Hem Türk hem Hristiyan olmak

Muminaga

Yeni
Hıristiyanlık amaç olunca, Türk'lük araç olur.
sempati kurmak, Türk'lük şuur ve bilinci ile hareket edenlerle diyalog kurmak, bu sayede misyonerlik faaliyetlerinde avantajlar elde etmek için önce Türk'lük kartını oynayıp daha sonra da misyonerlik safhasına geçmek öyle zor anlaşılır bir şey değildir.
Diyarbakır'da faaliyet yürüten misyonerler Kürt'lük üzerinden, İstanbul, İzmir, İskenderun'da misyonerlik faaliyetini yürütenler ise Türk'lük vurgusunu sıkça kullanıyorlar.
dediğimiz gibi Amaç hıristiyanlıktır, Türk'lük ise Araçtır. Hıristiyan Misyonerler açısından "Amaca Ulaşmak İçin Her yol Onlara Mübahtır.

Mesihçi

Ordinaryus
sempati kurmak, Türk'lük şuur ve bilinci ile hareket edenlerle diyalog kurmak, bu sayede misyonerlik faaliyetlerinde avantajlar elde etmek için önce Türk'lük kartını oynayıp daha sonra da misyonerlik safhasına geçmek öyle zor anlaşılır bir şey değildir.
Diyarbakır'da faaliyet yürüten misyonerler Kürt'lük üzerinden, İstanbul, İzmir, İskenderun'da misyonerlik faaliyetini yürütenler ise Türk'lük vurgusunu sıkça kullanıyorlar.
dediğimiz gibi Amaç hıristiyanlıktır, Türk'lük ise Araçtır. Hıristiyan Misyonerler açısından "Amaca Ulaşmak İçin Her yol Onlara Mübahtır.

Siz insanlığa ibret olmak için yaratılmışsınız. Sizin varlığınız sayesinde Tanrı'ya imanım perçinleniyor. Kinin sınırlarını sayenizde öğreniyorum...

Muminaga

Yeni
Siz insanlığa ibret olmak için yaratılmışsınız. Sizin varlığınız sayesinde Tanrı'ya imanım perçinleniyor. Kinin sınırlarını sayenizde öğreniyorum...
Bir huy ve karakter değişikliği saniyede bir kişide beliriveriyorsa bir bakıma çift kişilik taşıdığı anlam ve sonucunu da ortaya çıkarır.
Yukarıdaki fikirlerimin tersini ama ikna edici bir şekilde ortaya dökme fırsatını edepsizlik ve terbiyesizlik yaparak, taşımış olduğun çift kişilik tarafına yığdıysan benim pek fazla yapabileceğim bir şey kalmaz.
Mulayim efendi medeni insani vasıflar (sözde) taşıyor iken, bir anda vampirleşerek, kinci intikamcı ve küfürbazlaşabilmenle şu gerçek ortaya çıktı. Evet senin açından hıristiyanlık bir amaç ve Türklük vurgusu bir araç ifademe sonsuz katkıda bulundun. Teşekkürler :)

Muminaga

Yeni
Eyy üç tanrılı, pardon çok tanrılı dinin mensubu olan şahıs
Sizin tanrılarınız kinci miymiş ki çoklu tanrılarınıza olan inancın perçinleşirken aynı anda kincileşebiliyorsun. :)

reis

Kıdemli Üye
Hristiyan Türklerden geçtik öyle kızıl kafir Türkler var ki!.. :)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Türklere hıristyanlık hiç de yakışmıyor.Zira Türkler İslam ile şerelendi.Eğer onlar hıristiyan olsalardı Osmanlı kadar şan ve şeref sahibi olmayacağı gibi aynen hıristiyanlar nasıl sadist ise onlar gibi olurlardı.Zira hıristiyanlarda sömürü katliam, barbarlık, kalleşlik ve vefasızlık gırla gider.Tarihte bunun kanıtları sayısızdır.Hem sonra 16'ıncı yüzyılda Avrupa' da büyük bir yahudi kıyımı ve horlanması vardı.Avrupa yahudleri hiç sevmediği gibi onları Osmanlı topraklarıına sürgün ediyorlardı.Nitekim Osmanlı müslüman olduğu için yahudilerin bu hallerine acıyıp yerleşmeleri için değişik yerler verdi.Ancak,bunu fırsat bilen yahudiler bununla yetinmeyip illa ki bir yahudi devleti kuracağız diye asırlarca sinsi ve haince planlar düzenleyip nihayet bu emellerine ulaştılar sonuşta İsrail devletini kurdular.Onlar dua etsinler ki, Osmanlı olmasaydı yahudi nesli tamamen tarihe karışacaktı.Onlar bu varlıklarını Osmanlıya borçludur.

TÜRKLERİN HIRİSTİYAN OLMASI ÇOK ACI BİR KAYIBI OLUR.ÇÜNKÜ HIRİSTİYNLIKTA ŞECAAT, HEYBET,YİĞİTLİK YOKTUR.FIRSATINI BULDUKLARINDA MÜSLÜMANLARDA VATAN, IRZ VE NAMUS BIRAKMAZLAR.ÇÜNKÜ OLAR BİRBİRLERİNE ANCAK DOSTTURLAR.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
İster derine in ister sırt üstü yüz, bu mantığın yanlış. Kavmiyetcilik anlamında bakarsan diyorsun ama asıl kavmiyetcilik anlamında bakan sensin bu sözlerinde.

Bir ırka ait olmak doğuşla olur, sonradan dinle vs. olmaz, bunların tümü hikayedir, yok nasıl hissederse öyleymiş yok felanmış.

Türkçülük için uydurulmuş şeylerdir bunlar.

Nasıl doğduysan öyle kardeşim ırk, asla ve asla bu değişmez. Din değiştirmekle de dine girmekle de dinsiz olmakla da müslüman olmakla da ırk değişmez, ne türklükten çıkılır ne türklüğe girilir.
Cok inadcisin adamim , senin gibi düsünmeyenlere hic tahamülün yok,tipik bir mlli-dövüscü iste...oysa ben said nursi hazretlerinden ve ahmet Akgündüz hocaefendiden farkli birsey söylemiyorum,sen bana kullandigin o uslubu onlar icinde kullanirmisin acaba saygisiz herif!
Müslüman olmayan insanlara türk denmesek sana ne zarari olur?
Senin soyunu bir arastirsak ve yahudi oldugun anlasilsa "ben yahudiyim"mi diyceksin?

Madem türk bir kavmin ismi,ohalde oguz türklerinden tamamen fakli bir irka mensub olan cekik gözlü özbekler veya tadcikler nasil türk oluyor?

Mesihçi

Ordinaryus
Bir huy ve karakter değişikliği saniyede bir kişide beliriveriyorsa bir bakıma çift kişilik taşıdığı anlam ve sonucunu da ortaya çıkarır.
Yukarıdaki fikirlerimin tersini ama ikna edici bir şekilde ortaya dökme fırsatını edepsizlik ve terbiyesizlik yaparak, taşımış olduğun çift kişilik tarafına yığdıysan benim pek fazla yapabileceğim bir şey kalmaz.
Mulayim efendi medeni insani vasıflar (sözde) taşıyor iken, bir anda vampirleşerek, kinci intikamcı ve küfürbazlaşabilmenle şu gerçek ortaya çıktı. Evet senin açından hıristiyanlık bir amaç ve Türklük vurgusu bir araç ifademe sonsuz katkıda bulundun. Teşekkürler :)

Tek kelime küfrümü gösterin. İftiralarınız yine baş gösterdi. Yapmadığım şeyleri bana isnat ederek sinirlerimi bozmaya çalışıyorsunuz. Aklınız sıra bana ters bir laf ettirip siteden attıracaksınız. Sizin seviyenizin bu düşüklüğünün bir alt sınırı yok. Kafanıza göre iftira atmaya devam edin. Göz var nizam var.

Muminaga

Yeni
Tek kelime küfrümü gösterin.
Siz insanlığa ibret olmak için yaratılmışsınız. .
ben insanlığa ibret olmak için yaratılmışım öyle mi? senin her tarafın küfürdür. bir daha böyle edepsizlik-terbiyesizlik yaparsan misliyle karşılaşırsın.
senin ne haddine beni insanlık aleminden ayrı bir aleme mensup biri gibi göstermeye kalkarsın ahlaksız küfürbaz

şu aşağıdaki yorumumun sende yarattığı rahatsızlık beni insanlığa ibret olarak yaratılmış hakaret ve küfründe bulunma hakkını veriyor mu?

Mesihçi

Ordinaryus
Türklere hıristyanlık hiç de yakışmıyor.Zira Türkler İslam ile şerelendi.Eğer onlar hıristiyan olsalardı Osmanlı kadar şan ve şeref sahibi olmayacağı gibi aynen hıristiyanlar nasıl sadist ise onlar gibi olurlardı.Zira hıristiyanlarda sömürü katliam, barbarlık, kalleşlik ve vefasızlık gırla gider.Tarihte bunun kanıtları sayısızdır.Hem sonra 16'ıncı yüzyılda Avrupa' da büyük bir yahudi kıyımı ve horlanması vardı.Avrupa yahudleri hiç sevmediği gibi onları Osmanlı topraklarıına sürgün ediyorlardı.Nitekim Osmanlı müslüman olduğu için yahudilerin bu hallerine acıyıp yerleşmeleri için değişik yerler verdi.Ancak,bunu fırsat bilen yahudiler bununla yetinmeyip illa ki bir yahudi devleti kuracağız diye asırlarca sinsi ve haince planlar düzenleyip nihayet bu emellerine ulaştılar sonuşta İsrail devletini kurdular.Onlar dua etsinler ki, Osmanlı olmasaydı yahudi nesli tamamen tarihe karışacaktı.Onlar bu varlıklarını Osmanlıya borçludur.

TÜRKLERİN HIRİSTİYAN OLMASI ÇOK ACI BİR KAYIBI OLUR.ÇÜNKÜ HIRİSTİYNLIKTA ŞECAAT, HEYBET,YİĞİTLİK YOKTUR.FIRSATINI BULDUKLARINDA MÜSLÜMANLARDA VATAN, IRZ VE NAMUS BIRAKMAZLAR.ÇÜNKÜ OLAR BİRBİRLERİNE ANCAK DOSTTURLAR.

Sömürgeci,katil,barbar,namussuz,ırzsız,kalleş,vefasız sizin gözünüzde sıfatlarım bunlarsa size diyecek söz kalmamıştır.

1100 sene (Osmanlı'nın iki katı) hüküm süren devlet Bizans Hristiyan ağırlıklı bir devlettir.

Bir devletin hükmü için ölçüt din değildir.

Hepimizin övündüğü Fatih Sultan Mehmet'in anası Hristiyan bir Rum'dur. Orhan Gazi'den itibaren gayrimüslim kadınlar devşirilmiştir. Çoğu sultanın anası Hristiyan asıllıdır. Osmanlı Türklüğünden ne kaybetmiştir?

Osmanlı Bizans'ın mirası üzerine kurulmadı mı?

Neyse efendim. Size anlatılacak bir şey kalmamış gibi...

Not: Bu arada telli babaya adak adadım. Yazıyı biri okuyup yazının kendisiyle ilgili yorum yaparsa üç metre bakır tel takacağım türbeye :D :p

Mesihçi

Ordinaryus
ben insanlığa ibret olmak için yaratılmışım öyle mi? senin her tarafın küfürdür. bir daha böyle edepsizlik-terbiyesizlik yaparsan misliyle karşılaşırsın.
senin ne haddine beni insanlık aleminden ayrı bir aleme mensup biri gibi göstermeye kalkarsın ahlaksız küfürbaz

şu aşağıdaki yorumumun sende yarattığı rahatsızlık beni insanlığa ibret olarak yaratılmış hakaret ve küfründe bulunma hakkını veriyor mu?

Hala aynı fikirdeyim. Sizi ibret-i alem için yaratmış yüce Allah. Buyrun misliyle cevap verin...

İbret olmak için insan olmamak gerekmez bu arada çarpıtma uzmanı beyefendi...

not: Amaca ulaşmak için her yol onlara mübahtır demek her türlü adiliği bize yakıştırmak demektir.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Cok inadcisin adamim , senin gibi düsünmeyenlere hic tahamülün yok,tipik bir mlli-dövüscü iste...oysa ben said nursi hazretlerinden ve ahmet Akgündüz hocaefendiden farkli birsey söylemiyorum,sen bana kullandigin o uslubu onlar icinde kullanirmisin acaba saygisiz herif!
Müslüman olmayan insanlara türk denmesek sana ne zarari olur?
Senin soyunu bir arastirsak ve yahudi oldugun anlasilsa "ben yahudiyim"mi diyceksin?

Madem türk bir kavmin ismi,ohalde oguz türklerinden tamamen fakli bir irka mensub olan cekik gözlü özbekler veya tadcikler nasil türk oluyor?

Yine aynı terbiyesiz adamsın,hiç değişmeyeceksin, yazdığın yazılardaki acizlik seni hep böyle seviyesizleştiriyor.

Milli görüşle benim yazımın ne alakası var niye ısrarla güzel güzel yazışırken içine ediyorsun sohbetin???

Saidi nursi gibi söylüyormuş, ben bilmiyorum okumadım saidi nursinin sözünü, lütfen bana saidi nursinin:

Hem türk hem hristiyan olmak mümkün degil.Türksen müslümansin,müslüman degilsen türklüktende cikarsin,bukadar basit!

Gözlerimizi yormamiza gerek yok cünkü bir türk hristiyan olamaz, NOKTA.
Olur dersen türklüktende cikar vesselam!

BÖYLE BİR SÖZÜNÜ GÖSTERİR MİSİN?

hangi kitabında hangi eserinde bunu veya benzerini yazmıştır lütfen belgeleyebilir misin???

İkincisi de saidi nursi ve ahmet akgündüzü örnek alıyorsun cevap veremediğin kişilere bu zatlar da hemen hakaret edermiydi, bunu da araştır ve onların bu GÜZEL yönlerini de örnek al.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
her yazdigima itiraz etmékten yazilarimi okuyacak firsat bulmuyorsunki....oysa önceki sayfalarin birinde eklemistim,ara bul,veya google babaya "said nursi ey türk" yaz cikar karsina.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
bi daha ekle, kaynağını, eserin adını vs. koy altına tekrar okuyalım, hakaret ederken erinmiyorsun da bunu yazarken mi eriniyorsun?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Mahabad, bir meseleyi tartisirken uslubunu karsi tarafi kazanma ihtimalini göz önünde bulunduracak sekilde ayarla.,sevdirerek yani, nefret ettirmeden,aksi halde vebal olur, müslümanlara düsman edersin ve bundan sorumlu sayilirsin.

Muminaga

Yeni
Mahabad, bir meseleyi tartisirken uslubunu karsi tarafi kazanma ihtimalini göz önünde bulunduracak sekilde ayarla.,sevdirerek yani, nefret ettirmeden,aksi halde vebal olur, müslümanlara düsman edersin ve bundan sorumlu sayilirsin.
doğru söylersin, kabulumdur.
ama eksik bakmakta doğru değildir.
eğer okuduysan ve gözüne çarpmışsa Allah'ın beni insanlığa ibreti alem olsun diye yarattığını söylüyor.
bu ifade sana neyi çağrıştırıyor?
bizim kültürümüzde ibreti alem için yaratılmış olanlar sapkınlar ve maymunlar değil midir?
ben sapkın veya maymun muyum ki bu söze muhatap kalıyorum?
cevabını verebilecek olan var mı?
üstelik bu sözü hangi sebebe dayanarak söylemiştir düşündünüz mü?
D.Bakır'daki meryem ana kilisesi Kürtçülük vurgusu yapıyor mu yapmıyor mu? cevap?
İskenderun'da pkk yandaşlarının kurduğu bir kilise var mı yok mu? o kilisede avrupadan gelen yabancı kökenli misyonerler var mı? yok mu?
ben bu gerçeklere dayanarak bir fikir ileri sürdüm.
ismi mesihçi veya başka biri veya kim olursa olsun ya edep çerçevesinde fikrini belirtip muhatabının görüşlerini çürütme sınırları içinde hareket edecek
yada SUSACAK
meseleyi bu noktaya getiren kendisidir. haddini aşacak şekilde hakaret ve küfre başvurma hakkına da sahip değildir.
hepsi bu kadar....

Mesihçi

Ordinaryus
@Mahabad kin derken sizin kininizden bahsetmiştim.

Ama o önemini yitirmiş. Siz çarpıtmalarınızdan öte seviye olarak hayli aşağıdalarsınız. Psikiyatrik vaka sizsiniz. Şu siteye üye olduğum gün yöneticiydiniz. İlk işiniz bana ceza verip siteden attırmaya çalışmak oldu. Yönetimi bıraktınız. Ne zaman yorum yapsanız. Bir şeyleri çarpıtarak sinirimi bozmaya çalıştınız.

Şimdi misyonerlere yakıştırdığınız her yol mübah ilkesiyle belirli aralıklarla başlıklarımı sabote edip beni kötü sözler etmeye zorluyorsunuz.

İşte bu sebeplerden sizin kininiz bana kinin ne kadar sınırsız olabileceğini öğretti.

Bu arada sözüme misliyle yanıt vermekten anladığınızın ağzınıza geleni saymak olduğunu tahmin etmiştim zaten. Beni şaşırtmadığınız için sağolun...

Mesihçi

Ordinaryus
Hristiyan Türklerden geçtik öyle kızıl kafir Türkler var ki!.. :)

Böyle düşünenler olduğunu bilmek güzel. Çoğu insan Hristiyan olmalarındansa çevrelerindeki insanların ateist vb. olmasını tercih ettiklerini söylüyorlar. Çoğu aile çocuğu ateist, deist, agnostik olsa hiç oralı olmaz. Çocuk Hristiyan olursa kıyamet kopar dünya tersine döner. En İslam'la alakası olmayan aile bile kültürel olarak Hristiyanlıktan her şeyden çok nefret ediyor.

Babası ateist annesi alevi bir Hristiyan kardeşim vardı. Bu sene çok genç yaşta vefat etti. Hastalığı boyunca bizimle görüşmesine müsaade etmedikleri gibi cenazesine katılmamıza da izin vermediler.

İşte böyle...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ülkemizde Türk kimliğnde başka dinden bir çok insan var. Aynı şekilde örneğin Almanya'da bir çok akrabamız var Alman vatandaşı ama Müslüman.