IŞİD Hilafet İlan Etti

Muminaga

Yeni
Bunlar, -8 milyar dünya nüfusunun, 1,5 milyarı müslüman kabul etsek- 6,5 milyar insan önünde İslamı -haşa, sumahaşa- barbar ve vahşi bir din olarak zihinlere yerleştirdiler.
O, 6,5 milyar insan ki islam dinine davet edilecek, islamla şereflenmeleri için tebliğde bulunulması gereken kişilerden oluşuyor.

İslam, güleryüz ve medeni davranış sergilenerek yeryüzünde tüm insanlığın davet edilmesi gereken bir dindir.
Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüştür hükmünün Hak Tealanın kelamıyla Kur-anı Kerimde yer verildiği bir dindir.
Tebessüm sadakadır hükmünü uygulayan hak dindir.
İyiliğin emredildiği, merhamet ve şefkatin emr edildiği bir dindir.

Bazı sosyal ve siyasi sebeplerden dolayı İslam coğrafyasında haklı sebeplere dayanılarak emperyalizme ve siyonizme yönelik kin ve öfke birikmiştir. Bu kin ve öfke birikimini masum insanlara, çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve müslüman din kardeşi üzerinde kusulan kin ve nefret birikimine dönüştürülmüştür.
Vücuduna bağladığı bomba düzeneğini kalabalık bir insan grubu içinde patlatarak onlarca müslümanı katl ediyorlar.

Sen şii'sin, sen bizim örgütten değilsin v.d akıl ve mantık dışı yüzlerce bahaneler uydurularak müslümanları topluca kurşuna dizip katl eden, El Kaide, IŞİD, El Nusra, Şebbab, Boko Haram tarzı barbar-vahşi, ilkel, psikopat ruhlu, sapkın hareketler islamı geriletme, isalm coğrafyasını kan gölüne çevirmekte, emperyalist ve siyonistlerin işgal edilmesine ortam hazırlıyorlar.

Verda

Gales

Benim sempatim tasavvufun öz kaynaştırıcı ruhunadır. Solcu demişsin. Hak'kı halkta arayan solcu oluyorsa evet. Fakat İhsan Eliaçık tarzı sol islamcılarla beni karıştırma. Dikkat edersen o takım tasavvuf düşmanıdır. Solcular bile bu mevzularda ifrat tefrit içindedirler. Bir kesimi alevilikte halkçılık görüp kendine yakın bulurken bir kesimi Ali Şeriati tarzı sosyalist islam yorumuna kaymıştır. Müslümanım diyen herkes müslümandır. Onun derdinde değilim. Fakat muhtaç olduğumuz dinamikleri, birleştirici dinamikleri fark eden yok. Her cemaat ve siyasal hareket islam adına ayırıştırıcı unsurları cımbızlayıp birbirine karşı söylem geliştirerek batı emperyalizminin istediği noktada bulunmaktadır. Bu oyun bütün ortadoğu ülekerinde tutmuştur. Bir tek Türkiye'de zayıf kalmıştır. Bunun tek sebebi gene tasavvuf geleneğinin bizde ki izleridir elhamdülillah.

Verda bak Alevilerle şu an yaşanan problemin sebebi nedir biliyor musun? 400 sene önce yapılan yanlıştır. Nedir o yanlış? İslamın siyasal yorumudur. Ta 400 sene önce yapılan bu siyasal amaçlı yorum yüzünden hala bugün siyasal sahada çatışıyoruz. Sen sanma ki bu siyasal islam yorumları bizi düze çıkartacak. Ta asırlar sonrasına yansımaları olacaktır bu akımların.

Aynı dine mensup toplumların içinde din adına çıkan her çatışma mutlaka bölünmeyle sonuç bulur. Ali Şeriati sanıldığı gibi büyük bir sosyologsa bunu nasıl göremez?

Hangi kaynaştırıcı Dost, kendi zikir halkalarına kendilerinden olmayan müslümanları bile almazlar ki birleştiriciliğinden bahsediyorsun yani kusura bakma ama herşeyi tersten okuyor gibisin, dinden bu kadar korkma senin söylediğin bütün güzel haller İslam'da mevcut yeri gelir hak ile batılın ayrılması için savaş yapılır yeri gelir diğerlerinin inançlarını rahat yaşamaları için canla başla çabalanır peygamberin bir yahudi cenazesine gösterdiği saygıyı hatırla. Bugüne bakıldığında ise İkbal'in dediği gibi batı kalbini, doğu ise aklını yitirdi din adına yapılan bütün yobazlıklar ve akılsızlıklar dini değil o eylemi gerçekleştirenleri bağlar batı aklını çalıştırıyor ve dürüst iş yapıyorsa elbette Allah onların yolunu açar, Allah bize atlar hazırlayın diyor bu zamanda at mı dostum!..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Hangi kaynaştırıcı Dost, kendi zikir halkalarına kendilerinden olmayan müslümanları bile almazlar

Pekâla komşumuza misafir oluruz ama mahremine girmemiz engelleniyorsa bu kaynaşmaya engel midir? Tarikatlerin bu âdetini ayrıştırma olarak yorumlamak aymazlıktır. Özür dilerim. Ne zaman nüansları doğru okumayı öğreneceğiz? Hiç bir tarikat, İslam adına çıkan siyasal hareketler gibi ayrıştırıcı değildir. Zira birisi ''evime bir daha gelme'' derken, diğeri ''bunu saymayız, bir daha bekleriz'' demektedir. Nezakete sınır çekmek başka, topyekün evden kovmak başkadır.

Verda

Gales

Pekâla komşumuza misafir oluruz ama mahremine girmemiz engelleniyorsa bu kaynaşmaya engel midir? Tarikatlerin bu âdetini ayrıştırma olarak yorumlamak aymazlıktır. Özür dilerim. Ne zaman nüansları doğru okumayı öğreneceğiz? Hiç bir tarikat, İslam adına çıkan siyasal hareketler gibi ayrıştırıcı değildir. Zira birisi ''evime bir daha gelme'' derken, diğeri ''bunu saymayız, bir daha bekleriz'' demektedir. Nezakete sınır çekmek başka, topyekün evden kovmak başkadır.

Bidakika bidakika 6 satır yazmışsın şoktayım :D

Örneğin kurtarmadı ya neyse, hayırlı sahurlar efendim..

kilicarslan

Kıdemli Üye
Innalillah ve inna ileyhi raciun.

Eski komusumuzun oglu suriyeye gitmisti, sehit oldugu haberini aldik.
Allah sehadetini kabul etsin!

elbiss

Ordinaryus
Şaka gibi bir dünyada yaşıyoruz gerçek manada söylemem gerekirse bu kadar kolay kazanılan bir cephe tarih kitaplarında dahi hiç okumamıştım hele ki islamiyeti sevmeyen bir yapı varken :)

İslamiyeti sevmeyen olmasın elbette isterim aynı zamanda diğer dinleri sevmeyen insanlarında olmasını istemem işin esası din dil ırk konusunda her insanın ayrıca saygı ve esas göstermesini bunun yanında seçimler ve ibadetler konusunda zorlama yada baskı yapılmamasını çok arzu ederim bırakın insanları hangi dinde olacaksa özgürce dinlerini yaşasınlar bunun yanında insanların sosyal geçim haklarını siz liderler yükseltin ki insanlar dünyada refah bolluk ve huzur içinde yaşasın...İnsan dünyaya bir daha gelmeyecek bırakın kendi seçimi dogrultusunda yaşasınlar...tebligler konusunda her dinin kendince değerleri vardır ama aşırısını hiç bir dine yapmaya izin yoktur...

Allah ta seçimi biz insanlara serbest bırakmıştır...ALLAH biz insanlara zorlama yapıyor mu ?...hiç zorlama yaptığını görüp işittiniz mi ?...hayır Tüm bu büyük koca kainatın sahibi yüce ALLAH bizleri seçimde serbest bırakmışken biz insanlara söz düşmez...

Dininizi anlatırsınız söylersiniz ama kendi benimsediği dini yaşamak isteyen insanlara zorlama yada baskı yapamazsınız...

mesela ÇİN oruç tutma konusunda Uygur Türklerine baskı yapıyormuş tutamazsınız sağlıken zararlı yada iş aksaması oluyor filan cinsten bir bahane ile...Benim güzel ÇİN in yöneticileri sizce ne kadar dogru bir davranış sizce ne kadar insancıl bir davranış...

21.yüzyılda halen insanların inançlarına karşı çıkan devletleri ve bu devletleri yöneten liderleri görmek gerçektende insanlık adına üzücü hayal kırıklığı bir durum....İnsanlar haaytlarını yaşıyorlarsa siz liderler için değil inandığı ve kendinden çok değer verdiği yüce yaratıcısı olan ALLAH için....

Sizlerin Buda inançları sizler kadar ne kadar önem arzediyor ise o insanlarında oruç tutmaları en az sizlerin inancı kadar çok değerli...

Gözlerim kulaklarım sizlerin Uygur Türkleri adına mücadelesini görmeyi duymayı çok istedi ama malesef sadece izlemek tüm insanlık adına yeterli...

O yüzden de insanlık olarak bir araya gelipte ortak bütün dogru güzel işler yapamıyoruz insanlık birbirinden kopmamalı ayrılmamalı ...Eğer şu dünyada güzel işler başaracak ise birlikte hep beraber başarabilmeliyiz ama öncelikle dinlemeyi söz kesmeden ögrenebilmeli ve sonrasında sadece ben değilde BİZ için üretebilmeliyiz..hemide sevgiyle saygıyla tüm insanlığa değer vererek..

Ne kadar çok seviyoruz asmayı kesmeyi kırpmayı bir kerede kolay yolu değilde İnsanlık için birleştirici olmayı denesek ne güzel olurda nerdeeee :) bugün söyle yarın unutur insanlar.....

Nede olsa kolay para kolay başarı çok rahatmış...

Öyle.

CENGİZHAN

Yasaklı
IŞİD lideri halifeliğini ilan etti......!!!!!!!!!!!!

IŞİD LİDERİ BAGDADİ ORTAYA ÇIKTI.

Sitemizdeki tüm hilafet ve şeriat isteyen SÜNNİ kardeşlerime......

HALİFENİZ GELDİ , HALİFE OLDUĞUNU İLAN ETTİ. SİZLERİN
BİAT ETMENİZİ BEKLİYOR....!!!!!!!!!!

Irak ve Suriye’de geçen hafta hilafet ilan eden IrakŞam İslam Devleti, (IŞİD) yeni adıyla İslam Devleti’nin (İD) lideri Ebubekir el Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen bir video kaydı yayınlandı.

İŞTE BAĞDADİ'NİN SON GÖRÜNTÜSÜ!

AFP’nin haberine göre, kendisini halife ilan ettikten sonra ilk kez ortaya çıkan Bağdadi, internette yayınlanan videoda, tüm Müslümanlardan kendisine biat etmelerini istiyor.

Musul’daki bir camide cuma namazı kıldırdığı belirtilen Bağdadi, bugüne kadar yüzünü gizliyordu.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/965919-isid-lideri-bagdadi-ortaya-cikti

Verda

Gales
Konular birleştirilmiştir..

Havas

Kısıtlı Erişim
valla bu işıddan hiç bir şey anlamadım..islam camiasının lehinemi aleyhinemi?
arkasında biri varmı?
halk haraketimi?:confused1:

ubeyd_el_turki

Doçent
Eğer o dönemki akp yi destekledi isen cici abd demiş oluyosun zaten.. ..

işidin kurulma sebebi abd nin ırakta yaptıklarının intikamını almak o dönem abd ile şia lar birlik vs olmştu..ırakta abd itleri azbuz şeyler yapmadı fakat burada işide edilen laf kadar abd ye edilmedi abdye ve yandaşlrına işid az dahi yapıyor...

Fakat işididin ben ehli beytin velilerin türbelerini yıkmasına tepkiliyim ...

İslam'da İNTİKAM yoktur, şeriatı bilmemek makul olmakla birlikte kendince şeriata sığınarak yaptığın katliama İSLAM İÇİN yakıştırması yapamazsın.Şia katliam yaptı diye ona katliam yapılmaz.

"IŞİD az yapıyor" sözü küfre mucib bir söz olur, çünkü IŞİD'in yaptıkları içinde küfre mucib yüzlerce iş var.Küfür fiili beğenmek küfre mucib bir haldir.

Masum insanları yoldan geçerken Bilgisayar oyunu oynar gibi öldürmek, (görüntüleri izlemediyseniz izleyin) müslümanın davranışı olamaz, o fiili işlerken MÜSLÜMAN olamaz, İSLAM olamaz...

Resulullah AS ve Ashab-ı Güzin RAE'nin elinde MEKKE kafirlerini lime lime etmek vardı ve milyonlarca kez IŞİD'den haklı idiler ama bunların hiçbiri yapılmadı, yapılamazdı...

Çünkü o zaman KAFİRDEN farkın kalmazdı...

İSLAM selamettir...KATLİAM asla !!!

agbi

Yasaklı
Hayrettin KARAMAN Bey e danışıp ondan ilminen fikir almışlarmı ????

zulk@rneyn

Profesör
Kalbini yarıp baktın mı?

USAME B.ZEYD anlatıyor:

“Resulûllah aleyhisselam bizi bazı kabilelere gönderdi.
Onlar da bizim gelişimizden haberdâr olarak kaçtılar.
Biz bu grubun içinden birisine yetiştik.
Onu yakalayınca, ‘Lâ ilahe illâllah’ deyiverdi.
Fakat biz kendisini öldürdük.
Döndüğümüzde bu olayı Peygamber aleyhisselâm’a aynen anlattım.

Peygamber aleyhisselâm:

‘Kıyamet gününde o adamın söylediği bu tevhid kelimesinin kıymet ve büyüklüğünden dolayı sana kim yardımcı olacak?’ dedi.
Ben:
‘Ey Allah’ın Resûlü, o adam, bunu ölümden korktuğu için söyledi,’ diye cevap verdim.

Peygamber Aleyhisselâm:
‘Kalbini yarıp baktın mı ki,
bunu başka bir sebepten dolayı söylemiş olduğunu bilesin!
Kıyamet gününde ‘Lâ ilâhe illallah’ kelimesinin karşısında
kim senin yardımcın olacak?’
buyurdu.
Bu sözü o kadar çok tekrar etti ki,
‘keşke Müslümanlığa o günden sonra girmiş olsaydım,’ dedim.”

Ebû Dâvut, Müslüm

-------

biz böyle bir peygamberin ümmediyiz.