Haziran 2011 Genel Seçim Anketleri Burada

Haziran 2011 Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Atacaksınız?

• Akp

Oy: 139 65.6%
  • Mhp

Oy: 15 7.1%
  • Chp

Oy: 4 1.9%
  • Sp

Oy: 32 15.1%
  • Bdp

Oy: 2 0.9%
  • Has Parti

Oy: 16 7.5%
  • Bbp

Oy: 8 3.8%
  • Dp

Oy: 5 2.4%
  • Dsp

Oy: 0 0.0%
  • Diğer

Oy: 5 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    212

ibrahimi

Has Uşak
Ara ara forumun üstüne çıkartarak nabız tutmayı düşünüyorum.
Bu anket kalsın,ne kadar çok oy olursa o kadar az yanılma payımız olur.Velevki cehapeye bu kadar oy varken bunu değerlendirmek gerek tarafsız olabilme adına.

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Tabii ki mantıklı düşünerek, geçmişten günümüze şöyle bir bakarak, elimi vicdanıma da koyarak, AK Partiye oy vereceğim inşallah... :)

|SEÇKiN|

Profesör
ben de ak parti'nin en az bir dönem daha ve çok güçlü bir şekilde kazanmasının ülkemiz açısından elzem olduğuna inanmaktayım.

AKP dönemi ekonomik yönden iyi dense bile Anadolu insanı neden bu rahatlığı göremiyor?
Tek şikayetim budur, çünkü gerçekten ekonomik sıkıntı çekmeyen bilemez...
Artık rahat ettir Anadolu'nun cefakar insanını AKP diyorum...

AKP hortumcuları def etti ama, çok takva görünen holdinlerinden başka şey düşünmeyen kişilere bıraktı piyasayı, onlara da Anadolu insanının bir diyeceği vardır inşaAllah...

|SEÇKiN|

Profesör
AKP dönemi ekonomik yönden iyi dense bile Anadolu insanı neden bu rahatlığı göremiyor?
Tek şikayetim budur, çünkü gerçekten ekonomik sıkıntı çekmeyen bilemez...
Artık rahat ettir Anadolu'nun cefakar insanını AKP diyorum...

sevgili kardeş, akp'nin ekonomi konusundaki fikirlerinize katılıyorum. hatta asgari ücretli ve emekliyi adeta köle muamelesine düçar bırakmıştır. çevremde çalışan yeni yuva kurmuş asgari ücretlileri görüyorum... hakikaten dayanılası gibi değil. perişan insanlar... zaten tayyip beyi yıkarsa bu durum yıkacaktır. ve bu yüzden bende ona çok kızgınım. devleti güçlendirirken vatandaşını perişan etti adeta... fakat,

şu derin güç dedikleri heyula var ya, belki birbuçuk veya iki asra yakın ülkemizin ekmeğine kan doğramış derin çete, hainler ittifakı... devlet içinde öylesine organıze olmuş, öylesine kök salmışlar ki, bunların kökünü kazımak, küllerinden yeniden doğmasını engellemek adına istedim akp'nin bir dönem daha ve çok güçlü şekilde iktidar olmasını. eğer bu aşağılık vampirlerden kurtulursak ahdim vardır tayyip beyi defterimden sileceğim. benim bir sıkıntım, şikayetim yok hamdolsun, lakin cami önlerindeki dilenci sayısına bakarak bu ülke insanının gerçekten büyük bir sıkıntı içinde olduğunu anlayabiliyorum. herkesin karnı tok olmadıkça sizin karnınızın tok olması huzur vermiyor insana, rahat ettirmiyor...

Muminaga

Yeni
Asgari ücreti belirleme komisyonu mutlaka duymuşuzdur. Bildiğim kadarıyla hükümetten bir bakanın başkanlığında özel sektör temsilcileri ile sendika temsilcilerinden oluşan komisyon toplantısı yapılır ve bu toplantı sonucunda hükümet temsilcisi basının önüne çıkar, enflasyon ve diğer faktörler göz önünde bulundurularak asgari ücrete yüzde .. şu oranda artış yapılmıştır açıklaması yapar. Asgari ücrete her yıl yapılan artış deyim yerindeyse zor hayat koşulları karşısında yine asgari kalır.
Asgari ücretlilerin % 90'ı özel sektör bünyesinde çalışır. Benim merak ettiğim konu şudur : hükümet temsilcisi özel sektöre dönüp asgari ücretlilere % 100 zam yapın hadi derse özel sektör buna uyar mı? Başka bir soru daha : varsayalım ki hükümet % 100 zammı önerdi, özel sektör bu artışı kabul etmiyorum diye ayak diretti, hükümet yasal olarak özel sektörü zamlı maaş ödemeye mecbur kılabilir mi?

|SEÇKiN|

Profesör
açlık sınırının 1300 küsur lira olduğunu tespit eden de hükümet,
asgari ücretliye zam pazarlığında insani ölçülerde zam almasına ayak direten de hükümet!
asgari ücretlinin aldığı ücret kadar sigorta primi isteyen de hükümet...
kendisi biraz devlet adına feragat edecek ki, özel sektöre söz söyleyebilme hakkı olsun.

|SEÇKiN|

Profesör
tekrar ediyorum, ben oyumu ak partiye vereceğim. lakin bu benim hakkı, inandıklarımı söylememe engel teşkil etmiyor.

Muminaga

Yeni
açlık sınırının 1300 küsur lira olduğunu tespit eden de hükümet,
asgari ücretliye zam pazarlığında insani ölçülerde zam almasına ayak direten de hükümet!
asgari ücretlinin aldığı ücret kadar sigorta primi isteyen de hükümet...
kendisi biraz devlet adına feragat edecek ki, özel sektöre söz söyleyebilme hakkı olsun.

Her 100 asgari ücretliden 10'u kamuda çalışıyor. hükümet 1.300 değil 1.500 isterse verebilir, sigorta pirimlerini de ödeyebilir, ödeye bilir diyorum çünkü her 100 kişiden 10'u bütçeye ne kadarlık bir yük getirir ki? Ama geriye kalan her 100 kişinin 90'ı için haydi sizde çıkın paraları diye dayatmada bulunabilir mi? hükümetin kendisi feragat etmeli (ben bu söze imzamı değil samimiyetimi ortaya koyuyorum) ama özel sektöre söz değilde dayatmada bulunabilecek adamın alnını karışlarlar. (ergenekonu şusu busunu içeri tıkmak kolay ama patronu içeri tıkmak sıkar biraz)

ummuhan

Kıdemli Üye
Bu ankete bakınca işi mhp ve chp kotarıyor öyle mi? :p

peeehhhh.....

şu derin güç dedikleri heyula var ya, belki birbuçuk veya iki asra yakın ülkemizin ekmeğine kan doğramış derin çete, hainler ittifakı... devlet içinde öylesine organıze olmuş, öylesine kök salmışlar ki, bunların kökünü kazımak, küllerinden yeniden doğmasını engellemek adına istedim akp'nin bir dönem daha ve çok güçlü şekilde iktidar olmasını. eğer bu aşağılık vampirlerden kurtulursak ahdim vardır tayyip beyi defterimden sileceğim. benim bir sıkıntım, şikayetim yok hamdolsun, lakin cami önlerindeki dilenci sayısına bakarak bu ülke insanının gerçekten büyük bir sıkıntı içinde olduğunu anlayabiliyorum. herkesin karnı tok olmadıkça sizin karnınızın tok olması huzur vermiyor insana, rahat ettirmiyor...
İddia edilen terör örgütlerinin çetecilerin, son bulması hepimizin umudu, ama AKP'nin içinde koltuk sevdalısı adam çok, bunu diyorum diye AKP'yi sevmediğim anlaşılmasın ben içlerinde ki samimi insanları tenzih ediyorum, misal içlerinde bir Efendi var sevemedim o şahsı, geçmişi parlak gibi görünür değil, AKP tüm bunları nasıl göremez...Her ne ise...

AKP'nin bu devletin başına geldikten sonraki en büyük icraatlarından birisi bazı hortumculara son vermesidir, hepsine değil elbet...Ama bunu yaptıktan sonra piyasayı iyi takip edemeyerek, koltuk sevdalısı holdingcilerin önünü alamadı, bu da ekonomide halk ve yüksek zümre ayrımını doğurdu...

Yani en başa geri döndük, ama düzeleceğine dair ümidim elbette var...

İddia edilen ETÖ davasındada AKP tam anlamıyla dik duramamaktadır, Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu biraz şekilciliğe kaçıyor, evet kimilerine göre Karizmatik Lider konumuna uygun bir lider, ama iş icraata gelince Tayyip Bey kadar yanındaki kimselerde koltuklarını düşünmemeliler...
Asgari ücreti belirleme komisyonu mutlaka duymuşuzdur. Bildiğim kadarıyla hükümetten bir bakanın başkanlığında özel sektör temsilcileri ile sendika temsilcilerinden oluşan komisyon toplantısı yapılır ve bu toplantı sonucunda hükümet temsilcisi basının önüne çıkar, enflasyon ve diğer faktörler göz önünde bulundurularak asgari ücrete yüzde .. şu oranda artış yapılmıştır açıklaması yapar. Asgari ücrete her yıl yapılan artış deyim yerindeyse zor hayat koşulları karşısında yine asgari kalır.
Asgari ücretlilerin % 90'ı özel sektör bünyesinde çalışır. Benim merak ettiğim konu şudur : hükümet temsilcisi özel sektöre dönüp asgari ücretlilere % 100 zam yapın hadi derse özel sektör buna uyar mı? Başka bir soru daha : varsayalım ki hükümet % 100 zammı önerdi, özel sektör bu artışı kabul etmiyorum diye ayak diretti, hükümet yasal olarak özel sektörü zamlı maaş ödemeye mecbur kılabilir mi?

AKP dediğim gibi, bazı konularda dik duruş sergiliyor gözükse de icraatte öyle değil, özel sektörde çalışan insanlar Türkiye vatandaşı olduğuna göre, Türkiye Cumhuriyeti Sosyal bir hukuk devleti olduğuna göre, özel sektörde çalışan bu kimselerin de hakkını en iyi şekilde savunmakla yükümlüdür...

Muminaga

Yeni
AKP dediğim gibi, bazı konularda dik duruş sergiliyor gözükse de icraatte öyle değil, özel sektörde çalışan insanlar Türkiye vatandaşı olduğuna göre, Türkiye Cumhuriyeti Sosyal bir hukuk devleti olduğuna göre, özel sektörde çalışan bu kimselerin de hakkını en iyi şekilde savunmakla yükümlüdür...[/B]

Ak partinin dik duruş sergileyip-sergileyemediği konusu tartışılabilir bir konudur. 80 yıllık statukonun bir anda ak parti ruzgarıyla ikliminin değiştirilmesi mümkün değildir. Daha önce dik duruş sergilemiş bir hükümet örneği belleğimizde yoktur. Asgari ücret konumuza dönersek, ya tusiad'ı tanımıyoruz, ya da sermayenin direncini, kar hırsını sömürüsünü azımsıyoruz. Sosyal devlet için hükümetin çalışmalarına yoksula yardım çalışmalarına sadaka kültürü yakıştırmasından kurtulamıyoruz,
tüm olumsuzluklara rağmen gelecek için umut vaat eden bir kararlılık görüyorum.

Ak partinin dik duruş sergileyip-sergileyemediği konusu tartışılabilir bir konudur. 80 yıllık statukonun bir anda ak parti ruzgarıyla ikliminin değiştirilmesi mümkün değildir. Daha önce dik duruş sergilemiş bir hükümet örneği belleğimizde yoktur. Asgari ücret konumuza dönersek, ya tusiad'ı tanımıyoruz, ya da sermayenin direncini, kar hırsını sömürüsünü azımsıyoruz. Sosyal devlet için hükümetin çalışmalarına yoksula yardım çalışmalarına sadaka kültürü yakıştırmasından kurtulamıyoruz,
tüm olumsuzluklara rağmen gelecek için umut vaat eden bir kararlılık görüyorum.
Sosyal devlet adıyla sadaka kültürünü çağrıştıran kişiler değiliz biz elbette, Eski Türklerden bugüne kadar bütün Türki devletlerde bulunan anlayıştan bahsediyorum...Her ne ise...
AKP hükümeti elbette büyük bir atılım yapmıştır, hatta bana göre yaptıkları büyük bir devrimdir...
Başbakanın Tüsiad'a yönelik söylemlerine şahit olmuşuz elbette, ama bu söylemi duyuyoruz heyecanımız doruklara çıkıyor, sonra olanları takip edince, Hükümet görevini yine yapamadı diyoruz...

Benim sorunum sadece şudur AKP yaptığından daha fazla konuşuyor, evet çok güzel devletimizin durumu, ama AKP'li ve cemaatçi holdingçiler (onların ismi lazım değil) bizlere siz yaşayın güzelce haberlerde çıkan şeylere üzülmeyin, sadece yaşayın der gibi politikalar uyguluyorlar...

Bir zamanların hümanizm politikası (tabi insancıl olmayan ABD güdümlü) gibi birşey oluyor bu da...

forumdayim

Profesör
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

bu ifade ilginc, normali bir kisinin bir oy hakki olmasidir...

ibrahimi

Has Uşak
Daha önce belirttiğim gibi oy sayısı arttıkça anket normlara ulaşacak inşaAllah.Zaman zaman bu anketi anasayfaya çıkararak seçime kadar yineliyeceğiz bakalım neler olacak...

z£LaL

Börtecine
milliyetçi hareket partisi

Türklük bedenimiz ,islamiyet ruhumuz ,ruhsuz beden ceset olur . BAŞBUĞ TÜRKEŞ

hirahos

Kıdemli Üye
Türkiye'de ilk kez GPS'li el terminali kullanılarak 81 il, 159 ilçe ve 130 köyde yüz yüze görüşme yöntemiyle kapsamlı bir anket gerçekleştirildi. Ankete göre AK Parti ev kadınlarından CHP memurlardan oy alıyor.

15-21 Şubat tarihleri arasında Türkiye'yi coğrafi olarak ve seçmen nüfusu bakımından temsil eden 4 bin kişi üzerinde yapılan kamuoyu yoklaması, 12 Haziran seçimleri yaklaşırken, toplumun siyasi haritasının doğru okunması bakımından önem taşıyor.

Kararsızlar dağıtılmadan:

Akp: %44
Chp: %24
Mhp: %14
Kararsızlar %10
Bdp: %4
Sp: %1
Dp: %1
Diğer: %2

(Uzun ve ayrıntılı bir haberdir devamı için: http://www.haber7.com/haber/20110310/GPSle-yapilan-ANKETte-6-partinin-oyu.php/)