IŞİD Hilafet İlan Etti

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
DostunDostu harbiden ucmussun, bu konuya dair yazdiklarin bastan sona tam bir sacmalik. Bir insan kendi dinine karsi bu kadar mi yabanci bu kadar mi kompleksli olur.
Evet, sahabenin ahir zaman müslümanlarına yabancı olduğu kadar yabancıyım. Senin de onlara yabancı olduğun kadar..! Polemik yaptırma bana lütfen.

Hadi anladik bizim sahte (!) aydinlarimizi begenmiyorsun o halde cok sevdigin o bati aydinlarindan Brivoult'un "Making of Humanit =İnsanligin yapisi" adli kitabi oku ve bak bakalim o cok takdir ettigin bati'yi bugun bati yapan saikler nelermis.
Batı aydınlarını çok sevdiğimi de nereden çıkardın şimdi? Duygusal bakmam, okur anlarım. Romantizme kapılmam. İşte bak, romantizmin kurbanı olduğun için söze değil söyleyene bakıyorsun sen. Beni bile buna göre yargılıyorsun. Sevilenlerin ve sevilmeyenlerin olduğu bir dünyadan çıkıp hakikatlerin ve yanlışların dünyasına girme vakti geldi de geçiyor bile.

Tarihi doğru okursan 10. asırda bizi adam yapan şeyin aynı saikler olduğunu görürsün. Tatbikatta farklılık yok, farklılık sadece durulan yer, bakılan açıdadır.

Kolonileştirmek ve sömürü = Ganimet almak, köle edinmek, cariye edinmek.

Hayat hakkı tanımak, icabında tehlikeyi bastırmak = Cizye almak, güçlenmesine yol vermemek

Görüldüğü gibi işte. Senin dediğin o kitabı yazan kişi kendisiyle yüzleşiyor. Senin benim yapamadığımı yapıyor. Sen buradan nasıl kendine pay çıkartıyorsun anlamak zor.

Okumana da gerek yok, rahmetli Seyyid Kutub'un "Din Budur" kitabindan sana alinti vereyim;
Ooovvvv DİN BUDUR.. Bayağı büyük bir iddiada bulunmuş bey efendi. Bu büyük iddiayı peygamberin yüzüne söylese ya. Alacağı azar ne olurdu sizce?

"İslam uygarliginin modern dunya'ya getirdigi en onemli sey ilimdi"
Hayır, hanifliktir. İlim tamamen akılcılıkla elde edilir gözüm. İslamla alakası yok. Dikkatli oku ban ne diyor; İSLAM UYGARLIĞI..!. Bugün batı dünyası kendisini HRİSTİYAN UYGARLIĞI diye tarfi ediyor mu? Etmiyor. Peki niçin? Çünki ilime ve bilime din penceresinden bakmıyor da ondan. Bunu bu sahte kahramanlar yapıyor. Oysa Doğu'nun altın çağı ve ilimciliği yunan ve babür medeniyetlerinden alınan düşünme metodlarıyla olmuştur. Bunu islamın hanifliğiyle yani LA İLAHE İLLALLAH düsturuyla bağdaştırmak tamamen şark kurnazlığıdır. Muhammed-i Şeriat'le de alakası yoktur. Peki neyle alakası var? Özgürlüklerle. Evet. Bugünün kafasıyla kurulacak bir şeriat devletinde İbn-i Sina, Ömer Hayyam gibi bilim adamlarının yer bulamıyacağını sende bende çok iyi biliyoruz. O halde İSLAMIN ALTIN ÇAĞI demek yanlış bir terim. Doğrusu DOĞUNUN ALTIN ÇAĞI'dır.

Silkelemeye devam edeyim mi?

"Her seye ragmen soyleyebiliriz ki, bugunku Avrupa medeniyetini doguran kac amil varsa hepsinin aslini hem de kesin bir ifadeyle İslam kultururunun temel etkenlerine irca edebiliriz."
Beyefendi alakasız bir noktayla ilişkilendirmekte ısrar etmeye devam etmiş. Cümlelerin içinde ki tuzakları görüyorsunuz değil mi? Genç insanları tamamen din penceresinden bakmaya çekiyor. Her şeyi islama borçluyuz, diyor. Böyle inandırdıktan sonra enerjiyi iç çatışmada tüketecek. Yeter ki akıl işlemesin, maddeye bakıp tefekkür yapılmasın.. Bu müthiş...

Seyyid Kutub bu alintilari verdikten sonra bakin ne diyor;

"Ne tuhaf! Bir buyuk uygarlik karsisindayiz, dikkatle onu seyrediyoruz ve akil almaz bir hamakat ve gaflet icinde bu binada payimizin olmadigini saniyoruz, bize oyle geliyor. Hatta daha da ileri giderek bu uygarlik binasinin bizden ve maalesef bilmedigimiz tarihimizden daha buyuk oldugunu dusunmeye basliyoruz. Nihayet dusmanlarimizin agzindan isin gercek yuzunu ogreniyoruz.
Uygarlığın hakkı ve milliyeti olmaz. Uygarlık akılla elde edilen çıkarımların bilimselleşmesidir. Bu bilimsellik her milletin kültürü ile farklı renklerde görünse de çekirdeği itibariyle ortaklık arz eder. Tarihi okursanız bunu görürsünüz. Antik yunandan bize, bizden batıya kaymıştır. Böyle gezer durur bu. Dinle hiç alakası yoktur. Belki dinden bir renk alır ama asla tamamen din değildir. Din ile bilim yapılmaz zaten. Mübarek öyle bir anlatıyor ki sanki Kuran bize nasıl beyin ameliyatı yapılacağını tarif etmiş de batı dünyası bunu bizden çalıp İncile yamamış. Hay mübarek..

O dusmanlarimiz ki, İslami sisteme uygun olarak İsami bir hayat surmenin artik mumkun olmadigi umutsuzluguyla kalplerimizi doldurmaktan baska bir gayeleri yoktur. Cunku, bunda cikarlari vardir. Eger bizi umutsuzluga dusururlerse, yeniden ayaga kalkmamiz, dunyanin kumandasimi ellerinden geri almamiz konusunda herhangi bir korkulari olmayacaktir."
Batının tek bir derdi var. Kendilerini ortaçağda kalmaya mahkum eden bakış penceresini müslümanlarda canlı ve diri tutmak. Nedir o bakış ve yargı penceresi? Bilimi ve dünyayı din penceresinden yorumlamak. Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u teknolojik üstünlükle fethettikten sonra gözleri açıldı ve bazı şeyleri tartışmaya başladılar. Dediler ki; hani Tanrı hristiyanlara yardım edecekti, ne oldu? Niye böyle oldu? diye başladılar konuşmaya. Yani Fatih'in topları aynı zamanda bilime akılcı yaklaşımı ve tefekkürü batıya aşılamıştır. O topların her bir gürlemesi aynı zamanda batı dünyasına ''Bu iş böyle olur'' diye bağıra bağıra göstermiştir.. İşte onun için ortaçağı kapatan, yeni çağı açan bir bağırıştır bu. Bunu böyle anlayın. Yoksa Fatih'i çok sevdikleri için çağ açıp çağ kapattı demiyorlar. Tam tersine. Ahmaklığımızı suratımıza çarpan adam olarak görüyorlar. Aynı ahmaklığa bizi çeken sahte kahramalara karşı oldukarını sanmayın. Karşı görünmek başka, karşı görünür gibi olup yolunu açmak başka. Herkes gider mersine, biz gideriz tersine..

Butun bunlari kim soyluyor? DostunDostu'nun, batinin bir maşasi-bati'nin biz muslumanlari uyutmak icin rol bictigi sahte kahraman olarak gordugu Seyyid Kutup.

İnnalillahi.

Bu vesileyle, hayati, eserleri ve mucadelesi ile gunumuz muslumanlarina ve İslam'a onder olmus buyuk fikir ve mucadele adami olan sehit Seyyid Kutub'u bir kez daha rahmetle anmis olalim. Mekani cennet olsun.
Amin, her şeye rağmen din kardeşiyiz.. Bu sahte kahramanların hiç birisi maşa değildir. İçtihatlarında yanıldılar diyelim. Gaflet başka hıyanet başkadır. Gafildirler..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Aynen öyle Bu s.kutubun yada a.şeriatının romalılardan yada fransızladan farkları neki
yetim ben ne diyom sen ne diyon yaa..

İşte bak iç çatışma derken bunu kastediyorum. Kırılması gereken şey mahkum olduğumuz bir tavır var odur. Her şeye din penceresinden bakmak. Yetim senin şu an senin yaptığını bu sahte kahramanlarla yaptığın şeyin aynısıdır. Onlar sana 'sen suçlusun' demiş, sen onlara 'sen suçlusun' diyorsun. İkinizde din penceresinden bakıyor ve okuyorsunuz. Temelde aynı dinamik işliyor. Batının amaçladığı ve görmek istediği de bu zaten. Yeterki akıllarını işletmesinler derdindeler.

Yetim

Kısıtlı Erişim
DostunDostu;seyit kutubu ali şeiatını eleştirmek içinde bu kadar uzun uzadıya yazı yazıp yorulmaya değmez

Amin, her şeye rağmen din kardeşiyiz..

Ayrıca kendi görüşlerinini kendinin kendini bitirdiği yer s.kutubla ali şeriatı ile asla din kardeşi değilim ..

Yetim

Kısıtlı Erişim

yetim ben ne diyom sen ne diyon yaa..

İşte bak iç çatışma derken bunu kastediyorum. Kırılması gereken şey mahkum olduğumuz bir tavır var odur. Her şeye din penceresinden bakmak. Yetim senin şu an senin yaptığını bu sahte kahramanlarla yaptığın şeyin aynısıdır. Onlar sana 'sen suçlusun' demiş, sen onlara 'sen suçlusun' diyorsun. İkinizde din penceresinden bakıyor ve okuyorsunuz. Temelde aynı dinamik işliyor. Batının amaçladığı ve görmek istediği de bu zaten. Yeterki akıllarını işletmesinler derdindeler.

Onlar bana sen suçlusun demedi onları sevenler benim sevdiklerime dil uzattılar ve uzatıyorlar bende onların sevdiklerini uzatacağım hemde 2:80 uzatıcağım onların o kibirlerini kırmaya Çalışacağım...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
DostunDostu;seyit kutubu ali şeiatını eleştirmek içinde bu kadar uzun uzadıya yazı yazıp yorulmaya değmez

Ayrıca kendi görüşlerinini kendinin kendini bitirdiği yer s.kutubla ali şeriatı ile asla din kardeşi değilim ..
Benim yazdıklarım din değil ki. Öz eleştiridir. Adamla aynı dine mensup olmama engel değil ki bu. İlla kâfir mi demek gerek..

elbiss

Ordinaryus
Hilafet ve hilafetliğin esas ve esasiyetleri vardır Bu esasiyetlerden uzak bir yapıyı ilan etti gibi görmek çok zor...Derslerine eksik çalışmışlar....ırak-şam international devleti :)

İslamiyette din ve mezhep ayrımı yoktur İslamiyet geldiği topraklara barış huzur sukunet ve birliktelik getirir....İslamiyet dünyevilik kaynaklar için çaba yerine tam anlamıyla BİZ ile birlikte üretimi amaçlayıp BİZ ile birlikte kazanmayı düşünür...

Misal Bugün diğer dini mensuplardan 100.000 kişilik insan bir araya gelse içlerinde 30,000 ini müslüman olsa geri kalan farklı dinlere yayılsa ama sizler bunu bilmeseniz ve deseler ki Hilafet ilan ettik diye sizler kabul edecekmisiniz?...eğer düşünmeden araştırmadan kabu ediyorsanız...size diyeceğim...İSLAMİYET i yeniden öğrenmeye bakın İman zayıflığı var diyebilirim..aman dikkat zaman ahir zaman ...her sakallıyı Hoca sanma her hocayı da müşrik sanma..

Öyle.

Yetim

Kısıtlı Erişim

Benim yazdıklarım din değil ki. Öz eleştiridir. Adamla aynı dine mensup olmama engel değil ki bu. İlla kâfir mi demek gerek..

Özelştiride ne ye Bina eleştirinin özü ? İNSANLIK VE DİNE BİNA DEĞİLMİDİ ÖZ ELEŞTİRİN ?

Ali şeriatı ile aynı dine mensup değilim

Elhamdülillah Müslümanım

Seninde ali şeriatı DENİLEN FURUYU MAYEN ile aynı dinde olacağını sanmıyorum

elbiss

Ordinaryus
ırak-şam ı çıkarmışlar geriye
international devleti kalıyor gerçek planlarını size söylüyorlar güzel insanlar uyanık olun azcık....hiç düşünmüyormusunuz...

Çok kolay oluyor herşey çok basit oluyor herşey....hiç düşünmüyormusunuz tek gram ses hareket tavır vss yok anlamıyormusunuz tanrıyı kıyamete sürüklemek için siyah bayrakların çıktıklarını...

Düşünün güzel insanlar düşünmezseniz hata edersiniz hata demek kusurları kusurlar ise yanlışları getirir...eğer bir kere yanlış yaparsanız ardı arkası kesilmez...

O yüzden düşünün ama tüm insanlığın din dil ırk mezhep gözetmeden barışı huzuru ve refahı için düşünün...

Allahta düşünmeyi emretmiştir...düşünmekte birer ibadettir...İslamiyet dini YIKIM değildir...her kim ki islamiyeti böyle göstermeye çalışıyorsa bilin ki onlar bizlerden değildir...Gerekmedikçe savaş olmaz...Yoksa Savaşmak sünnettir..bilinir yani..

Öyle..

Yetim

Kısıtlı Erişim

İlla kâfir mi demek gerek..

Ki Ali şeriatı denen kişi zındığın önde gidenidir

Şeytana şeytan

Şirke şirk

Küfre küfür

zülme zülüm

Harama haram

Yalana yalan

Hırsıza hırsız

vs,her ne ise denilmesi gerekenleri demek zorundayız insansak müslümansak .

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Özelştiride ne ye Bina eleştirinin özü ? İNSANLIK VE DİNE BİNA DEĞİLMİDİ ÖZ ELEŞTİRİN ?

Ali şeriatı ile aynı dine mensup değilim

Elhamdülillah Müslümanım

Seninde ali şeriatı DENİLEN FURUYU MAYEN ile aynı dinde olacağını sanmıyorum
Güzel kardeşim, din Allah'ındır. Allah 'LAİLAHE İLLALLAH' diyen herkes iman etmiştir, diyorsa öyledir. Bir mü'min ne kadar gafilse de, ne kadar yanlış yolda olsa da bu haniflik onda var ise bizim haşa Allahlık taslayıp ona kafir demeye hakkımız yoktur. Allah'ın hakkını gasp etmeye hakkımız yok. Bak hristiyanlar 'Allah üçün biridir' diyor haşa. Buna kafir diyebilrsin. O yetkiyi vermiş Allah, ama sınırı aşmamak gerek..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Devletin adı bir kere sakat. Irak-Şam ne demek? Sınırı çekmiş bile herifler. Müthiş oyunlar dönüyor. Bu heriflerin hiç bir şeyden haberi yok. Hilafet iddiasında olan bir devletin IRAK-ŞAM diye kendisini çerçevelemesi bir kere fasol. Bak osmanlıya bak! Neydi adı? DEVLET-İ ALİYYE yani BÜYÜK DEVLET.. Kültür budur, görgü budur, dünyaya bakış budur. Ama bu heriflerde bu tavrın zerre miskali yok beyler. Sakın aldanmayın. Kültürsüz insanlar devlet kuramaz. Kültürsüz adam olsa olsa çok güzel MAŞA olur. Dikkat etmek lazım, bir yere çekiliyoruz...

Yetim

Kısıtlı Erişim

Güzel kardeşim, din Allah'ındır. Allah 'LAİLAHE İLLALLAH' diyen herkes iman etmiştir, diyorsa öyledir. Bir mü'min ne kadar gafilse de, ne kadar yanlış yolda olsa da bu haniflik onda var ise bizim haşa Allahlık taslayıp ona kafir demeye hakkımız yoktur. Allah'ın hakkını gasp etmeye hakkımız yok. Bak hristiyanlar 'Allah üçün biridir' diyor haşa. Buna kafir diyebilrsin. O yetkiyi vermiş Allah, ama sınırı aşmamak gerek..

Ya şimdi bana Ali şeriatı denilen füruyu mayanin nasıl islam dininden çıktığını yazdırtma en enerjimi boşa harcatma..

Ali Şeriati denen zındık SÜMME HAŞA VE KELLA “Allah gerçek bir Janus…” diyor. Yani kemal sıfatlarla muttasıf, noksan sıfatlardan münezzeh olan Allahü Teala’yı iki çehresi olan bir Roma putuna benzetiyor. Öyle bir benzetiş ki, başına gerçek sıfatını ilave ediyor. Yani mecazi mânâda bir benzetiş değil, te’vili yok… İşte Ali Şeriati Böyle bir sapıktır. Bu sapıktan referans vererek alıntı yapan talebelerini de sizlerin takdirine havale ediyoruz…

“Muhammed’i Tanıyalım” (İslâm Nedir-III) Ankara 1988. Kitabın Farsça orijinalinin adı “İslam Şinasi Meşhed-III” (kitabın 151’inci sayfasının 2’nci paragraf..)

http://www.ihvanlar.net/2013/04/21/ali-seriati-allahi-janus-putuna-benzetiyor/

hirahos

Kıdemli Üye
Eğer o dönemki akp yi destekledi isen cici abd demiş oluyosun zaten.. ..

işidin kurulma sebebi abd nin ırakta yaptıklarının intikamını almak o dönem abd ile şia lar birlik vs olmştu..ırakta abd itleri azbuz şeyler yapmadı fakat burada işide edilen laf kadar abd ye edilmedi abdye ve yandaşlrına işid az dahi yapıyor...

Fakat işididin ben ehli beytin velilerin türbelerini yıkmasına tepkiliyim ...

Abd küffarına karşı etkili imhalarda bulunmuş Irak Nakşi Ordusu misali de önümüzdedir. Bu gruplar diyor ki ne amaçla olursa olsun Müslüman kanı dökmeyiz. Müslümanla olan ihtilafımız bizi ilgilendirir, anlaşmaya bakarız; lakin Müslümanı bırakıp esas düşman olan küffara gücümüzü teksif etmeliyiz demekteler... Ne mübarek bir düşünce...

Şii ya küffara destek olarak Müslümanı beraber öldürüyor ya da Maliki gibi gücü ele geçirince Müslümanı eziyor. (Irak, Suriye, Azerbaycan, Afganistan misalleri ne işe yaradıklarını ispat eder şianın...)

Vehhabi, küffarı bırakmış müşrik addettiği Müslümanın kanını döküyor, ırzına helal gözüyle bakıyor. Mısır darbesini desteklemediler mi? Kime karşı: Müslüman aleyhine... Sisi'yi tuttular.

Başımızdaki bu iki belayı tefrik edelim. Niye fark etmeyelim canım, her şey dünyanın gözü önünde işleniyor.

Ehli Sünnetin kıymetini bilelim. Hepimiz.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Petrol fiyatlarının yüksek olması kimlerin işine yararıyorsa Ortadoğu'nun karışık kalması da onun işine yarar. Petrol fiyatlarının yüksek olmasında İran ve ABD'nin ortak çıkarı vardır. Dolayısıyla sünni şii çatışması bu işin bir parçasıdır.

Biz burada hilafetin gerekliliğini, islam devletini, fıkhi kurallarını, şartlarını, altını üstünü tartışaduralım. Atı alan üsküdarı geçiyor..

zulk@rneyn

Profesör
birde şöyle bir durum var.
ilan edilen halifelik mehdilik iddiasıdır.

halife mehdi'dir.

biat edenlerde mehdi'ye biat ediyoruz diyorlar.

tabiki kendilerine göre...

zulk@rneyn

Profesör
Devletin adı bir kere sakat. Irak-Şam ne demek? Sınırı çekmiş bile herifler. Müthiş oyunlar dönüyor. Bu heriflerin hiç bir şeyden haberi yok. Hilafet iddiasında olan bir devletin IRAK-ŞAM diye kendisini çerçevelemesi bir kere fasol. Bak osmanlıya bak! Neydi adı? DEVLET-İ ALİYYE yani BÜYÜK DEVLET.. Kültür budur, görgü budur, dünyaya bakış budur. Ama bu heriflerde bu tavrın zerre miskali yok beyler. Sakın aldanmayın. Kültürsüz insanlar devlet kuramaz. Kültürsüz adam olsa olsa çok güzel MAŞA olur. Dikkat etmek lazım, bir yere çekiliyoruz...

güzel tespit.
fakat şu var.
ilan ettikleri devletteki "ırak, şam" ifadesini çıkardılar.
onlarda kendilerini sınırlamak konusunda senin gibi düşünmüşler.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
birde şöyle bir durum var.
ilan edilen halifelik mehdilik iddiasıdır.

halife mehdi'dir.

biat edenlerde mehdi'ye biat ediyoruz diyorlar.

tabiki kendilerine göre...
Allah Allaah, bu nokta ilginç. İşin içinde mehtilik iddiası olduğu belliydi, çünki bütün avrupa devletleriden katılım var. Aksi taktirde bu mümkün olmazdı.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Abd küffarına karşı etkili imhalarda bulunmuş Irak Nakşi Ordusu misali de önümüzdedir. Bu gruplar diyor ki ne amaçla olursa olsun Müslüman kanı dökmeyiz. Müslümanla olan ihtilafımız bizi ilgilendirir, anlaşmaya bakarız; lakin Müslümanı bırakıp esas düşman olan küffara gücümüzü teksif etmeliyiz demekteler... Ne mübarek bir düşünce...

Gerçeten genel olarak bu anlayış çok güzel....

Şii ya küffara destek olarak Müslümanı beraber öldürüyor ya da Maliki gibi gücü ele geçirince Müslümanı eziyor. (Irak, Suriye, Azerbaycan, Afganistan misalleri ne işe yaradıklarını ispat eder şianın...)

Vehhabi, küffarı bırakmış müşrik addettiği Müslümanın kanını döküyor, ırzına helal gözüyle bakıyor. Mısır darbesini desteklemediler mi? Kime karşı: Müslüman aleyhine... Sisi'yi tuttular.

Başımızdaki bu iki belayı tefrik edelim. Niye fark etmeyelim canım, her şey dünyanın gözü önünde işleniyor.

Ehli Sünnetin kıymetini bilelim. Hepimiz.

Doğru söylüyorsun..

Bu işidde selefilik vahailik haricilik hayıvanlık sionist Uşaklığı ne ararsan Var

Yetim

Kısıtlı Erişim

Allah Allaah, bu nokta ilginç. İşin içinde mehtilik iddiası olduğu belliydi, çünki bütün avrupa devletleriden katılım var. Aksi taktirde bu mümkün olmazdı.

Sonuçta din kardeşim dediğin

A.şeriatı s.kutub (abdul)vahabi )i.teymiyeyi hariciliği kendilerine örnek lider seçenler ele geçirseler seni de kesecekler .

Bunlar bırakın insanı dinden imandan etmeyi insan insanlıktan ederler...

Yeni bir slagon kesf etmiş oldum "Mezhepsizlik ( A.şeritı s.kutb vahabi i.teymiye m.islamoğlu h.baş F.gülen )insanı insanlıktan eder hayvanlıktan beter eder" hatta sionist uşağı eder hatta vatan haini eder.... ederde eder ...

"MEZHEPSİZLİK VE MEZHEPSİZLER İNSANI İNSANLIKTAN EDER HATTA HAYVANDAN BETER EDER"