulunmuyorsunuz

ya başını açıkcaklar ya da kanunda belirtilen cezayı ödücekler
ya ikisini yapacak durumu olmayanlar ne yapıcak misali önerinizin pratikteki değeri yok

alanyali07

Kıdemli Üye
Küçücük konuları devleştirmenin ne kazancı var
deyip de sonra konuyu taaa buralara getiren yani devleştiren kimdir işte kendinize sorun..alttaki yazıda küçücük konuyu devleştiren kişinin siz ve sizler gibi bir inat yapanların olduğu ortaya çıktı :)

İslam'ın kurtarıcısı azizi diye hitaplara mazhar olunan ve halifesimi laik anayasa isteyecek?
ey akpartililer siz halen birşeyleri farkedemiyorsunuz ya ona üzülüyorum masusda
yazmıyorum çünkü böyle şişme abartılı gündemlerde yazacaklarımızı pek anlayamazsınız

Bop projesinin üzerine Osmanlı kıyafeti giydirip dünyada bu projeyi abd ve israil kendi rengiyle yapamayacağından kendi politikalarına hizmet eden bir abi lazımdı bu islam dünyasına

İşte o abi bop eş başkanı sn.tayyip bey olmuştur.
En büyük kanıtı geçtiğimiz yakın vakitte Libya konusunda Natonun libyada ne işi var dediği gün sonrası Natoyla birlikte Libyaya karşı çatışan birliklere Türk ordusunu yollamasıyla tezata düştü

Bunu göremediniz zaten Irak'taki 1milyonluk kıyımdaki abd işbirlikçiliğinide göremediniz, suriye ile dün kanka olan akparti hükümeti bugün abd istedi diye düşman kesildi. (suriye esad hükümetini savunmuyorum ama abd politikasını hiç savunmuyorum savunduğum şahsiyetli dış politikadır teslimiyetçi değil)

Şimdide arap baharı dizisiyle devrim geçirmiş coğrafyalara ziyaretler yapan başbakanımızın abd'nin o islam ülkelerine yerleştirmek istediği bop projesindeki hedefe doğru yol alma politikasını eş başkanı sn.tayyip beye vermiş durumdalar

bu arada diyarbakıra yerleştirilmesi kesinleşen Natoya ait füze savunma sistemleri yanlış okumadıysam almanya kumandalı şekilde kritik bölgeye yerleştirilerek kesinlikle israilin güvenliğini hedefleyen sistemi sorunsuz şekilde türkiyeye sessiz sedasız yerleştirmek için akparti hükümetinden onay aldı

Mısır'da tayyip erdoğan ağzından kaçırmadı o laik anayası sözünü çünkü abd o bölgelerde aynı Türkiye'deki sistemi istiyor daha rahat kontrol altında tutabilmek için
henüz bu arap ülkelerindeki isyanlar yeni çıktığında 18 di sanırım yıl evvel bir israil dergisinde bu arapların halk isyanları siyonizmin hedefi doğrultusunda kasıtlı çıkartılıp büyük israilin kurulumunda daha etkin kontrol altına alma harekatı olduğu 18 yıl önce ki israil kaynaklı dergide aynen yazmıştır

şimdi gelip bizim dışa bağımlı medya organlarımızda ve dünya medyasının %90'nını elinde tutan siyonizm medyası bugün tayyip erdoğanı islam dünyasında marka lider modeline sokabiliyor

bakış beyin de dediği gibi ıraktaki halk saddam gitsin diye abd ordusuna kapılarını açmamışmıydı ?
yani bu halkların seçimi ne derece tutarlı olabilir ki?
fakat sizlere diyorum herşey bu kadar kolay değil çok çabuk havalara giriyorsunuz
Türkiye'de penbe rüzgarlar estirilmesi fırtına öncesi sessizliğin habercisidir
bu kadar havalanırsanız düşüşünüz acı olur

inşaallah ben yanılırımda Tayyip ERDOĞAN siyonizmin maşası olmasın kullanılmasın ve İslam dünyasına zarar getirmesin
ben yanılmaya razıyım
ama müslümanda ferasetli olmalı uyanık olmalı
düşmanını tanımayan milletler unutmayın yok olmaya mahkumdur
sizlerin bu noktada malesef çok eksiğiniz var bu yüzden resmin ardındaki yüzleri seçemiyorsunuz sadece tvlerden önünüze ne getiriyorlarsa ooo AAAA vayyy beee bu da neee hadi bee süperrr aslan bee cansın harikasın iştee buuuu diyerek karşıladığınız resimlerin arkasını görmenizi engelleyen engelleri aşamadıkça da resmin ardındaki çirkin planları göremezsiniz

saliha kalem

Profesör
alanyalı siz sanırım kafaya taktınız bu dev işini
o alıntıladığınız yorumum bu konuya değildi aslında başka konuya dün yazmıştım
ama konuyla bağlantı kurduğum içinde burayada alıntılayım dedim
Aziz kelimesine takılıp kalacağınıza alıntıladığınız yorumumu değerlendirmeyi deneyerek takıntılaştırmaya uğraştığınız aziz mevzusunu konunun ana fikrine yönlendirmeniz sizi çekinceleremi itiyor?
Lütfen artık konuya dönün takılıp kalmayın yorumumu okuyun ve yorumlayın
ucuz tenkitler ucuz işlerdir

alanyali07

Kıdemli Üye
alanyalı siz sanırım kafaya taktınız bu dev işini
o alıntıladığınız yorumum bu konuya değildi aslında başka konuya dün yazmıştım
ama konuyla bağlantı kurduğum içinde burayada alıntılayım dedim
Aziz kelimesine takılıp kalacağınıza
aziz kelimesine takan Mahpeyker ve siz oldunuz saliha hanım, kimsenin taktığı yoktu konuya bakarsanız..Sadece TAyyip erdoğandan ötürü aziz kelimesine takıntı yapan siz oldunuz ..Mahpeyker aziz kelimesini hristiyanlara mal etti..Siz "yok ben hiç ehli zikirden duymadım" diyerek anadili arapça olanlara bile arapça öğretme derdine düştünüz..madem küçük konu itiraz etmeseydiniz..yok itiraz ediyorsanız da ilmi tutarlı bir itiraz edin..sırf kör inadınızdan aziz kelimesine bile düşman kesildiniz..

saliha kalem

Profesör
Allah'ın azizi diye yaşamım boyunca hiçkimseye bir hitap duymadım diyorum size
Bu başlıktaki aşırılığı bende yadırgadım ister buna inad deyin ister başka birşey beni ilgilendirmez
asıl problem bu kadar abartılı şekilde insanların ölçüsüzce yüceltilmesidir
zaten bu şişirme alkışları Mısır'daki en etkin İslami hareketin sahibi olan Müslüman Kardeşlerin tepkisi düşürmüştür.
İslamın kurtarıcısı azizi Laik rejimi gittiği müslüman ülkelere tavsiye ediyorsa artık diyecek birşey bulamıyorum

veri

Yasaklı
Allahın azizi ülkemizde duyulmamış olabilir
Allahın aslanı nı duymadığımız gibi

alanyali07

Kıdemli Üye
Allah'ın azizi diye yaşamım boyunca hiçkimseye bir hitap duymadım diyorum size
sizin duymamanız ölçü değildir..ve bu bi inkar metodu değildir.."ben duymadım öyleyse kullanılamaz"..böyle bir ilim metodu mu var..adamların anadili arapça, tereciye tere satmaya benziyor sizin iş.. :)
"azizullah" ismi kullanılmaktadır, türkiyede sizin duymamanız sizin noksanlığınız..internette bi araştırın birsürü "azizullah" ismi konulan kişi şahıs göreceksiniz..
Mahpeykerin tavrı daha inatçılık..İslamın öz be öz ifadesini gitti hristiyanlara mal etmeye kalktı..bu kadar inatçılık olur

Muminaga

Yeni
Bugün cuma namazında imam minberde, aziz ve muhterem kardeşlerim diyerek hutbesine başladı. sadece bugün değil yıllardır camiye giden herkes bu ifadeyi duymuştur. peki bayanlar camiye gitmezler mi? onlar hoperlörden imamın aziz ve muhterem müslümanlar ifadesini hiç duymamışlar mı?
tabi camiye gitmişlerse...
milli görüşçülerle bi aziz kelimesi üzerinden yıllarca tartışsan yinede bir sonuç elde edemezsin. saadetçi dedin mi yaka silkeceksin.

agbi

Yasaklı
Allah'ın seçtiği alim şahsiyetin Kur'an ve Sünnet çizgisinden çıkmadığını, taviz vermediğini ve dosdoğru olduğunu gördüğün zaman bilirsin

Bu durumda FİKİRLERİNE önem verdiğiniz sık sık seçim öncesi Forum a getirdiğiniz Cübbeli Ahmet Hoca Alim şahsiyet olamaz MALTA & JET SKİ , KLİSE ZİYARETLERİ

Yanlış yoruma gitmeyin ben asla Ahmet Hocayı suçlamam bu konuda Suçlamaktanda ALLAH a sığınırım sizin mesajınıza göre yazdım.

Bana göre Cübbeli Hoca gerçekten İSLAM ı gerçek anlamda bilen az sayıdaki şahsiyetlrden biridir.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Bu kadar ÇİFTE STANDART lığı nerede öğrendiniz.

Bir başka konuda Gazete Akşam Yazar belli konuya ana fikir olan alıntı ( IRKÇILIĞI ÖN PLANDA TUTUYOR İSLAMİYETTEN ÖNCE ) burada bu yazıyı TASTİK ediyorsunuz

YAPMAYIN bu kadar.

bakin böyle tuhaf tuhaf yorumlar yazipta
muhatab aldiginiz kisiyi ( bu konuda ben ) kiskirtmaya
calismayin olur mu ?

herkes yasina basina baksin , ona göre yazsin

yazimda ap acik yazmisim
" yaziyi okumadim ama baslik " felan diye

bu cümleden ne anlasiliyor ?????

kemalizm den kurtulduk derken basimiza
simdi de erdoganizm mi cikaracaksiniz ???

alanyali nickli üye ! siz saldirmaktan baska bir sey bilmez misiniz ?
gücünüz ancak buna mi yetiyor sizin ????
terbiyenizi nerde birakiyorsunuz acaba muhatab olurken ?
sanal mücahidinden de baska bir hareket beklenemezdi zaten !!!

sizin gibi üyeler , forumdan sogutuyor insani

inatci diyen semalinizi hic aynanin karsisina gecip seyrettiniz mi siz ???

cok mu zor "daha dini bir terim kullanmak " ???

ama yoookkk olmaaazzzz
illa sempati her alanda

buda son yorumum

sizinle ugrasilmaz ,herkes isine

Erkam.

Kıdemli Üye
Allah yardımcı olsun başbakana.. Çekemeyen anten alıversin.. :)

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Türkiyenin İslam corafyasında yükselmesine liderliğe soyunmasına gün gittikce daha söz sahibi olmasına sayılmasına ancak ve ancak
bizansın torunları sevinmez şiddetli karşı çıkar her yolla baltalamaya çalışır onları anladıkda sizlere ne oluyor ALLAH aşkına sizkimsiniz kimlerdensiniz
içmizdeki irlandalı yada misyonerlermisiniz ingiliz tohumusunuz nedir !!!!ne olduğunuz gerçekten şüpheli

ulusalcılarla chp lilerle aynı HAYIRsizlar safında yer alan ak partinin erdoganın yani Türkiyenin her attığı adımı karalayan baltalamaya çalısan küçümseyen zavallılar topluğusunuz..

kemalizimden kurtuldun da ne oldu nankörlük şükürsüzlük had safada insanlara teşekkür etmeyen ALLAHa şükretmemiş gibidir
sizi o kemalizmden kurtaran kim kimler ?
hangi yüzle utanmadan hem bu sözü söyleyip hemde sizi o kemalizmden kurtaranlara karşı cephe alıyorsunuz ilginç

neyse ne demiş atalarımmız itit ürür kervan yürür
durmak yok yola devam