İnandım diyen bir çok insan aslında içinde kocaman soru işaretleriyle yaşıyor ama soramıyor.M.İslamoğlu

çelebiler

Kıdemli Üye
İnandım diyen bir çok insan aslında içinde kocaman soru işaretleriyle yaşıyor ama soramıyor.M.İslamoğlu

lafons7275

Kıdemli Üye
2 saat konuşurken 1 dakka bile israile birşey dememesini nasıl buluyorsunuz?

ömerusta

Kıdemli Üye
içerdeki cahil dışardaki yahudiden daha elzem zira o ap açık düşman ayetle sabit ya cahilimiz onu besliyor

adams77

Kanalizasyoncu
İnsan üzülüyor yahu!!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Mustafa İslamoğlu'nun kadere imanında büyük maraz var. Allah kimin ne olacağını biliyor. Ama hoca lafı sanki bilmiyor gibiymiş gibi bir noktaya getiriyor lafı. Firavu'a git davet et, umulur ki doğru yola gelir, ayetini delil gösteriyor ve haşa ''Allah bilmiyor'' demeye getiriyor.

Oysa şu ayeti görmüyor; Araf suresi, 7/179: "Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık.

İnsanların çoğunun cehenneme gideceğini bilen Allah, elbette kimin cehenneme gideceğini de bilir. Mustafa İslamoğlu hocaya göre insanların çoğunun cennete gitme ihtimali olmalı. Ama Allah öyle demiyor. Peki ne olacak şimdi?

lafons7275

Kıdemli Üye
Mustafa İslamoğlu'nun kadere imanında büyük maraz var. Allah kimin ne olacağını biliyor. Ama hoca lafı sanki bilmiyor gibiymiş gibi bir noktaya getiriyor lafı. Firavu'a git davet et, umulur ki doğru yola gelir, ayetini delil gösteriyor ve haşa ''Allah bilmiyor'' demeye getiriyor.

Oysa şu ayeti görmüyor; Araf suresi, 7/179: "Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık.

İnsanların çoğunun cehenneme gideceğini bilen Allah, elbette kimin cehenneme gideceğini de bilir. Mustafa İslamoğlu hocaya göre insanların çoğunun cennete gitme ihtimali olmalı. Ama Allah öyle demiyor. Peki ne olacak şimdi?

Ömerusta tartışılması gereken konu bu. söyleyeceklerin var mı?

Çelebiler?

ömerusta

Kıdemli Üye
yukarda yorum yapıyor dostun dostu hoca öyle bir şey demedi sonra ben hocanın savunucusu öğrencisi tabisi değilim hoca kurana uyduğu müddetçe bende desdeklerim azcık yamulursa ilk tekme ***ına benden gelir körü körüne birinin veya birilerinin beşinden koşacak kadar mal değilim
ben insanım sorarım ararım gerçeği bulurum

lafons7275

Kıdemli Üye
Ne diyim yorum baştan sona yanlış delil olarak sunulan ayet yarım.

İslamoğlunu bir kenara bırakalım şimdilik.

Sana şöyle bir soru sorayım, Allahu teala senin benim cennete mi cehenneme mi gideceğimizi ezeli ilmiyle biliyor mu bilmiyor mu?

ömerustaya da aynı soruyu soruyorum.

adams77

Kanalizasyoncu
İslamoğlunu bir kenara bırakalım şimdilik.

Sana şöyle bir soru sorayım, Allahu teala senin benim cennete mi cehenneme mi gideceğimizi ezeli ilmiyle biliyor mu bilmiyor mu?

ömerustaya da aynı soruyu soruyorum.

:) ben seyrediyorum... çayım nerede