Hz. Mehdi (a.s.) Hakkında bir İfşaat

Zülkarneyn-23

Doçent
Eskiden, islam adına olsun veya olmasın, insanlar en ufak mucize olsa, en ufak bir olay olsa hayretler içinde bu olaya kilitlenir, bu olay hakkında konuşurdu.

Kıyamet alametlerinin biri hariç hepsi tamamlandı. Alametler birer birer gözünüzün önünden geçiyor; ya görmüyorsunuz, ya da görüyor ama umursamıyorsunuz.

İşte o son alamet !!!

Bu ay sonunda güneş de batıdan doğacak; adım, adım kıyamet gemisinde yol alacağız, ta ki gemi parçalanıncaya, bir anda aniden Rabbimizin huzuruna çıkıncaya dek.

garip70

Ordinaryus
Şimdi kalkıp, Mehdinin adını soyadını, ana baba adını soracağına; onun mücadelesi ile ilgili sorsana. Diğerlerini sorunuz.

Kardeş biz yetkilerini bilmiyoruz...
Anlatmak istediklerin varsa anlat dinleyelim...
Şöyle yetkim yok böyle yetkim yok deyip duracağına, yetkinin olduğu yerden(biz bilmiyoruz) anlat da dinleyelim...
Yoksa sus sus da seni bir şeyler biliyor sanalım...
Anlatacaksan anlat, anlatmayacaksan yürü git sağdan sağdan...

Zülkarneyn-23

Doçent

Kardeş biz yetkilerini bilmiyoruz...
Anlatmak istediklerin varsa anlat dinleyelim...
Şöyle yetkim yok böyle yetkim yok deyip duracağına, yetkinin olduğu yerden(biz bilmiyoruz) anlat da dinleyelim...
Yoksa sus sus da seni bir şeyler biliyor sanalım...
Anlatacaksan anlat, anlatmayacaksan yürü git sağdan sağdan...

Soru sormuyorsun ki anlatalım. Oturmuş kibirli kibirli ahkam kesiyorsun. Sor, yeter ki sor; cevaplar gelecek.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Eyy iman edenler ,
Bu ay sonu itibarıyla güneş batıdan doğacak, tevbe kapısı kapanacak. Gök bilimi(Astronomi) olarak öğrenmek isteyenler şunu takip etsin: İson kuyrukluyıldızı bu ay sonu itibarıyla güneşin çevresinden dolanacak.
Yazmayayım dedim ama duramadım gene

Sen diyorsun ki ison kuyruklu yıldızı güneşin oradan geçecek ve güneş kendisine göre batıdan doğacak

Güneş kendisine göre batıdan doğacağı için bizler bunu farketmeyeceğiz

Hiç öyle şey olur mu?

Bir kere güneşin batıdan doğması ne demek?

Neden bir kıyamet alameti olarak takdir edilmiş?

Allah CC bununla bize ne demek istiyor?

Hele bunları bir cevapla sonra batıdan/doğudan doğacak de

Zülkarneyn-23

Doçent

Sen diyorsun ki ison kuyruklu yıldızı güneşin oradan geçecek ve güneş kendisine göre batıdan doğacak

Hiç öyle şey olur mu?

Bunun bir kıyamet alameti olduğu, Hz. Muhammed'in hadislerinde bildiriliyor.

Bu bir toplumsal olay değil; gökbilimsel bir işarettir. Örneğin bazı hadislerde de güneş ve ay tutulmalarının Hz. Mehdi'nin çıkışının işareti ile bağlantısı var.

Allah sadece işaretle, alameti bildiriyor. Diyor ki; bu vakitten sonra münafıklık, kafirlik artacak; bu son alamettir. Kıyameti bekleyiniz. Ne zaman kopacağını yalnız Allah bilir.

Bu ay sonunda güneş batıdan doğacak ve tüm kıyamet alametleri tamamlanmış olacak.

garip70

Ordinaryus
Yaklaşık 1 yıl öncesiydi. Kıyameti tam koparacakken erteledi. Çünkü şahsen ben, bu olaydan önce israfilin sura ilk üfleyişine şahit olmuştum; ardından kıyametin kopma anına karşılık gelen bir takım olaylar oldu. Tam kopacak diyordum; Allah iptal etti. Neden iptal ettiğini tabi ki hiç birimiz bilemeyiz. Bu bilgileri, şahsi keşiflerimle tespit ettim; sağdan soldan duymadım. Her ne kadar böyle olsa da Allah, bunlara şahit olmama izin verdiği için oldu; yoksa biz bir hiçiz.

Allaha iftira atıyorsun... Ayetlerde diyor ki: Ondan ne bir saat geri kalır, ne bir saat ileri geçer...
Sense diyorsun ki, tam kopacakken Allah vazgeçti iptal etti...
Ve demek istiyorsun ki, Allah Kuran ile çelişti...
Ne dediğini bilmiyorsun...
Müslüman olduğundan şüphelenmeye başladım...
Dalga geçmeye gelmiş bir yahudi olabilirsin...
Ya da dininden Kuranından haberin yok... Açıp okumanı tavsiye ederim...

Eğer sözünüzde doğru iseniz bu vâdettiğiniz (kıyamet) ne zaman kopacak? derler. Sebe 29
De ki: “Sizin için belirlenen bir gün vardır ki, ondan ne bir saat geri kalabilirsiniz, ne de ileri geçebilirsiniz.” Sebe 30

Kıyamet saatini tartışanların derin bir sapıklık içinde olduğunu Kuran söylüyor... O zaman bu konuda fazla yorum yapma istersen...

Kıyamete inanmayanlar, onun çabuk kopmasını isterler. İnananlar ise, ondan korkarlar ve onun gerçek olduğunu bilirler. İyi bilin ki, Kıyamet günü hakkında tartışanlar derin bir sapıklık içindedirler.
Şura: 18

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Bunun bir kıyamet alameti olduğu, Hz. Muhammed'in hadislerinde bildiriliyor.
Amenna ne demişse başımız üzere
Bu bir toplumsal olay değil; gökbilimsel bir işarettir. Örneğin bazı hadislerde de güneş ve ay tutulmalarının Hz. Mehdi'nin çıkışının işareti ile bağlantısı var.

Allah sadece işaretle, alameti bildiriyor. Diyor ki; bu vakitten sonra münafıklık, kafirlik artacak; bu son alamettir. Kıyameti bekleyiniz. Ne zaman kopacağını yalnız Allah bilir.

Bak güzel kardeşim

Güneşin batıdan doğması'nın bir zahiri bir batını anlamı var

Batıni anlamı islamın (eski çıkış yerlerine göre) batıdan gelişeceği, yayılacağı yani alimlerin, evliyaların eskiye göre daha batıdan daha çok çıkması hatta Mehdi AS ın batıdan zuhur etmesi

Zahiri manası ise güneşin fiziken batıdan doğması

Bunu bir kaç şekilde açıklıyorlar

Bunlardan birisi dünyaya yörüngeden çıkaracak büyüklükte bir göktaşı çarpacak ve dünya tersine dönecek. Böylece doğu batı, batı da doğu olacak. Dolayısıyla güneş batıdan doğacak

Bir diğeri schumann rezonansı denilen şey. Bu rezonans belli bir frekansa geldiğinde dünya duracak ve tersine dönecek. Yani gene doğu ile batımız yer değiştirecek ki tarihte bunun olduğu söyleniyor

Gelelim nede güneşin batıdan doğacağına

Rivayete göre Hz. İbrahim AS nemrutla konuşurken nemrut "Senin tanrın ne yapar" diye sorar

Hz. İbrahim AS de "Benim rabbim öldürür ve diriltir" der. Nemrut 2 kişi çağırır biri idam mahkumu onu serbest bırakır, diğerini öldürtür. Al der ben de öldürdüm ve dirilttim deyince ibrahim AS "Benim rabbim güneşi doğudan doğurup batıdan batırır. Gücün yetiyorsa sen batıdan doğur, doğudan batır" der ve nemrutu alteder

İşte bu konuşma geçtikten sonra Rabbimiz CC kudretinin delili olarak güneşi batıdan doğurup doğudan batıracak. Buna Allah CC dan başkası zaten güç yetiremez

Ve bu olayı tüm yaradılanlar izleyecek

İşte o zaman kafirler eyvah diyecek müslümanların da imanı artacak

Öyle senin dediğin gibi sessiz sedasız olacak bir şey değil

Zülkarneyn-23

Doçent
Mehdi'nin
Göz Rengi
Yaşı
Araç kullanıyorsa rengi
Giyimi
Saçları
Ona ait bir söz ilete bilirmisiniz ?

Kendisini gördüğüm için sorularınıza cevap vereyim. Gözleri çok koyu yeşil ama uzaktan bakarsan kahverengi gibi görülür. Tam yaşını gizlemek istiyorum onun için sadece 30-35 arasında olduğunu söyleyeyim. Şu ana kadar kullanmış olduğu araçların çoğunun beyaz olduğunu söylemişti.
Giyim olarak ise genelde açık renkli elbiseler giyiyor. Bazen de ölüm meleği görüntüsüne bürünmüşçesine simsiyah giyiyor.
Saçları siyah.
Bana söylediği en önemli söz, daha önce yazdığım gibi; bu ay sonu itibarıyla kıyamet alametleri tamamlanmış olacak.

adams77

Kanalizasyoncu
Kendisini gördüğüm için sorularınıza cevap vereyim. Gözleri çok koyu yeşil ama uzaktan bakarsan kahverengi gibi görülür. Tam yaşını gizlemek istiyorum onun için sadece 30-35 arasında olduğunu söyleyeyim. Şu ana kadar kullanmış olduğu araçların çoğunun beyaz olduğunu söylemişti.
Giyim olarak ise genelde açık renkli elbiseler giyiyor. Bazen de ölüm meleği görüntüsüne bürünmüşçesine simsiyah giyiyor.
Saçları siyah.
Bana söylediği en önemli söz, daha önce yazdığım gibi; bu ay sonu itibarıyla kıyamet alametleri tamamlanmış olacak.

Söz derken yol gösterici hidayete çağırıcı ?

Zülkarneyn-23

Doçent
Söz derken yol gösterici hidayete çağırıcı ?

Hz. Mehdi, yeni kitapla gelmedi. Kuran'ı tasdik etmek için geldi. Kuran, bir hidayet rehberidir.
Hz. Muhammed'in Kuran'a dayanan uygulamalarını pekiştirmek için geldi. Hurafeleri ortadan kaldırmak için geldi.

Zülkarneyn-23

Doçent
Ona vahiy denmez

Vahiy peygmberlere gelir

Mehdi AS haşa peygamber mi ki vahiy alsın

Mehdi AS diğer evliyalar gibi ilham yolu ile ya da bizim bilmediğimiz başka yollarla ne yapacağını biliyor

Mehdi as. vahiy almıyorsa, kafasına göre mi takılıyor sence ?

Sana bir soru; Zülkarneyn peygamber midir? Kehf suresinde Allah neden Zülkarneyn için katımızdan ilim verdiğimiz kullarımızdan bir kul diyor? Yine kehf suresinde Hz. Musa neden Zülkarneyne tabi olmak istiyor? Bildiğin üzere Hz. Musa bir peygamber. Peygamber, neden Allah'ın kuluna tabi olmak istesin ?

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Mehdi as. vahiy almıyorsa, kafasına göre mi takılıyor sence ?

Sana bir soru; Zülkarneyn peygamber midir? Kehf suresinde Allah neden Zülkarneyn için katımızdan ilim verdiğimiz kullarımızdan bir kul diyor. Yine kehf suresinde Hz. Musa neden Zülkarneyne tabi olmak istiyor. Bildiğin üzere Hz. Musa bir peygamber. Peygamber, neden Allah'ın kuluna tabi olmak istesin ?
Yaw arkadaşım

İyi oku

Evliya İLHAM alır peygamber VAHİY alır

Mehdi AS peygamber değil de evliya olduğuna göre?????

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Sana bir soru; Zülkarneyn peygamber midir? Kehf suresinde Allah neden Zülkarneyn için katımızdan ilim verdiğimiz kullarımızdan bir kul diyor? Yine kehf suresinde Hz. Musa neden Zülkarneyne tabi olmak istiyor? Bildiğin üzere Hz. Musa bir peygamber. Peygamber, neden Allah'ın kuluna tabi olmak istesin ?
Senin salih kulluğun buraya kadar

O Zulkarneyn AS değil, Hızır AS

Zülkarneyn-23

Doçent

Hiç öyle şey olur mu?

Güneşin batıdan doğması; sabah uyandığında geceden aydınlığa geçerken, güneşin batıdan doğması değil ! Böyle olması için dünyanın önce durması sonra da tersine dönmesi gerekir. Eğer dünya durursa, bu da bir ivme demektir. Dünyanın ister yavaşlasın, ister hızlansın; ivmelenmesi demek, okyanustaki bütün suların karaları yutması demek ki; bu da tüm dünyada Nuh tufanı olması demek.

Bu, imkansız. Bu ay sonunda felaket olmayacak, dünya da tersine dönmeyecek.
Sadece güneş, kendine göre batıdan doğacak. Onun için ison kuyrukluyıldızını takip edin. Bu ay sonunda güneşin etrafından dönmüş olacak.

Youtube veya google'da ison yazın ve biraz araştırın.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com