Hem Laik’im Hem Müslüman’ım Diyen Kafirdir!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Şeriat istemekle gelmez elbet siz demokrasi, laiklik gibi iblis uydurması tağut rejim argümanlarının millete nasıl faydalı olacağını güzel güzel anlatmayı, sevgi duymayı yok Hristiyan varmışta, Yahudi varmışta onlar ne olacakmış bırakın bunları evvela kalpten istemek lazımdır şeriatı, bir mümin evvela başka sapkın dinlerin mensuplarını düşünmez onlar bizim dinimize ve şerefli mensuplarına ne zaman hoşgörü göstermiştir?

500 yıl önce İspanya'dan kraliçe izabella ve frederik'in kovduğu Yahudileri 1492'de bağrımıza bastık çulsuz geldikleri Anadolu'da arazi, ev verdik ekmek verdik ta geldiler 1908'de İttihat Terakki Partisiyle kendine ekmek veren Osmanlıyı yıktılar ve dahi Cumhuriyeti kurdular İngiltere ile bir olup bir yüzyıl boyunca İslamı devlet düzeninden kaldırdılar milleti Kemalist ideolojiyle sapkınlaştırarak, dejenere ettiler, irtica tehlikesi diye nice alimleri astılar, kadınları açtılar, camileri ahır yaptılar, ezanı muhammediyi yasakladılar, kadınlarımızın başörtüsünü yasakladılar, sizin gözünüze alaca mı indi bunları yapanlar müslümanlar mıydı? Bunların dinine hoşgörü göstereceğiz öyle mi? Elbette göstereceğiz ancak fitne çıkaranlar müstesna..

Ey dostum bu sapkın Hristiyanlar, Yahudiler bizlere, dinimize ne hale getirdi sen hala yaptığı mezalimleri kendilerini kötülemeyelim, suçlamayalım diye uydurdukları hümanizma, demokrasi, laisizm ve insan sevgisi uydurmalarını ezberden döküyorsun..

Müslüman, Laisizmi, demokrasiyi veya diğer sapkın dinlerin savunuculuğunu değil Allah'ın emirlerini ve kanunlarını dinler ve uygular bilesiniz..

Muhterem kardeşim.Ülkemize şeriatı getirmeden evvel ekonomik düzeni iyi sağlamalıdır.Ondan sonra şeriatı getirmelidir.Ancak bu millet henüz şeriatın gelmesine de hazır değildir.90 yıllık laik düzene alışmış olan bu millet şeriata henüz alışamaz..Şeriat kanunlarını yavaş yavaş anayasaya işleyerek yürürlüğe sokmalıdır.Birdenbire şeriat getirilirse buna alışmaları zor olur kanaatindeyim.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
mesela fuhus endustrisi ataistlerin ürünüdür,ozaman söyle soralim:
Heroin ticaretide ateistlerin kontrolünde,bu neden yasak, bir baska haram neden yasak degil?
Ben almanyada yasiyorum,buradada mesela esrar yasak ama icki yasak degil,peki neden?
Ne alakası var yahu

Fuhus sektöründe ateistlerden başkaları yok mu?

Eroin ticaretini sadece teistler mi kontrol ediyor?

Uyduruk şeyler bunlar

Sizin dediğiniz şeyler laiklikle değil özgürlüklerle alakalı

Elbette sınırlayıcı şeyler olmazı lazım

Özgürlük var ise bu herkes istediğini yapar manasına gelmiyor

reis

Kıdemli Üye
Eskiden Tv'lerde bir gösteri vardı.

"Komedi Dükkanı"

Ula şu Laik(çi)ler aradan çekilip yönetimi size bırakıyoruz dese var ya, bizim(!) müslümanlar birbirlerini kıtır kıtır kesmezlerse adam değiliz.

talib

Kıdemli Üye
Birilerinin mehdileri var, kılıç kuşanır yine bırakmazlar hilafeti kimseye :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Surasi anlasilamadi herhalde...
Recep Tayyip ERDOGAN'in ifade ettigi Laik argümanla,

Süleyman DEMIREL'in ya da diger siyasilerin (ERBAKAN'i da disarda tutabiliriz vs.. Ben benim bildiklerimi gördüklerimi ve uygulamayi ifade ediyorum) ifade ettigi Laik argüman farklidir...

Recep Tayyip ERDOGAN Laik argümani ifade ederken, yöneticilerin secimle is basina gelmesini, baski yapilmamasini, her insanin inancini rahat bir sekilde yasadigi ve gerektiginde de degerlerimize uygun bir hukuki yapilanmanin icersine girilebilecegini ifade eder...

Recep Tayyip ERDOGAN'in Laik argümaninda,

Kur'an asla düsman degildir...

Islam asla düsman degildir...

Din asla düsman degildir...

Müslümanlar asla düsman degildir...

Camiler, Allah'in evleri, ve Yaratan asla düsman degildir...

Bu örnekleri cogaltmaniz mümkündür...

Ikinci kategoride yer alan siyasilerin Laik argümanlarinin tek bir karsitligi vardir:

Islam, Allah, Camiler, Kur'an düsmandir... Laik argümanlar hep bunlarin önünükesmeye matuf olarak kullanilmistir...

Hatta her 10 senede bir yapilan darbeler, Islam'in karsisinda Laikligi koruma ve kollama adina yapilmistir ve de acikca ifade de etmislerdir...

Cengizhan adli Hancengiz, egitimci müsveddesi, eli kalem tutan fakülte görmüs Belamvari tip,

Recep Tayyip ERDOGAN olsun, ERBAKAN olsun her yaman demediler mi ki, bu uygulamanin laiklikle bir ilgisi yok, Avrupa'da uygulanan laiklikle bizdeki laiklik arasinda taban tabana zitliklar vardir...

Hiristiyan Almanya'si laiktir ama Basbakan, Siyasiler, Genel Kurmay baskanligi ve yöneticileri,

Kiliselerden... Incilden... Hiristiyanliktan... Ilkokulda, ortaokulda ve liselerdeki Hiristiyanlik derslerinden ve bu derslerin Kiliselerde islenmesinden razidirlar ve ziyade de memnundurlar...

Gelelim Laik Türkiye'sine...

Cami gerici ve yobaz mekanlardir ve bir numarali da düsmanlaridir...

Müslümanlar "KUL"durlar sorgusuz sualsiz bu yönden onlar örümcek kafalilardir...

Kur'an Arab'indir ve Kur'an anayasasi cagimiza asla isik tutamaz ezilmelidir... vs vs...

Recep Tayyip ERDOGAN yanlis anlailmasa camilerde cuma namazi kildiracak, namaz kildiracak zaten Kur'an okuyor...

Türkiye Cumhuriyeti'nde bur manada "tek"tir...

Yani diyecegim o ki Tayyip ERDOGAN olsun ERBAKAN olsun, bunlarin laik anlayislarinda,

Camiler, Islamiyet, Kur'an ve Yaratan merkezdedir ve bunlar olmazsa olmaz degerlerimizdir vs...

Allah büyüktür, daha da kötü olabilir ya da daha da güzel kapilara aralanir yollarimiz...

Dolayisiyla, Islam her türlü hayattan cikarilmalidir, o caga nur sacamaz, gerici ve yobaz bir kitaptir anlayisina matuf olan laiklik anlayisi elbet küfürdür...

Lakin, Recep Tayyip ERDOGAN olsun ERBAKAN olsun bu anlayistan tamamen uzaktirlar...

Dolayisiyla en kötü ihtimalle (ben bilemem Allah bilir) günahkardirlar diyebiliriz... (Bel ki de günahkar bile degildir, ikrah-i mülci anlaminda, Allahü a'lem..)

Cengizhan Egitimci müsveddesinin isi gücü Allah'la, Kur'an'la ve müslümanlarla dalga gecmektir... Buna kani oldum...

Bundan dolayi yönetimin bu sahsi süresiz banlamasi gerekmektedir...

Süresiz bana en cok karsi cikan benimdir lakin, arkadasin isi gücü dalga olunca is tamamen degisiyor...

Inanmasa anlarim ama dalga gecerse bunu asla anlayamam...

Böyle belamin burada bulunmamasi gerekir...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Birde Rahmetli Erbakan'dan Laikliği dinleyelim...Tayyip gibi mi tanımlıyor birde siz dinleyin onu...

<span style="color:#ff0000;"><strong>

Ahter

Kıdemli Üye
merhum Erbakan türkiyede uygulamaya yönelik laikliği eleştirip, onu zülm eden bir araç olmaktan çıkarmak için türkçesini anayasaya yazalım teklifini savıunuyordu.Ama Erdoğan gibi İslam ülkelerine gidip de laiklik ihracında bulunmamıştı....Arada fark görülmelidir....ERbakan islam ülkeleri arasındaki her türlü ilşkinin mesela ekonomik ilşkinin ortak para birimi, islam ordusu, iislam ortak pazarı....gibi ilşkileri savunurken erdoğan milliyetçiliğin dinisinede ırkçısınada karşı olduğu mesajlarını veriyordu..Eğer Erdoğan selefleri gibi mevcut laikliğin uygulama şekline itiraz etseydi mesele olmazdı ama mısıra, tunusa ..gidipte size laikliği tavsiye ediyorum demesi yenilir yutulur bir şey değildir....BU batının değerlerinin islam ülkelerine ihracına biz hizmet ediypruz anlamına gelecek bir anlayıştır..Biz bunu Erdoğandan ummuyorduk...Son derece hatalı olmuştur...Bizim batının kokuşmuş sistemelerine ihtiyacımız yoktur..Laiklik de bu kokuşmuş sistemeleirinin en başatıdır..

Kaptan

Mecra Yazarı
İşte ümmetin hali. Allah hiç kimseye zulmetmez herkes ne yaparsa kendi kendine yapar.

Laiklik evet hiç kimsenin ayrım görmemesini, herkesin serbestçe ibadet edilmesini öngörür lakin aynı zamanda bazılarının ısrarla anlamak istemediği, din ile dünya alanını da ayırır. Devlet ilke ve prensiplerini dinden almaz milletin seçtiği parlamentodan alır. Yani Allah faizi, fuhşu, içkiyi vs haram kılar ve der ki "yarattığım insanın özellik ve ihtiyaçlarını ben bilirim onun için hayatın her an ve alanında bana itaat edilsin isterim. Sizin yöneticiniz sadece benim, haram ve helali ben belirlerim, neyi yapıp neyi yapmayacağınızı sadece ben söylerim"

Laik ne diyor; Hayır sen devlete karışamazsın. Sen o dediklerini haram sayabilirsin, kişiler de sana itaat edebilirler ben ona karışamam ama ben senin helal veya haram kıldığın şeylerin tam tersini yaparım. Senin (tabiri caiz ise) burada borun ötmez (haşa ve kella)

Gerçekten de laiklik herkesin dinini özgürce yaşamasının teminatı mıdır?

Mesela ben miras paylaşımını İslama göre yapmak istiyorum. İslama göre boşanmak istiyorum. Çocuklarımı öğütüm kurumlarına vermek istemiyorum. Okullarda çocuklarıma Allah düşmanı Atatürk'ün ne büyük bir komutan olduğunu dayatılmasını istemiyorum. Ben 10 yaşındaki kızımın kız ve erkek karışık, karma eğitimle değil Allah'ın tesettür emrine riayet ederek okumasını istiyorum. Örnekleri çoğaltabiliriz.

Laik ne diyor hayır bunları isteyemezsin. Burası Allah'ın alanı değildir, hakimiyet milletindir, burada devlete itaat edeceksin. Etmezsen sonuçlarına katlanırsın.

Basit bir tarifle Laiklik işte budur. Şimdi sen ey Müslüman sana ne oluyor da böylesi bir konuda savruluyorsun?
Mesele bu kadar açık ve net iken ve bunları reddetmen gerekiyorken nasıl oluyor da Allah'a şerik/ortak koşuyorsun?
Bu şekilde Allah'ın asla affetmem dediği şirke düştüğünün farkında değil misin?

Eskiden Tv'lerde bir gösteri vardı.

"Komedi Dükkanı"

Ula şu Laik(çi)ler aradan çekilip yönetimi size bırakıyoruz dese var ya, bizim(!) müslümanlar birbirlerini kıtır kıtır kesmezlerse adam değiliz.

Evet bu dediğin aynen olur. Ama bu böyle olur diye de küfre rıza gösteremeyiz. Yani sen ölümü gösterip sıtmaya razı olun diyorsun. Böyle şer olabilir mi? Varsayımlarla veya sonuca bakarak biz yolumuzu çizemeyiz. Allah'ım emrine kayıtsız şartsız itaat etmekle mükellefiz. Sonuçlar bizi ilgilendirmez. Allah bilir biz bilemeyiz. Siz Allah'a yardım edin ki Allah da sizlere yardım etsin. Bir toplum kendi halini değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Herkes kendisine düşen görevi yerine getirsin yeter. Allah müminlerin yardımcısı, dostu ve velisidir.

Velhasıl kardeşler İslam; hayatı tümüyle kapsayan ve düzenleyen bir dindir. Ve tek başına hüküm koyucu sadece Allah'tır. Bir Müslümanın bunun dışına çıkması ve " bir takım hususlarda sana itaat ederim ama "bazı konularda yasama meclisinin yaptığı kanunlara da riayet ederim" (lakiklik) demesi asla mümkün değildir. Bu Şirktir ve Allah bunu asla affetmeyecektir. Bakın bu konu imani bir mesele ve hassas bir konudur o halde neyi savunduğumuza dikkat edelim.
Allah muhafaza.

CENGİZHAN

Yasaklı
Başbakan Erdoğanın son zamanlarda Demokrasi ve laiklik konusundaki çıkışlar
yapmış,ve de özellikle Mısırda ve Libyada yaptığı konuşmalarda Türkiyenin DEMOKRATİK, LAİK VE SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİ olduğunu açıklayarak,
ülkelere de demokratik ve laik bir sistem önermiştir.

Erdoğanın bu konuşmaları ve önerileri Mısırda ve Libyada tutucu islami kesimin
tepkilerine neden olduğu gibi ,ülkemiz tutucularına da şok etkisi yapmış ve
ülkemizin tutucu kesimi açıkça cephe alamamasına rağmen alttan alttan
zayıf vızıldanmalarla itiraz ediyormuş görüntüsündedirler....

Erdoğan 10 yıllık bir süre Türkiye gibi büyük bir ülkenin yönetiminde
bulunmasının verdiği tecrübe ile demokrasi ve laikliğin bugünün büyük
devlet yönetim ve yapılanmalarında olmazsa olmazlardan biri olduğunu
görmüş ve anlamıştır...

Demokrasi ve laiklik sosyoloji bilim dalının konularıdır.
Mısır ve Libya da olduğu gibi ülkemiz tutucu müslümanlarının bu gerçeğe
karşı çıkmalarının nedeni eğitimleri içinde , sosyoloji biliminin hiç
bulunmaması ve bu konularda bilgi zafiyeti içerisinde bulunmalarıdır.

Ne yazık ki bu tutucu kesimlere soyoloji eğitimi verebilme ihtimali
ve şansı da yoktur. Bu kesimler bu konularda söylenmelerine devam edeceklerdir

Çünkü onlara imamları laiklik dinsizliktir demiştir.
Bu onların üzerinde yorum yapılamaz,üzerinde düşünülemez ve değiştirilemez doğrularıdır...

Ahter

Kıdemli Üye
Bu onların üzerinde yorum yapılamaz,üzerinde düşünülemez ve değiştirilemez doğrularıdır/cengizhan

Üstâdımız Muhammed Zâhid el-Kevserî Hazretleri şöyle buyurmuştur; “Kur’an ve Sünnet nassları, İslam dininin hem dünya, hem de ahiret maslahatlarını topladığına ve bunların ahkamına, açık bir şekilde delalet etmektedir. Bu itibarla, dini devletten ayırmaya çalışmak açıkça küfürdür.”(Makâlat-ı Kevserî, s. 411)

CENGİZHAN

Yasaklı
Bu onların üzerinde yorum yapılamaz,üzerinde düşünülemez ve değiştirilemez doğrularıdır/cengizhan

Üstâdımız Muhammed Zâhid el-Kevserî Hazretleri şöyle buyurmuştur; “Kur’an ve Sünnet nassları, İslam dininin hem dünya, hem de ahiret maslahatlarını topladığına ve bunların ahkamına, açık bir şekilde delalet etmektedir. Bu itibarla, dini devletten ayırmaya çalışmak açıkça küfürdür.”(Makâlat-ı Kevserî, s. 411)

Kardeş,

Eğer bir yazı:

Hazretleri şöyle buyurmuştur;

Diye başlıyorsa ben o yazıyı kaale almam.

Sebebi bana Yüce Allahtan başka kimse BUYURAMAZ...
BUYURMAK ALLAHA MAHSUSTUR.

Buyuranlara tabi olmayı kula kul olmak olarak kabul ederim...

Selam

Kaptan

Mecra Yazarı
Rahmetli Ercüment ÖZKAN Tayyip Erdoğan'ı zamanında uyarmıştı. Ama kulak asmadılar.

garip70

Ordinaryus
Avrupa’da Laik devlet, bütün dinlere ve dinsizliğe eşit ve tarafsız bakar

Laikim diyen, avrupadaki laik devlet gibi düşünüyorsa kafirlikle suçlamak vicdansızlık olur... Fatih Sultan Mehmet de, ''Müslümanı camide, hıristiyanı kilisede, ... vs görmek isterim demiş.''

Türkiye'de laiklik İslam düşmanlığı, devletin din işlerine istediği gibi ve istediği kadar karışması, dini yönlendirmeye kalkması, sınırlarını daraltması, kendi dayatmasını, yorumunu, kanunlarını, ilkelerini dinin izahı ve yaşanması için alternatifine izin verilmeyen zorunlu kabulü şeklinde anlaşılıp uygulanmaktadır. Dini sadece o da kurallarını kendileri belirleyerek müslümanların cami ibadeti ve vicdanı ile Allah’a yakarışları arasına dar bir alana hapsederek güya dine ve vicdanlara özgürlük tanınmış ve bütün dinler karşısında tarafsızlıklarını gerçekleştirmiş olmaktadırlar.

Laikim diyen, Türkiyede uygulanan yukarıda anlatıldığı şekilde bir laiklikten bahsediyorsa,

durum tehlikeli demektir...

Kaptan

Mecra Yazarı
Pygamberimizin Mekke mücadelesini hatırlatırım.

Peygamberimiz hak, hakikat, adalet, özgürlük mücadelesi mi verdi? Keza müşriklere karşı çıkarken müslümanca yaşamak istiyoruzun mücadelesini mi? Hayır, onun çağrısı sadece Allah'a ve Kuran'a oldu. Ha adalet, hak,hukuk, özgürlük, insanca yaşama yok muydu elbette vardı ama bu sadece bir parçasıydı.

Demokrasi şöyle iyiymiş laiklik böyle güzelmiş...
Bana ne kardeşim. Ne olursa olsun benim dinimde böyle bir kavram yok. Yoksa ne diye olmayan kavramlar üzerinden dinimi tanımlayayım. Ne diye dinime leke getireyim. Kitap ve Sünnet yetmiyor elin gavurun Laiklik kavramını alıp bunun üzerinden İslamı tanımlayacağız öyle mi? Hadi yaa... varın gidin işinize.

CENGİZHAN

Yasaklı

Laikim diyen, avrupadaki laik devlet gibi düşünüyorsa kafirlikle suçlamak vicdansızlık olur... Fatih Sultan Mehmet de, ''Müslümanı camide, hıristiyanı kilisede, ... vs görmek isterim demiş.''

Laikim diyen, Türkiyede uygulanan yukarıda anlatıldığı şekilde bir laiklikten bahsediyorsa,

durum tehlikeli demektir...

Küçük bir düzeltme yapalım :

Laikliğin ne olduğunu bilmeyen, tutucu müslümanların bir ifadeleri var :

BEN LAİKİM diyen

LAİKLER...

Bu ifadeleri laikliğin ne olduğu konusunda zerre bilgisi olmayanlar kullanır.
Sosyoloji ve laikliği bilen eğitimi yeterli insanlar bilirler ki :
LAİKLİK devlete ait bir sıfattır, insanlar için,kişiler için kullanılamaz..

Hani derler ya:

KİŞİLER LAİK OLMAZ, DEVLETLER LAİK OLUR DİYE...

Anlamı işte budur.

Kişiler için LAİK SİTEME TARAFTAR olanlar ifadesi kullanılabilir...
LAİK SİSTEMİ beğenenler, LAİK SİSTEMİ isteyenler denebilir...

Önce bunu bir bilelim de......:D

Kaptan

Mecra Yazarı
Pekala CENGİZHAN tek cümleyle devlete ait bir sıfat olan Laiklik nedir?

Lütfen kısa olsun. Sana göre bana göre benim anlayışıma göre bir tarif istemiyorum.

CENGİZHAN

Yasaklı
Pekala CENGİZHAN tek cümleyle devlete ait bir sıfat olan Laiklik nedir?

Lütfen kısa olsun. Sana göre bana göre benim anlayışıma göre bir tarif istemiyorum.

Size forumumuzda 18.3.2012 tarihinde yayınladığım bir yazımı güncelleyeyim :

LAİKLİK NEDİR..?

Bildiğiniz gibi LAİKLİK kelimesi son yıllarda gündemimizde çok yer alan ve önümüzdeki zamanlarda da sık olarak gündeme gelecek gibi görünen bir kelime.

Geçmişte laiklik üzerinde çok ateşli tartışmalar yapıldı, herkes kendi zihnindeki farklı laiklik kavramı ile konuya girdi.Laiklik üzerinde çok çeşitli tarifler yapılmakta, çoğunlukla da herkes kendi anlayısına göre bir laiklik tanımı getirmektedir.

LAİKLİK NEDİR ?

Rastladığım tarifler içinde en basit,en açık ve net, anlamını en iyi anlatan tarifi:

LAİKLİK DİN VE VİCDAN HÜRRİYETİDİR.

Olarak tesbit ettim.Bu tarifi verdiğimiz zamanburada hemen hürriyet kelimesini de tarif etme gereği doğmaktadır.Hürriyeti tanımlamadan laikliği tanımlayamayız:

HÜRRİYET KİŞİNİN HER İSTEDİĞİNİ YAPABİLME HAKKIDIR, ANCAK BU HAKKIN SINIRIDİĞER KİŞİLERİN HÜRRİYETLERİNİN SINIRINA KADARDIR.

Bu tariflerden sonra laikliğin nereden nasıl geldiğini bilmek için tarihçesine kısa bir şekilde göz atmamız gerekir.Eski çağlardan beri din, insanların, günlük yaşamında, toplumsal düzende ve devlet yönetiminde etkili oldu. Özellikle Hıristiyanlık Avrupa'da ortaçağ sonlarına kadar her alanda söz sahibiydi. Papalar krallara hükmedebiliyor, papaz, rahip, ya da keşiş gibi din adamları Hıristiyan dininin kurallarına göre insanların yaşamını yönlendiriyorlardı.

17. yüzyılda Avrupanın rönesansını tamamlamsı, dini kurumların otoritesini ciddi biçimde sarsmaya başladı. Ve 1789 Fransız ihtilali kıralı devirip ,yönetim halkın seçtiği bir meclise geçince, kilisenin, derhal yönetimi etki alanına çekmeye çalışması üzerine, meclis çıkardığı anayasa ile kilisenin otoritesine son verdi.

Çıkardığı çok sert anayasa ile kilisenin ve din adamlarının yönetimle olan tüm ilişkisini kesti ve din adamlarının sadece din işleri olarak uğraşabilecekleri hükmünü getirdi.Bu nedenle laikliğe ikinci bir tarif geldi:

Laiklik din ve devlet işlerinin ayrılmasıdır. Veya biraz daha ayrıntılı ifade ile:

Devlet yönetiminde her hangi bir dinin esas alınmaması ve devletin her türlü inanca ya da farklı dini inanca sahip olan vatandaşlarına karşı eşit ve tarafsız olmasıdır.

Bu gün batılı ülkelerin laik rejimi uygulamalarının nedeni: bu günkü devletlerde halkın tek bir dine sahip olmaması,toplumlarda değişik dinlere mensup vatandaş topluluklarının yaşıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Eğer bir ülke tek bir dinin kuralları ile yönetilirse, o ülkede yaşayan diğer dine mensup vatandaşlarının hürriyetleri ortadan kalkar ve devlet o vatandaşlarının haklarını koruyamamış olur.

Alıntı : http://www.ihvanforum.org/showthread.php?114161-Laiklik-Nedir

Kaptan

Mecra Yazarı
Yahu yazınız Laikliğin Allah'ı nasıl saf dışı ettiğini yazıyor. Biz de onu diyoruz işte.

Klisenin hayatın her alanındaki müdahalesinden rahatsız olanlar bunu ortadan kaldırmak için Laikliği ortaya attılar. Dediler ki din kendi alanında kalsın... aydınlanma çağı, rönensan vs bu şekilde ortaya çıktı. Karşı çıkanlar dinin vicdanlarda kalması gerektiğini düşünüyorlardı.

E be Müslüman sana ne oluyor?

Senin dinin yani İslam şeriatı aileyi, ticareti, hukuku, ekonomiyi, siyaseti, yönetimi de içine alan bir hayat nizamı değil mi? Kliseye karşı çıkanlar bunun için karşı çıkıyorlardı sana ne oluyor, sen neye kaşı çıkıyorsun? Karşı çıkanlarla aynı kulvarda yer aldığının farkında değil misin? Onlar bilinçli olarak Kliseye karşı çıkıyorlardı sen de İslam'a karşı çıkıyorsun ama farkında değilsin. Çünkü meseleye İslam'ın değil batılıların perspektifinden bakıyorsun. Dolayısıyla çelişkiye düştüğün farkında değilsin.

Nasıl ki hem kapitalistim hem de faizi reddediyorum demek abesse hem Müslümanım hem de Laik'im demek de o kadar abestir.