İlginç Haberler!

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Fotoğraf aşkı ve hazin son :) üzüldüm timsah'a

Bende ördeklerin fotoğrafını çekerken parmağımı kapmıştı ördeklerden birisi şükür ki kötü bir sonuç yok :)

cicek demeti

Sükut
suru-psikolojisi-nereye-kadar-40.jpg

benide resim cekerken deve kusu oyle bir baktiki olup olup dirildim :)

ismail

Yeni

Horoz adam bıçakladı

Olay Amerika'nın California eyaletinde yaşandı. Yasa dışı horoz dövüşü sırasında seyircilerden bir tanesi dövüşen horozun pençesindeki bıçak darbesiyle hayatını kaybetti.

ABD'nin California eyaletinde yasadışı horoz dövüşü sırasında seyircilerden biri, horozun mahmuzuna bağlanmış küçük bıçakla bacağından aldığı yara sonucu öldü.
California-Lamontlu Jose Luis Ochoa, horozun mahmuzuna bağlanmış bıçağın kazayla baldırına saplanmasından iki saat sonra sonra öldü.
Polisin horoz dövüşü yaptırılan yere baskın yapmasından önce yaralı Ochoa dahil bütün seyircilerin olay yerini terkettiği, ama polisin baskında 5 ölü horoz bulduğu belirtildi.
Mahkeme kayıtlarına göre, Ochoa geçen yıl dövüştürmek amacıyla hayvan eğitmek ya da sahip olmak suçundan 370 dolar para cezası ödemiş.
Horoz dövüştürmek ABD'de hafif suçlara giriyor.
AA

Kazdığı kuyuya düşen kişi öldü

Yatağan'da kendine ait arazide kazdığı 6 metrelik kuyuda üzerine kaya parçası düşen kişi öldü.

Yatağan ilçesinde arazide kazdığı su kuyusunda üzerine kaya parçası düşen kişi öldü.
Ova mevkisinde kendine ait arazide kazdığı 6 metrelik kuyuda üzerine kaya parçası düşen Mustafa Kemal Küçük (47) hayatını kaybetti.
Yatağan Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kuyudan çıkarılan ceset, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
AA

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
İlginç Haberler! - Kırmızı Bal

Arıcılar, arılarının kırmızı bal verdiğini görünce şaşkına döndü. İncelemler arıların hırsızlık yaptığını ortaya çıkardı. Peki arıları bu hırsızlığa kim alıştır dı?

kirmizibal.jpg

ABD Brooklyn’de, Red Hook’taki arıcılar, kovanlarında yoğun, kıpkırmızı bir maddeyle karşılaşınca ne yapacaklarını şaşırdılar. Arıcılar kırmızı balı incelemeye gönderdi ve testler sonucunda içinde gıda boyası olduğu anlaşıldı.

Aynı boyanın maraska kirazı meyve suyunda olduğunu farkeden arıcılar, sonunda arıların yakındaki kiraz fabrikalarını sık sık ziyaret edip, tekrar kovanlarına döndüklerini anladılar.

Arıcılardan biri olan Cerise Mayo, New York yaptığı açıklamada, "Buna inanmak istemedim. Tuhaf bir ağaç türünden geldiğini düşündüm" diyor.

Kovanları durumdan etkilenen bir diğer arıcı David Selig de arıların geceleri kırmızı kırmızı parladıklarını, hafiften parıltılı olduklarını söylüyor.

Fabrika sahiplerinin arılardan kurtulmak için yararlandıkları New York Arıcılar Dernegi Başkanı Andrew Cote, "Arılar beş kilometreye kadar uzayabilen yolları boyunca herhangi bir tatlı sıvıdan beslenirler" diyor.

ismail

Yeni
Trabzon halkı ölen imamın sesiyle irkildi

Trabzon’un Tonya ilçesi Büyükmahalle’de yaşayan 88 yaşındaki emekli imam Mehmet Ali Öner, Siroz hastalığına yakalandı ve sonrasında da hayatını kaybetti. Öner öldükten sonra 'ben öldüm' anonsu yaptı selasını okudu!

Trabzon’da bir imam sesini banda aldı, ölümünün ardından selası bant kaydından yayınlandı.

İmam Öner kendi sesiyle selasını ve ölüm ilanını bir banta kaydetti, bantı da ölümünün ardından emekli olduğu Tomaslı Cami'nin hoparlöründen okunmasını vasiyet ederek çocuklarına verdi.
Geçen yıl 23 Haziran'da imamın hayatını kaybetmesinin ardından çocukları bant kaydını cami hoparlörlerinden mahalle sakinlerine duyurdu.

Kalkuzoğlu Mehmet Ali Hoca olarak bilinen imam Öner, kasette sela okumasının ardından, “Bu bir ölüm ilanıdır. Ben Tonya’nın Büyükmahallesi’nden Kalkuzoğlu Mehmet Ali Hoca. Şu anda fani hayatım sona ermiştir. Yüce yaratanın bol rahmetine kavuşmuş bulunuyorum. Varislerim oğullarım; Kemal Öner, Adnan Öner, Minür Öner. Yeğenlerim Ahmet Öner, Mustafa Öner ve oğulları" dedi.
Öner’in oğlu 46 yaşındaki oğlu Adnan Öner, babasının köyde çok sevildiğini ve sayıldığını belirterek, "Bizi bir araya topladı, ölmeden önce vasiyet etti. 'Kaseti ben öldüğümde emekli olduğum camiden anons yaptırın’ dedi. Biz de babamın son isteğini yerine getirerek kaseti cami hoparlöründen duyurduk. Duyanlar çok şaşırdı. Allah rahmet eylesin, babam çok derin bir adamdı” dedi.
Öner babasının, vefatı sonrasında Büyükmahalle Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından 1996 yılında kendi gibi Siroz hastalığından yaşamını yitiren eşi 65 yaşındaki Fatma Öner’in yanına defnedildiğini söyledi.

ntvmsnbc

HaZiRuN

Revizyonda
kahvaltı da baya konuştuk bu haberi,icraatini..
ben çok da ilginç bulmadım ya neyse:)

_Berceste_

bir tutam delilik...
trabzonlularin isine akil sir ermez :D