Hem Türk hem Hristiyan olmak

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Mesihçi arkadaşıma birkaç soru soracağım.Kısa ve öz cevap vermesini talep ediyorum.

1- Allah, 1 tane incil inzal etmişken neden 4 tane incili yazdılar?.Bu inciller neden birbirini tutmuyor?
2-İsa aleyhisselam Allah'ın oğlu olmadı halde neden onu oğul edindiler?.isa aleyhişsselam'ın Allah'ın oğlu olduğuna dair ısrar ediyorsa şayet, delil göstersin..
3-Allah günahları bağışlama yetkisini hiçbir peygambere dair vermediğ halde papazlar neden kendi halkının günahlarını çıkarma yetkisini eline almışlardır.Delilleri nedir?
4-Aforoz etmek papazlarda vardır?.Eğer bir hıristiyan kendi dininden dönerse onu neden aforoz ederler?.Bu bir nevi dinden çıkarmak gibi birşey değil midir?Kişinin dinden çıkması papaza mı bağlıdır?..
5-Hıristiyanlar, "biz İbrahimin dinindeniz diyorlar.Oysa Kur'an bunu tamamen yalanlıyor.İşte Kur'an'dan ayetler:

AL-İ İMRAN SURESİ-65. Ey ehl-i kitap! İbrahim hakkında niçin çekişirsiniz? Halbuki Tevrat ve İncil, kesinlikle ondan sonra indirildi. Siz hiç akıl etmez misiniz?

67. İbrahim, ne yahudi, ne de hıristiyan idi; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslüman idi; müşriklerden de değildi.
98. De ki: Ey ehl-i kitap! Allah yaptıklarınızı görüp dururken niçin Allah'ın âyetlerini inkâr edersiniz?
99. De ki: Ey ehl-i kitap! (Gerçeği) görüp bildiğiniz halde niçin Allah'ın yolunu eğri göstermeye yeltenerek müminleri Allah yolundan çevirmeye kalkışıyorsunuz? Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir.
100. Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden bir guruba uyarsanız imanınızdan sonra sizi yeniden kafir ederler..
(Bu ayet hıristiyan ve yahudilerin sapıklıkta olup müslümanları kafir edebileceklerini açıkça beyan etmektedir.

Evet, bu tüm ayetler Hıristiyan ve yahudileri yalanlıyor.İşte gerçek budur. Neden yalan söylüyorsunuz.

EY MESİHÇİ!YOLUNUZ KARANLIK VE DELALETTEDİR.AKLINIZI BAŞINIZA ALIN SİZE CENNET KESİNLİKLE HARAMDIR.ÇÜNKÜ SİZ MÜŞRİKSİNİZ.MÜŞRİKLER, KAFİRLER VE MÜNAFIKLARLA BERABER AYNEN CEHENNEMDE BİR ARAYA GETİRİLECEKTİR.HEM SİZ "MELEKLER ALLAH'IN KIZLARIDIR" DİYORSUNUZ.DELİLLERİNİZ NEDİR?

Evet, acele cevap bekliyorum...

Mesihçi

Ordinaryus
Mesihçi arkadaşıma birkaç soru soracağım.Kısa ve öz cevap vermesini talep ediyorum.

1- Allah, 1 tane incil inzal etmişken neden 4 tane incili yazdılar?.Bu inciller neden birbirini tutmuyor?
2-İsa aleyhisselam Allah'ın oğlu olmadı halde neden onu oğul edindiler?.isa aleyhişsselam'ın Allah'ın oğlu olduğuna dair ısrar ediyorsa şayet, delil göstersin..
3-Allah günahları bağışlama yetkisini hiçbir peygambere dair vermediğ halde papazlar neden kendi halkının günahlarını çıkarma yetkisini eline almışlardır.Delilleri nedir?
4-Aforoz etmek papazlarda vardır?.Eğer bir hıristiyan kendi dininden dönerse onu neden aforoz ederler?.Bu bir nevi dinden çıkarmak gibi birşey değil midir?Kişinin dinden çıkması papaza mı bağlıdır?..
5-Hıristiyanlar, "biz İbrahimin dinindeniz diyorlar.Oysa Kur'an bunu tamamen yalanlıyor.İşte Kur'an'dan ayetler:

AL-İ İMRAN SURESİ-65. Ey ehl-i kitap! İbrahim hakkında niçin çekişirsiniz? Halbuki Tevrat ve İncil, kesinlikle ondan sonra indirildi. Siz hiç akıl etmez misiniz?

67. İbrahim, ne yahudi, ne de hıristiyan idi; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslüman idi; müşriklerden de değildi.
98. De ki: Ey ehl-i kitap! Allah yaptıklarınızı görüp dururken niçin Allah'ın âyetlerini inkâr edersiniz?
99. De ki: Ey ehl-i kitap! (Gerçeği) görüp bildiğiniz halde niçin Allah'ın yolunu eğri göstermeye yeltenerek müminleri Allah yolundan çevirmeye kalkışıyorsunuz? Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir.
100. Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden bir guruba uyarsanız imanınızdan sonra sizi yeniden kafir ederler..
(Bu ayet hıristiyan ve yahudilerin sapıklıkta olup müslümanları kafir edebileceklerini açıkça beyan etmektedir.

Evet, bu tüm ayetler Hıristiyan ve yahudileri yalanlıyor.İşte gerçek budur. Neden yalan söylüyorsunuz.

EY MESİHÇİ!YOLUNUZ KARANLIK VE DELALETTEDİR.AKLINIZI BAŞINIZA ALIN SİZE CENNET KESİNLİKLE HARAMDIR.ÇÜNKÜ SİZ MÜŞRİKSİNİZ.MÜŞRİKLER, KAFİRLER VE MÜNAFIKLARLA BERABER AYNEN CEHENNEMDE BİR ARAYA GETİRİLECEKTİR.HEM SİZ "MELEKLER ALLAH'IN KIZLARIDIR" DİYORSUNUZ.DELİLLERİNİZ NEDİR?

Evet, acele cevap bekliyorum...

Emredersiniz efendim. Siz saçmalayın ben cevap vereyim :)

Buyrun o halde,

1) İncil bir tanedir. Sizin bunu anlayacak kapasiteniz mevcut değildir. Zira size yaklaşık yüz kere falan anlatmışımdır anlamamışsınızdır.

2) Tanrı'nın biyolojik oğlu yoktur. Oğul sözü benzetmedir. İsa Mesih Tanrı'dır. Buyrun size delil, İsa'nın Mesih olduğuna iman ediyorsunuz. Peki Mesihle ilgili İsa'dan yüzyıllar önce yazılmış Eski Ahit'in Yeşaya kısmında ne diyor bir bakalım.

Yeşaya 9:6

" 6Çünkü bize bir çocuk doğacak,
Bize bir oğul verilecek.
Yönetim onun omuzlarında olacak.
Onun adı Harika Öğütçü, Güçlü Tanrı,
Ebedi Baba, Esenlik Önderi olacak. "

Görüldüğü gibi İsa Mesih'in Tanrılığı Romalılar tarafından uydurulmamış, yüzyıllar önce Yahudiler'in de inandığı Kutsal Kitap'ın Eski Ahit kısmında yer almıştır.

3) Papazlar günah bağışlayamaz. Hiç kimse Tanrı adına günah bağışlayamaz. Bağışlayan da, bağışlar diyen de imansızdır. Günahları bir papaza itiraf edip TANRI'YA tövbe etmek anlaşılabilir ama papazın günah bağışlaması söz konusu olamaz. (bkz. Katolik inancını Hristiyanlık zannedenler)

4)Kimse kimseyi dinden çıkaramaz. (bkz. 2 Katolik inancını Hristiyanlık zannetmeye devam edenler)

5)İbrahim'in dininden değiliz. Tanrı'ya iman ederiz. İbrahim'in çocuklarıyız. Çünkü o adının anlamında olduğu gibi inananların babasıydı. İbrahim'le aynı Tanrı'ya iman ediyoruz. İbrahim zamanında yasa yoktu, Mesih de gelmemişti. Ama İbrahim hem yasaya hem Mesih'e imanlıydı. Bunu çeşitli olaylarda görüyoruz.

6) Melekler Allah'ın kızları değildirler. Melekler her iki cinsiyetten olabilecekleri gibi cinsiyet kavramları olmayadabilir. Allah'ın çoluğu, çocuğu yoktur. Melekler insanlardan üstün yaratılmıştır ama Tanrı'nın benzeri olarak insanlar yaratılmıştır. Meleklerle ilgili bu garip iddianızı anlamadım doğrusu...

Kur'an hakkında yorum yapacak veya Kur'an a cevap vermeye kalkacak değilim. Beni o sulara çekemezsiniz bilesiniz...

Yalancı diye bağırdığınız bu garip adam size akıl fikir dilemektedir.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ey ahali,

Mesihçi bir Hıristiyan, bunu hiç bir zaman gizlemedi. Kıvırmadı, eğmedi ve bükmedi. Tabiiki dinimiz ve onun dini farklı. Ama haklı olduğu yerde haklısın demek de bize sıkıntı vermemeli.

Bizim yanımıza gelmiş sitemize üye olmuş. Bir anlamda bize emanet demektir. Hıristiyanlıkla ilgili tüm bildiklerimizi üzerinde test etme veya her konuda görüş beyan etmeye mecburmuş gibi bir beklentiye girmek doğru olmasa gerek.

Sizde Hıristiyanlığı referans alan bir siteye müslüman biri olarak üye olsanız ve oradakiler İslamda gördükleri tüm yanlışlıkların hesabını size sormaya kalksa hoş olur mu. Biz Mesihçiyle başka bir siteye üyeyiz ve ordakiler ikimizi de zavallı olarak görüyor. Benim çok zoruma gittiği için ben de İslami bir sitede kendisi olarak görünen bir başka din mensubuna aynı tavrı göstermeyi doğru bulmuyorum. Orada öğrendiğim bir sözü paylaşayım.

Karakoyuna değil akkoyunun kara çalanına tavır almak lazım.( Sevgili Aslanbeg den)

Bu bir deyimdir hisse almak için. Yoksa kimseye kara çalma veya koyun yerine koyma niyeti taşımıyorum.

Mesihçi

Ordinaryus
@muallim08 arkadaşa açıklamasından dolayı teşekkür ediyorum. Bir kaç şey de ben eklemek istiyorum. Burada bana yönelik zaman zaman seviyesiz saldırılar oldu. Hristiyan sitelerde Müslüman üyelere aynı tavır mevcuttur. (Sanırım İslami sitelerde Hristiyan üye kavramının ilk örneği benim :) ) Her iki inanç grubu Tanrı'yla alay etmekten zevk alan bu ateist vb. akım mensuplarının laflarıyla birbirine çatmaktadır.

Ama ateist, agnostik, deist vb. bir siteye girdiğimizde görüyoruz ki o birbirimize attığımız "iftiraları" onlar hepimize atmakla kalmıyorlar, ağıza alınmayacak laflarla kutsallarımıza hakaret ediyorlar. Mücadelemiz onlara karşı olmalıdır. Korkarım bir gün o kadar az dindar insan olacak ki inançları farketmeksizin inançsızlığa karşı birlikte mücadele etmek ZORUNDA KALACAKLAR. Hiç değilse Tanrı'nın adını kirli ağızlardan kurtarmak için...

Esenlikler...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Emredersiniz efendim. Siz saçmalayın ben cevap vereyim :)

Buyrun o halde,

1) İncil bir tanedir. Sizin bunu anlayacak kapasiteniz mevcut değildir. Zira size yaklaşık yüz kere falan anlatmışımdır anlamamışsınızdır.

2) Tanrı'nın biyolojik oğlu yoktur. Oğul sözü benzetmedir. İsa Mesih Tanrı'dır. Buyrun size delil, İsa'nın Mesih olduğuna iman ediyorsunuz. Peki Mesihle ilgili İsa'dan yüzyıllar önce yazılmış Eski Ahit'in Yeşaya kısmında ne diyor bir bakalım.

Bize bir oğul verilecek.

Görüldüğü gibi İsa Mesih'in Tanrılığı Romalılar tarafından uydurulmamış, yüzyıllar önce Yahudiler'in de inandığı Kutsal Kitap'ın Eski Ahit kısmında yer almıştır.

3) Papazlar günah bağışlayamaz. Hiç kimse Tanrı adına günah bağışlayamaz. Bağışlayan da, bağışlar diyen de imansızdır. Günahları bir papaza itiraf edip TANRI'YA tövbe etmek anlaşılabilir ama papazın günah bağışlaması söz konusu olamaz. (bkz. Katolik inancını Hristiyanlık zannedenler)

4)Kimse kimseyi dinden çıkaramaz. (bkz. 2 Katolik inancını Hristiyanlık zannetmeye devam edenler)

5)İbrahim'in dininden değiliz. Tanrı'ya iman ederiz. İbrahim'in çocuklarıyız. Çünkü o adının anlamında olduğu gibi inananların babasıydı. İbrahim'le aynı Tanrı'ya iman ediyoruz. İbrahim zamanında yasa yoktu, Mesih de gelmemişti. Ama İbrahim hem yasaya hem Mesih'e imanlıydı. Bunu çeşitli olaylarda görüyoruz.

6) Melekler Allah'ın kızları değildirler. Melekler her iki cinsiyetten olabilecekleri gibi cinsiyet kavramları olmayadabilir. Allah'ın çoluğu, çocuğu yoktur. Melekler insanlardan üstün yaratılmıştır ama Tanrı'nın benzeri olarak insanlar yaratılmıştır. Meleklerle ilgili bu garip iddianızı anlamadım doğrusu...

Kur'an hakkında yorum yapacak veya Kur'an a cevap vermeye kalkacak değilim. Beni o sulara çekemezsiniz bilesiniz...

Yalancı diye bağırdığınız bu garip adam size akıl fikir dilemektedir.

Bize bir oğul verilecek.

Allah hakkında işte şirk işte delalet.Başka söz söylemey gerek kalmamıştır.İsa Tanrı değildir.O Allah resulüdür.Siz delalettesiniz.Yani müşriklerdensiniz.

Tanrı'nın benzeri olarak insanlar yaratılmıştır. Meleklerle ilgili bu garip iddianızı anlamadım doğrusu...

Hiçbir kanıtın yok.İnsanları tanrıya, tanrıyı da insanlara benzetmek küfürdür şirktir.Allah, yarattıklarına hiç benzemez yarattıklarıda ona hiç benzemez.Sizin inancınız Allah katında asla caiz değildir.

İncil'i 4'e çıkarmak neyin nesidir?.Neden birbirlerine hiç benzemez.Madem öyle ise gerçek incil hangisidir?.

SONUÇ OLARAK BEN SİZE ŞU AYETLERİ DELİL OLARAK SİZE SUNUYORUM VE SİZİ İSLAM'A DAVET EDİYORUM

19. Allah nezdinde hak din İslâm'dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah'ın hesabı çok çabuktur.(AL-İ İMRAN SURESİ-19)

KİM İSLAM'DAN BAŞKA DİN ARARSA ONDAN ASLA KABUL EDİLMEYECEK VE AHİRETTE DE ZİYAN EDENLERDEN OLACAKTIR
(AL-İ İMRAN 85)

alanyali07

Kıdemli Üye
İncillerin 4 tane ayrı olması ve Mesihçinin bunu 1 diye sunmak istemesi aslında sadece savunma psikolojisinden gelmektedir.
Şöyleki, Matta Markos luka Yuhanna incilleri vardır,bunlar farklı şahıslardan gelmedir ve bu şahıslar İncil adı altında kitaplar ortaya çıkarmış. Daha sonraki gelenler ne onu ne bunu atamamış, bu 4 incili de kabul etmiş.
"Bunların hepsini tek kabul ediyoruz" gibi aslında gerçeğe aykırı bir hal var ortada.
Çünkü ;Diyelim, Matta incili yazıldı,Matta incilinde "bu incil tam değildir,3 tane daha olması lazım mı" diyor. Hayır.. Matta incilinin yazarı, tam "incil" olarak kendi incilini sundu."benim incilim eksiktir,diğer 3 tane daha olacak" dememiştir.
Markos incilinin yazarı da aynı şekilde, diğerleri de..

Mesela teşbihte hata olmaz, Buhari,Müslim,Nesai,Ebu davud gibi 4 farklı hadis kitabını ele alalım. bunlar 4 farklı şahıs tarafından telif olunmuş kitaplardır.
Birisi çıkıp "Bu hadis kitapları aslında 4 tane değil,1 tanedir" demesi aslında sadece mecazi olaraktır. Gerçekte bunlar 4 farklı şahıs tarafından telif olunmuş 4 farklı hadis kitabıdır..

Matta,Markos luka Yuhanna incilleri de mesihçi ne kadar itiraz ederse etsin, 4 farklı şahıs tarafında telif edilmiş FARKLI İNCİLLERDİR.
Mesihçinin "hepsi birdir" demesi aslında mecazi olaraktır.
o öyle kendini rahat hissedecek.
Matta incili kendi içinde bir incildir. Matta incilinde "bu incilin bir bölümüdür,diğer 3 bölümü de vardır" demez.
Markos incili de kendi içinde ayrı bir incildir. Markos incili de ilk yazıldığı zamanlar kendi başına incil olarak biliniyordu.
Luka da aynen öyle.
Yuhanna da öyle.
Bunlar sonradan bir araya getirilip birleştirilmiş farklı incillerdir. kim ne derse desin gerçek budur. Aslında Mesihçi de bunları biliyor fakat hristiyanlığın tanıtımında "4 farklı incil " söylemi kötü bir imaj verdiği için "aslında hepsi birdir" söylemini savunmak zorunda kalıyorlar.

alanyali07

Kıdemli Üye
Ama ateist, agnostik, deist vb. bir siteye girdiğimizde görüyoruz ki o birbirimize attığımız "iftiraları" onlar hepimize atmakla kalmıyorlar, ağıza alınmayacak laflarla kutsallarımıza hakaret ediyorlar. Mücadelemiz onlara karşı olmalıdır. .
Buna katılıyorum işte.

Bazı dindar kişiler, artık ateist kalmadı felan zannediyor,ateistlikle mücadele etmeğe artık lüzum yok diyenleri gördüm. bu forumda da vardı, "yaratıcıyı inkar eden kimse yoktur,asla olamaz" diye zamanın gerçeklerinden habersiz üyeler vardı. Bunlara, facebooktaki ateist grupları,üyeleri göstersem aklı gider herhalde,binlerce ateist var. Bence de tüm Allaha inananlar,yaratıcıya inananlar evvela bunlarla mücadele etmeli.

temur_melik

Doçent
bir müslümanın böyle bir düşüncesi olamaz..!yine kıpırdadı diyalogcu kafanız..!islam inancına göre ateist veya hristiyan farketmez bu din veya dinsizlik üzere ölenlerin hepsi kafirdir..biri cehennemin altında biri üstünde yanacak..!alanyalı hemen düşmüşün mesihçinin tuzağına..!evet evet hadi mücadele edelim atelerle :)sanki hristiyan kafir değil :)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Buna katılıyorum işte.

Bazı dindar kişiler, artık ateist kalmadı felan zannediyor,ateistlikle mücadele etmeğe artık lüzum yok diyenleri gördüm. bu forumda da vardı, "yaratıcıyı inkar eden kimse yoktur,asla olamaz" diye zamanın gerçeklerinden habersiz üyeler vardı. Bunlara, facebooktaki ateist grupları,üyeleri göstersem aklı gider herhalde,binlerce ateist var. Bence de tüm Allaha inananlar,yaratıcıya inananlar evvela bunlarla mücadele etmeli.

Ben aslında hıristiyanlarla değil ateistlerle uğraşırım.Bunlar (ateistler) aslında fitne fesat fikirlerle insanların beyinlerini sulandırlar.Ancak hıristiyanlarda teslis inancı kesinlikle Allah'a şirk koşmak olduğunu tüm delilleriyle anlatmaya çalıştık ama bir insan taassup ehli olunca ona hiçbir ilim ve delilin fayda vermediğini gördük.Ateistlerde öyledir.Onlar kafirliğinde taassup olunca ne dersek beyhude olmaktadır.Allah dilediğini hidayete erdirir.Dilediğini de sapıttırır.Ebedi saadet mü'minlerindir.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
ALIN SİZE HIRİSTİYAN VE YAHUDİLERLE İLGİLİ KUR'AN'DAN UYARILAR...

BAKARA SURESİ-165. İnsanlardan bazıları Allah'tan başkasını Allah'a denk tanrılar edinir de onları Allah'ı sever gibi severler. İman edenlerin Allah'a olan sevgileri ise (onlarınkinden) çok daha fazladır. Keşke zalimler azabı gördükleri zaman bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın azabının çok şiddetli olduğunu önceden anlayabilselerdi.
166. İşte o zaman (görecekler ki) kendilerine uyulup arkalarından gidilenler, uyanlardan hızla uzaklaşırlar ve (o anda her iki taraf da) azabı görmüş, nihayet aralarındaki bağlar kopup parçalanmıştır.
167. (Kötülere) uyanlar şöyle derler: Ah, keşke bir daha dünyaya geri gitmemiz mümkün olsaydı da, şimdi onların bizden uzaklaştıkları gibi biz de onlardan uzaklaşsaydık! Böylece Allah onlara, işlerini, pişmanlık ve üzüntü kaynağı olarak gösterir ve onlar artık ateşten çıkamazlar.

AL-İ İMRAN SURESİ-19. Allah nezdinde hak din İslâm'dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah'ın hesabı çok çabuktur.
20. Eğer seninle tartışmaya girerlerse de ki: "Bana uyanlarla birlikte ben kendimiAllah'a teslim ettim." Ehl-i kitaba ve ümmîlere de: "Siz de Allah'a teslim oldunuz mu?" de. Eğer teslim oldularsa doğru yolu buldular demektir. Yok eğer yüz çevirdilerse sana düşen, yalnızca duyurmaktır. Allah kullarını çok iyi görmektedir.

85. Kim, İslâm'dan başka bir din ararsa, bilsin ki kendisinden (böyle bir din) asla kabul edilmeyecek ve o, ahirette ziyan edenlerden olacaktır

Evet, hidayete erenler asıl müslümanlardır.Gerisi fasofisdodur..

Mesihçi

Ordinaryus
Ben size tamamen katılıyorum. Şerrin tek kaynağı Hristiyanlıktır. Ateistler kardeşlerimizdir. Hristiyanlıktan kurtulursak insanlık kurtulur. Sonuna kadar arkanızdayım.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Ben size tamamen katılıyorum. Şerrin tek kaynağı Hristiyanlıktır. Ateistler kardeşlerimizdir. Hristiyanlıktan kurtulursak insanlık kurtulur. Sonuna kadar arkanızdayım.

Bizim dinimizde, kim olursa olsun masum insanlara düşmanlık etmek asla yoktur.Ancak yeryüzünde fitne ve fesat çıkaranlara karşı amansız mücadele etmek vardır.Bu fitne ve fesat çıkaranlar genellikle yahudi, hıristiyan veya ateistler olmaktadır.Bunun en bariz örneği "MÜSLÜMANLARIN MASUMİYETİ" adlı filmde gördük.Bu af edilemez bir filmdir.İslam dini hoşgörü ve barış dini olduğu halde illa ki sabrımızı zorlayacak pislikler yapılırsa biz buna cihad ederek karşılık veririz.Ancak hıristiyan ve yahudi aleminin hala İslam dinini İslamfobi ve terörizm olarak görmeleri ve de müslümanları terörist olarak ilan etmeleri sonucu bu imajı zihniyetlerinden silmedikleri müddetçe barış ve hoşgörünün olması imkansızdır.Dünya üzerinde huzur ve rahatlık içinde yaşamak varken, bunu engellemeye çalışan fitnebazların yaptıklarına müsamaha gösteremeyiz.İşbu, herkes dinini özgürce yaşasa ve kimse kimseye dokunmasa bu kadar kaos ve kargaşa çıkar mıydı?

Bundan böyle dinlerarası diyalog meselesi de tarihe karışmış oldu.Bu sinsi plan artık tamamen bozuldu.Bundan böyle bir daha aynı veya benzer şekilde dinimize veya peygamberimize karşı yapılan rencide, alay ve hakaretler karşılıksız kalmayacaktır.Bunu da buradan duyuruyorum.

Tarih boyunca hiçbir hıristiyan ve yahudi, müslümanları rahat bırakmamışlardır.Bundan böylede rahat bırakacaklarını da sanmıyorum.Eğer bu böyle devam ederse kusuruma bakmayın dünyayı size dar ederiz, bunu da böylece bilin.Müslümanların sabrının karşılığı çok çetin olur.Herşey bir yere kadardır.Haddini aşana karşılık verilmezse bu onun cesaretini artırmaktan başka bir işe yaramaz.Biz müslümanlar pısırık korkak da değiliz.Sadece Allah için sabrediyoruz.Sabrımızın taşmaması için herkes yerinde rahat otursun dinimize ve peygamberimize dil uzatmasın yeter....

Mesihçi

Ordinaryus

Bizim dinimizde, kim olursa olsun masum insanlara düşmanlık etmek asla yoktur.Ancak yeryüzünde fitne ve fesat çıkaranlara karşı amansız mücadele etmek vardır.Bu fitne ve fesat çıkaranlar genellikle yahudi, hıristiyan veya ateistler olmaktadır.Bunun en bariz örneği "MÜSLÜMANLARIN MASUMİYETİ" adlı filmde gördük.Bu af edilemez bir filmdir.İslam dini hoşgörü ve barış dini olduğu halde illa ki sabrımızı zorlayacak pislikler yapılırsa biz buna cihad ederek karşılık veririz.Ancak hıristiyan ve yahudi aleminin hala İslam dinini İslamfobi ve terörizm olarak görmeleri ve de müslümanları terörist olarak ilan etmeleri sonucu bu imajı zihniyetlerinden silmedikleri müddetçe barış ve hoşgörünün olması imkansızdır.Dünya üzerinde huzur ve rahatlık içinde yaşamak varken, bunu engellemeye çalışan fitnebazların yaptıklarına müsamaha gösteremeyiz.İşbu, herkes dinini özgürce yaşasa ve kimse kimseye dokunmasa bu kadar kaos ve kargaşa çıkar mıydı?

Bundan böyle dinlerarası diyalog meselesi de tarihe karışmış oldu.Bu sinsi plan artık tamamen bozuldu.Bundan böyle bir daha aynı veya benzer şekilde dinimize veya peygamberimize karşı yapılan rencide, alay ve hakaretler karşılıksız kalmayacaktır.Bunu da buradan duyuruyorum.

Tarih boyunca hiçbir hıristiyan ve yahudi, müslümanları rahat bırakmamışlardır.Bundan böylede rahat bırakacaklarını da sanmıyorum.Eğer bu böyle devam ederse kusuruma bakmayın dünyayı size dar ederiz, bunu da böylece bilin.Müslümanların sabrının karşılığı çok çetin olur.Herşey bir yere kadardır.Haddini aşana karşılık verilmezse bu onun cesaretini artırmaktan başka bir işe yaramaz.Biz müslümanlar pısırık korkak da değiliz.Sadece Allah için sabrediyoruz.Sabrımızın taşmaması için herkes yerinde rahat otursun dinimize ve peygamberimize dil uzatmasın yeter....

Hem kızarsak cihad yaparız diyorsunuz hem saldırgan değiliz diyorsunuz. Hem hep sabrettik diyorsunuz hem de mütemadiyen saldırı halindesiniz. Hristiyanlar sizi rahat bırakmadı da siz sanki onları kendi haline bırakmıştınız. Geçin efendim bunları. Bu külkedisi masallarınızı bebeklere anlatın.

Diyalogu savunduğumdan değil ama bittiğini duyurma yetkisini nereden aldığınızı merak ettim :)

Son olarak ben de onu diyorum. Haklısınız. Bize saldırın efendim. İşimize gelir. Siz de dünyayı bizim gibi pisliklerden temizlemiş olursunuz.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hem kızarsak cihad yaparız diyorsunuz hem saldırgan değiliz diyorsunuz. Hem hep sabrettik diyorsunuz hem de mütemadiyen saldırı halindesiniz. Hristiyanlar sizi rahat bırakmadı da siz sanki onları kendi haline bırakmıştınız. Geçin efendim bunları. Bu külkedisi masallarınızı bebeklere anlatın.

Diyalogu savunduğumdan değil ama bittiğini duyurma yetkisini nereden aldığınızı merak ettim :)

Son olarak ben de onu diyorum. Haklısınız. Bize saldırın efendim. İşimize gelir. Siz de dünyayı bizim gibi pisliklerden temizlemiş olursunuz.

Asırlardır hıristiyan ve yahudilerin müslümanlara karşı adil ve hoşgörülü oldukları görülmemiştir.Onlar,defalarca İslam'ı ve müslümanları yok etmek için hep haçlı seferleri düzenlemediler mi?Fırsatını bulduklarında ezmeye ve sömürmeye devam etmişlerdir..Asıl Osmanlı gayri müslimlere hakkını veren büyük bir İslam devleti idi.Nankörlük etmeyin yahu...

Mesihçi

Ordinaryus
Asırlardır hıristiyan ve yahudilerin müslümanlara karşı adil ve hoşgörülü oldukları görülmemiştir.Onlar,defalarca İslam'ı ve müslümanları yok etmek için hep haçlı seferleri düzenlemediler mi?Fırsatını bulduklarında ezmeye ve sömürmeye devam etmişlerdir..Asıl Osmanlı gayri müslimlere hakkını veren büyük bir İslam devleti idi.Nankörlük etmeyin yahu...

Osmanlı, günümüz Türkiye'sinden çok ilerideydi o konuda ama bugün beğenmediğiniz pek çok batılı devletin Müslümanlara verdiği hakların binde birini vermemişti gayrimüslimlere. RESMİ OLARAK ikinci sınıf ve fazladan vergi veren vatandaştı gayrimüslimler...

Hristiyanlar hep zalimdir efendim o konuda çok haklısınız. Katli vaciptir gavurların...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Osmanlı, günümüz Türkiye'sinden çok ilerideydi o konuda ama bugün beğenmediğiniz pek çok batılı devletin Müslümanlara verdiği hakların binde birini vermemişti gayrimüslimlere. RESMİ OLARAK ikinci sınıf ve fazladan vergi veren vatandaştı gayrimüslimler...

Hristiyanlar hep zalimdir efendim o konuda çok haklısınız. Katli vaciptir gavurların...

Günümüzün T.C devleti hangi gayri müslimlerin hakkını vermiyor onu izah eder misiniz?

Sakın bana ruhban okullarının açılmasını müsaade etmiyorlar demeyin.Zira bu sinsi bir plan olup Heybeliada'ya Vatikan'ın taşınması olayıdır.Yani bir hıristiyan merkezi yeri olarak hükümetimize baskı yapılmaktadır.Dolayısıyla hükümetimiz bu hususta pek emin olamamaktadır.Kilise ve havraların tamiri, restorasını devlet kendi eliyle yapmaya başlamıştır.Bundan başka gayri müslimlerle devletimiz arasında her hangi hak hukuk çekişmesi yoktur.Varsa söyleyin biz de bilelim..

Şunu da size arzetmek isterim ki; yaramazlık yapmayan, fitne ve fesat çıkarmayan,dinimize dil uzatmayan, yaşamış olduğu ülkemizde ki gayri müslimlerin yaşama hakkı devletin garantisindedir.Bundan emin olabilirsiniz.Biz bir müslüman T.C vatandaşı olarak,haksız yere hiçbir gayri müslimin katledilmesine asla niyetimizde yoktur.Yüce dinimiz buna asla izin de vermez.Herkese özgür yaşama hakkı verilmiştir.Bundan müsterih olabilirsiniz.

Müslüman, terör estirmez ancak fitne ve fesadın yeryüzünden kaldırılması için cihad emri ilhisi söz konusu olduğunda vaziyet değişir.Allah haksız ve lüzumsuz yere cihad etmek isteyenlerden asla razı da değildir.Cihad etme şartları uygun olduğunda usulünce bu da gerçekleşir.Zira yeryüzünün huzur ve refah içinde bulunması için müslümanların bütün kötülüklerle cihad etmesi üzerine farz-ı ayn olmuştur.Bunu siz hıristiyanlar terörizm olarak algılarsınız ama bunu anlamanız için cihadın şartlarını bilmediğinizden dolayı müslümanları pek sevmezsiniz.

BAKINIZ KUR'AN'IMIZ NE DİYOR...

MAİDE SURESİ-12. Andolsun ki Allah, İsrailoğullarından söz almıştı. (Kefil olarak) içlerinden on iki de başkan göndermiştik. Allah onlara şöyle demişti: Ben sizinle beraberim. Eğer namazı dosdoğru kılar, zekâtı verir, peygamberlerime inanır, onları desteklerseniz ve Allah'a güzel borç verirseniz (ihtiyacı olanlara Allah rızası için faizsiz borç verirseniz) andolsun ki sizin günahlarınızı örterim ve sizi, zemininden ırmaklar akan cennetlere sokarım. Bundan sonra sizden kim inkâr yolunu tutarsa doğru yoldan sapmış olur.

13. Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lânetledik ve kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimelerin yerlerini değiştirirler (kitaplarını tahrif ederler). Kendilerine öğretilen ahkâmın (Tevrat'ın) önemli bir bölümünü de unuttular. İçlerinden pek azı hariç, onlardan daima bir hainlik görürsün. Yine de sen onları affet ve aldırış etme. Şüphesiz Allah iyilik edenleri sever.
14. "Biz hıristiyanlarız" diyenlerden de kesin sözlerini almıştık ama onlar da kendilerine zikredilen (verilen öğütlerin veya Kitab'ın) önemli bir bölümünü unuttular. Bu sebeple kıyamete kadar aralarına düşmanlık ve kin saldık. YakındaAllah onlara yaptıklarını haber verecektir.
15. Ey ehl-i kitap ! Resûlümüz size Kitap'tan gizlemekte olduğunuz birçok şeyi açıklamak üzere geldi; birçok (kusurunuzu) da affediyor. Gerçekten size Allah'tan bir nur, apaçık bir kitap geldi.
16. Rızasını arayanı Allah onunla kurtuluş yollarına götürür ve onları iradesiyle karanlıklardan aydınlığa çıkarır, dosdoğru bir yola iletir.
17. "Şüphesiz Allah, Meryem oğlu Mesîh'dir" diyenler andolsun ki kâfir olmuşlardır. De ki: Öyleyse Allah, Meryem oğlu Mesîh'i, anasını ve yeryüzündekilerin hepsini imha etmek isterse Allah'a kim bir şey yapabilecektir (O'na kim bir şeyle engel olabilecektir)! Göklerde, yerde ve ikisi arasında ne varsa hepsinin mülkiyeti Allah'a aittir. O dilediğini yaratır ve Allah her şeye tam manasıyle kadirdir.
18. Yahudiler ve hıristiyanlar "Biz Allah'ın oğulları ve sevgilileriyiz" dediler. De ki: Öyleyse günahlarınızdan dolayı size niçin azap ediyor? Doğrusu siz de O'nun yarattığı insanlardansınız. O, dilediğini bağışlar ve dilediğine azap eder. Göklerde, yerde ve ikisinin arasında ne varsa mülkiyeti Allah'a aittir. Sonunda dönüş de ancak O'nadır.

32. İşte bu yüzdendir ki İsrailoğulları'na şöyle yazmıştık:Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırı gitmektedirler.

33. Allah ve Resûlüne karşı savaşanların ve yeryüzünde (hak) düzeni bozmaya çalışanların cezası ancak ya (acımadan) öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu onların dünyadaki rüsvaylığıdır. Onlar için ahirette de büyük azap vardır.
34. Ancak, siz kendilerini yenip ele geçirmeden önce tevbe edenler müstesna; biliniz ki Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.
35. Ey imanedenler! Allah'tan korkun. O'na yaklaşmaya yol arayın ve yolunda cihad edin ki kurtuluşa eresiniz.
47. İncil'e inananlar, Allah'ın onda indirdiği (hükümler) ile hükmetsinler. Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar fâsıklardır.
48. Sana da, daha önceki kitabı doğrulamak ve onu korumak üzere hak olarak Kitab'ı (Kur'an'ı) gönderdik. Artık aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet; sana gelen gerçeği bırakıp da onların arzularına uyma. (Ey ümmetler!) Her birinize bir şerîat ve bir yol verdik. Allah dileseydi sizleri bir tek ümmet yapardı; fakat size verdiğinde (yol ve şerîatlerde) sizi denemek için (böyle yaptı). Öyleyse iyi işlerde birbirinizle yarışın. Hepinizin dönüşü Allah'adır. Artık size, üzerinde ayrılığa düştüğünüz şeyleri(n gerçek tarafını) O haber verecektir.

BU AYETLERDEN DE ANLAŞILIYOR Kİ BU ALLAH'IN EMİRLERİ DAHA ÖNCE TEVRAT VE İNCİL'DE DE VARDI.SONRA BUNLAR İNSANLAR TARAFINDAN DEĞİŞTİRİLİP YOK EDİLİNCE KUR'AN-I KERİM İNZAL OLUNDU.İŞTE BÜTÜN GERÇEKLER APAÇIK MEYDANDADIR.

ŞİMDİ İYİCE DÜŞÜNÜN!SİZLER Mİ DOSDOĞRU YOL ÜZERİNDESİNİZ YOKSA BİZ MÜSLÜMANLAR MI?.EĞER DERSENİZ Kİ BİZ DOĞRU YOLDAYIZ O HALDE KUR'AN İLE BUNU KIYASLAMALISINIZ.BAKALIM HAKİKATLARI KİM GİZLİYOR BİLELİM ARTIK...

Mesihçi

Ordinaryus
Bizim sinsi ve adi planlarımızı engelliyor devlet. Biz devletin altını oymaya çalışırken önümüze taş koyuyorlar. İyi ki sizin gibi aydın insanlar var da bu tuzağa düşmüyor devletimiz. Rabbim sizi ve sizin gibileri başımızdan eksik etmesin.