Haziran 2011 Genel Seçim Anketleri Burada

Haziran 2011 Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Atacaksınız?

• Akp

Oy: 139 65.6%
  • Mhp

Oy: 15 7.1%
  • Chp

Oy: 4 1.9%
  • Sp

Oy: 32 15.1%
  • Bdp

Oy: 2 0.9%
  • Has Parti

Oy: 16 7.5%
  • Bbp

Oy: 8 3.8%
  • Dp

Oy: 5 2.4%
  • Dsp

Oy: 0 0.0%
  • Diğer

Oy: 5 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    212

hirahos

Kıdemli Üye
Seçime 43 gün kala anket

GENAR'ın aday listeleri YSK'ya verildikten sonra, 13-27 Nisan arasındaki dönemde 60 ilde yaptığı araştırmada partilerin oy oranları...

Ergenekon adayları CHP'ye yaramadı. Araştırma, olası terör olaylarının MHP'nin oyunu artıracağını ortaya koydu.

GENAR'ın aday listeleri YSK'ya verildikten sonra, 13-27 Nisan arasındaki dönemde 60 ilde yaptığı araştırmada;

AK Parti yüzde 48.7
CHP yüzde 25.2
MHP yüzde 11.9
BDP'nin bağımsız adayları yüzde 6.4

oy aldı.

Partilerin alabilecekleri en fazla oy oranını belirlemek için katılımcılara, "12 Haziran 2011'de yapılacak milletvekili genel seçimi için 'oy verebilirim' veya 'kesinlikle oy vermem' şeklinde değerlendirebilir misiniz?" sorusu da yöneltildi.

AK Parti'ye "oy verebilirim" diyenlerin oranı yüzde 57.6 çıkarken, "kesinlikle oy vermem" diyenlerin oranı yüzde 42.4 olarak gerçekleşti. Potansiyel oranlar CHP için yüzde 36.7, MHP için ise yüzde 28.3, BDP için ise yüzde 9.6 olarak ortaya çıktı.

GENAR'ın Ocak ayında yaptırdığı araştırmadaki oy oranları şöyleydi: AK Parti yüzde 46.4, CHP yüzde 24.3, MHP yüzde 13.4, BDP yüzde 5.2

(Sabah, haber7)

hirahos

Kıdemli Üye
"2011 genel seçim anket" anahtar kelimeleriyle yapılan google aramasında 2. sayfanın başına yükselmişiz

11. sayfaya gerilemişiz.

En son 13. sayfada idik. İhvanforum seçim anketinin son durumu:

ihvanforum1.png

--------------------------------------------

Resimler sizde görünüyor mu?

TakVa

Ordinaryus
AKP uçtu, CHP düştü, MHP baraj sınırında

GENAR'ın aday listeleri YSK'ya verildikten sonra, 13-27 Nisan arasındaki dönemde 60 ilde yaptığı araştırmada AK Parti yüzde 48.7, CHP yüzde 25.2, MHP yüzde 11.9, BDP'nin bağımsız adayları yüzde 6.4 oy aldı.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
arkadaşım saadet partısının oy oranı neden yok

Saadet Partisi'ni adamdan saymadıkları için "diğerleri" olarak gösteriyorlar da onun içindir.Saadet Partisi, AKP'nin yedek lastiğidir.AKP lastiği patlayınca onu takarlar.Bu da zamanla olur.AKP'nin yollarında ki sivri taşlar lastiğini patlatırsa müracaat SP olacaktır..Has parti ise henüz yedeğe alınmadı.SP sırasını bekliyor... :):)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Başbakanımızın açıkladığı çılgın projenin perde arkasını hiç incelediniz mi? Görünüşte çok güzel görülüyor ama madalyonun öteki yüzünü henüz kimse göremiyor.Onun içindir ki bu proje seçimin yaldızlı cilveleridir.AKP oyları kapınca bunu da millete unutturacaktır.

CANSUYU

Profesör
iş bile3nın kılıç kuşananın
adam seçmenın nerdeyse yarısının oyunu alıyo halkı teveccuhune mashar oluyomu

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
hadı ordan hadı ordan sp yedek bıle olamaz bence

Bak kardeşim ben 30 yıldır siyasetin içindeyim.AKP'nin temeli yok ki istikrarı devam etsin.Onun temeli Milli Görüş'ten gelmektedir.Temel gidince bina çökecektir.AKP'yi ayakta tutan eski Milli Görüşçülerdir.Eninde sonunda yuvalarına dönecektir.Nasıl ki ANAP eriyip gitti ise AKP'de öylece eriyip gidecektir.Temeli sağlam olan bir parti az oy alsa bile hepten yok olmaz.Günün birinde iktidar bile olabilir.

Bir zamanlar bize eski Anaplılar diyorlardı ki; " Siz hayatta belediye alamazsınız iktidarda olamazsınız.Sizler hep rüya görüyorsunuz" diyorlardı.Ne oldu?Her geçen zaman içinde ANAP'ın oyları eriyip RP'ye geçmedi mi? Belediyelerinin büyük çoğunluğunu RPalmadı mı, iktidar olmadı mı? ANAP'ın başındaki rahmetli Özal sonradan cumhurbaşkanı olduktan sonra sapır sapır dökülmediler mi?Bunları herkes görmedi mi?.

AKP bu seçimde ne kadar oya alırsa kendisine kâr saysın.Tayyip Bey AKP'nin başından gidince AKP sapır sapır dökülecektir.Bunu zamanla sizler gözlerinizle göreceksiniz. CHP bu seçimde en fazla % 25-27 oy alabilir en büyük ihtimalle...Lakin bunu alması için cazip vaadler ortaya dökerse sol kesimin oylarının tamamına yakınını alabilir.Şayet bunu da alamazsa Kılıçdaroğlu şutlanmazsa ben de namert olayım...Kılıçdaroğlu'nun kaderi bu seçime bağlıdır.

BU SEÇİMDE EN BÜYÜK HATAYI HAS PARTİ YAPMIŞTIR, NİYE? ÇÜNKÜ DAHA TEŞKİLATLARINI TAM OLARAK KURMADAN SEÇİME GİRİYOR.HAL BÖYLE OLUNCA KENDİSİNE VE SP'YE YAZIK EDECEKTİR.SP'NİN ÖNÜNÜ TIKAYAN YİNE HAS PARTİDİR.HİÇ OLMAZSA BU SEÇİME KATILMAYACAKTI, BEKLEYECEKTİ.SP NE ALDIYSA ONU ANALİZE EDİP KENDİ YOL HARİTASINI ÇİZECEKTİ.BUNU DA YAPMAYINCA KENDİLERİDE BU SEÇİMDE HAVASINI ALACAKLARDIR.SP, ÜZÜLMESİN RAHMETLİ ERBAKAN'DAN SONRA YENİDEN SİYASİ HAYATINA GİRMİŞOLUP BU İMTİHANI BAŞARIYLA GEÇİRECEĞİNDEN ŞÜPHENİZ OLMASIN.ANCAK BU SEÇİMDE FAZLA BİR VARLIK GÖSTEREMEYECEĞİ KESİNDİR.KEŞKE HAS PARTİ DİNLENSEYDİ DE SP'YE OY GİTSEYDİ.BU VERİLECEK OY HER İKİ PARTİYE DE YARAMAYACAKTIR.OYLAR BOŞA GİDECEKTİR.YİNE AKP'NİN İŞİNE YARAYACAKTIR.

BAKARSINIZ HİÇ BELLİ DE OLMAZ BU SEÇİMDE BÜYÜK SÜRPRİZLERE DE ŞAHİT OLABİLİRSİNİZ.SANDIK BAŞINA GİDİLİNCE FİKİRLER O AN DA DEĞİŞEBİLİYOR.HÜLASA; "ALLAH, HAKKIMIZDA HANGİSİ HAYIRLI İSE ONU BAŞIMIZA GETİRSİN" DİYORUZ...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Başbakanımızın açıkladığı çılgın projenin perde arkasını hiç incelediniz mi? Görünüşte çok güzel görülüyor ama madalyonun öteki yüzünü henüz kimse göremiyor.Onun içindir ki bu proje seçimin yaldızlı cilveleridir.AKP oyları kapınca bunu da millete unutturacaktır.

Öteki yüzünden biraz bahseder misiniz?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Şu BDP 'ye verilen oylar haybedendir.Adamların bu memlekete hayrı yok ki Kürt kardeşlerimize hayrı olsun.Sorun bakalım onlar Kürtçe biliyorlar mı?.Mesela Apo biliyor mu? Sebahat Tuncer biliyor mu?Diğerleri biliyor mu?Aslında bunların alayı idamlıktır.Bunlar Türkiye'yi bölmeye çalışan eşkiya ve teröristtir.Kürtler bunlara çok kanmaktadır.Halbuki bunların nereden geldiklerini araştırsanız inanın ki Ermeni asılı çıkabilir.BUNLAR ASLA BU ÜLKEYE FAYDALARI YOKTUR.UTANMADAN, SIKILMADAN, ŞU DEVLETİNP ARASINI YİYORLAR NANKÖRLEEEERR.ALLAH SİZİ İSLAH ETSİN.ÇEKİN ELİNİZİ KÜRTLERİN ÜZERİNİZDEN...

EY KÜRT KARDEŞLERİM!... ONLARIN PEŞİNDEN GİTMEYİN YAKIN GELECEKTE ÜLKEMİZİ BÖLMEK İÇİN PLAN HAZIRLIYORLAR.UYANIN, UYANIN, UYANIN, UYANIN, UYANIN!!YETER ARTIK BU GAFLETTEN UYANIN YAHU!.BUNLAR SİZİN DOSTUNUZ DEĞİL, MÜSLÜMANDA DEĞİL SADECE ÖYLE GÖRÜNÜYORLAR.DAHA ŞİMDİDEN NAMAZLARDA BİLE AYIRIM YAPIYORLAR.
BUNLAR BÖLÜCÜ, BUNLARA OY VEREN HAİNDİR NANKÖRDÜR NANKÖÖÖÖRRRR!....

YAZIK ETMEYİN OYLARINIZA! HAYAL DÜNYANIZDAN SİLKELENİN VE KENDİNİZE GELİN.... TC CUMHURİYETİ SİZE NE ZARARI VARDI NE YAPTI SİZE NEYİNİZİ ELİNİZDEN ALDI?...ALLAHTAN KORKUN VE NANKÖR DE OLMAYIN ÇÜNKÜ ALLAH NANKÖR KULLARININ HİÇBİRİSİNİ SEVMEZ....

Muminaga

Yeni
Sorun bakalım onlar Kürtçe biliyorlar mı?.Mesela Apo biliyor mu? Sebahat Tuncer biliyor mu?

Müteşekkür kardeşim size cevap anlamında, eleştiri veya başka bir niyetle söylemiyorum.
Apo'su o'su bu'su Kürtçe bilse ne değişecek?
hal ve hareketleri, Kürtlere verdikleri zarar, İnsanlığa erdikleri zarar, ahlaka verdikleri zarar ortada iken Kürtçe bilseler ne değişir?
Bende Kürdüm, Kürtçe ahan iki kelime Here Were. D.Bakır'da, bana kürtçeyi öğret diyen kocaelili bir Türk kardeş'e öğrettiklerimle apo kadar sabahat tuncel kadar kürtçeyi öğrendi,
işin espirisi bir yana, bu dengesiz ruhsuz karaktersiz iradesizler (irademiz öcalan diye slogan atan iradesiz den de ötedir. ) kürtçeyi bilmiyorsunuz diye eleştirdiğinizde ellerine bir fırsat geçmiş gibi bu lafın üzerine hemen atlıyorlar. Asimilasyon inkar politikası nedeniyle dilimizi öğrenemedik diye başlıyorlar fitneye.
Eee asimilasyon inkar varsa ben niye en az türkçe kadar kürtçeyi nasıl konuşabiliyorum?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Müteşekkür kardeşim size cevap anlamında, eleştiri veya başka bir niyetle söylemiyorum.
Apo'su o'su bu'su Kürtçe bilse ne değişecek?
hal ve hareketleri, Kürtlere verdikleri zarar, İnsanlığa erdikleri zarar, ahlaka verdikleri zarar ortada iken Kürtçe bilseler ne değişir?
Bende Kürdüm, Kürtçe ahan iki kelime Here Were. D.Bakır'da, bana kürtçeyi öğret diyen kocaelili bir Türk kardeş'e öğrettiklerimle apo kadar sabahat tuncel kadar kürtçeyi öğrendi,
işin espirisi bir yana, bu dengesiz ruhsuz karaktersiz iradesizler (irademiz öcalan diye slogan atan iradesiz den de ötedir. ) kürtçeyi bilmiyorsunuz diye eleştirdiğinizde ellerine bir fırsat geçmiş gibi bu lafın üzerine hemen atlıyorlar. Asimilasyon inkar politikası nedeniyle dilimizi öğrenemedik diye başlıyorlar fitneye.
Eee asimilasyon inkar varsa ben niye en az türkçe kadar kürtçeyi nasıl konuşabiliyorum?

Haklısın kardeşim.Kürtçe bilmekle Kürt olunmuyor.Ancak ben Kürt'üm diyen az çok Kürtçe bilmelidir.Bizim bu taraflarda Kürtler bir araya geldiğinde Kürtçe konuşuyorlar.Bunda sakınca yoktur.Gönlüm ister ki ben de Kürtçe öğreneyim.Biraz zorlansak ta bunu da öğrenebiliriz.Kürtçe benim de hoşuma gidiyor.

Kürtler Kürt ananesini bilmiyorlarsa bu onların eksikliğidir.İslam'a aykrı olmayan ananeleri ve gelenekleri yaşatmak kültürümüzdendir.

Benim abimin gelini Adıyaman Kürtlerindendir.Kürtçe bilip bilmediğini henüz ben de bilmiyorum.Karşılaşırsam ona kürtçe konuşmasını tavsiye edeceğim.Bakalım hakikaten konuşacak mı?..

CANSUYU

Profesör
çokecektır dedığınız bına kaç senedır tek basına bu ülkeyi yönetıyo sız nerde yaşıyosunuz dahada yönetecek ALLAH ın izniyle

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
çokecektır dedığınız bına kaç senedır tek basına bu ülkeyi yönetıyo sız nerde yaşıyosunuz dahada yönetecek ALLAH ın izniyle

Temel eski olup yavanlaşınca çökebilir merak etmeyin!...Her yükselişin bir sonu vardır.Tıpkı Osmanlı İmparatorluğu gibi.İçinde ki hainler onu çökertmiştir.

hirahos

Kıdemli Üye
12 Haziran genel seçimlerine sadece 1.5 ay kaldı. Konsensus’un Habertürk için yaptığı ve halkın nabzını tutan “Türkiye Gündemi-Mart-Nisan 2011-Genel Seçimler” başlıklı araştırması sonuçlandı.

Anket sonuçlarına göre AK Parti’nin oyları bir önceki aya oranla 2.5 puan artarak 48.9’a yükseldi. CHP ise yüzde 25.8 ile oylarını korudu.

MHP’nin oyları ise 2.7 puan düşerek yüzde 10.92’ye geriledi. Anketin bir diğer çarpıcı sonucu da MHP barajı aşmasa bile AK Parti’nin Anayasa’yı değiştirmek için gerekli olan 367 milletvekilini bulamaması. Bdp %6... Sp %1,8...

598820110501114053696.jpg

habertürk

Muminaga

Yeni
Sabık kanadoğlu 367 milletvekili sayısından ziyade 330 m.vekili sayısından korkuyor.
Çünkü AK parti 330 milletvekili sayısını elde ederse, 367 m.vekili sayısını bulamadığı için anayasa değişikliklerini referanduma gönderir. AK partinin milletle teması devam ettikçe statuko temelden darbe alır.
12 Eylül 2010 Referandumunda chp ve yandaşları mhp ve bdp ile birlikte yüksek yargı add'si bilcümle iç ve dış mihraklar hepsi darbe aldı.
AK partinin 330 milletvekiliyle referandumu tekrar statukoculara karşı harekete geçirmesi sonucunda millet iradesinin kararlılığı laik sistemi felç edeceğini biliyor.

hirahos

Kıdemli Üye
Marmara Sosyal Araştırmalar'dan son anket: (Nisan 2011)

1882894167.jpg