• Ramazan bayramınız mübarek olsun...

HER TELDEN !!! MAKALELER (herhangi bir konuda, bir müminin, münafığın, müşriğin, kafirin görüşü)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
HER TELDEN !!! MAKALELER (herhangi bir konuda, bir müminin, münafığın, müşriğin, kafirin görüşü)Yardım ederken öldürdüler
Soma'daki maden ocağında meydana gelen iş cinayetinin ardından Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kimya Odası'nın bölgede 14-15-16 Mayıs tarihlerinde yaptığı incelemeler sonucunda hazırladığı teknik rapor yayınlandı.
"Mühendis Olma Yolunda" isimli blogda yayınlanan rapor şöyle:
"Manisa`ya bağlı Soma ilçesinde faaliyet yürüten Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.`ye ait maden ocağında 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen facia üzerine Kimya Mühendisleri Odası Merkez ve Şubeleri düzeyinde bir heyet oluşturularak bölgeye intikal edilmiştir. Bölgeye ulaşan ekipte; Kimya Mühendisleri Odası Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ali Uluşahin, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Çağlın, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi Yönetim Kurulu 2. Başkanı Semra Kartal, Kimya Mühendisleri Odası Manisa İl Temsilcisi Mahmut Tartar, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi İSG Komisyonu üyesi İSG uzmanı Gülçin Akyıldız (A), İSG uzmanı İlhan Arslan (C), Kimya Mühendisleri Odası Hukuk Bürosu`ndan Av. Cömert Uygar Erdem ve Av. Mahmut Fevzi Özlüer katılmışlardır.
14 Mayıs 2014 tarihinde öğleden sonra bölgeye intikal eden heyetimiz ilk önce facianın yaşandığı maden ocağı alanına giderek incelemelerde bulunmuştur. Yapılan incelemeler kapsamında, ocakta mahsur kalan işçilerin arandığı galeri girişine gidilerek; arama çalışmasına katılan kurtarma ekibindeki kişilerden olaya dair bilgiler alınmış, yaşamını yitiren onlarca işçinin madenden çıkartılarak ambulanslara taşınmalarına tanıklık edilmiştir. Kurtarma ekiplerinde çalışan kişilerden alınan bilgilere göre, ocak girişinden itibaren yaklaşık 100 metre mesafeye kadar olan kısımda, özel ve kamu kurumlarına bağlı arama-kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürdürebildiği ancak kayıp veya yaşamını yitirmiş işçilerin bulunduğu 100 metreden sonraki bölgelerdeki aramaların diğer madencilik işletmelerinde çalışan ve maden özel arama tekniği üzerine özel eğitim almış sivil ekiplerce yapıldığı, saat 18.00 itibarıyla 400`ün üzerinde yaşamını yitirmiş işçinin çıkarıldığı bilgisi alınmıştır. Olay yerinde incelemelerde bulunan TMMOB - Maden Mühendisleri Odası temsilcileri ile değerlendirilmelerde bulunulmuş, facianın meydana geliş şekli ve ocak yapısı hakkında bilgiler alınmıştır. Edinilen üretim planı üzerinden facianın oluşum şekli ve nedenleri incelenmiştir.
Ekibimizin 15 Mayıs saat 14.00`e kadar alanda yapmış olduğu incelemeler sonucunda aşağıda belirtilen tespitlere ulaşmıştır:
- Ocaktaki yangının trafo ya da elektrik tesisatıyla ilgisi yoktur.
- Aşağıdaki üretim planında 1 numara ile işaretlediğimiz bölge ocak girişini, 2 numaralı bölge nefeslik olarak adlandırılan havalandırma girişini, 3 numara ile gösterdiğimiz bölge havalandırma fanının yaklaşık konumunu göstermektedir.

- Üretim planında kırmızı ile işaretlediğimiz noktada başlangıcı bulunan ve artık kullanılması durdurulduğu söylenen ayağın içerisindeki içten yanma sebebiyle oluşan CO (karbonmonoksit) gazının, ayağın galeri ile temasını kesen bariyerin yıkılması sonucu tüm galeriye yayılması ve galeri içerisindeki sensörlerden CO oranının yükseldiği tespit edilmesi üzerine içerideki oksijen miktarını artırmak amacıyla havalandırma kapasitesinin artırılması sebebiyle içten yanma alevli yanmaya dönüşmüştür.

- Yeterince oksijenlenmeme sonucu yanma reaksiyonunun bir ürünü olan CO gazının ölümcül etkisinden işçilerin daha az etkilenmesi amacıyla yine aşağıdaki üretim planında yeşil ile işaretlenen doğrultuda havalandırma yönü değiştirilmiştir. Bu sayede oluşan CO dışarı tahliye edilmiş ve mor renkle işaretlenen bölümde bulunan yaklaşık 90 işçinin sağ olarak dışarı çıkarılması sağlanmıştır.

- Ancak CO zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla yapılan havalandırma çalışmaları yangının aşağıdaki şekilde siyah renkte işaretlenen bölüme doğru hızlıca ilerlemesine neden olmuştur. Bu sebeple aşağıdaki şekilde beyaz ile işaretlenen bölgedeki işçilerin giriş-çıkış yolları maalesef kapanmıştır. Bu nedenle anılan bölgede bulunan işçilerin tamamı yaşamını yitirmiştir. Bu bölgede mahsur kalan işçileri arama çalışması saat 23.00 sularında tamamlanmıştır.

- Yangının devam ettiği, aşağıda sarı ile işaretlenen bölgeye alevlerin etkisi ve bariyerdeki göçük sebebiyle ulaşılamamıştır. Bu sebeple yeni bir bariyer yapılmasına ilişkin çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışma 15 Mayıs 2014 günü öğle saatlerine kadar tamamlanamamıştır.

- Bariyer yapıldıktan sonra havalandırma yönü yeniden normal haline çevrilmiş ve arama-kurtarma çalışmaları bir kez daha başlatılmıştır.
- Arama-kurtarma çalışmalarının başlamasından çok kısa bir süre sonra bu kez ocakta kullanılan su sisteminin tahliyesi için çalışan pompalara elektrik verilememesi sebebiyle ocaktaki su seviyesinin yükselmeye başlamasıyla birlikte (yaklaşık 30 cm), çalışmaların yeniden durdurulduğu öğrenilmiştir. Bu durum bölgede çalışma yürüten uzmanlar tarafından, artık yaşıyor olma olasılığı çok düşük olan işçilerin cansız bedenlerinin su altında kalmış olduğu şeklinde yorumlanmıştır.


TESPİT EDİLMESİNE İHTİYAÇ DUYULAN HUSUSLAR:
1) Kömür yanmasına bağlı olarak başlayan yangının ortaya çıkmasına, işverenin kapalı olan maden galerisinden kömür çıkartması nedeniyle olmuş olabileceği ihtimalinin ivedi olarak tespit edilmesi gerekir. Şirketin çıkardığı kömürün devlet tarafından alım garantisinin olduğu yönündeki açıklamalar, daha fazla kömür çıkartmaya yönelik bir şirket politikasını tetiklemiştir. Bu durumun sonucunda yangının başlama ihtimali olarak, TKİ tarafından işlenmiş eski galerilere şirket tarafından girilerek bu alandan kömür çıkartılıp çıkartılmadığı hususunun tespit edilmesi gerekir. Çünkü eski galerilerde kömür yanması devam etmekte olduğundan, yangın söndürülmeden ve gerekli izinler alınmadan bu alanlara girilmesi söz konusu olamaz. İzinsiz ve kontrolsüz bir biçimde bu ocaklara girilmesine bağlı olarak kapalı galeri sistemlerinin çökmesi sonucunda yanan kömürün meydana getirdiği karbonmonoksitin kısa sürede madenin bütününe yayılmasına yol açan bir durumun söz konusu olup olmadığının tespit ettirilmesi gerekir.
Bu tespitin jeoloji, kimya ve maden mühendisleri tarafından gerçekleştirilmesi mümkün olabilecektir. Ancak 15 Mayıs 2014 günü, yangının söndürülemediği gerekçesiyle madenin yangın çıkan kısmına su basılarak yangının söndürülebileceğine ilişkin basına yansıyan şirket yaklaşımı, delillerin ortadan kaldırılması sonucunu da beraberinde getirecektir.
Maden sahasında ortaya çıkan yangının elektrik trafosu kaynaklı olduğu öncelikle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından dillendirilmiştir. Bu bilginin doğru olmadığı şirket tarafından yapılan basın açıklamasıyla ortaya çıkmış ve kesinleşmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise işverenin iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini aldığını, idarenin de denetimleri yaptığını ifade etmiş ancak yangının ortaya çıkış sebebine değinmemiştir. Bu açıklamalar ışığında Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilen alanda yukarıda tespitini talep ettiğimiz hususun aydınlatılması gerekmektedir.
2) Maden sahasında bulunan imalathane niteliğinde olmayan kapalı galerilere müdahale yapıldıysa, bu alanlara yapılan müdahalenin işveren tarafından işyeri açma ve çalışma ruhsatına tabi olup olmadığının izah edilmesi gerekir. İşveren, TKİ tarafından maden ruhsatlı alanda işyeri açma ve çalışma ruhsatı alarak yürüttüğü faaliyeti kapsamında, çalışma ruhsatında belirli olan alandan daha fazla bir alanda çalışma yürütmüş müdür? Bu konunun hem mahkemeler hem savcılık hem de yasama organı düzeyinde araştırılması, bu konuda bağımsız araştırma raporları oluşturulması gerekir.
3) TKİ ruhsatlı bir alanda, işyeri açma ve çalışma ruhsatı alarak faaliyet yürüten şirketin "kömür yanması" nedeniyle ortaya çıktığını kabul ettiği yangının, kapalı galeri sistemlerinden başlayıp; madenin tümüne yayılıp yayılmadığı, maden sahasında aşırı üretimi tetikleyen sebeplerin ortaya konulması, önümüzdeki günlerde yayınlayacağımız iş sağlığı ve güvenliği tedbirleriyle ilgili önlemlerin ne kadar alınıp alınmadığı hususunu da aydınlatmak için önemli olacaktır.
4) Bu noktada idari ve adli kolluk faaliyetlerinin bir an önce başlatılması, delilleri karartma tehlikesi bulunan kişilerle ilgili tedbir işlemleri yapılması, kazanın ortaya çıkmasına yol açan süreçle ilgili idarenin elindeki tüm denetim raporlarının, şirketin elinde bulunan işyeriyle ilgili tüm kayıtların kamuoyuyla paylaşılması yaşanılan acının sorumluluk ve kamuoyu denetimiyle telafi edilmesine yol açacak ilk adımlardan birisi olacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 16.05.2014
TMMOB
KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI
Yönetim Kurulu"

KAYNAK:
http://www.odatv.com/n.php?n=yardim-ederken-oldurduler-1905141200
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
Bir Adam Yaratmak 1978 Tamamı Tek Parça - Necip Fazıl Kısakürek:

 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
bu adamın babasının islam alimi olduğuna eminmisiniz?CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiği Ekmeleddin İhsanoğlu, Devlet Bahçeli'yi ​ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan İhsanoğlu, Bahçeli ile çok verimli bir görüşme yaptıklarını belirterek, "Kendilerine bu inisiyatifi başlattıkları için hayırlı teşebbüste bulundukları için teşekkürlerimi sundum" dedi.
Bugünkü görüşmelerine ilişkin Bahçeli'ye bilgi verdiğini ifade eden İhsanoğlu, "Biz, milli mutabakat anlayışıyla gidiyoruz. Mesele artık, çatı, pencere, kapı şeklinde değil, milli mutabakat şeklinde büyüyor, devam ediyor" diye konuştu.

Bahçeli de 28 Ağustos'ta 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinin tamamlanacağına işaret ederek cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin Türkiye'nin gündemini oluşturduğunu söyledi. Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türkiye'de milletimizin aziz bir evladı, değerli bir bilim insanı, uluslararası alanda Türkiye'yi fevkalade temsil etmiş bir şahsiyet olarak Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Beyefendi, cumhurbaşkanı adayı olarak milletimize takdim edilmiştir. Değerli bilim insanımız, milletimizin aziz evladı, milletimizin adayı olarak genel kabul görmüştür. Sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler böyle bir işaret göstermektedir."

Sorular

İhsanoğlu, bir gazetecinin "CHP'de Atatürk, laiklik ve mezhep çatışmalarına vurgu yaptınız. Başörtüsü ile ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"BAŞÖRTÜSÜ GELENEKTEN GELİR"

"Ben üniversitede öğretim üyesiyken, bölüm başkanıyken İstanbul Üniversitesi'nde başörtülü kızlarımızın haklarını müdafaa eden çok az sayıdaki öğretim üyelerinden birisiyim. Benim 28 Şubat döneminde yaptığım bu savunma benim kürsümün kapatılmasına ve benim o günkü baskı karşısında üniversiteden 10 sene erken ayrılmama sebep olmuştur. Bunun aksini söyleyenler ya gerçekleri bilmiyorlar ya gerçekleri kendi hayallerindeki gibi görmek istiyorlar. Başörtüsü haktır. Başörtüsü, kadınlarımızın, kızlarımızın istediği şekilde olması lazım gelir. Bu bir kendi yorumlarıdır, gelenekten gelen bir şeydir. Ona saygılı olmak, ben bu hakkı müdafaa eden çok az sayıdaki insanlar... O zaman 'selamet der kenarest' diyenlerin bugün kalkıp da böyle bir şey söyleme hakları yoktur."
İhsanoğlu, "Saadet Partisi'nin verdiği tam bir destek oldu mu?" sorusunu yanıtlarken "Burada MHP'nin çatısı altındayız" dedi.

 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63Kahramanmaraş’ta, kent merkezinde kalan Suriyelilerin ülkelerine dönmelerini isteyen yaklaşık bin kişi sosyal medyadan örgütlenerek sokaklara döküldü.
Suriyelilere tepki göstererek yolları ulaşıma kapatan grup ile polis arasında gerginlik çıktı. Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar’ın megafonla uyarılarına aldırış etmeyen grup ile polisler arasında çıkan arbedede 1’i polis 2 kişi yaralandı.
"SURİYELİ İSTEMİYORUZ"
Kentte son günlerde Suriyeli'lerin suç işleyip huzursuzluğa yol açtığını ileri sürerek, kentten gitmeleri amacıyla sosyal medyada örgütlenen çoğunluğu genç yaklaşık bin kişi, öğleden sonra Kıbrıs Meydanı’nda toplandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla ‘Suriyelileri istemiyoruz’ sloganı atarak yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Uyarılara rağmen dağılmayan grup, Suriyeli'lerin kentten gitmesi için slogan atarak Trabzon Bulvarı’nı trafiğe kapattı. Daha sonra yürüyüşe geçen grubu durdurmak isteyen bazı vatandaşlar ile gruptakiler kavga etmeye başladı. Bölgeye gelen Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar megafonla yapılanların kanunsuz olduğunu söyleyerek kalabalığın dağılmasını istedi. Emniyet Müdürü Adalar’ı dinlemeyen ve ıslıklarla protesto eden grup ile yürüyüşe izin vermeyen polisler arasında gerginlik yaşandı. Arbedede 1’i polis, 2 kişi yaralandı.
Arbedenin ardından kalabalık gruplar halinde farklı bölgelere dağıldı. Suriyeli'lere yönelik tepkisini sürdüren grubun bazı noktalarda yürümeyi sürdürdüğü görülürken, polisler Suriyeli'lerin barındığı ve çalıştığı bölgelerde önlemlerini artırdı.

kaynak:
http://www.odatv.com/n.php?n=marasta-gergin-saatler-1307141200

not: hakan fidan beye de bir tavsiyemiz var; biz olsak maraş istihbarat sorumlusunu anında görevden alırdık. yani bu organizasyonu haber almayan (önleyici istihbarat) bir istihbaratçı, otursun evinde kazak örsün. ya da liyakati olan "adam" işbaşına gelsin. maraş sorumlusunun fetulahçı olup olmadığı da araştırılmalıdır.

yani maraş gibi bir yerde bin kişiyi topluca sevk etmek, sosyal medya ile olacak iş değil. kimse kimseyi kandırmasın. bu işin arkasında basbayağı ülkücü faşist karanlık çete (ocak) var.

yeni atanan emniyet müdürünün (
Ümit Yaşar ADALAR) toy bir şekilde organize grubun karşınına geçmesi ve elinde megafonla grubu dağıtmaya kalkması da bu konuda eğitimli olmadığını gösteriyor.

cumhurbaşkanlığı öncesi yine işaret fişeğini maraştan attılar. bu ilk de olmayacak gibi. maraş gibi sabıkalı illerde benzer provakasyonlar bekliyoruz. bu ülkücü karanlık faşist çete, karanlık odaklarca oyuna sürüldü. ne olur ne olmaz diyerek tarihe notumuzu düşelim.

hakan bey görevini yapmıyorsa tayyip beyi göreve davet ediyoruz.
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
cübbeli gene konuşmuş. cübbelinin bu çıkışının, kime hizmet ettiğinini sorgulanması lazım. bizde cübbeliye soruyoruz?insanda azıcık utanma olur. 04:20 de "ben kimseden korkmuyorum" diyor. bir fetulah hariç herhalde.

cezaevinden çıkalıberi, fetulah aleyhine tek cümlesini duymadık.

bir de bu nazik süreçte fetulahın başdüşmanı olan efkan ala yı hedefe oturtmak ta ne oluyor. cübbeli sen kime hizmet ediyorsun! yüzünde nur da kalmamış bu herifin!yo

yoksa fetulahtan talimat mı aldın!!! ya da kasetini piyasaya süresiz tehditi mi aldın. utanın yahu...

fetulahçılara oparasyonun zirve yaptığı bu dönemde, bu operasyonun mimarı efkan ala ya saldırmak ta ne oluyor. insanı şüpheye düşürüyor. bu süreçte tüm müminlerin tayyip bey ve ekibinin yanında olması lazım. bu süreç bitsin varsa hesabınız sonra görürsünüz.

not: efkan alanın yaptığı terbiyesizliği kabul etmiyoruz.
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,169
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com

not: efkan alanın yaptığı terbiyesizliği kabul etmiyoruz.
Efkan alanın yaptığı terbiyesizliği kabul etmiyorsanız cübbeliye tek bir kelime bile itiraz etmeden, sadece TEŞEKKÜR etmeniz gerekir.

Cübbeliye söyleyeceğiniz başka şeyler varsa BU VİDEONUN altına değil başka yere yazmanız lazım, çünkü cübbeli bu videoda haklıdır. Sözkonusu olan Peygamber efendimizdir çünkü.
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
Efkan alanın yaptığı terbiyesizliği kabul etmiyorsanız cübbeliye tek bir kelime bile itiraz etmeden, sadece TEŞEKKÜR etmeniz gerekir.

Cübbeliye söyleyeceğiniz başka şeyler varsa BU VİDEONUN altına değil başka yere yazmanız lazım, çünkü cübbeli bu videoda haklıdır. Sözkonusu olan Peygamber efendimizdir çünkü.

burda sorgulanan cübbelinin efkan beyin hatasını söylemesi değil. (ki biz de cübbeli ile aynı düşüncedeyiz) burda eleştirdiğimiz konu cübbelinin bunu yaptığı yöntem ve zaman.

cübbeli samimi ise bunu tayyip beye veya efkan beye özel ulaşıp yapabilir di. bu imkanı olduğunu biliyoruz.

ama böyle yapmıyor. üstelik fetulahçılara yapılan operasyonun zirve yaptığı tarihlerde çıkıyor ve bu operasyonun mimarını hedef alıyor.

not: efkan ala bu sözleri 13/07/2014 tarihinde sarfetmiş. ama cübbeli çıkmış (tam da fetulahçılara operasyon yapıldığı (operasyonun zirve yaptığı) tarihTE (23/07/2014) efkan beyi eleştiriyor. hemde basında yer alacağını ve kullanılacağını bile bile) BU SAMİMİYETSİZLİKTİR. SORGULADIĞIMIZ DA BUDUR.


http://www.zaman.com.tr/politika_efkan-aladan-peygamber-efendimiz-hakkinda-skandal-yorum_2230892.html

http://www.zaman.com.tr/gundem_cubbeli-hocadan-efkan-alaya-yuh-senin-ham-ervahina_2234270.html
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,169
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
burda sorgulanan cübbelinin efkan beyin hatasını söylemesi değil. (ki biz de cübbeli ile aynı düşüncedeyiz) burda eleştirdiğimiz konu cübbelinin bunu yaptığı yöntem ve zaman.

cübbeli samimi ise bunu tayyip beye veya efkan beye özel ulaşıp yapabilir di. bu imkanı olduğunu biliyoruz.

ama böyle yapmıyor. üstelik fetulahçılara yapılan operasyonun zirve yaptığı tarihlerde çıkıyor ve bu operasyonun mimarını hedef alıyor.

not: efkan ala bu sözleri 13/07/2014 tarihinde sarfetmiş. ama cübbeli çıkmış (tam da fetulahçılara operasyon yapıldığı (operasyonun zirve yaptığı) tarihTE (23/07/2014) efkan beyi eleştiriyor. hemde basında yer alacağını ve kullanılacağını bile bile) BU SAMİMİYETSİZLİKTİR. SORGULADIĞIMIZ DA BUDUR.


http://www.zaman.com.tr/politika_efkan-aladan-peygamber-efendimiz-hakkinda-skandal-yorum_2230892.html

http://www.zaman.com.tr/gundem_cubbeli-hocadan-efkan-alaya-yuh-senin-ham-ervahina_2234270.html
Sevgili kardeşim:

Madem özelden ulaşıp söylemesi gerekiyor, sen niye burdan tepki gösteriyorsun, bak cübbelinin sitesi var, git oraya mail at, tepkini göster.

KAMUYA MAL OLMUŞ konularda yine kamuya açık tepkiler olur, bu normaldir dostum. Bu konuşmayı KADİR GECESİ yapmış, Uzun bir konuşma muhtemelen, söz sözü açmış konu oraya gelmiş. Hazreti Peygambere hakaret vs. den bahsedilirken bahsetmiş, bence çok normal, bunu tutup cemaat, operasyon vs. bağlamak çok yanlıştır.

(iki tarafa da yazdığın için ben de mecburen aynı yazıyı aktarıyorum)
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63


Edip Yüksel (T) İsmailağa Şeyhi Avni Kansızoğlu: KESERİM
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
Tayyip Erdogan Turkish Liberty Anthem (Millet Eğilmez English)
[video=vimeo;89687376]http://vimeo.com/89687376[/video]
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
önce nimetullah hocanın adnan oktarın programına katılıp övgüler düzdüğü (utanmadan adnanın elini öptüğü- tüh yüzüne diyesim geldi... sakalından utan!!!) videoyu ekleyelim.

<strong>sonra da nimetullah hocanın bu yaptığından bin pişman olup şeyh fatih nurullah efendinin yanında pişmanlığını ifade ettiği videoyu yayınlayalım. fatih nurullah efendinin (sağındaki) yanındaki nimetullah hocadır.

fatih nurullah efendinin şeyh nazım kıbrisinin halifesi mehmet efendiye ve mahmut ustaosmanoğlu nun (halifesi) cübbeli ahmete de uyarıları var. (bizce cübbeliden halife malife olmaz!!!)

ayrıca adnanı savunan bursalı şeyh ahmet yasine de ihtarlkarı var. sonuna kadar izleyin.


UYARILAR VAR... DİKKAT!!!

 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
mustafa islamoğlu iran elçisi gibi suriye iran'a verilsin diyor
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
mehmet emin akın-kuran'ı kafasına göre yorumlayıp tahrif eden hadis inkarcıları hakkında
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
İslam'da Allah'ın kanunlarını uygulamayanlara itaat yoktur
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
İslam'da iman etmenin vazgeçilmez şartı tağutları reddetmek
 
Üst